Plastik Köpek Kabı

Plastik köpek kabı, en çok tercih edilen köpek malzemelerinden biridir. Tüylü arkadaşınızın beslenmesini hijyenik ve sağlıklı şekilde sürdürmesini mümkün kılan bu ürünleri, sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Plastik Köpek Kabı ile Sevimli Dostunuzun Sağlığını Koruyun

Köpekler için tercih edilen plastik köpek kapları, köpeklerin rahat şekilde yemek yemesine olanak tanıyan ve su içmesini sağlayan pratik ürünlerdir. Bu ürünlerin temizlemesi genel anlamda kolaydır ve kırılma olanağı yok denecek kadar azdır. Bu nedenle de porselen ya da seramik ürünlere göre plastik köpek kapları daha sık tercih edilirler.

Köpekler için pratik kullanım sağlayan, köpek sahipleri için pratik temizlik olanağı sunan plastik köpek kapları; maliyet olarak da daha uygun olduğu için köpek sahipleri tarafından daha sık şekilde tercih edilir. Hem mama kabı olarak hem de su kabı olarak plastik köpek kaplarının tercih edilmesi mümkündür. Zoostar Büyük Yuvarlak Köpek Kabı bunun için uygun bir üründür.

Plastik kapların hasar alması, çizilmesi ya da eskimesi durumunda yenisi ile değiştirilmesi daha kolaydır çünkü bu ürünler; seramik, porselen ya da çelik ürünlere göre çok daha uygun maliyete sahip olan ürünlerdir. Bu sayede köpeklerin sık sık mama ve su kaplarını değiştirebilmesine olanak tanımaktadır.

Kimi zaman plastik köpek kaplarının içleri farklı şekillerde olabilir. Çok fazla mamayı tek seferde yiyen ve kilo problemi olan köpekler için bu kaplar tercih edilebilir. Diyet kabı olarak bilinen bu plastik köpek kapları, özellikle de mama kabı olarak büyük bir işleve sahiptir. Köpeklerin tek seferde çok fazla mama yemesini önleyen bu kaplar, yavaş ve az şekilde yemeyi daha mümkün hale getirir. Köpek plastik mama kapları çok önemlidir. Ayrıca su kaplarının da plastik olması, kırılma ve benzeri durumlara karşı koruma sağladığı için tercih edilebilir. Sağlam ve kullanışlı bir ürün arıyorsanız, Pawise Zaman Ayarlı Mama Kabı 2 Adet de oldukça ideal.

Plastik Köpek Kabı Modelleri ZOO’da!

Köpeklerin mama ve su tüketimi için üretilmiş olan birbirinden farklı köpek kabı modelleri mevcuttur. Bu modeller, köpeklerin rahat şekilde su ve mama tüketebilmesine yarar sağlar. Hem temizliği pratik olan hem de kırılma riski pek çok malzemeden üretilmiş olan köpek mama ve su kaplarına göre daha az olan bu kaplar, dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Trixie Köpek Mama ve Su Kabı da böyle bir üründür.

Köpeklerin daha yavaş ve daha az mama tüketebilmesi için özel olarak üretilen diyet mama kapları, içleri oluklu ve şekilli olarak şekilde tasarlanır. Bu kapların içlerinde yer alan oluklar, köpeğinizin hızlı şekilde ve tek seferde çok mama tüketimini engeller. Bu sayede obezite sahibi olan ya da aşırı kilo alma eğilimi gösteren köpeğiniz, daha yavaş mama yer ve kilo alma riski de ortadan kalkabilir.

Yüksek ayaklı şekilde tasalanmış olan plastik köpek kapları, büyük boyutlardaki köpeklerin daha az eğilerek rahat şekilde mama tüketebilmesine ve su içebilmesine olanak tanır. Yüksek boyutlardaki köpekler, çok alçak kalan mama ve su kaplarından yemek yerken ve su içerken zorluk çekebilirler. Mama kaplarının onların boyuna göre uygun olması son derece önemlidir. Plastik köpek kaplarında ise doğru boyutu bulmak kolaydır. Köpeğinizin yavaş beslenmesi gerekiyorsa, Trixie Yavaş Besleme Mama Kabı satın alabilirsiniz.

İkili şekilde tasarlanmış olan mama ve su kaplarının bir bölmesine mama ve bir bölmesine su koyabilmeniz olasıdır. Bu sayede köpeğinizin mama yerken bir yandan su içmesi de mümkün olabilecektir. Özellikle de çok sık su içmeyen köpeklerin mama yerken su içmesi için bu tasarım tercih edilebilir. Bu sayede köpeğiniz özellikle kuru mama tüketiyorsa su ihtiyacını hiç yerden hareket etmeden giderebilecektir.

Plastik Köpek Kabı ile Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Kullanım

Plastik mama ve su kaplarının kırılma riski mevcut değildir. Eğer sağlam bir mama ve su kabı satın alırsanız plastik ürünlerin kırılma ve köpeğinize zarar verme riski, yok denecek kadar azdır. Bu yüzden de dayanıklılık bağlamında oldukça büyük bir avantaj elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Plastik köpek kapları, kolay temizlenebilen ürünlerdir. Sıklıkla tercih edilen köpek kaplarının plastik olmaları da kolay temizlenebilme olanaklarından kaynaklanır. Seramik ya da porselen gibi ürünler çok fazla kir tutabilir ve mamaların kalıntıları kapların üzerinde kalarak inatçı lekelere dönüşebilir. Plastik kapların ise temizliği çok kolaydır çünkü üzerlerinde bu tip lekelerin uzun süreli şekilde kalması mümkün olmaz. Yıkama ile kolaylıkla kabın arındırılması mümkündür. Trixie Yavru Köpek Mama ve Su Kabı tam olarak böyle bir ürün.

Çok daha uygun maliyetli olan plastik köpek mama ve su kapları, köpeklerin kaplarının sık sık değiştirilebilmesini sağlar. Daha uygun maliyetli olmasından dolayı köpek sahipleri bu kapları sıklıkla değiştirebilirler. Bu sayede daha hijyenik bir kullanım sağlanabilir. Ayrıca birden çok köpek bakan köpek sahipleri için çok pahalı köpek kaplarını almak zor olacaktır. Ancak plastik köpek kapları daha uygun maliyetli olduğundan ve farklı renk seçeneklerine sahip olduğundan evde birden çok köpek bakanlar için de uygun bir çözüm sunabilecektir. Zoostar Büyük İkili Köpek Mama Kabı, bu açıdan düşünüldüğünde oldukça idealdir.

Dayanıklı, uygun fiyatlı ve kolay temizlenebilir plastik köpek kapları ayrıca altı kaymaz özelliğe de sahip olacaktır. Porselen ve seramik ürünlerde kaymaz platformu yerleştirmek her zaman mümkün değildir. Ancak plastik ürünlere bu tip aparatların monte edilmesi ve bozulmadan bu aparatların korunması daha olasıdır. Bu sayede köpekler mama yerken ya da su içerken kaymaz bir mama ya da su kabını tercih edebileceklerdir.

Tercih edilen plastik kaplar, köpeklerin boyuna uygun şekilde tasarlanır. Diğer materyallerden üretilmiş olan kapların yüksekliği sorun yaratabilir çünkü her materyal yüksek şekilde tasarlanmak için uygun değildir. Bu nedenle de büyük boyutlu köpeklerin daha fazla eğilmesi ve mama yerken ya da su içerken rahatsız olması olasıdır. Plastik köpek kaplarının ise boyutları değişir ve daha yüksek olandan alçak olana kadar pek çok farklı ürün seçeneği geniş bir yelpaze içerisinde kullanıcılara sunulur.

Plastik Köpek Kabı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Plastik Köpek Kabı İyi Mi?

Köpekler için tercih edilen plastik köpek kapları pek çok alanda rahatlık sağlar. Öncelikle maliyet olarak uygun olan plastik köpek kapları, köpek sahiplerinin yüksek miktarlar ödeyerek kısa sürede kullanacağı köpek kapları almasının önüne geçer. Ayrıca daha düşük maliyete alınan bu kaplar, bir süre sonra yine uygun maliyetler ile rahatlıkla değiştirilebilir. Bu sayede köpeklerin hijyenik şekilde devamlı olarak yeni mama kapları kullanması da mümkün olabilir.

Yıkama kolaylıkla sağlayan ve temizliği pratik olan plastik köpek kapları, genel anlamda hijyenik bir kullanım sunar. Bu nedenle de köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. Özellikle de köpeğinize düzenli şekilde yaş mama veriyorsanız kabın sürekli kirlenmesi ve her öğünde yeniden temizlenmesi gerekir. Bu sebeple plastik köpek kaplarının çok daha etkili bir işleve sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Köpek kaplarının plastik olması pek çok açıdan iyidir çünkü köpek sahipleri daha az masrafa girerek köpeklerinin temel ihtiyaçlarından biri olan köpek kaplarına kolay şekilde ulaşabilir. Ayrıca pek çok alanda pratiklik sağlayan bu kaplar, köpek sahiplerinin da temizlik ve benzeri alanlarda uğraşmasını daha az gerektirir. Bu yüzden de plastik köpek kapları tercih edilebilir ve düzenli olarak değiştirilebilir.

Tercih edilen porselen, çelik ya da seramik köpek kapları da elbette farklı açılardan avantaj sağlayan ürünler olabilir. Ancak öncelikli olarak bu ürünlerin sık sık değiştirilme olanağı yoktur çünkü farklı materyallerden üretilen ürünlerin fiyatları da oldukça yüksektir. Hem sık sık değiştirilebilecek ürünlerin satın alınması hem de sağlam ve uzun süreli şekilde kullanılabilecek ürünlerin tercih edilmesi, pek çok alanda avantaj sağlayacağı için plastik köpek kaplarının kullanımı önerilmektedir.

Plastik Köpek Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçilecek olan plastik köpek kabının farklı özelliklerine dikkat etmek, uzun ömürlü ve kaliteli bir plastik köpek kabı almak için gereklidir. Öncelikli olarak plastik kabın üretildiği materyalin sağlam, kaliteli ve kırılmayacak ya da kolay şekilde bozulmayacak bir materyal olmasına dikkat etmeniz gerekir. Seçeceğiniz köpek kabının en önemli özelliklerinden biri olan dayanıklılık, uzun ömürlü kullanım için gereklidir.

Plastik bir köpek kabı alacağınız zaman ayrıca köpeğinizin özel ihtiyaçlarını da gözetmeniz önerilir. Örneğin köpeğiniz çok yeme eğilimine sahipse bu durumda iç yüzeyi desenli ve oymalı olan plastik mama kaplarını seçmeniz gerekebilir. Bu ürünler sayesinde köpeğinizin tek seferde çok fazla mamayı hızla yemesini önleyebilirsiniz.

Satın alınacak olan plastik mama kabının yüksekliğine ve boyutuna da özen göstermelisiniz. Köpeğinizin boyutuna ve günlük aktifliğine göre beslenme ihtiyacı değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple de tercih edeceğiniz plastik kabın boyutunun köpeğinizin tüketimi için uygun genişlikte olması şarttır. Ayrıca satın alacağınız kabın köpeğinizin boyutuna göre uyumlu yükseklikte olması da köpeğinizin rahat şekilde mama ve su tüketebilmesine olanak tanır.

Altı kaymaz olan plastik köpek kapları, köpeğinizin mama yerken ya da su içerken rahatsız olmasını önler. Ayrıca tabanı kaymaz taban olmayan köpek kaplarının kayma riski yüksektir ve bu nedenle de içerisinde yer alan mama ile su dökülebilir. Eğer köpeğinizin sorunsuz şekilde mama yemesini ve su içmesini isterseniz kaymaz tabanlı plastik köpek kaplarını seçmeniz gerekir.

Mama ve su kaplarının kaliteli olması elbette önemlidir. Ancak yine de birden çok köpeğiniz varsa ya da köpeğinizin için fazla lüks eşyalar almak istemiyorsanız plastik köpek kabının maliyetinin yüksek olmamasına da özen gösterebilirsiniz. Ayrıca birden çok köpeğe sahip iseniz hangisinin hangi kabın içerisinde yiyeceğini kesinleştirmeniz adına farklı renklerdeki köpek kaplarını da seçebilirsiniz. Bu sayede köpeklerin ayrı kaplardan mamalarını yemesini ve su içmelerini de pekiştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR