₺930,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺935,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺920,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
₺920,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
₺916,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
₺982,55 KDV Dahil
₺1.038,68 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
₺898,55 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺912,55 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Ücretsiz Kargo
₺982,55 KDV Dahil
₺1.218,67 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
₺963,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Ücretsiz Kargo
₺952,55 KDV Dahil
₺1.449,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
₺983,55 KDV Dahil
₺1.154,41 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.265,75 KDV Dahil
₺1.350,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
₺355,55 KDV Dahil
₺436,42 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
₺323,55 KDV Dahil
₺436,42 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
₺335,55 KDV Dahil
₺379,50 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
₺349,55 KDV Dahil
₺436,42 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺435,55 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
₺845,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
₺425,55 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
₺840,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil

Konserve Kedi Maması

Kedinizin doğru ve yeterli beslenmesini sağlarsanız, daha uzun bir ömre ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmasına yardımcı olursunuz. Konserve kedi mamaları ile evcil hayvanınızın sağlığını iyileştirebilir ve onu mutlu edebilirsiniz. Kediniz için aradığınız tüm konserve mama çeşitleri ZOO’da!

En Kaliteli Konserve Kedi Maması Çeşitleri

Kediniz yetersiz beslenmeden muzdaripse, bir kedi için dengeli beslenme, onu mümkün olan en sağlıklı kilosuna geri getirme yolunda önemli bir adımdır. Bu sadece gelecekteki hastalıkları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mutlu ve aktif kalmasını sağlar. Bu nedenle, kedi dostunuz için hangi tür kedi beslenme planının en iyi sonucu verdiğini bilmek önemlidir. Konserve kedi mamaları, kedinizin sağlıklı kalmasını destekleyen önemli yiyeceklerdir.

Kediniz zorunlu bir etoburdur, yani hayatta kalmak için sadece et bazlı bir diyete güvenir. Bu nedenle, omnivorlar ve otçulların aksine, kedigiller karbonhidratlardan enerji almazlar çünkü sindirim sistemleri bitki bazlı maddeyi işlemek için tasarlanmamıştır. Bunun yerine, kediler enerjiyi hayvansal yağlardan alır. Bu nedenle, bir kedinin beslenmesindeki yağın en önemli işlevi, kediye enerji sağlamaktır. Örneğin, kedinize N&D ton balıklı ve somonlu kedi konservesi sunarak, onun besin gereksinimine katkı sağlayabilirsiniz. Konserve kedi maması markaları arasından seçim yapmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Konserve mamaların içinde yer alan faydalı besin bileşenleri, besin maddelerinin taşınması ve kullanımı, hücre bütünlüğü ve metabolik düzenleme gibi konularda da etkilidir. Konserve kedi maması çeşitleri kedinin besin maddesi gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olur. Kediler ayrıca çoğu omega yağ asitleri olan hayvansal yağlardan esansiyel yağ asitleri elde ederler. Omega yağ asitleri, bir kedinin genel sağlığında kritik bir rol oynar. Kedi görüşü, üreme sağlığı, daha sağlam bir bağışıklık sistemi ve daha sağlıklı bir deri ve tüy için gereklidir.

Kediler etçildir, yani sağlıklı kalmak için ete ihtiyaçları vardır. Çoğu veteriner, bir kedi için en azından sağlıklı ve dengeli bir diyet önerecektir. Köpeklerden farklı olarak, kedilerin sağlıklı kilolarını korumak için büyük miktarda yiyecek veya suya ihtiyacı yoktur. Bunun yerine, doğal olarak hem enerji hem de beslenme için doğal besin kaynaklarından tüketmeliler. Konserve kedi maması bu açıdan çok önemlidir. Onlara doğru miktarda yiyecek sağlarsanız, suya daha az ihtiyaç duyulur. 

Doğru kilo yönetimi, kedinizin sağlığı ve yaşam kalitesi için önemlidir. Fazla kilolu bir kedi daha sık hastalanır, iştah kaybeder veya hareket ya da görme ile ilgili sorunlar yaşar. Kedinizin sağlıklı kalması için sayfamızda yer alan konserve kedi mama türleri arasından seçim yapabilirsiniz.

ZOO’daki en popüler konserve kedi mama markaları arasında Royal Canin yaş kedi maması, Miglior Gatto yetişkin kedi konserve maması, Felix yaş yetişkin kedi maması, Purina Gourmet Gold kedi yaş maması, Reflex Plus kedi konservesi, Whiskas kedi konservesi ve çok daha fazlası var!

Konserve Kedi Maması Çeşitleri ile Kedinizin Sağlığını Koruyun

Kedi konservesi, kedinin daha iyi bir şekilde beslenmesine yardımcı olacak bir mama türüdür. Kedinize hangi sıklıklar ile vermeniz gerektiğine dair bilgi sahibi olursanız eğer kediyle aranızdaki bağ da kuvvetlenmiş olacaktır. Kediler, evcil hayvanların arasında en çok tercih edilen hayvanlardır. Kediler sahiplerinden ilgi ve alakayı çok fazla isterler. Kedinizle iyi bir iletişim kurmak için onlara iyi bakmak, bakımını aksatmamak ve doğru mamayı tercih etmek gerekir.

Konserve kedi mamaları, et, tavuk, balık gibi besin değerleri yüksek olan gıdalar barındırır. Diğer mamalara göre içinde daha az karbonhidrat bulunur. Bu da kedinin hazmedebilmesini daha da kolaylaştırır. Fakat sürekli olarak konserve mamalar yedirmek doğru bir şey değildir. Kedi konserveleri, uzmanların araştırmasına göre kedilerde normal olarak bulunan suya karşı sorunları çözmek için en çok tercih edilen gıdadır. Çünkü konserveler, kuru mamalara nazaran daha sulu bir şekilde üretilir. Bu da kedilerin su ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.

Konserve mamasının içinde yer alan et oranı çok önemlidir. Yani mamalar arasında tercih yaparken et oranı daha çok olan mamayı tercih etmeniz en doğrusudur. Farklı gruplarda besinlerin olması kedinin gelişimi açısından çok önemlidir. Bunun için kümes hayvanları, balık ve dana eti gibi konserve ürünlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca kedinizde tüy yumağı sorunu varsa bu sorunlar için hazırlanan konserveleri tercih edebilirsiniz.

Konserve mamaları tercih ederken içerisinde mısır unu ya da sığır eti gibi yan ürünleri olan konservelere odaklanmalısınız. Kedinin tok kalması için bazı yan maddeler konservenin içinde yer alabilir. Kedi konserveleri yalnızca kedinin su ihtiyacını karşılamaya yaramaz. Aynı zamanda doğru şekilde beslenmesini ve gelişmesini de olumlu doğrultuda etkiler. Bu sebeple belirlenen oranlarda ya da veteriner hekimin sizlere önerdiği oranlarda kedinize konserve maması yedirmeniz çok sağlıklı olacaktır.

Konserve mamalar, hazırlanması çok pratik ve besleyici olduğu için en iyi seçenek olarak öne çıkar. Kediler tarafından sindirilmesi de çok kolaydır. Protein, yağ bakımından çok yüksek, karbonhidrat açısından da düşük olmasından dolayı çok sağlıklıdır. Su tüketimi az olan kedilerde idrar yolu ve böbrek fonksiyonlarının doğru bir şekilde çalışmasını desteleyen bir mamadır.

Kedinizde böbrek ve idrar yolu fonksiyonları konusunda sağlık problemleri varsa ya da bu durumlara eğilimli bir kedi ise konserve kedi maması tercih etmelisiniz. Bu problemlerin ortaya çıkmasının en büyük nedeni kedilerin az su tüketmesidir. Konserve mamaların içinde bulunan yüksek su miktarıyla kedinin su alması sağlanacaktır.

Kedinizin yeterli düzeyde su tüketmemesi durumunda nefes nefese kalma, iştahsızlık, batık gözler, uyuşukluk ve ağız kuruluğu gibi belirtiler görülebilir. Buna bağlı kedi kumunun içinde kanlı idrar görülebilir. Böyle bir şeyle karşılaşıldığı zaman veterinere başvurulmalıdır. Genelde yavru ve yaşlı kedilerde diş sorunlarıyla sık sık karşılaşılır. Yavru kedilerin dişi tam gelişmediğinden, yaşlı kedilerin ise dişlerinin işlevini kaybetmesinden dolayı sert mamaları çiğnemek güçtür. Bu sebeple kedi konserve maması tercih edilmesi çok doğru olacaktır.

Konserve mamaları kediye günde 2-3 kere küçük miktarlarda verilmelidir. Uzun süre dışarıda kalan yaş mama bozulacaktır. O yüzden dolapta muhafaza etmelisiniz. Konserve mamaları tercih ederken bir başka önemli etken ise kedinin yaşıdır. Konserve mamalarının ambalajlarında yer alan yaş aralığına göre kedinize en uygun olan mamayı seçmelisiniz. Konserve ambalajında bulunan yaş aralıkları kedinin ırkına göre farklılık gösterebilmektedir.

Konserve Kedi Maması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Konserve Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sevimli dostlarımız için konserve maması alırken birçok unsuru bir arada değerlendirmeliyiz. Kedi bakımı için en önemli konu olan mamalar, uzun vadede veteriner masrafının azalması için büyük etkiye sahiptir. Bu sebeple mutlaka onların beslenme gereksinimini iyi bir şekilde karşılayacak, doğal besinlerle desteklenmiş ve kimyasal içeriği olmayan konserve mamaları seçmeniz oldukça önemlidir.

Konserve maması alırken alternatifleri ince eleyip sık dokumak gerekir. İçindeki yağ oranı çok fazla olmayan ve vitamin-mineral dengesi yerinde olan konserve mamalar tercih edilmelidir. Konserve yaş mamalarını kediye verirken kuru mamayla karıştırıp vermek onun için çok iyi olacaktır. Kedinin günlük planında bazı değerli vitaminler, hayvansal protein kaynakları, taurin, enzim ve mineraller ile birlikte su bulunması gerekir. Tüm bunlar kedinin genel sağlık durumuna göre sunulmalıdır. Evcil hayvanın yaşı ve kilosu da göz önünde bulundurulmalıdır. Hayvansal protein kaynağı olarak balık, tavuk, hindi, sığır kuzu içeren konserveler tercih edilmelidir. Yan et ürünlerinin yerine doğrudan et içerikli konserve mamaları almalısınız.

Kedilerin beslenmesi için karbonhidrat ihtiyacı sanıldığı kadar çok değildir. Bu sebeple yüksek kaliteli tahıl içeren mamalar tercih edilmelidir. Konserve mamalarda kediler için olmazsa olmaz mineral ve vitamin içeren ürünler almak gerekir. A, B, C B12 ve B9 vitaminlerinin konserve mama içinde mutlaka olması gerekir. Minerallerden fosfor, kalsiyum ve demir, çinko ve sodyum gibi mineraller diş ve kemik sağlığı açısından çok değerlidir.

Konserve kedi maması seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin arasında sağlık ve gelişim açısından en belirleyici unsur olan kedi yaşı çok önemlidir. Konserve kedi mamasını alırken mutlaka kedinin yaşını hesaba katmalısınız. Kısırlaştırılmış bir kedi ile yavru, yetişkin ve yaşlı kedinin beslenmesi arasında farklılık olacaktır. Bu sebeple yalnızca yaşa ya da sağlık durumuna bakarak mama almak tek başına yeterli bir bilgi değildir. Konserve mama alınırken dikkat edilmesi gereken son unsur ise eksik dişli olan, ağzı ya da çene kısmında sıkıntı olan kedilere daha kolay yiyeceği mamaların sunulması olacaktır.

Konserve Mama Kediye Ne Sıklıkla Verilir?

Taze ve lezzetli olan konserve mamalar, kedilerin çok severek tükettiği yiyeceklerdir. Aynı zamanda onların protein gereksinimini karşılar. Fakat her mamada olduğu gibi bu mamaların da verilme sıklığı vardır. Bu mamalar bol miktarda nem içermektedir. Bunun sayesinde kedinin bağırsak ve mide fülorasını da korumuş olur. Fakat kedinin bu mamaları sindirebiliyor olması da çok önemlidir. İşte bu noktada konserve mamaların verilme sıklıkları orta çıkmaktadır.

Kedinizin sağlıklı bir vücut hazmı var ise haftada 3 defa konserve mama verilebilir. Ancak bu mamaları seçerken popüler markaları tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Her marka konserve mamayı kediniz için tercih etmemelisiniz. Konserve mamalar, kedilerin doğal yeme alışkanlıklarına çok yatkındır. Bu sebeple kediler yaş mama tüketirken çok keyif alırlar. Hatta konservenin kutusu açıldığı zaman sesi duyarak etrafınızda gezinmeye başlarlar.

Kediler avcılık içgüdülerinden dolayı yaş mamayı çok severler. Konserve mamaların içinde çok faydalı olan tavuk, hindi, sığır ve balık eti bulunmaktadır. Kedilerde insanlar gibi damak tatlarına sahip olan canlılardır. Bu sebeple kedilerin hangi konserve mamasını sevdiğini de bilmeniz gerekmektedir. Bunu belirlemenin yolu kedinize deneme yapmaktır. Deneyerek kedinin hangi mamayı çok sevdiğini pratik bir şekilde anlayabilirsiniz. Genellikle kediler sığır ya da balık eti içerikli konserve mamalarından çok hoşlanmaktadır.

Eğer kediniz konserve mama sonrası huysuzlanıyor, kusuyor, garip sesler çıkarıyor, karnına dokunmak istemiyor ya da sıvı kaka yapıyor ise bu durumlar sindirim sisteminde bir hastalık olduğunun habercisidir. Bu gibi durumlarda konserve maması vermeyi hemen kesmelisiniz. Ayrıca semptomlar geçmezse hemen bir veterinere başvurmalısınız. Çünkü bu semptomlar bazı parazit hastalıklara kapı aralayabilir. Kediniz konserve mamaları tükettikçe kedinizle kurduğumuz bağ kuvvetlenir. Kediniz daha keyifli bir hale gelerek yerlerde yuvarlanır, sürünür ve ayakta gezinir durur. Hırçın bir kedi olmaktan kurtulur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR