₺28,68 KDV Dahil
₺42,05 KDV Dahil
₺11,52 KDV Dahil
₺34,56 KDV Dahil

Kuş Ürünleri

Kuş yemleri, kuş oyuncakları, kuş kafesi gibi kuşların bakım ve sağlık gereksinimlerini destekleyen ürünler mi arıyorsunuz? Zoo.com.tr ile evcil hayvan dostunuz için en iyi ve en kaliteli ürünleri keşfedebilir, onların sağlık ve refahına katkıda bulunabilirsiniz.

Kuş Yemleri

Muhabbet kuşlarınızın beslenmesi, onların sağlığı ve mutluluğu için gerçekten önemlidir. Kuşlarınız için doğru besinleri doğru miktarlarda içerdiklerinden dolayı özel olarak geliştirilmiş yiyecekleri tavsiye ediyoruz. Paketin arkasındaki beslenme kurallarına uymaya ve onlara her gün taze kuş yemi vermeye dikkat etmelisiniz. Günlük beslenmelerini artırmak için muhabbet kuşlarınıza taze yeşillik ikramları da verebilirsiniz. Muhabbet kuşlarının güçlenmesi ve daha sağlıklı kalabilmesi adına muhabbet kuşu yemleri ve vitaminleri de büyük önem arz eder. Muhabbet kuşu vitamini ile kuşunuzun bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Kuşları sürekli olarak en besleyici ve en lezzetli yiyeceklerle beslemek; zaman, çaba ve özveri gerektirir. Muhabbet kuşu yem çeşitleri, kuşunuzun sağlıklı kalabilmesi için özel olarak üretilir. Kuş konuşturucu yem katkısı, yavru kuşlar için yemler, papağan yemleri, muhabbet kuşu yemleri gibi birçok yem türü vardır. Hatta muhabbet kuşu 5 kg yem veya muhabbet kuşu 25 kg yem gibi ürün çeşitleri de bulunmaktadır.

Muhabbet kuşlarının beslenme düzenlerini aniden değiştirmek, onların sağlığını kötüleştirebilir. Kuşunuzun beslenme şeklini değiştirmek istiyorsanız, bunu zamana yayabilir ve kuşunuzun alışmasını bekleyebilirsiniz. Yeni yiyecekleri aynı anda vermek yerine, en az bir hafta içinde yavaş yavaş tanıtmak en iyisidir. Örneğin sadece darı kuş yemi ve tohumlara alışkın olan muhabbet kuşları diğer şeyleri yiyecek olarak tanımaz ve bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekir. Kuşların çoğu tahıllı kraker kuş yemi, kuş darısı, yulaflı kuş yemi gibi besinlere alışkındır. Fakat kuşlar meyve ve sebze içeren yemleri de sevebilirler. Siz de kuşunuz için tropikal yemler, meyveli kuş yemi, ballı kuş yemi ve ballı meyveli kuş yemi gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Kuşunuzun türüne ve cinsine göre farklı kuş yemleri de vardır. Papağan ve muhabbet kuşunun yem özellikleri aynı değildir. Bu sebeple, kuşunuza uygun olan bir yem seçtiğinizden emin olmalısınız. Kanarya yemi, papağan yemi, Afrika papağanı yem, orijinal papağan yemi, Avustralya papağan yemi, cennet sultan papağan yemi, meyveli papağan yemi, muhabbet kuşu yemi gibi ürün çeşitleri arasından kuşunuz için uygun olanı bulabilirsiniz. Kuşunuz yavruysa genel vücut ihtiyacı için yavru kuş yemi ile onu beslemeniz gerekir.

En iyi muhabbet kuşu yemi için markalara göre de seçim yapmak isteyebilirsiniz. Vitakraft kuş yemi, Gold Wings bülbül yemi, Versele Laga kuş yemi, EuroGold kenevir tohumu kuş yemi, EuroGold Nijer tohumu kuş yemi, EuroGold papağan yemi, Garden Mix muhabbet kuş yemi ve çok daha fazlasını Zoo.com.tr’den satın alabilirsiniz!


İlgili kategoriler: Kuş yemi kanarya yemi muhabbet kuşu yemi papağan yemi tropikal yemler

Kuş Kafesleri

Papağanınız ya da muhabbet kuşunuz için satın alacağınız en önemli eşya kafestir. Kuşunuz için güvenli ve uygun bir kafes seçimi yaparken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Boyut, tarz, tasarım, bar aralığı, yatay/dikey çubuklar, bakım kolaylığı bu faktörler arasında yer alır. Kafes, kuşunuzun birincil ortamıdır ve o ortam içinde birden fazla seviyede serbestçe hareket edebilmesi, kanatlarını çırpabilmesi, tırmanabilmesi, oynayabilmesi ve rahatlıkla beslenebilmesi önemlidir. Kuşunuzu, bu faaliyetlere katılmaya izin vermeyen bir kafeste tutmak, onun fiziksel ve zihinsel sağlığına zarar verebilir ve çığlık atma, tüy yolma ve saldırganlık gibi basmakalıp davranışların gelişmesine yol açabilir. Bu nedenle, türe özgü bir kafes seçmeniz gerekir. Papağanlar için papağan kafesi, papağan büyük kafes, papağan ayaklı kafes gibi ürün çeşitleri bulunmaktadır.

Muhabbet kuşları için de kullanışlı ve ferah kafes çeşitlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. Zoo.com.tr, muhabbet kuşlarına özel çift muhabbet kuşu kafesi, Jumbo muhabbet kuşu kafesi, yuvalı muhabbet kuşu kafesi, kirletmeyen muhabbet kuşu kafesi, sehpalı kuş kafesleri gibi geniş ürün skalasına sahiptir.

Kafesler, dikdörtgenden yuvarlağa kadar çeşitli şekillerde tasarlanır. Kafesin boyutu, kuşunuzun cinsi ve büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Mümkün olduğunca çok yatay ve dikey alan sunan bir kafes seçtiğinizden emin olun. İspinozlar ve muhabbet kuşları gibi küçük kuşlar, bir taraftan diğerine uçabilecekleri büyük bir yatay kafese ihtiyaç duyar. Macaws ve Cockatoos gibi büyük papağanlar büyük bir dikey kafese ihtiyaç duyarlar. Böylece parmaklıklara tırmanabilirler. Ayrıca kuş kafesleri kanat çırpmaya izin verecek kadar geniş olmalıdırlar. Çubuk aralığı, uygun bir kafes seçerken önemli bir güvenlik unsurudur. Kuşunuz, başını içeri sokmamalı ve çubuklar arasındaki boşluğa sıkışmamalıdır. Ek olarak, her çubuğun çapı ve gücü, çubukların kuşunuz tarafından bükülmemesini veya kırılmamasını sağlayacak kadar büyük olmalıdır.

Dikey ve yatay çubukların bir kombinasyonu, tırmanmayı kolaylaştırmaya yardımcı olacak ve kafese oyuncak aksesuarları asarken daha fazla seçenek sunacaktır. Sağlamlık ve dayanıklılık, kuşunuzun uzun ömürlü ve güvenli bir ortama sahip olmasını sağlamada anahtar faktörlerdir. Metal, yaygın olarak kullanılan kuş kafesi yapım malzemeleri arasında en dayanıklı olanıdır. Metal kafesler tipik olarak toz boya kaplı demirdir veya paslanmaz çelikten yapılırlar. Kuş kafes aksesuarları, kuş kulesi, muhabbet kuşu kafesleri ve papağanlar için kafes gibi ihtiyaçlarınız için Zoo.com.tr’yi tercih edebilirsiniz.


İlgili kategoriler: Muhabbet kuşu kafesi Kanarya kafesi Papağan kafesi

Kuş Krakerleri

Evcil kuşunuz sağlıklı ve dengeli bir beslenmeyi hak ediyor. Kuş, doğal ortamının dışında olduğu için onu doğal olarak koruyup, güçlendirecek çeşitli yiyecekleri sunma göreviniz vardır. Evcil kuşunuzun günlük beslenmesi, ihtiyaçlarını karşılayan sağlıklı bir besin dengesi içermelidir. Vitamin ve mineral yönünden eksik beslenme, ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Kuşunuza çeşitli kuş vitaminleri, lezzetli, besleyici ikramlar sunduğunuzdan emin olun. Peki, muhabbet kuşu ödül olarak ne yer? Muhabbet kuşu ödül yemleri nelerdir? Kuşunuza ödül yemi olarak sunabileceğiniz pek çok yem var. Öncelikle dal darı, başta muhabbet kuşları olmak üzere çoğu kuşun sevdiği bir besindir. Standart muhabbet kuşu yemi ve muhabbet kuşu krakeri gibi yiyecekleri de ödül olarak verebilirsiniz. Muhabbet kuşu yemleri ve vitaminleri ile kuşunuzun sağlığına destek olurken, diğer yandan onu ödüllendirebilirsiniz.


İlgili kategoriler: Kuş krakerleri

Kuş Sağlık ve Bakım

Kuşlarda bakım ve sağlık için uygun ürünlerin kullanılması gerekir. Kuş sağlık ürünleri, kuşunuzun türü ne olursa olsun mutlaka edinmeniz gereken önemli malzemelerdir. Muhabbet kuşu bakım ürünleri nelerdir? Kuş bakım ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri kuş kumu olur. Kuşlar, insanlar gibi mideye sahip değiller. Sindirim faaliyeti taşlık ve kursak bölümünde gerçekleşir. Taşlığın fonksiyonunu yerine getirebilmesi adına kuş kumuna ihtiyaç duyulur. Bu ürün, kuşunuzun sindirimini kolaylaştırmaya yardım eder. Bu tam anlamıyla besleyici bir yem değildir. Fakat kuşların sindirimini destekler. Bu nedenle yemlerle birlikte verilmelidir. Kuş bakım ve sağlık ürünleri arasında önemli olan bir diğeri de gaga taşı diyebiliriz. Gaga taşları da kuşların sağlığını koruyan ürünlerden biridir.

Tıpkı tırnak gibi, kuş gagası da hayvanın yaşamı boyunca büyüyen canlı dokulardan oluşur. Gaganın hem üst hem de alt kısımları ince bir deri tabakasıyla kaplı kemik ve sürekli büyüyen sert keratin proteini dış tabakasından oluşur. Gagadaki kemikler kafatasına bağlıdır. Gaga ucunda ayrıca çok sayıda kan damarı ve sinir ucu bulunur. Bu da gaga ucunu, ağrıya ve yaralandığında kanamaya karşı çok hassas hale getirir. Kuşlar gagalarını bir şeylere tutunmak, hareket ederken denge sağlamak, tımar etmek ve yemek yemek için bir eklenti olarak kullanırlar. Gaga büyüdükçe, gaga ucunun yakınında yer alan en dıştaki sert protein, yemek yemek, sert nesneleri çiğnemek ve kazı yapmak suretiyle yıpranır. Gaganın dibinde deri ile birleştiği yerde üretilen yeni protein, gaga ucu aşındıkça yavaş yavaş gagadan aşağı doğru hareket eder. Muhabbet kuşu bakımı veya diğer her türlü kuşun bakımı sırasında gaga bölümüne de dikkat edilmelidir. Bir gaga taşı ile kuşunuzun gaga bakımını destekleyebilir, mineral ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Muhabbet kuşu bakım ürünleri, papağan bakım ürünleri ve çok daha fazlasını Zoo.com.tr’de bulabilirsiniz.


İlgili kategoriler: Gaga taşı kuş kumu

Kuş Oyuncağı ve Aksesuarları

Uzmanlar, evcil kuşlarınız için oyuncakların beslenmeleri kadar önemli olduğunu söylüyor. Bu yüzden kuş oyuncakları sağlığı korumanın gerekli bir parçasıdır. Bunun nedeni, oyuncakların kuşunuzun hem zihinsel hem de fiziksel sağlığına katkıda bulunmasıdır. Çünkü bunlar kuşun yaşamında kritik rol oynar. Bir oyuncakla etkileşim kurmak sadece kuşun zihnini harekete geçirmekle kalmaz, aynı zamanda onu aktif ve fiziksel olarak meşgul tutar. Tüm kuşlar doğası gereği her zaman aktiftir, günlük olarak sık sık hareket etmek isterler. Bütün gün aynı yerde oturan kuş için bu durum hem sağlıksızdır hem de kuş kendisini ihmal edilmiş olarak hisseder.

Her dakika kuşunuzun yanında olamayacağınız için onu oyuncuklarla oyalayabilir, siz yokken de aktif ve eğlenceli şekilde zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Pek çok farklı şekil, renk ve dokudaki oyuncaklar ile kuşunuzun mutlu kalmasını mümkün kılabilirsiniz. Kuş oyuncağı çeşitleri oldukça fazladır. Renkli kuş oyuncağı, ışıklı kuş oyuncağı, zilli kuş oyuncağı, taşlı kuş oyuncağı, süslü kuş oyuncağı, yumuşak kuş oyuncağı, yuvarlak kuş oyuncağı, püsküllü kuş oyuncağı ve merdivenli kuş oyuncağı gibi daha onlarca ürün modeli bulunmaktadır. Kuşunuzun türü her ne olursa olsun, onun için en eğlenceli ve ilgi çekici oyuncakları sağlayabilirsiniz. Muhabbet kuşunuz varsa muhabbet kuşu oyuncak modellerinden, papağanınız varsa onlar için özel olarak üretilen kuş oyuncağı türlerinden seçim yapabilirsiniz.

Zoo.com.tr; kuş oyuncakları modelleri dışında kuş aksesuarları da sunar. Muhabbet kuşu salıncak çeşitleri, papağan uçurma aparatı, kuş ikili salıncak, kuş merdiveni, papağan tasması, papağan salıncak, kuş kafes tülü, muhabbet kuşu zilli salıncak, muhabbet kuşu oyuncak parkı, kuş tüneği bu ürün grupları arasındadır. Tıpkı diğer ürünlerde olduğu kuş aksesuarları fiyatları da ekonomiktir ve bütçenize zarar vermez. Siz de muhabbet kuşu oyuncakları, kuş oyuncak seti, muhabbet kuşu aksesuarları ve muhabbet kuşu kafesi gibi bütün ihtiyaçlarınız için Zoo.com.tr’yi tercih edebilirsiniz!


İlgili kategoriler: Kuş oyuncağı ve aksesuarları

Kuşlar ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kuşlar İçin En Sağlıklı Yem Hangisidir?

Papağanlar, ispinozlar, kanaryalar ve diğer evcil kuşlar besin maddeleri bakımından zengin olan yemler tüketmelidir. Evcil kuşları doğru şekilde beslemek, genel vücut sağlığını korur, tüylerinin görünümünü iyileştirir, zihinsel ve fiziksel sağlığı destekler ve kuşunuzun ömrüne katkıda bulunur. Kuşunuza; ideal olarak en dengeli, doğal ve besin maddeleri bakımından zengin olan yemleri sunmalısınız. Kuşunuz yavruysa yavru kuş yemi, papağan besliyorsanız papağan yemi veya muhabbet kuşunuz varsa muhabbet kuşu yemleri ile harika bir beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.

Kuş Kafesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kuş sahipliğinin temellerinden biri, evcil hayvanınıza yeterli yaşam alanı sağlamaktır. Kuş kafeslerinin farklı boyutları, renkleri ve modelleri olduğu için tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. Kuş kafesleri arasından birini seçme sürecini çok daha kolay hale getirecek birkaç basit kuralı bilmenizde yarar vardır. Bu kurallardan ilki, kuş kafesinin nerede olacağına karar vermektir. Kafesin bulunacağı yer evcil hayvanınızın sosyal gelişimini teşvik etmek için evinizin aktif bölümünde olmalıdır. Ayrıca kuş kafesi, pencere kenarında olmamalıdır. Kuş kafes seçimi yaparken elbette kuşunuzun boyutunu ve türünü de göz önünde bulundurmalısınız. Bir kafes seçerken bakılması gereken bir diğer husus da çubuk aralığıdır. Kuşunuz küçükse dar çubuk aralığı özellikle önemlidir. Kuş kafesinin kaliteli materyalden üretildiğinden emin olmalısınız. Son olarak; kafesin şekli ve tarzına da odaklanmanız gerekir.

Evcil Kuşlar Ne Kadar Yaşar?

Kuşunuzun ömrünü belirleyen ilk faktör, türüdür. Kuşların genel olarak uzun süre boyunca yaşadığı bilinir. Fakat bazı kuş türleri, diğerlerine göre daha uzun yaşar. Örneğin, papağan ve muhabbet kuşu gibi türler, gereksinimleri karşılanırsa ve iyi bakılırsa 20 yıla kadar yaşayabilirler. Hatta Macaws papağan gibi bazı cinsler 100 yıla kadar yaşayabilir. Bu süre, kuşunuzun biyolojik özelliklerine bağlıdır. Çevresel faktörler de kuşun ömrünü etkiler. Kuşların yaşam süreleri göz önüne alındığında, çevresel faktörler her zaman devreye girer. Kuşunuzun sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi için ona iyi bir şekilde bakmanız gerekir. Beslenme, bir kişi için olduğu kadar evcil bir kuşun sağlığı için de önemlidir. Sağlıklı kuş yemleri, kuş oyuncakları, kuş vitaminleri ile kuşunuzun sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Evcil Kuşlar Neden Isırır?

Kuşlar gagalarını ayakları gibi, eşyaları kavramak ve dengeyi sağlamak için kullanırlar. Bir kuşun sizi gagalaması için birkaç neden vardır. Birincisi; kuşlar, tüneklerin gücünü test etmek için üçüncü el olarak gagalarını kullanırlar. Yeni kuş sahipleri genellikle bu keşif amaçlı gaga kullanımını ısırılmakla karıştırırlar. Ayrıca, bir kuşun dili sayısız sinir ucu içerir. Dillerini, tadı ve dokuyu algılamak için kullanırlar. Elinizde bir obje tutuyorsanız, bunu keşfetmek için gagalama eylemi yapabilirler. Kuşlar ara sıra gerçek bir ısırık bırakabilirler. Bunu, korkarlarsa, şaşırırlarsa veya köşeye sıkışmış ve savunmasız hissederlerse yaparlar. Isırmak, kuşlarda baskın bir davranış değildir.

Kuşlar Tüylerini Neden Yolar?

Kuşlar tüylerini çeşitli nedenlerle yolarlar. Papağanın tüylerini çiğnediğini ya da kendi derisine zarar verecek kadar ileri gittiğini fark edebilirsiniz. Papağanlar, diğer kuş arkadaşlarının tüylerini de toplayabilirler. Gaga ile ulaşılması en kolay olan tüylerin genellikle göğüs ve boyunda hasar gördüğünü fark edebilirsiniz. Kuşunuzun tüylerini kopardığından şüpheleniyorsanız; yapılabilecek en iyi şey, kuşunuzu mümkün olan en kısa sürede bir veterinere götürmektir. Çünkü kuşlarda tüy yolma tıbbi bir problemdir. Strese maruz kalan kuşlar, kendilerini yatıştırmanın bir yolu olarak tüylerini koparırlar ve bazen bunu can sıkıntısından ya da etkileşim eksikliğinden yaparlar. Beslenme eksikliği, psikolojik sorunlar ve enfeksiyonlara bağlı tıbbi nedenler de kuşlarda tüy yolma davranışına yol açabilir. Beslenme yetersizliği, bir kuşu tüy yolma ve kendi kendine zarar verme noktasına getirebilir. Kuşunuzun iyi bir şekilde beslenmesini sağlamak için kaliteli kuş yemi tercih etmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR