Minjiang PS-250 Tek Çıkışlı Akvaryum Hava MotoruMinjiang
Minjiang PS-250 Tek Çıkışlı Akvaryum Hava MotoruMinjiang
Minjiang PS-250 Tek Çıkışlı Akvaryum Hava MotoruMinjiang

Minjiang PS-250 Tek Çıkışlı Akvaryum Hava Motoru (MJPS-250)

Marka : Minjiang
Fiyat : ₺34,90(KDV Dahil)
Barkod : 6956557600085

MİNJİANG PS-250 TEK ÇIKIŞLI AKVARYUM HAVA MOTORU

 

Küçük ve orta boy akvaryumlara uygun 50-150 lt  için kullanılabilen tek çıkışlı, çıkış ayarlı hava motoru.

Akvaryumunuzun su ve oksijen dengesini sağlar.

Suda doğal bir dalgalanma yapar. 
 

Kullanma Talimatı

Hava motorunun kurulumu ve çalıştırılması oldukça kolaydır. Öncelikle akvaryumdan yukarıda, kuru bir yere konulması gerekir. Eğer akvaryumun kapağı varsa akvaryum üzerine konulabilir. Özellikle yukarıda olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde pompaya suyun geri dönüşü söz konusu olacağında pompa arızalanabilir. Pompa uygun bir yere yerleştirildikten sonra hava çıkış borusunun ucuna hava motoruna uygun olarak temin edeceğiniz hortumun takılması ile pompa kullanıma hazırdır. İsteğe göre, üzerinde bulunan kontrol düğmesi ile yavaş ve hızlı olarak iki seviyede çalıştırılabilir. 

 

Uyarılar

·         Pompa kullanılmadan önce takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir.

·         Pompanın takılacağı priz ve pompanın konumu önemlidir. Islanmayacak şekilde yukarıda ve uzak konumda olmalıdır.

·         Pompa akvaryumdan aşağı konumda yerleştirildiği taktirde geri su akışı olacağından pompa bozulabilir. Mecburi hallerde aşağıda çalışması gerekirse mutlaka hava çıkışı ile hava taşı arasına çekvalf (check valve) takılmalıdır.

·         Pompanın akvaryumdan yukarıda kuru bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Akvaryum içerisine düşürülmemelidir. Düştüğü taktirde fişi çekilmeden su içerisinden çıkarılması ; elektrik çarpmasına neden olabilir.

·         Pompa su içerisine düştüğü taktirde fişi çekilerek çıkarıldıktan sonra bir kaç gün kuruması beklenilmeli. Kuruduğundan emin olunduktan sonra tekrar çalıştırılmalıdır.

·         Pompa sürekli çalışır vaziyette kalmalıdır. Hortumu ayrıldığı ve su gelmemesine dikkat edildiği sürece temizlik sırasında da çalışabilir. Ancak fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir.

·         Kesinlikle yağlanmamalıdır. 

 

Benzer Ürünler