₺989,55 KDV Dahil
₺1.400,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺586,55 KDV Dahil
₺865,00 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
₺932,55 KDV Dahil
₺1.440,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo

Kedi Maması

En kaliteli kedi maması markaları Zoo ile seninle. Kedileriniz için ideal kedi mamaları ile onları mutlu edin. Birbirinden farklı kedi maması çeşitleri sitemizde. Hemen kedi maması siparişi ver. 

Ticari olarak hazırlanmış kedi mamaları, kedinize doğru besin ve kalori dengesini sağlamak için geliştirilmiştir. Evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu lezzetli, kaliteli ve besleyici kedi mamalarını Pet Shop Zoo ayrıcalığı ile edinebilirsiniz!

En Kaliteli Kedi Maması Çeşitleri

Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için kedinizin doğru beslenmeye ihtiyacı vardır. Kediler zorunlu etoburlardır. Yani sadece hayvansal ürünlerde bulunan besin maddelerine gereksinim duyarlar. Kediler, yüksek miktarda protein, orta miktarda yağ ve minimum miktarda karbonhidrat içeren beslenme şeklini benimserler. Ayrıca vitaminler, mineraller, yağ asitleri ve amino asitler dahil olmak üzere çeşitli besin maddelerini de almalılar. Kedinizin sağlıklı olması için pek çok besin maddesine ihtiyacı olsa da, daha fazla tüketim daha iyi değildir. Bu yüzden evcil hayvanınızda sunduğunuz kedi maması, çeşitli besin maddelerini yeteri kadar içermelidir.

Pet Shop Zoo’da en kaliteli ve en besleyici kedi mamalarını bulabilirsiniz. Kedi maması çeşitleri; açık kedi maması, kuru kedi maması, konserve kedi maması ve kedi ödül maması şeklinde formüle edilir. Bu ürünler su içeriği, protein seviyesi, kalori yoğunluğu, lezzet ve sindirilebilirlik açısından farklılık gösterir.


İlgili kategori: Kedi Maması

Zengin İçerikli Kedi Mamaları ile Evcil Hayvanınızın Sağlığını Koruyun

Bir kedinin beslenme gereksinimleri, yaşamın farklı aşamalarına göre değişir. Bu aşamalar arasında kedi yavrusu, yetişkinlik, hamilelik ve emzirme yer alır. Kedi maması etiketindeki beslenme beyanı, ürünün hangi kediler için uygun olduğunu açıkça belirtmelidir. Bazı kedi mamaları, tüm yaşam aşamaları için formüle edilmiştir ve bu, farklı yaşlardan birden çok kedisi olan sahipler için seçim sürecini basitleştirebilir.

Kedi maması seçerken, içindekiler listesini okumak da önemlidir. İnsan gıdalarında olduğu gibi öğeler, ağırlığı azalan sırayla listelenmiştir. Et, et yan ürünleri veya deniz ürünlerinin ilk birkaç bileşen arasında listelendiği yiyecekleri arayın. Çünkü bu, yiyeceğin muhtemelen esansiyel amino asitleri ve yağ asitlerini sağlamak için yeterli hayvansal içerik barındırdığını gösterir.

Bir mamanın tam ve dengeli olduğunu belirledikten sonra, kedi mama türleri arasında seçim yapmak, kedinizin neyi tercih ettiğine bağlı olabilir. Bazı kediler konserve mama sever, bazıları kuru mama sever ve bazıları ikisinin bir kombinasyonunu sever. Kediniz için en uygun olanları seçtiğinizden emin olun.

Seçilen kedi maması markası da büyük önem arz eder. Sektörün en kaliteli ve en sağlıklı kedi mamaları arasında Felicia kedi maması, N&D kedi maması, Royal Canin kedi maması, Felix kedi maması, Pawpaw kedi maması, Purina kedi maması, Lavital kedi maması gibi ürünleri sayabiliriz. Sayfamız üzerinden en iyi kedi maması markalarını keşfedebilir ve sevimli dostunuzun gereksinim duyduğu mamayı kolayca satın alabilirsiniz.

Yetişkin ve yavru kediler için özel olarak üretilen kedi mama markası çeşitlerine de ihtiyacınız olabilir. Pro Plan yetişkin kedi maması, Enjoy yetişkin kedi maması, Floki yetişkin kedi maması, Advance yetişkin kedi maması, Felicia yavru kedi maması, Lavital yavru kedi maması, Molly Kitten yavru kedi maması ve çok daha fazlasını sayfamızda bulabilirsiniz.

En İyi Açık Kedi Maması Çeşitleri Pet Shop Zoo’da!

Kedilere sunulan mamalar arasında açık kedi mamaları da vardır. Bu mama çeşidi kuru mamalardan oluşur ve düz zemine bırakıldığı zaman genel formunu koruyan bir yapıya sahiptir. Açık kedi maması, kedilerin rahatlıkla tüketebileceği bir boyuttadır. Tıpkı diğer kedi mamaları gibi kediler için birbirinden faydalı besin bileşenleri barındırır. Açık kedi mamaları karbonhidrat, protein ve yağ açısından oldukça zengindir. Marka ve türüne bağlı olarak açık kedi maması farklı miktarlarda satışa sunulur. Bununla birlikte açık mamalar, diğer mamalara oranla daha büyük paketlerde satılır. Bu da kedi sahipleri açısından daha ekonomiktir. Açık kedi maması 10 kg veya açık kedi maması 15 kg gibi seçenekler, evcil hayvan sahipleri tarafından en çok tercih edilen açık mama grubu ürünlerdir. Tercih edebileceğiniz kaliteli açık mama markaları söz konusu olduğunda Proplan yavru kedi açık mama, Matisse Kitten kedi açık mama, Royal Canin yetişkin kedi açık mama, Royal Canin kısırlaştırılmış kedi açık mama, Paw Paw açık kedi maması, Felicia yavru kedi açık mama ve sayfamızdaki diğer kedi açık mama markalarını sayabiliriz.


İlgili kategori: Açık Kedi Maması

Lezzetli ve Besleyici Kuru Kedi Maması Çeşitleri

Kedi kuru mama yüzde 6 ile 10 arasında su içerir. Spesifik formülasyona bağlı olarak, çeşitli besin maddeleri birleştirilir, ekstrüde edilir ve ısırık büyüklüğünde parçalar halinde kurutulur. Kuru mamalar genelde şunları içerir; et ve et ürünleri, kümes hayvanı ürünleri, tahıl, balık unu, lif kaynakları, süt ürünleri, vitamin ve mineral takviyeleri. Kuru mama parçaları daha sonra yiyecekleri daha iştah açıcı hale getirmek için genellikle hayvansal yağ gibi lezzet arttırıcılar ile kaplanır.

Kuru kedi maması fiyatları çoğunlukla bütçe dostu rakamlardır. Uzun ömürlü olduğundan dolayı, kedi sahipleri için de büyük kolaylık sunar. Kuru mama tercih ediyorsanız, ürünü serin ve kuru bir yerde saklamanız ve son kullanma tarihinden sonra yiyeceği kullanmamanız önemlidir. Sahipler genellikle bazen aylarca saklanabilen kedi maması 10 kg gibi büyük miktarlarda kuru mama satın alırlar, bu nedenle kediyi beslemeden önce son kullanma tarihini kontrol etmek çok önemlidir. 

En çok tercih edilen kuru kedi mamaları arasında ND kedi maması, ZOO atom kedi maması 10 kg, Pro Plan kısır kedi maması, Pro Plan yaşlı kedi maması, Advance kuru kedi maması, Purina yetişkin kedi maması, Floki kedi maması 15 kg, Royal Canin Sfenks kedisi maması, Lavital yavru kedi maması, Royal Canin İran kedisi maması, Royal Canin yavru kuru kedi maması ve sayfamızdaki diğer kedi mama markaları sayılabilir.


İlgili kategori: Kuru Kedi Maması

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Konserve Kedi Maması Çeşitleri

Konserve kedi maması, en az yüzde 75 nem içeriğine sahiptir ve bu da onu beslenme düzeninde iyi bir su kaynağı haline getirir. Aynı zamanda çoğu kedi için oldukça lezzetlidir. Kediniz titiz bir yiyiciyse ve mama seçiyorsa, onun için konserve kedi mama çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Konserve mamalar açılmadıklarında en uzun raf ömrüne sahiptir, ancak açılmış konserve kedi mamalarının kullanılmayan kısımları kaliteyi korumak ve bozulmayı önlemek için soğutulmalıdır. 

Gurme konserve kedi mamaları genellikle böbrek veya karaciğer gibi etleri ve birincil bileşenler olarak bütün et yan ürünlerini içerir. Konserve kedi mamaları söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, marka seçimidir. Kaliteli kedi mama çeşitleri, beslenme açısından yeterli düzeydedir ve kedinizin sağlığını en iyi şekilde destekler.

En iyi kedi konserve mama çeşitleri arasında Purina Gourmet konserve kedi maması 24’lü, Felix konserve kedi maması, Royal Canin yaş kedi maması 24’lü, Miglior Gatto konserve kedi maması, Cat Menue kedi konserve maması, Miamor kedi çorbası, Proart konserve kedi maması ve sayfamızdaki diğer kedi konserve mamalarını sayabiliriz.


İlgili kategori: Konserve Kedi Maması

Kedi Ödül Maması ile Sevimli Dostunuzu Mutlu Edin!

Yiyecek bazlı ödülleri kullanmak, yavru kedinizi eğitirken güçlü bir araç olabilir. Kedinizi eğitmek için olumlu pekiştirme kullanın. En sevdikleri ödülle birlikte, sözlü ipuçları ve sözlü onaylamalar, kedinizi güçlendirmek istediğiniz davranışa doğru yönlendirmenin etkili yollarıdır. Yavru kedinizle yeni davranışlar üzerinde çalışmak için her yemekten hemen önceki zamanı kullanın. Aç olduklarında kediler, eğitime çok daha açıktır. Kedi ödül maması ile kedinizin eğitimine harika bir şekilde destek olabilirsiniz.

Kediler, köpekler gibi omnivor olsaydı, meyve ve sebze içeren ikramlar için bir öneri geçerli olurdu. Onlar için en iyi kedi ödül mama çeşitleri, et içeren yiyeceklerdir. Ayrıca ödül maması tuz, suni koruyucular veya herhangi bir koruyucu ya da yapay renklendirme içermemelidir. Yaşlı kediniz için seçtiğiniz ödüller, onların yaşına ve vücut sağlığına uygun olmalıdır. Kediler yaşlandıkça eklemlerinde ve sırtlarında artrit gelişir, organ hastalığı olabilir veya bilişsel işlev bozukluğu geliştirebilirler. Bazı yaşlı kediler yetişkin kedilerden daha az yemeye başlayacağından, vücutlarının genel sağlığını desteklemeye yardımcı olabilecek yaşlı kedi ödül mamaları onlar için idealdir.

Pet Shop Zoo, evcil hayvan dostunuz için birbirinden lezzetli ve kaliteli kedi ödül mama seçenekleri de sunuyor. En popüler ve en besleyici kedi ödül mamaları arasında Felix Çifte Lezzet kedi maması, Felix yetişkin kedi maması, Royal Canin kedi ödül maması, Reflex kedi ödül maması, Dreamies ördekli kedi ödül maması, Dreamies kedi ödül mamaları, O’Cat kedi ödülü ve sayfamızdaki diğer kedi ödül mama çeşitlerini sayabiliriz!


İlgili kategori: Kedi Ödül Maması

Kedilerin Beslenmesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kediler İçin İyi Beslenme Neden Önemli?

Kedinizin kaliteli et ürünlerinden oluşan tam ve dengeli bir kedi maması yemesi büyük önem arz eder. Kediler etoburlardır. Taurin, arginin, A vitamini ve bitki besinlerinde eksik olan esansiyel yağ asitleri gibi temel besin maddelerine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca kedinizin bol miktarda tatlı suya ihtiyacı var. Kediniz enerji ve kalori gereksinimlerini karşılamaya yetecek miktarda beslenmelidir. Yetersiz ya da fazla besin alımı eşit derecede zararlı olabilir. Kediniz yetişkin ise ona yetişkin kedi maması, yavru ise yavru kedi maması sunmalısınız.

Kedimi Ne Sıklıkla Beslemeliyim?

Veterinerinizin tavsiyelerine uyun. Genel olarak, çok küçük kedilerin istedikleri kadar yemelerine izin verilmelidir. Kediniz 6 aylıkken günde iki öğün yemek yemelidir. 1 yıl sonra günde bir veya iki kez beslenebilir. Örneğin, kediniz günde bir bardak kuru mama yemeli ise bu miktarı tüketmişse daha fazla eklemeyin.

Kedimi Ne Kadar Beslemeliyim?

Kedinizin yemesi gereken miktar, birçok faktöre bağlıdır. Yaşam evresi, yaşam tarzı, büyüklük ve genel sağlık durumu bunlar arasındadır. Yüksek kaliteli bir mama seçin, kedinizi tartın ve ardından pakette verilen beslenme kurallarını okuyun. Yine de, her kedinin benzersiz olduğunu unutmayın. Bu nedenle beslenmesini kedinizin durumuna ayarlamanız gerekebilir. Ancak sürekli olarak kedi mama kasesi içine ekleme yapıyorsanız, kediniz obezite riski altında olabilir.

Yavru Kedi Mamasından Yetişkin Kedi Mamasına Ne Zaman Geçmeliyim?

İlk yılında yavru kediniz çok hızlı büyüyecek ve değişecektir. Bu yüzden yavru kedi ve yetişkinler için özel bir beslenme düzeni benimsenmelidir. Yaklaşık 7-9 aylık olana kadar yüksek kaliteli yavru kedi maması verin. Bu noktada yetişkin diyetine geçebilirsiniz. Ortalama 6 veya 8 yaşındayken, kıdemli bir beslenme düzenine geçin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR