Kedi Kumu Küreği

Kedi dostunuza hijyenik ve daha temiz bir tuvalet alanı sağlamak, çeşitli kedi malzemeleri ile son derece kolay. Bu malzemelerden biri de kedi kumu küreği oluyor. En kaliteli ve kullanışlı kedi kum küreği için sayfamızı incelemeniz yeterli!

Tuvalet Alanı Kedi Kumu Küreği ile Daha Hijyenik

Kedilerin tuvaletlerinin temizlenmesi için kedi kumu küreğinin önemi oldukça büyüktür. Kum küreği sayesinde kedilerin tuvaletlerinin içerisinde yer alan topaklanmış kum temizlenebilir ve aynı zamanda kedinizin dışkısını da el değmeden temizlemeniz mümkün olabilir. Kum, ıslandığı zaman topaklanmalıdır. Bu sayede kedinizin idrarı kumda topaklanır ve kedi tuvaleti içerisinde sıvı kalmaz. Topaklanan kumu da kedi kumu küreği sayesinde kolaylıkla eleyerek temizlemek mümkün hale gelir. Bunun için Pawise Torbalı Kedi Kumu Küreği satın alabilirsiniz. Daha büyük boyutlu bir ürün istiyorsanız, Trixie Kedi Kumu Küreği tercih edebilirsiniz.  

Kumun tamamının her tuvalet temizleme işlemi sırasında temizlenmesi ve değiştirilmesi mümkün değildir. Bunun için kumun elenerek pis olanın her seferinde değiştirilmesi ve belirli aralıklar ile de kumun tamamının değiştirilmesi gerekir. Kumun bir kısmının elenerek temizlenmesi de kirlenmiş olan kumun ayrıştırılmasını sağlar. Kum küreği sayesinde de bu mümkün hale gelir. Kürek, kolay şekilde dışkının ve idrar ile topaklanmış olan kumun elenmesinde, aynı zamanda da el değmeden çöpe atılmasında yardım sağlar. Bu sebeple de kedilerin tuvaletlerini temizlemek için kum küreğini kullanmak gereklidir. Cat Idea Geniş Ağızlı Kum Küreği ile bunu sağlamanız son derece kolay.

Kedi Kumu Küreği Çeşitleri ZOO’da!

Kum küreği alınacağı zaman kedilerin tuvaletlerinin kolay şekilde temizlenebilmesi adına farklı detaylara dikkat etmek gerekir. Örneğin kedi kumu küreğinin boyutu son derece önemlidir. Çok küçük olan kedi kumu kürekleri, topaklanmış olan büyük parça kumları almakta başarısız olacaktır. Kum küreğinin delikli yapıda olması da ayrıca son derece önemlidir. Delikli yapıda olan kum küreğinin deliklerinin yalnızca topaklanmamış olan kumların geçmesine izin verecek kadar büyük deliklere sahip olması gerekir. Bu büyüklükteki deliklerde temiz olan kum taneleri geçebilir. Bu sayede temiz kumların elenmesi mümkün hale gelir. Trixie Kedi Kumu Temizleme Küreği ve Kabı L tam olarak böyle bir üründür.

Kedi kumu küreğinin boyutu ve delikli yapıda olması kadar dayanıklılığı da önemlidir. Dayanıklı olan kedi kumu küreklerinin çizilmeye, kırılmaya ya da zedelenmeye karşı dayanıklı olması son derece önemlidir. Kimi zaman kum kabının tabanının kazınması ve bu sayede kumların tabandan ayrıştırılması söz konusu olabilir. Bu durumda ise kedi kumu küreğinin kırılmaması için sağlam yapıda olması şarttır. Bu tarz bir malzeme arıyorsanız; Trixie Kedi Kumu Küreği Poşet Hazneli M tercih edebilirsiniz.

Kolay şekilde kumun temizlenebilmesi için kum küreğinin iç kısmının oyuntulu ve yuvarlak yapıda ancak ağız kısmının düz yapıda olması gerekebilir. Ağız kısmı da oyuntulu olan küreklerin kumu iyi şekilde temizlemesi her zaman mümkün olmayabilir.

Kedi Kumu Küreği ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kedi Kumu Küreği Gerekli Mi?

Kedilerin kumlarını temizlemek için kedi kumu küreği son derece önemlidir. Ellerinizi kirletmeden ve uğraş göstermeden kedinizin kumunu gün içerisinde pratik olarak temizlemek adına kum küreğini kullanmak önemlidir. Kedilerin kumlarını temizlerken ellerinizi kirletmemeniz, kum küreği ile mümkün olabilir. Kedilerin kum kaplarının içerisinde yer alan temiz kumları da kirli olanlarla atmamanız için kum küreği bir eleme olanağı sunar. Bu sayede kedinizin kumunu eleyerek temizleyebilir, kumların temiz olan kısmını yeniden kum kabı içine aktarabilirsiniz. Ayrıca kumun kolay şekilde ayrıştırılması için küreğin tırtıklı yapıda olması, kumun içerisinde yer alan ufak topaklanmaları da toplamanızı sağlar. Bu topaklanan kumlar, ıslanan ve kirlenen kumlardır. Kirlenen kumlar toplandığında ise kumun tamamen temiz ve hijyenik şekilde yeniden kullanılabilmesi söz konusu olacaktır.

Kedilerin kumlarını pratik ve hijyenik şekilde temizlemek için kedi kumu küreği gereklidir. Kedi kumu küreği sayesinde kedilerin kumlarına el değdirmeden temizlik yapmak mümkün olabilir. Kumların içerisinde yer alan en ufak topaklanmalar bile kedi kumu küreği yardımıyla temizlenebilir. Bu sebeple de kedilerin kumlarını temizlemek adına kedi kumu küreğini tercih etmek gerekmektedir.

Kedi Kumu Küreği Neden Önemli?

Kumun kolay şekilde temizlenebilmesi için kedi kumu küreği son derece önemlidir çünkü kedilerin kumlarının ayrıştırılarak temizlenmesine olanak tanır. Kumun içerisinde el sokmadan son derece hijyenik şekilde kumun temizlenmesi için bir kolaylık tanır. Kum küreği olmadan kumu temizlemek ise zorlayıcı olabilir ve bu süreçte temiz olan kumların da kirlenmiş olan kumlarla beraber atılması söz konusu olabilir. Bu nedenle de temiz olan kumlardan her seferinde çok miktarda çöpe atmak söz konusu olacağından dolayı kum küreği aslında temiz kumların da tasarrufunu sağlar.

El değdirmeden kedinizin tuvaletini temizlemeniz için oldukça işe yarar bir ürün olan kedi kumu küreği sayesinde kedilerin tuvaletlerini kısa süre içinde uğraşmadan temizlemeniz mümkün olabilecektir. Günün her saatinde kedinizin tuvaletini saniyeler içinde temizlemenize olanak tanıyan bu yöntem ile elinizi kedinizin kirli kumuna değdirmeniz bile gerekmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR