₺851,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺873,89 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.378,75 KDV Dahil
₺1.500,35 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
₺861,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺871,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo

Konserve Köpek Maması

Evcil hayvan dostunuzun sağlıklı ve mutlu olmasını desteklemek için beslenmesine özen göstermeniz önemli. ZOO, köpekler için lezzetli ve besleyici Yaş köpek mamaları sunar! Köpeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz en kaliteli köpek Yaşlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Besleyici ve Sağlıklı Konserve Köpek Maması Çeşitleri

Yaş mama, nem içeriği nedeniyle köpeğinizi sulu tutmanın harika bir yoludur. Bu, köpeğinizin sindirimine ve genel sağlığına yardımcı olabilir. Çoğu köpek, dokusu ve lezzetli tadı nedeniyle Yaş mamayı sever. Köpeğinizin yemeklerinde gereksiz dolgu maddeleri veya fazla kaloriden kaçınmak için yüksek kaliteli, doğal bir ıslak köpek maması seçeneği tercih ettiğinizden emin olmalısınız.

Yaş köpek mamaları diğer mamalara oranla çok daha yüksek nem içeriğine sahiptir. Bu nedenle su alımını artırmanın iyi bir yolu olabilir. Yaş yiyeceklerin nem oranı çok yüksek olduğundan, enerji yoğunluğu daha azdır. Böylece kuru mamaya kıyasla daha fazla Yaş yiyecekle besleyebilirsiniz. Bu, her zaman aç olan yavru köpekler için faydalı olabilir. Genel olarak, yalnızca birini veya diğerini sunmayı planlıyor olsanız bile, yavru köpeğinizi her iki gıda türüne maruz bırakmak iyi bir fikirdir. Son yıllarda evcil hayvan ebeveynleri, köpeklerini ne ile beslediklerinin giderek daha fazla farkına vardılar. Bununla birlikte, tüm farklı köpek maması formülleri ve markalarında, bir köpek mamasını gerçekten neyin besleyici ve dengeli yaptığını anlamak zor olabilir. Fakat kaliteli markalara yatırım yaptığınızda, köpeğinize sağlıklı ve besleyici bir mama sunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bu açıdan N&D Köpek Konservesi, Royal Canin Konserve Köpek Maması, Miglior Cane Konserve Köpek Maması, Dog Menue Konserve Köpek Maması gibi kaliteli ürünler köpeğinizin sağlığını destekleyecektir.

Tam ve dengeli bir diyet, proteinleri, yağları, karbonhidratları, vitaminleri ve mineralleri içerir. Su aynı zamanda yaşam için de gereklidir ve her gün ihtiyaç duyulmaktadır. Bu, temel bileşenlerin parçalanmasıyla çok basit ve kolay görünebilir, ancak her besinin bir köpeğin vücudunda nasıl kullanıldığını anlamak, süreçleri anlamak ve sağlıklı bir köpek için tüm yaşam evrelerinde her besinin ne kadarının gerekli olduğunu bilmek çok karmaşıktır.

Köpekler için enerji gereksinimleri birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Günlük yaşam tarzını sürdürmek için evcil dostunuzun enerji gereksinimini karşılamak mühimdir. Beslenmedeki enerjinin büyük bir kısmı yağlardan ve proteinlerden, ardından karbonhidratlardan gelir. Bir beslenmenin enerji içeriği, gıdanın kalitesini ve günlük olarak ne kadar gıdanın tüketilmesi gerektiğini belirler. Beslenme şekli, köpeğinizin bireysel ihtiyaçlarının günlük enerji gereksinimlerini karşılamalıdır. Proart Dana Etli Pirinçli Ezme Köpek Konservesi, Morando Prof. Biftek Balık Hububatlı Köpek Konservesi, Plaisir Sığır Etli Sebzeli Köpek Konservesi, Miglior Cane Kuzu Etli Pirinçli Köpek Konservesi gibi mamalar ile köpeğinizin enerji gereksinimini karşılayabilirsiniz.

Besin bileşenleri, vücut tarafından düzgün bir şekilde emilmelerini ve her vücut sistemi için uygun şekilde kullanılmalarını sağlamak için dengelenmelidir. Beslenme yeterli enerji sağlamazsa, köpeğinizin gastrointestinal sistemi fiziksel olarak bu yiyecekleri yeterince tüketemeyecek ve gerekli besinleri alamayacaktır. Örneğin, enerjisi yüksek bir mama yiyen köpekler daha az miktarda tüketim yapar. Bu durumda, diğer temel besin maddelerinin yüzdesinin tüketilen daha küçük hacmi karşılayacak kadar yüksek olmasını sağlamak önemlidir. Bir diyetin yeterli enerjiye sahip olup olmadığını belirlemenin tek yolu, içeriklerin sağlıklı bir günlük yaşamı sürdürmek için yeterli olduğundan emin olmak için bir beslenme çalışması yaptırmaktır. Belirli bileşenler açısından zengin olan Yaş köpek mama çeşitlerini köpeklerin beslenme düzenine dahil etmeniz büyük önem taşır. Royal Canin Relax Care Konserve Köpek Maması gibi besin bileşeni yüksek olan mamalardan satın alabilirsiniz.

Proteinler, kıkırdak, tendon ve bağların oluşumunda ve korunmasında önemlidir. Köpek mamasındaki protein ayrıca kas, deri, saç, tırnak ve kan oluşumuna yardımcı olur. Protein parçalandığında, köpekler için temel besin olan amino asitleri oluşturur. Amino asitler, köpekler için enerji yaratmaya ve hayatı sürdürmeye yardımcı olur. Köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gerekli olan 10 temel amino asit vardır. Bu besinler vücutta oluşturulamaz ve diyetle sağlanmalıdır. Bu nedenle Konserve Köpek Maması tüketimi, köpeğinizin yeteri oranda protein almasına yardımcı olur. Özellikle Plaisir Pate Tavuklu Ezme Köpek Konservesi, Nutri Feline Sığır Etli ve Zeytinli Yaş Köpek Maması ve Schesir Aloevera ve Ton Balıklı Köpek Konservesi gibi yüksek proteinli mamalar köpeğinize destek sunar.

Hayvansal protein kaynakları en yüksek miktarda esansiyel amino aside sahiptir. Bitkilerden alınan proteinler, köpekler bitki lifini diğer kaynaklar kadar kolay sindiremedikleri için daha düşük sindirilebilirliğe sahip olma eğilimindedir. Teorik olarak, köpekler tamamen bitki bazlı bir protein diyetiyle beslenebilir, ancak bu beslenme şekli, güvenli bir biçimde emilebilecek günlük minimuma ulaşmak için çeşitli protein kaynaklarına ihtiyaç duyabilir. Köpeğiniz için vejetaryen veya vegan bir yaşam tarzı düşünüyorsanız, kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanına veya beslenme sağlığı uygulayan bir birinci basamak veterinere danışmak en iyisidir. Vejetaryen diyetlerinin gıda denemelerinden geçmesi ve kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanı tarafından formüle edilmesi ve dengelenmesi çok önemlidir. Köpeğinizin sağlıklı olduğundan emin olmak için iki yılda bir beslenme kontrolünü de yaptırmalısınız. Bu yeniden kontroller fiziksel muayene, ideal vücut ağırlığı değerlendirmesi, vücut durumu skorlaması ve kan ve gastrointestinal absorpsiyon testinden oluşur.

Ham, proteinin diyette hesaplandığı ve belirlendiği tüm yolları kapsayan bir kelimedir. Köpeğinizin diyetindeki protein kalitesi veya protein kaynağının besin değeri hakkında bilgi vermez. Protein kalitesini belirlemek için kullanılan birçok yöntemden biri Biyolojik Değerdir (BV). Gıdadaki proteinden gelen nitrojen kütlesine bölünen vücuttaki nitrojen kütlesinin 100 ile çarpımını ölçer. %100 değeri, yenen ve emilen tüm diyet proteinlerinin vücutta protein haline geldiği anlamına gelir. Belirli hastalıkların önlenmesi ve yönetimi için yüksek proteinli veya düşük proteinli bir diyetin beslenmesi, veterinerlik beslenmesinde tartışılan bir konudur. Vücutta bulunan amonyak miktarını azaltmak için belirli koşullar için düşük proteinli diyetler önerilebilir. Amonyak doku ve hücreler için toksiktir ve protein parçalanmasının bir yan ürünü olarak yaratılır. Amonyak vücudun birçok yerinde oluşur, ancak bunun %90'ı böbreklerde ve karaciğerdedir. Toplam protein alımını ve gerekli olmayan amino asitleri azaltmak, bu organlar üzerindeki iş yükünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Köpeğinizin durumu nedeniyle proteine ​​özgü bir diyet düşünüyorsanız, veterinerinize veya kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanına danışmanız en iyisidir.

Yağlar, oda sıcaklığında katı olan ve esas olarak trigliseridlerden oluşan lipitlerdir. Diyet yağları, evcil hayvan mamalarındaki en konsantre enerji şeklidir. Pedigree Köpek Yaş Maması Biftekli, Dog Menue Ciğerli Köpek Konservesi, N&D Tavuklu ve Narlı Yetişkin Köpek Konservesi gibi ürünler sağlıklı yağlar açısından da inanılmaz zengindir. Yağın vücutta enerji sağlama ve yağda çözünen vitaminlerin emilimine yardımcı olma gibi birçok rolü vardır. En önemli rollerden biri, esansiyel yağ asitlerini sağlamaktır. Esansiyel yağ asitleri, hücresel düzeyde iltihaplanmaya yardımcı olur ve köpeklerin sağlıklı cilt ve tüy kalitesini korumasına yardımcı olur. İki önemli çoklu doymamış yağ asidi vardır. Bunlar omega-3 ve omega-6 yağ asitleri. Yağ asitlerindeki eksiklikler, yara iyileşmesini azaltabilir, donuk ve kuru bir tüy tabakası oluşturabilir ve bazı dermatolojik durumları artırabilir. Yüksek yağlı besinler obezite riskini artırabilir ve ayrıca antioksidan korumaya dahil olduğu için E vitamini takviyesinde artış gerektirebilir. Bu nedenle seçtiğiniz Köpek Konservesi türlerinin doğru miktarda besin bileşeni içermesi gerekmektedir.

Yağda çözünen vitaminlerin emilimi için yağ ihtiyacı, gıdanın %1 ila %2'si kadardır. Bir köpeğin beslenmesindeki karbonhidratların en önemli nedenlerinden biri enerji sağlamaktır. Karbonhidratlar, bir köpeğin günlük diyetinde glikoz şeklinde enerji sağladıkları ve diyet lifi ana kaynağı oldukları için gereklidir. Vücut glikoz ister ve karbonhidratlarla mevcut değilse, amino asitleri vücuttaki diğer işlemlerden uzaklaştırır. Bir karbonhidrat biçimi olan lif, bir köpeğin normal gastrointestinal işlevi ve sağlığı için çok önemlidir. Bağırsak mikropları ile birlikte kolonu sağlıklı tutar. Lif ölçüsü, ham lif (çözünmeyen kısımlar) olarak rapor edilir. Toplam diyet lifi hem çözünür hem de çözünmez liflerden oluşur. ND Ringa Balıklı ve Karidesli Köpek Konservesi, Plaisir Hindi Etli Ezme Yetişkin Köpek Konservesi ve Plaisir Tavşan Etli Sebzeli Yaş Köpek Konservesi gibi mamalar lif açısından da oldukça yüksektir. Vitaminler çok çeşitlidir ve bir köpeğin vücudunda DNA oluşturma, kemik gelişimi, kan pıhtılaşması, normal göz fonksiyonu ve nörolojik fonksiyon gibi birçok farklı işlevi yerine getirir. Önerilen dozun üzerinde çok fazla vitamin tüketmek toksisiteye ve diğer komplikasyonlara yol açabilir. Bir vitamindeki eksiklikler, bazen bir reaksiyonu tamamlamak için birden fazla vitamine ihtiyaç duyulduğundan, bir dizi soruna neden olabilir. Doğal gıda ürünlerindeki (karaciğer, akciğerler) tutarsızlıklar nedeniyle eksiklikler ve aşırı miktarlar ortaya çıkabileceğinden, bir köpeğin diyetindeki vitamin kaynaklarını izlemek çok önemlidir. Uygun miktarların sağlanması için vitamin ve mineral takviyesi kullanılması tercih edilebilir.

Lezzetli Yaş Köpek Mamaları ile Sevimli Dostunuz Daha Mutlu

Hayatımızı, evimizi, sevgimizi ve ilgimizi paylaştığımız köpekler için yapmayacağımız şey yoktur. Onların mutluluğu, sağlığı ve rahatı için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Onların sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için güvenilir mamalara ihtiyaç duyarız. Çünkü sevimli dostlarımız için tercih edilebilecek pek çok mama çeşidi vardır. Bunlardan bir tanesi de Konserve Köpek Maması çeşitleridir. Yaş mamalar çok özel süreçten geçirilerek yapılmaktadır. Yaş mamalar; et ve et yan ürünleri, karaciğer, böbrek, sebze, meyve, yağ, karides, ton balığı, mineral, vitamin ve tahıllarla aroma ve kıvam sağlayan maddeler birleştirilerek hazırlanan besinlerdir. Yaş mamalar buhar tünelinde kısmen pişirilirler. Böylelikle besin değerleri azalmaz ve köpeklere çok fayda sağlar. Sterilizasyon sağlamak amacıyla en az 2 saat kapalı bir alanda pişerler. Dengeli bir dağılım olduğu için yaş mamayı istediğiniz öğünde köpeğe verebilirsiniz.

Yaş mamalar diğer mamalara göre su oranı daha yüksek olan mamalardır. Köpekler Yaş mamaları çok severek ve keyifle tüketirler. Lezzet oranı çok yüksek olan Yaş mamalar, köpeğin iştahını açar ve daha da fazla yeme ihtiyacı duymalarını sağlar. Bu sebeple de kontrollü ve ölçülü bir şekilde verilmeleri gerekir. Aksi takdirde köpeklerin hızlı şekilde kilo almalarına neden olabilir. Yaş mamalar obezite sorununa karşı uzun bir süre tek başına verilmemelidir. Ek gıda olarak kullanılan Yaş mama çeşitleri, iştahı olmayan köpeklerin kuru mamalarının içinde lezzet artırıcı olarak eklenebilir. Nutri Feline Köpek Konservesi, Schesir Köpek Konservesi, N&D Köpek Konservesi, Proart Köpek Konservesi, Dog Menue Hindi Etli Konserve Köpek Maması 20’li gibi birçok kaliteli köpek maması, köpeklerin damak zevkine hitap eder ve onların mutluluğuna katkı sağlar.

Yaş köpek mamaları, diğer mamalara oranla daha yüksek su içerikli oldukları için çok çabuk bozulabilirler. Bu sebeple kullanımlarının ardından buzdolabında muhafaza edilmeleri gerekir. Buzdolabında bekleme süreleri ise 3 günü geçmemelidir. Yaş mamalarını, mama kabına aldıktan sonra köpeğin önünde uzun bir süre bekletemezsiniz. Özellikle sıcak olan havalarda buna çok daha dikkat etmelisiniz. Aksi halde köpeğin gıda zehirlenmesi kaçınılmaz olur.  Yumuşak besinler diş taşlarının oluşumunu artırmakta ve ağız sağlığının çok çabuk bozulmasına sebep olmaktadır. Fakat bunun yanı sıra diş problemi olan ve ağız sağlığı bozulan köpekler ile dişlerini kaybetmiş köpekler için ideal beslenme ürünüdür. Lezzet oranı yüksek olan köpek Yaş mamaları iştahı arttırdığı için köpeklerin daha fazla yemesine sebep olmaktadır. Kontrollü ve ölçülü bir şekilde verirseniz yaş mamalardan korkmanıza gerek kalmaz.

Yaş mamalar yüksek nem içeriğiyle köpeğin ideal hidrasyon dengesini sağlar. Ayrıca köpeğiniz yavru ise Yaş mamaları çiğnemeyi ve yutmayı daha kolay yaparlar. İçinde bol miktarlarda tavuk, sığır vb. hayvanların eti olduğundan köpeğinizin sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesini sağlar. Yavru köpeğiniz için Proart Kuzulu Pirinçli Ezme Yavru Köpek Yaş Maması, Pedigree Tavuklu Yavru Köpek Yaş Maması, Schesir Aloevera ve Ton Balıklı Yavru Köpek Maması gibi ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Yaş mamalar, suyu sevmeyen ve yeterli derecede su içmeyen köpeklere su açığını kapatmak için de tercih edilebilir. Son olarak bir köpeğin tükettiği Yaş mama sağlığını direkt etkilemektedir. Bu sebeple kaliteli köpek mamasını sunan, içeriğine kimyasal madde koymayan ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermeyen Yaş mamalarını satın almalısınız. Aksi taktirde kalitesiz ve herhangi bir yararı olmayan mamalar köpeğin bağışıklığını zayıflatacaktır.

Konserve Köpek Maması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Konserve Köpek Maması Köpeğe Ne Sıklıkla Verilmeli?

Sevimli dostlarımız köpekler, diğer canlılar gibi farklı hayat akışından geçerler. Doğum sonrası, yavru, yetişkin ve yaşlılık dönemi olarak dört döneme ayrılırlar. Ve bu dönemler farklı besin ihtiyaçlarını gerektirir. Köpeğin yaşı, türü, sağlık durumu ve egzersiz durumu gibi etkenlerde köpek mamasının verilme sıklığını değiştirmektedir. Çok çeşitli köpek mamaları vardır. Bunlardan bir tanesi de Yaş mamalardır. Taze ve lezzetli olan Yaş mamaları, köpeklerin çok severek tükettiği yiyeceklerdir. Aslında son derece taze ve sağlıklı olan bu mamalar, köpeklerin protein ihtiyacını karşılamaktadır. Fakat her mamada olduğu gibi bu mamaların da bir verilme sıklığı vardır.

Bu mamalar bol miktarda nem içermektedir. Bunun sayesinde köpeğin bağırsak ve mide fülorasını da korumuş olur. Fakat köpeğin bu mamaları sindirebiliyor olması da çok önemlidir. İşte bu noktada Yaş mamaların verilme sıklıkları ortaya çıkmaktadır. Yaş mamaların ambalajında yazan tüketme önerilerini dikkate alarak köpeğinize öğün verebilirsiniz. Bunun dışında bir uzman veterinerden köpeğin öğün sayısını, miktarını ve sağlık durumunu öğrenerek köpeğinize gereken sıklıkta Yaş mamayı verebilirsiniz. 

Konserve Köpek Mamasını az verdiğiniz zaman yeterli enerjiyi alamazlar ve vücut fonksiyonları olumsuz yönde etkilenir. Özellikle de yavru bir köpeğin yetişkinliğe geçiş döneminde eksik beslenmesi ileri yaşlarında kas, kemik, beyin ve görme işlevlerinizin azalmasına yol açacaktır. Diğer taraftan gerekenden fazla verilen mama ile köpek obezite olacaktır. Bu sebeple köpeğin genel sağlık durumunun göz önünde bulundurarak beslenmesi en doğrusu olacaktır.

Kimi veterinere göre harcadıkları enerji düzeyine ve zamana göre günde 2 defa beslenmeleri uygun görülmektedir. Kimisi de köpeğin zayıf olduğu gerekçesiyle bir süreliğine mamayı 2 katına çıkarmaları gerektiğini söylemektedir. Yani mama tüketim miktarı tamamen köpeğin anlık yapısına ve durumuna bağlıdır. Eğer köpek tüm gün evde hareketsiz bir şekilde oturuyorsa ona göre mama verebilirsiniz. Önemli olan belirlenen saatlere uymaktır. Öğün sayısı ve sıklığı köpeğin yaşına göre farklıdır. 3-6 ay arası köpeklerde 3-4 öğün, 6-14 aylık köpeklerde 2 öğün, 14 ve üzerinde olan köpeklerde ise 1 öğün tavsiye edilmektedir.

Konserve Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaş mamalar çok farklı bir süreçte üretilmektedir. Genellikle et ve et yan ürünleri, yağlar, sebzeler, meyveler, mineraller ve tahıllar, su ve jelleştirme maddeleriyle karıştırılırlar. Ardından püre haline getirilmek için öğütülürler. Daha sonra katı bir hale getirilmeleri için buhar tünelinde az pişirilir ve bıçaklar ile kesilerek küpler haline getirilirler. Bundan dolayı Yaş köpek mamaları gerçek et parçaları gibi görünürler. Etrafları sos ya da jel ile doldurularak bir Yaşye yerleştirilir sonra kapağı kapatılarak 2 saat basınçlı bir pişiricinin içinde sterilizasyon sağlanmak amacıyla pişirilirler.  Bu sebeple besinsel olarak tam dengeli Yaş mama üretilmesi çok zordur ve genellikle köpeklere günlük beslenmede ek besinle takviye edilmeleri gerekmektedir.

Günümüzde çok farklı kalitelerde Yaş mamaların satışı vardır. Çoğu Yaş mama, az et ve et yan ürünü kullanarak ve şeker ilave ederek yüksek oranda su içeriğiyle üretilmiş kalitesi düşük mamalardır. Aynı zamanda insanlar, kutunun üstünde tavuk ya da tavuk eti yazdığı zaman mamanın içinde insan gıdasına uygun olan tavuk etinin kullanıldığını düşünmektedir. Ancak bu tavuk eti, tavuğun iç organları veya tavuk unu olabilir.

Besinsel değerleri tam olan Yaş mamaları, süreklilikte uygundur ve bazı zaman köpek başka çeşidini tercih edebilir. Yaş maması alırken köpeğin yaşına, cinsine kilosuna ve ırkına göre tercih yapmalısınız. Özellikle köpeğin kısırlaştırılmış olup olmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Mamanın içeriğinin et ile başladığına dikkat etmelisiniz. Bu noktada da içeriğinde bulunan proteinin köpeğiniz için uygun olup olmadığına bakmalısınız. Bazı Yaş mamalarının içinde kamış pekmezi, mısır glüteni ve mısır şurubu gibi maddeler vardır. Bu maddelerde köpek için çok zararlıdır. Aldığınız mamada katkı maddesi bulunmamalıdır ve doğal bileşenler içermelidir. Yaş mama alırken A, D, B1 vb. vitaminleri ve kalsiyum, fosfat, iyot, demir gibi mineralleri içeren mamalara yönelmelisiniz. Son zamanlarda Yaş köpek mamalarında soya ürünleri kullanılıyor. Soya ürünleri köpek için alerjik reaksiyona sebebiyet verebilir. Köpek sağlığı için önerilmemektedir. Ayrıca aldığınız köpek mamasında GDO bulunmadığından emin olunmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR