₺261,17 KDV Dahil
₺302,50 KDV Dahil
₺138,64 KDV Dahil
₺157,93 KDV Dahil
Stokta Yok!
₺253,44 KDV Dahil
₺316,80 KDV Dahil

Köpek Temizlik ve Banyo

Köpeklerin temizliği için farklı pek çok ürün tercih edilebilmektedir. Köpeğiniz için en iyi köpek temizlik ve banyo ürünlerini sayfamızda bulabilirsiniz!

En İyi Köpek Temizlik ve Banyo Ürünlerini Keşfedin!

Tüylerin, dişlerin, tırnakların temizliği için tercih edilen ürünlerin her birinin köpeğinizin genel fiziksel yapısı için uygun olması gerekir. Ancak bu şekilde onun temizliğini en iyi şekilde sağlamanız mümkün olabilmektedir. Köpeğinizin tüylerinin temizliği için tarak, şampuan gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Tırnaklarının bakımı için uygun bir tırnak makası kullanmanız ve dişlerinin temizliği için de köpekler için uygun olan diş fırçaları ile diş macunlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede köpeğinizin sağlığını korurken onun temizliğini de en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Köpeğinizi pratikçe temizlemek istediğinizde Pawise Hijyenik Kedi Köpek Islak Mendil kullanabilirsiniz.

Tüylerin temizliği için tercih edilmesi gereken öncelikli ürünlerden biri köpek tarağıdır. Bu ürünler köpeğinizin tüyleri arasındaki dökülen ölü tüyleri toplamayı sağlar. Dökülen ölü tüyler köpeklerin tüylerini cansız ve mat gösterebilir. Ayrıca ciltlerinin nefes almasını da önleyebilir. Bu nedenle de köpek taraklarını tercih etmeniz gerekir. Tüy yapısına uygun olan tarakları seçmeniz köpeğinizin tüylerinin iyi şekilde taranmasını ve cildinin de hasar almasını engeller. Ayrıca düzenli olarak tüyleri taramanız da köpeğinizin tüylerinin birbirine dolanmasını önleyebilecektir. Trixie Kedi ve Köpek Pati Bakım Spreyi kullanarak da köpeğinizin pati bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Köpeklerin temizliği için tercih edilen banyo ürünlerinden biri olan şampuanlar iki çeşittir. Kuru şampuanlar ve sıvı şampuanlar farklı durumlarda kullanılabilen ürünlerdir. Sıvı şampuanların durulanması gerekir. Özellikle de çift katmanlı tüy yapısına sahip olan köpeklerin tüylerinin bu şekilde sık sık yıkanmaması önerilir. Köpeğinizin tüy yapısı çift katmanlı ise tüylerin temizliğini sıvı şampuanlar ile düzenli olarak ancak belli aralıklar ile yapmanız gerekir.

Kuru şampuanların durulanma ihtiyacı yoktur. Bu yüzden de köpeğinizin çift katmanlı su geçirmez tüylerine zarar vermez. Aralıklı olarak köpeğinizi sıvı şampuanlar ile yıkayabilirsiniz. Bu aralıklarda da köpeğinizin kirlendiğini fark ederseniz ve yıkanmayı gerektirecek kadar pis değilse de kuru şampuanları kullanabilirsiniz. Kuru şampuanlar da köpeğinizin tüylerini temizler ve durulanma gerektirmez. Hem pratik bir yöntemdir hem de köpeğinizin tüylerini kolaylıkla iyi şekilde temizlemeye yardımcıdır. Köpeğinizi banyo sonrasında kurulamak için Trixie Köpek Havlu Bornoz kullanabilirsiniz.

Köpek temizlik ürünleri içinde yer alan ürünlerden bir diğeri ise köpek diş fırçalarıdır. Bu ürünler doğru diş macunları ile tercih edilmelidir. Diş fırçalarının parmağa takılan, uzun sapa sahip olan ya da kısa saplı farklı versiyonları mevcuttur. Köpeğinizi diş fırçalamaya yeni alıştıracaksanız parmağa takılan fırçaları tercih edebilirsiniz. Bu fırçaları doğru diş macunları ile tercih ederseniz köpeğinizin dişlerini de iyi şekilde temizlemeniz mümkün olabilir. Dişlerin temizliğini sağlamanın yanı sıra köpek diş macunları ağız kokusunu da giderir. Ayrıca diş etlerinin ve dişlerin genel sağlığını da korur. Dişlerin düzenli şekilde fırçalanması ile tartar ve plak oluşumu önlenir, çürüklerin oluşması önlenebilir. Bu sayede de köpeğinizin genel ağız ve diş sağlığını korumanız mümkün olabilir.

Köpeklerin temizliği için önemli olan ürünlerden biri de tırnak makasıdır. Köpeğinizin tırnaklarını kendi tırnak makasınız ya da normal bir makas ile kesmeye çalışmanız hem köpeğinizin canını acıtabilir hem de tırnağına zarar vermenize neden olabilir. Bu sebeple de köpekler için üretilen tırnak makasları ile sorunsuz şekilde köpeğinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Bu tırnak makasları köpeğinizin etini kesmeden tırnağını kesmenizi sağlar. Ayrıca iyi şekilde kesen ucu sayesinde köpeğinizin tırnaklarını kesmenizi de kolaylaştırabilir. Banyo sırasında tercih edilen ürünlerden biri de köpek fırçalarıdır. Banyo fırçaları köpeklerin tüylerinin iyi şekilde yıkanmasını sağlayabilir. Bu ürünler kimi zaman eldiven kimi zaman da ele geçirilen fırçalar şeklindedir. Elinize geçirerek rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler tüylerin ve cildin de iyi şekilde yıkanmasını sağlarken yuvarlak uçları ile köpeğinizin derisinin zarar görmesini de engeller. Eldiven ya da fırçalar ile köpeğinizin tüylerini iyi şekilde temizlemeniz daha pratik hale gelebilir.

Kaliteli Köpek Banyo Ürünleri ile Evcil Köpeğinizin Bakımını Destekleyin!

Bilindiği üzere köpekler suyu çok sevdikleri için sıklıkla banyo yapılabilmektedir. Fakat bu sıklık yanlış olur ise bu durum köpeğe zarar verebilmektedir. Köpeklerin ve diğer canlıların deri dokuları insanlarınkine göre oldukça farklıdır. Bu da çoğu zaman köpeklerin insanlar gibi sıklıkla banyo yapmasına sebep oluşturmamaktadır. Köpekleri sık banyo yapmak ona zarar verebilir. Bu sebeple banyo yapma meselesine açıklık getirmeliyiz. Bir diğer önemli husus da banyo esnasında doğru ürünleri kullanmaktır. Örneğin, köpeğiniz yavru ise onu Trixie Yavru Köpek Şampuanı ile yıkamalısınız.

Sevimli dostlarımızın ter bezleri bulunmamaktadır. Bu köpeklerin insanlardan daha farklı bir cilde sahip olmalarının açık göstergesidir. Bu sebeple sizler köpeğinizin diğer kişisel bakımlarına yoğunluk vermelisiniz. Tırnak bakımı, tüy bakımı ve diş bakımı gibi. Bu bakımları ihmal ederek köpeğinizi sadece yıkarsanız onları ölümcül bir seviyeye getirebilirsiniz. Köpeğiniz için mevsimsel bir yıkama aralığı koymalısınız. Yaz günlerinde köpekleri 3 haftada bir kez, 4 haftada 1 kez ve 1 kez yıkanmaları gerekirken soğuk almamaları için kış günlerinde 6 haftada bir kez, 8 haftada 1 kez ve genelde 1 kez yıkanmaları gerekir. Eğer köpeğinizi bu aralıklardan daha sık yıkarsanız tüylerinin canlılığı gider ve sağlık sorunlarına yol açar. Köpeğinizin mantar hastalıklarına yakalanma riski artar, kulak yolu iltihabına tutulur ve kendilerini temizleyebilme özelliklerini unuturlar. Bunu önlemek için banyo sonrasında Trixie Kedi Köpek Havlusu gibi bir kurulama ürünü mutlaka kullanmalısınız.

Köpeğimizi yıkayarak derisinin hava almasını ve kokuların giderilmesini sağlamış olursunuz. Hava alan tüy ve deri, kokudan uzaklaşır ve ölü tüyler köpeğinizin vücudunda kalmamış olur. Aynı zamanda dışarıda köpek tüylerine yapışabilecek olan kene, diken, bit, pire gibi zararlı şeyler banyo işlemiyle ortadan kalkar. Köpeğiniz büyük çaplı olarak kirlendiyse yani dışkıya, çamura bulandıklarında yukarıdaki yıkama sıklığını yapabilirsiniz. Haricinde yılda 3-4 defa maksimum olarak 5 defa köpeğinizi, köpek şampuanı ile yıkamak yeterli olacaktır. Köpeğinizin derisi ve tüylerine bakım yapmak amacıyla Trixie Köpek Tüyü Bakım Kremi Jojobalı, doğru bir seçim olacaktır.

Kaliteli Köpek Şampuan Çeşitleri ZOO’da!

Köpek şampuanları sayesinde köpeğinizin cildini tahriş etmeden ya da alerjik enfeksiyonların meydana gelmesine neden olmadan tüyleri ve cildi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca insanların kullandığı şampuanlar kadar çok köpürmeyen köpek şampuanları da köpeğinizin gözlerinin yanmasına ya da köpeğinizin rahatsız hissetmesine neden olmaz. Buna ek olarak köpek şampuanları köpeklerin tüy ve cilt yapılarına özel olarak üretilir. Ayrıca köpeklerin yaşadığı farklı cilt problemlerinin tedavisinde de etkili olabilmektedir. Köpeğinizin cildi hassas ise Trixie Hassas Ciltli Köpek Şampuanı kullanabilirsiniz.

İnsanların kullandığı şampuanların köpeklerde kullanılması kesinlikle önerilmez. Bu nedenle de köpeğinizi yıkarken köpek şampuanı kullanmanız onun cilt ve tüy sağlığı için önemlidir. İnsanların kullandığı şampuanlar köpeklerde kepek oluşumuna, cilt alerjilerine ve çeşitli tüy dökülmesi problemlerine neden olabilmektedir. Bu tip problemler ile karşılaşmamak için köpeğinizi özel üretilmiş olan köpek şampuanları ile yıkamanız en iyisi olacaktır. Bunun için Trixie Köpek Neem Ağacı Özlü Şampuan da satın alabilirsiniz.

Köpek şampuanları, köpeklerin tüy yapılarına özel olarak üretilmektedir. Örneğin kıvırcık tüylere sahip bir köpeğiniz varsa tüylerin doğal sağlığını korumasını sağlayan ve iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olan farklı şampuanlar kullanılmalıdır. Benzer şekilde düz ya da kısa tüylü köpekler için de farklı şampuan çeşitleri mevcuttur. Doğal içeriklere sahip olan köpek şampuanları da köpeğinizde alerjik reaksiyonların görülme olasılığını en aza indireceğinden dolayı tercih edilmesi gereken bakım ürünlerindendir. AllDay All Shampoo Köpek Hypoallergenic Şampuan ile köpeğinizi gönül rahatlığı ile banyo yaptırabilirsiniz.

Köpeklerin tüylerinin renginin de daha canlı olmasını sağlayan özel köpek şampuanları mevcuttur. Bu ürünler köpeğinizin canlı, parlak renkli tüylere sahip olmasını sağlar. Örneğin beyaz bir köpeğiniz varsa tüy renginin daha canlı ve daha parlak bir beyaz renge sahip olması için beyaz renkli tüylere sahip köpekler için özel üretilen şampuanlar ile onu yıkamanız en iyisi olacaktır.

Köpeklerin kuru ya da sıvı köpek şampuanları ile yıkanması mümkündür. Kürkün mevcut yağ dengesinin bozulmaması ve tüylerin kendine ait özelliğini kaybetmemesi için sık sık sıvı şampuan ve su ile yıkamanız önerilmez. Yine de köpeğinizi yıkamadan kolaylıkla temizlemek isterseniz kuru şampuanları da tercih edebilirsiniz. Kuru şampuanlar köpeklerin tüylerinin temizlenmesini sağlar ve tüylerinin sıvı ile temas sonucu bozulmasını da önler. Bu yüzden de hem pratik hem de tüylere zarar vermeyen bir temizleme yöntemi olarak kuru köpek şampuanları da tercih edilebilir. Ayrıca, Trixie Kuru Şampuan en çok tercih edilen köpek kuru şampuan çeşitleri arasında yer almaktadır.

Köpekleri sadece su ile temizlemeniz her zaman mümkün olmaz. Özellikle de dışarıda çok vakit geçirmeyi seven hareketli bir köpeğiniz varsa tüylerine böcekler, toprak, çamur gibi pek çok madde gelebilir. Köpeğinizin kürkünü bu ürünlerden arındırmanın en iyi yolu ile sıvı ya da kuru köpek şampuanlarını tercih etmektir. Bu sayede kürk köpürerek temizlenir ve kirlerden kolaylıkla arınabilir. Köpeğinizin tüylerinin birbirine dolanması da söz konusudur. Özellikle de uzun tüylü köpeklerde görülen bu durum, sıvı ya da kuru şampuanlar ile köpeğinizi taramanız sayesinde çözülebilir. Yalnızca su ile köpeğinizin tüylerini tararsanız dolaşan tüyleri açmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle de düzenli şekilde tüyleri taramanız, eğer dolaşıklık fark ederseniz banyo ya da temizlik sırasında köpek şampuanları sayesinde bu bölgedeki dolaşan tüyleri tarama yardımıyla açmanız önerilir. Bunun için Biyoteknik Pet Dust Kedi ve Köpek Toz Şampuan da harika bir seçimdir.

Köpek Temizlik ve Banyo ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpeklere Banyo Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız köpekleri banyo yaptırırken son derece dikkatli, hassas ve özenli davranmalıyız. Köpeğinizi banyo yaptırırken sakin kalmalı ve güvenli bir şekilde yıkamalısınız. Köpeğinizi yıkayacağınız suyun sıcaklığınız önce elinizle kontrol etmelisiniz. Su fazla sıcak veya fazla soğuk olmamalıdır. Bu durum onun sağlığına zarar verebilir. Ilık suyu, köpeğinizin gözlerine veya kulaklarına kaçırmayacak bir şekilde hafifçe onun üzerine doğru gezdirin. Bu sırada köpeğinizin rahatlaması için ona dairesel masajlar yapabilirsiniz.

Köpeğinizi ıslattıktan sonra ona uygun olan şampuanı avuç içine dökün ve köpeğin vücudunda eliniz ile hafifçe yayın. Köpeğinizin canını yakmayarak, ideal sertlikte olan bir fırçanın yardımıyla şampuanı köpürtün. Köpeğinizin kulaklarına ve gözlerine şampuan kaçmamalıdır. Son derece dikkat ederek tüm vücudunu köpürtün ve sonra ılık su ile köpeğinizi durulayın. Son olarak avuç içinize tekrar şampuan dökün. Şampuanı köpeğinizin başına güzelce yayın ve hemen su ile durulayın. Köpeğiniz bu esnada direnmeye veya kaçmaya çalışabilir. Bu sebeple kontrolünü yitireceğiniz ek malzeme kullanmayarak baş temizliğini eliniz ile gerçekleştirin. Banyo işleminin başından sonuna kadar hareketlerinizin mutlaka yumuşak ve nazik olmasına özen göstermelisiniz.

Yavru Köpekleri Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yavru bir köpeğe sahipseniz, annelerinden yeni ayrılmış olduklarından sıcaklığa ve şefkate ihtiyaç duyarlar. Banyo yapmak onları ürkütür ve hoşlarına gitmeyecek bir işlem için dikkat olmanız gerekir. Yavru köpeğinizi yıkarken dikkat etmeniz gerekenler; yavru köpeğinizin cinsi ve yaşı uygunsa, banyodan önce tüyleri bastırmadan hafifçe tarayabilirsiniz. Bu işlemle köpeğinizi sakinleştirerek banyo esnasına uysal bir tavır sergilemelerine yardımcı olabilirsiniz. Banyo yaparken kullanacağınız şampuan mutlaka yavru köpek şampuanı olmalıdır. Köpeklere üretilen şampuanların hepsi yavru köpekler için uygun olmayabilir. Satın alırken köpeğinize uygun mu değil mi mutlaka kontrol etmelisiniz. Aksi taktirde bu durum yıkama işleminde çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir.

Yıkama sırasında yavru köpeğiniz siz fark etmeseniz de ürkebilir ve travma yaşayabilir. Bu durumun yaşanmaması için banyo yaptırırken köpeğinize sevgi dolu bir sesle konuşmak ve ona telkin vermek, köpeğinizin korkuyu hissetmesini önleyebilir. Köpeğinizi rahatlatmak adına banyo sırasında sevdiği oyuncakları veya yemekleri göstermemelisiniz. Köpeğinizin sevdiği nesneleri görmek köpeğinizi çok huysuzlandırır ve yıkanmaya direncini artırır. Yavru köpeğinizin kulak iç temizliği, ciddi derecede hassasiyet ve uzmanlık gerektiren konudur. Eğer uzmanlığınız yoksa kulak içlerini veterinere yaptırabilirsiniz. Yıkama işlemini bitirdikten sonra köpeğinizi havlu ile kurulamalısınız.

Köpeklerin tüyleri ve bağışıklık sistemleri hassas olduğu için kurutma makinesi önerilmeyen yöntemlerin arasındadır. Köpekler hassas hayvanlar olduklarından yıkama ve kurulama işlemlerinden sonra köpeğinizi sıcak tutmalısınız. Bu işlemler köpeğinizin soğuk algınlığı yaşamasını ve hasta olmasını engeller. Kurulama işlemi de bittikten sonra köpeğinizle sıcak ses tonuyla konuşmak ve ona sevdiği gıdayı ödül olarak vermek, köpeğinizin banyo seanslarını olumlu görmesini sağlar.

 Köpek Şampuanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Sevimli dostlarımızdan köpekler, kediler gibi kendilerini temizleyebilen hayvanlardan değildir. Bakımlarının yapılması için genelde sahiplerinin yardımlarına ihtiyaçları vardır. Köpeğinizi düzenli bir şekilde yıkamanız gerekiyor. Köpeğinizi yazın ayda 2 kez olmak şartıyla diğer aylarda 1 kez yıkayabilirsiniz. Köpeğinizi yıkarken mutlaka köpek şampuanı kullanmalısınız. Aksi taktirde köpeğinizin hem derisine hem de tüylerine ciddi zararlar verirsiniz. Köpeğinizin tüy yapısı, ırkı, yaşı gibi unsurlar köpek şampuanı seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Köpeğinizi yıkamak yalnızca onun sağlığı için değil evde yaşayan insanların sağlığı içinde çok önemlidir. Çünkü köpeğinizin parktan, bahçeden, sokaktan vb. yerlerden getireceği bir hastalık evde yaşayan insanların hayatını olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu yüzden köpeğinizi düzenli olarak temizlemeli zaman zaman da köpek şampuanıyla yıkamanızı öneririz. Köpek sahibi olan insanlar şampuan seçerken genelde kararsız kalırlar. Çünkü piyasada çok çeşit ve marka var. Genellikle köpek şampuanlarına bakacak ve kategorilere ayıracak olursak bu şampuanları sıvı ve kuru olmak üzere 2’ye ayırabiliriz.

Sıvı köpek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler; Sevimli dostunuz köpekler için seçilecek şampuanların arasında en çok tercih edilen sıvı olanıdır. Sıvı tercih edilmesinin sebebi, köpeğinizin türüne, kullanım tercihine, yaşına ve tüylerinin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Genelde yetişkin ve yaşlı olan köpekler için sıvı şampuan tercih edilir. Sıvı köpek şampuanları ile insanların kullandığı şampuanlar arasında farklar vardır. Mesela sıvı köpek şampuanlarında çok fazla köpürme olmaz. Köpeğinizi yıkarken köpürmüyor şampuanı yetersiz döktüm diye düşünerek kesinlikle ekstra dökmek doğru değildir. Sıvı köpek şampuanını süngere dökerek köpeğinizin derisine masaj yaparak uygulamalısınız. Eğer aldığınız şampuanda yaşına, türüne ve cinsine göre herhangi bir ibare yoksa genel kullanım için uygundur. Bunlarla beraber bu şampuanların beyaz tüyler için, kahverengi tüyler için ve yıpranmış tüyler için olanları vardır. Köpeğinizin yaşını, türünü ve cinsini göz önüne alarak seçimizi yapabilirsiniz.

Kuru köpek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler; sevimli dostunuz eğer yavru bir köpek ise onu yıkamak için kuru şampuanlardan uygun olanını tercih edebilirsiniz. Kuru şampuanların köpürmeleri sıvı olanlara göre çok farklıdır. Daha çok köpük çıkarabilir ve bu köpüklerin sayesinde köpeğinizi temizler. Piyasa da çok fazla kuru şampuan vardır. İsterseniz kuru isterseniz sıvı köpek şampuanı alın ürünün markası çok önemlidir. Adı hiç duyulmamış ve hiç bilmediğiniz yerlerden şampuanlar alırsanız olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yıkanmaktan hoşlanmayan bir köpeğiniz varsa kuru köpek şampuanını seçebilirsiniz. Çünkü her köpek yıkanmayı sevmez. Fakat köpeklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu gibi durumlarda kuru şampuanlar tercih edilir. Köpeğinizi yıkarken gözüne, burnuna ve kulaklara temas ettirmeyiniz. Aynı zamanda çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmenizi öneririz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR