Japon Balığı Yemi

Siz de Japon balığı besliyorsanız, sevimli balığınıza en kaliteli ve sağlıklı Japon yemleri sunmanız önemli. Besleyici Japon yemi çeşitleri için koleksiyonumuza göz atabilir, balığınızın sağlığını destekleyebilirsiniz.

En Kaliteli Japon Balığı Yemi Çeşitleri ZOO’da!

Japon balığınız için doğru yemi seçmeniz, onun daha uzun seneler sağlıklı olarak yaşamasına yardımcı olacaktır. Japon balığı yemi seçerken pek çok farklı noktaya dikkat edilebilir. Örneğin yemin formu, şekli, içeriği gibi çok sayıda detay son derece büyük öneme sahiptir. Bu nedenle de Japon balığınız için yem seçeceğiniz durumda yemin farklı niteliklerine odaklanmanız gerekebilir. Japon balıkları için tercih edilecek olan yemin yüzeyde kalması önemlidir. Çünkü Japon balıkları yüzeyden beslenmektedirler. Yüzeyde kalan ve dibe batmayan yemleri Japon balıkları için kullanmanız önerilmektedir. Bunun için Tetra Pond Koi Sticks Kırmızı Balık Yemi gibi bir ürün satın alabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz Japon balığı yeminin hangi balık için alındığı önemlidir. Örneğin yetişkin Japon balıkları için %30 protein içeriğine sahip olan yemler yeterlidir ancak yavru Japon balıkları için bu protein oranının daha yüksek olması beklenir ve ortalama %45 oranında proteine sahip olan bir Japon balığı yeminin tercih edilmesi gerekir.

Balıklarınızın ağız yapılarına uygun olan Japon balığı yemlerini almanız gerekir. Balıkların tüketimi için büyük olan, iri parçalar içeren, su içerisinde şişerek tüketimi zorlaştıran Japon balığı yemlerini tercih etmemeniz hem balığınızın tüketimi hem de sindirimi için çok daha rahat bir tercih olabilecektir.

Otçul canlılar olan Japon balıkları için bitkisel protein içeriğine sahip olan Japon balığı yemlerini tercih etmeniz en iyisidir. İçeriği farklı olan ürünler genellikle Japon balıklarının rahatsızlanmasına ve sağlıklarının olumsuz şekilde etkilenmesine neden olabileceği için bu tip ürünleri tercih etmemeniz, balığınızın genel eğilimine yönelik şekilde karar vermeniz gerekmektedir. Japon balığınız için ideal bir yem arıyorsanız; sayfamızda yer alan Dajana Koi Color Pond Sticks Japon Balığı Yemi satın alabilirsiniz.

Besleyici ve Sağlıklı Japon Yemleri

Balıkların tamamının en önemli besin kaynağı yemlerdir. Her ne kadar farklı ürünler ile de balıkların beslenmesi söz konusu olsa dahi temel beslenmeyi sağlayan ürün yemlerdir. Bu nedenle de balıklarınızın onların tüketim ve sindirimine uygun olan, türlerinin sağlığını destekleyen ürünler ile beslerseniz bu durumda sağlıklı balıklara sahip olmanız mümkün olabilmektedir.

Japon balıkları genel anlamda sık şekilde yem tüketen balıklardandır. Bu yüzden de sık sık yemlenmek isterler. Balığınızı sık sık yemlemeniz elbette onların beslenmesini sağlar ancak onun beslenme saatlerini bilerek yem vermeniz de balığınızın herhangi bir sindirim sorunu yaşamasını ya da zehirlenmesini önleyebilecektir. En önemlisi de balığınıza besleyici ve sağlıklı yemler sağlamalısınız. Örneğin, Dajana Gold Flakes Japon Yemi ile sevimli balığınızı en iyi şekilde besleyebilirsiniz.

Balıklara verilen yemler, içeriğinde pek çok farklı ürünü barındırır. Farklı mineral içeriklerine, protein gibi besleyici içeriklere yalnızca yem sayesinde ulaşmak mümkündür. Bu sayede de ek bir içerik ile balıklarınızı beslemenize gerek kalmaz. Ayrıca çok sık şekilde yemlenmesi gereken Japon balıklarının özel Japon yemleri ile beslenmesi, onların farklı içerikleri tek seferde tüketebilmelerini sağlar. Ekonomik olan yemler, balıkların sağlığını destekliyor ise maddi problemleri önlemenize de yardımcı olabilecektir.

Balıkların sağlıklarını koruyabilmeleri adına pek çok farklı içeriği tüketmesi önerilir. Bu durumda da her içeriği balığınıza tek tek vermeniz mümkün olmayacaktır. Dajana Gold Gran ile Japon balığınızın çeşitli besin bileşenlerini tek seferde almasını sağlayabilirsiniz. Eğer onlara sağlıklı ve dengeli içeriğe sahip olan, kimyasal ya da sağlığa zararlı ürün içermeyen bir yem verirseniz; bu durumda balığınızın sağlığını tek bir ürün ile kolay şekilde desteklemeniz mümkün olabilecektir.

Japon Balığı Yemi ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Japon Balığı Günde Kaç Yem Yer?

Diğer pek çok balık türüne kıyasla Japon balıkları gün içerisinde çok yem tüketebilir. Ancak yine de gün içerisinde iki ya da maksimum üç kez yemleme işleminin gerçekleştirilmesi yeterli olabilecektir. Genellikle otçul balık türleri az yemek yer çünkü mide yapıları geniş değildir. Buna rağmen Japon balıklarının çok sık beslenme ihtiyacı duymasından söz edilebilir.

Gün içerisinde iki ya da üç kez Japon balıklarını yemlemek mümkündür ancak yemleme sırasında kaç adet yemin verildiği de önemlidir. Yemleme işlemleri sırasında birkaç adet yem vermeniz, Japon balığınızın iyi şekilde doymasını sağlayabilir. Her ne kadar doyma hissiyatının olmamasından söz edilse dahi Japon balıklarının çok fazla yemesi mümkün olduğu kadar yem verilmediği müddetçe aç kaldıklarını söyleyemeyiz. Bu nedenle de Japon balıklarını gün içerisinde maksimum üç kez olacak şekilde her seferde birkaç adet yem ile beslemek yeterli olabilecektir.

Verilecek olan yemin boyutu ve içeriği, bir Japon balığının gün içerisinde kaç adet yem tüketmesi gerektiğini değiştirebilir. Son derece besleyici, doyurucu ve zengin içeriğe sahip olan büyük parçalı yemlerden her öğünde birer adet vermeniz bile kimi zaman yeterli olabilir. Eğer besleyici içeriği daha düşük olan küçük parçalı yemleri tercih ediyorsanız bu durumda Japon balıklarınızın birkaç adet yem ile beslenmesi gerekebilir.

Japon Yemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balıklarınız için yem alacağınız zaman öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta, yemin içeriğidir. Yemin içeriğinde yer alan ürünlerin yeterli ve dengeli olması, balıklarınızın da her öğünde yeterli ve dengeli beslenebilmesi anlamına gelir. Bu sebeple de yemlerin içeriğine dikkat ederek seçimde bulunulması önerilmektedir. Protein içeriğinden vitamin içeriğine kadar her detay incelenerek balıklarınızın yaşına ya da genel beslenme düzenine göre bir yem seçimi sağlanabilir.

Japon balıkları çok sık şekilde beslenmek istediğinden dolayı çok pahalı olan yemlerin tercih edilmesi bütçeyi sarsabilir. Bu yüzden de uygun maliyete sahip olan ancak yine de Japon balıkları için de sağlıklı ve besleyici olan ürünlerin alınması önerilir. Bu sayede Japon balıklarının beslenmesinin daha uygun şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olabilecektir.

Otçul olan Japon balıklarının yemlerinin içerisinde bitkisel kaynaklı proteinin yer alması gerekmektedir. Aksi takdirde son derece ciddi sindirim problemleri ile karşılaşılması mümkün olabileceği gibi kimi zaman Japon balıklarının zehirlenmesi bile söz konusudur. Bundan dolayı Japon balıkları için yem seçerken içerisinde yer alan proteinin kaynağına dikkat edilmesi de şarttır.

Satın alınacak olan yemin içeriğinin dengeli olması kadar balıklar için yeterli olması da gerekir. Yetişkin bir Japon balığı ile yavru bir Japon balığının beslenme ihtiyaçları aynı değildir. Bu nedenle de Japon balığı yemi satın alınacağı zaman balıkların günlük beslenme ihtiyaçlarına yönelik şekilde bir yemin seçilmesi ve dengeli şekilde beslenmenin sağlanması gereklidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR