Açık Kedi Tuvaleti

Kedinizin tuvalet alışkanlığı kazanması ve bunu sürdürmesi için açık kedi tuvaleti tercih edebilirsiniz. En iyi açık kedi tuvaletleri için sayfamıza göz atabilirsiniz!

Kullanışlı Açık Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi için farklı ürünlerin tercih edilmesi mümkündür. Açık kedi tuvaletleri de en sık tercih edilen kedi bakım ürünlerinden biridir ve temel bir kedi ihtiyacıdır. Bu sebeple de tuvalet seçimi konusunda seçici olmak gereklidir. Açık kedi tuvaletleri pek çok farklı avantajı ile kedi sahiplerinin ilgisini çeker. Bu ürünler hem temizliğinin kolay olması hem de kedilerin güdüsel olarak kendini daha rahat hissetmesi için daha sık şekilde tercih edilmektedir. Örneğin, Stefanplast Queen Açık Kedi Tuvaleti Beyaz-Mavi gibi bir ürün kediniz için çok kullanışlıdır.

Açık kedi tuvaletleri özellikle de kedilerin temel güdülerine hitap eder. Kediler açık bir alanda ve güven içinde tuvaletini yapmaktan keyif alırlar. Doğal yaşam alanlarında kendilerini güvende hissettikleri alanlarda tuvalet ihtiyaçlarını giderirler ve bu sırada etrafı da gözlemleyebilmek isterler. Açık kedi tuvaletleri sayesinde tam olarak bu ihtiyaçlarını karşılamanız mümkün olabilir. Bu tuvaletleri kullanan kediler hem etrafı rahat şekilde görüp tehditleri kontrol edebilirler hem de tuvaletlerini rahat şekilde yapabilirler. Kapalı kedi tuvaletlerinde ise kedilerin kendilerini tedirgin ve tuzağa düşürülmüş gibi hissetmesi olasıdır. Bu nedenle, özellikle kedi tuvalet eğitimine yeni başlıyorsanız; Stefanplast Furba Elekli Açık Kedi Tuvaleti Mocha tercih edebilirsiniz.

Kimi kapalı kedi tuvaletlerinin kapıları ya da açılan kapak mekanizmaları ses çıkarır ve ani şekilde açılıp kapanabilir. Kediler bu tip durumlardan korktuğu zaman tuvaletlerini kedi tuvaletine yapmak istemeyebilirler. Açık kedi tuvaletlerinde ise böyle bir problem ile karşılaşılması olası değildir. Bu sebeple de kapalı kedi tuvaletleri yerine açık kedi tuvaletlerinin seçilmesi hem kedilerin güven içinde tuvalet ihtiyaçlarını gidermesini sağlar hem de seslerden ya da ani açılan ve kapanan kapaktan korkmalarına gerek kalmaz.

Açık kedi tuvaletleri çok kolay şekilde temizlenebilir. Kabın içerisindeki kumun kolay şekilde boşaltılması ve kabın iyi şekilde yıkanarak temizlenmesi kapalı kedi tuvaletlerine göre çok daha kolay şekilde gerçekleşir. Ayrıca bu ürünlerin ek aparatları olmadığından yalnızca kabın iç kısmının iyi şekilde temizlenmesi, gerekli hijyenin en iyi şekilde sağlanması için yeterli olabilecektir. Yani aslında açık kedi tuvaletleri oldukça kolay şekilde temizlenebilen pratik ürünlerdir. Trixie Elekli Kedi Tuvalet Kabı da böyle bir üründür.

Kedi tuvaletlerinin açık olması, ek aparatlara ihtiyaç duyulmaması anlamına gelir. Kapalı tuvaletlerin özel filtreleri, kapakları ya da farklı aparatları olabilir. Açık kedi tuvaletlerinde ise bu tür ekipmanlara ihtiyaç duyulmadığından ekstra masrafa girmenize gerek kalmaz. Ayrıca bu ürünlerin temizliği ile ek olarak uğraşmanız gerekmez.

Açık kedi tuvaletleri kapalı kedi tuvaletlerine göre çok daha az yer kaplar. Bu sayede ev içerisinde tercih edildiği zaman daha az alanı işgal etmesi söz konusu olacaktır. Özellikle de tuvalet içerisinde kedinizin tuvaleti için çok geniş bir alan yoksa açık kedi tuvaletlerini tercih etmeniz çok daha ergonomik şekilde kedinizin tuvaletini konumlandırmanıza yarar sağlar.

Kapalı kedi tuvaletlerine oranla çok daha uygun fiyatlı olan açık kedi tuvaletlerinin sık sık değiştirilmesi mümkün olabilir. Bu ürünler çok maliyetli olmadığından dolayı bütçe dostudur ve eskidiğini düşündüğünüz zaman yeni bir tane almakta zorlanmanıza gerek kalmaz. Kapalı kedi tuvaletleri ise daha maliyetli olduğundan ve satın alınması gereken ek ekipmanlar gerektirebildiğinden dolayı daha masraflıdır ve sık sık değiştirilmesi pek bütçe dostu olmayacaktır.

En Kaliteli Açık Kedi Tuvaleti Modelleri ZOO’da!

Kediler için en sık tercih edilen ürünlerden biri açık kedi tuvaletleridir. Bu ürünleri satın alırken farklı özelliklerine dikkat etmeniz önerilir. Örneğin tuvaletin işlevselliği, boyutu, üretildiği malzeme gibi farklı pek çok detaya dikkat etmeniz kedinizin çok daha sağlıklı şekilde tuvalet ihtiyacını gidermesini sağlar. Ayrıca tercih edilen tuvaletlerin üretildiği malzemenin özelliğine bağlı olarak çok daha kolay şekilde temizliğini sağlamanız da mümkün olabilmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde ZOO koleksiyonunda yer alan Trixie Kedi Tuvaleti Elekli Mavi, birçok kedi sahibinin favorisidir.

Kedi tuvaletlerinin kolay şekilde temizlenebilmesi önemli bir özelliktir. Kediler için hijyenik bir alan oluşturmak adına temizliğin düzenli yapılması şarttır. Yine de kalitesiz plastik malzemeden üretilen kedi tuvaletleri kısa sürede aşınır, tırmalamaya bağlı şekilde çizilir ve bu çizikler ile aşınan bölgelerin içinde temizlense bile giderilemeyen bakteriler çoğalabilir. Durum böyle olduğunda kedinizin çeşitli hastalıklara sahip olma riski de yükselir. Eğer kedinizin sağlıklı şekilde tuvaletini kullanabilmesini isterseniz ve temizliğin kalıcı olmasından yana iseniz mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmiş olan kedi tuvaletlerini tercih etmeniz gerekir. Ayrıca, kedinizin güvenliği için ideal kenar yüksekliğine sahip olan ürünlere odaklanmanız çok önemli. Bunlardan biri de ZOO sayfasında yer alan Trixie Kedi Tuvaleti Yüksek Kenarlı ürün.

Açık kedi tuvaletleri genellikle çok daha kolay temizlenebilen ürünlerdir. Yine de içinde yer alan desenler, tuvaletin üretildiği malzeme ya da yanında yer alan özel ekipmanları temizliği zorlaştırabilir. Bu sebeple de kedinizin tuvaletini sık sık temizleyeceğinizi göz önünde bulundurmanız ve açık kedi tuvaleti seçerken mutlaka kolay temizlenebilir olan ürünleri satın almanız önerilir. Trixie Kedi Tuvalet Kabı 38x11x50 cm, hem kolay temizlenmesi hem de sağlamlığı ile öne çıkar.

Kediniz için bir açık kedi tuvaleti satın alacağınız zaman özellikle de boyutuna dikkat etmeniz önerilmektedir. Tercih edeceğiniz kedi tuvaletinin boyutunun kedinizin boyutuna uygun olması şarttır. Kediniz henüz yavru olsa bile büyüyüp daha büyük boyutlara ulaşabileceğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Yine de kedi tuvaletleri belli dönemlerde değiştirilmelidir. Bu sebeple de eğer sık sık tuvalet değişimi yapacaksanız kedinizin o anki mevcut boyutuna uygun bir tuvalet seçmeniz ve ilerleyen dönemde tuvaleti değiştirmeniz de mümkündür. Bununla birlikte, kedinizin boyutu büyük ise kedi tuvaleti ona uygun olmalıdır. Bu durumda Trixie Kedi Tuvalet Kabı XL doğru bir seçim olacaktır.

Açık kedi tuvaletlerine kedinizin rahat şekilde girip çıkabilmesi gerekir. Bu sebeple de tuvaletin giriş yükseltisi fazla yüksek olmamalıdır. Kedinizin rahat şekilde tuvaletin içine girip çıkabilmesine olanak tanımalıdır. Yine de aşırı alçak girişe sahip olan açık kedi tuvaletlerinin içinden kedinizin kirli kumları da tırmalama ve eşeleme sonucunda dökülebilir. Bu nedenle de ideal yüksekliğe sahip olan girişler ile üretilmiş olan açık kedi tuvaletlerini tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Aşırı alçak giriş ile üretilen ürünlerden kedinizin dışarıya kirli kumları saçması olasıdır.

Açık kedi tuvaletleri daha uygun maliyetli ürünlerdir. Bu sebeple de aşırı pahalı olan açık kedi tuvaletlerini tercih etmeniz önerilmez. Bunun yerine daha uygun maliyetli olan kaliteli açık kedi tuvaletlerini tercih etmeniz ve zaman zaman bu tuvaletleri atarak yenisini almanız önerilir. Zamanla plastik içerisinde çizilmeler ve aşınmalar meydana gelebileceğinden mümkün olduğunca kaliteli ürünleri uygun maliyetli şekilde satın almanız hem kedinizin sağlığını korur hem de bütçe dostu bir yaklaşım sergilemenizi sağlayabilir.

 

Açık Kedi Tuvaleti ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Açık Kedi Tuvaleti Kullanışlı Mı?

Açık kedi tuvaletleri kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için tercih edilen pratik ürünlerdir. Bu ürünlerin farklı alanlarda sağlığı avantajları nedeniyle sıklıkla tercih edilmesi söz konusudur. Özellikle de maliyet anlamında daha düşük ücretler ile satıldığından dolayı açık kedi tuvaletlerinin sık sık değiştirilebilmesi ve yenilenebilmesi olasıdır. Ayrıca pratik temizleme olanakları sayesinde açık kedi tuvaletleri daha kullanışlıdır.

Kedi tuvaletlerinin kapalı ya da açık olması mümkündür. Bu ürünlerin kapalı olanları tercih edildiğinde hem temizlik çok daha zahmetli olabilir hem de maliyet yükselir. Kapalı kedi tuvaletleri daha pahalı olabilir ve gerekli ek ekipmanları da maliyeti yükseltebilir. Örneğin çeşitli filtreler tuvaletin içerisinden kokunun ve çeşitli gazların çıkmasını engeller. Bu filtreler ise maliyeti yükselten ürünler olduğundan dolayı kapalı kedi tuvaletlerinin ücretlerini etkileyebilir.

Pratiklik bakımından ele alındığı zaman açık kedi tuvaletleri kapalı olanlara göre çok daha kolay şekilde temizlenebilmektedir. Bu tuvaletlerin açık olması ve çeşitli filtre gibi ürünleri barındırmaması kolay şekilde yıkanabilmesine ve temizlenebilmesine olanak tanır. Ayrıca bu ürünlerin içindeki kirli kedi kumlarının da günlük olarak temizlenmesi çok daha kolaydır. Kapalı tuvaletlerin içerisinden kirlenen az miktardaki kumu almak çok daha zor olacağından açık kedi tuvaletlerini tercih etmek daha pratik bir kullanım sağlar.

Kapalı kedi tuvaletlerinin sık sık değiştirilmesi mümkün olmayabilir çünkü bu tuvaletlerin maliyeti daha yüksektir. Oysa ki açık kedi tuvaletlerinin maliyeti daha az olduğundan bu ürünlerin sık sık yenisi ile değiştirilmesi ve yenilenmesi mümkün olabilir. Daha uygun olduğundan dolayı daha sık şekilde değişime olanak tanıyan bu ürünlerin kediniz için daha hijyenik bir alan sunar ve kullanışlı olduğundan daha iyi şekilde tuvalet ihtiyacının giderilmesini sağlar.

Açık Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?

Açık kedi tuvaletlerinin üretildiği malzemenin, boyutunun, kullanım şeklinin ve daha pek çok özelliğinin kediniz için uygun tuvalet alanını sağlaması gerekmektedir. Bu alanlar kedinizin güven ve rahatlık içinde tuvalet ihtiyacını giderebilmesine olanak tanır. Özellikle de doğal alanında rahat ve güven içinde tuvaletini yaparken bir yandan da tetikte olan kedilerin güdüsel olan bu özelliklerine hitap eden açık kedi tuvaletlerinin onların farklı ihtiyaçlarına yönelik olması gerekmektedir.

Tercih edilen açık kedi tuvaletinin öncelikli olarak kaliteli, sağlam ve sağlığa zararlı olmayan bir malzemeden üretilmiş olması gerekir. Tercih edilen malzeme yeteri kadar dayanıklı değilse kısa zamanda plastik bozulabilir, çizilebilir ve özelliğini kaybederek içerisinde mikrop biriktirebilir. Bu sebeple de tercih edilen açık kedi tuvaletinin malzemesinin dayanıklı olması şarttır. Kedinizin sağlığı ve hijyenik şekilde tuvalet ihtiyacını giderebilmesi açısından açık kedi tuvaletinin dayanıklı ve çizilme gibi durumlara karşı sağlam olması şarttır.

Açık kedi tuvaletlerinin girişlerinin kedinizin boyutuna uygun olması gerekir. Çok kısa olan açık kedi tuvaleti girişleri kedi kumunun dışarı çıkmasına sebep olabilir. Çok yüksek olan kedi tuvaleti girişleri ise kedilerin rahat şekilde tuvaletin içine girip çıkmasına engel olabilir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için kedinizin boyutuna uygun bir tuvalet seçmeniz gerekir.

Tercih edilecek olan açık kedi tuvaletinin kedinizin boyutu için uygun olması şarttır. Sık sık açık kedi tuvaleti değişimi yapacaksanız tuvaletin boyutunun o anki boyut için uygun olması yeterlidir. Eğer kedinizin açık kedi tuvaletini sık sık yenileyemeyecekseniz büyüyebileceğini de göz önünde bulundurarak bir kedi tuvaleti satın almanız önerilir.

Seçilen kedi tuvaletinin maliyet bakımından düşük olması ancak gerekli koşulları karşılaması önemlidir. Çeşitli koşulları iyi şekilde sağlayan açık kedi tuvaletini uygun şekilde bulursanız tercih etmeniz gerekmektedir. Sık sık açık kedi tuvaleti değişimi yapacaksanız maliyet bakımından uygun olan tuvaletler bütçenizi sarsmadan sağlıklı bir tuvalet tercih etmenize yarar sağlayabilecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR