Köpek Yatakları

Evimizi, hayatımızı paylaştığımız köpekler için özel alan yaratmak son derece önemlidir. Köpeğiniz için ideal bir köpek yatağı arıyorsanız; ZOO’nun köpek yatakları koleksiyonunu mutlaka incelemelisiniz!

Köpek Yatağı ile Sevimli Dostunuz Rahat Etsin!

Köpeklerin hem konforlu hem de huzurlu uyuyacakları yatakları alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Köpeğe alınacak yatağın kumaşı önemlidir. Yatağın kolay şekilde yıkanabilir olması veya çamaşır makinesinde yıkanılabilir olması sahibinin işini kolaylaştırır. Ayrıca köpek yatağı alırken desen, malzeme, renk, kumaş kalitesi de oldukça önemlidir. Diğer önemli bir husus ise yatağın boyutudur. Köpeğin ırkına göre uzunluğu ve ağırlığı değişiklik göstermektedir. Bu yüzden rengini ve tipini beğendiğiniz bir yatağı alamazsınız. Köpeğin ırkına, ağırlığına boyutuna uygun bir yatak almanız gerekir. Köpek yatağı alırken tüm hususlara özen gösterilmelidir. Örneğin, Pet Pretty Butterfly Kedi ve Köpek Yumuşak Simit Yatağı, beklentilerinize karşılık verir. Aynı zamanda köpeğiniz için rahat bir alan yaratır.

Köpekler de tıpkı insanlar gibi kaliteli bir uyku uyumak isterler. Kendilerine ait olan alanlarda zaman geçirmeleri, yaz veya kış aylarının hava koşullarından bağımsız şekilde konforlu uyku uyumaları onların en temel ihtiyaçlarından biridir. Sahiplendiğimiz ilk günden beri tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığımız sevimli dostlarımız için köpek yatakları da çok önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilecek özellikte olan köpek yatak çeşitleri onların rahatlığına katkı sağlarken kendi alanlarına sahip olmanın huzurunu da yaşatıyor. Sadece köpeklerin dinlendikleri ve uyudukları özen alan sunan bu yataklar sevimli dostlarımızın keyifli ve mutlu olarak zaman geçirdiği keyifli alanlara dönüşüyor. Trixie Köpek Yatağı Pati Desenli ürün de hem iç mekanınızı güzelleştirir hem de köpeğinizin rahat etmesini mümkün kılar.

Gürültülü alanlardan veya kalabalıklardan uzaklaşmak istedikleri zaman yataklarına geçen köpekler huzurlu zaman geçirebiliyorlar. Yatakları sevdikleri zaman farklı bir yere gitmeyişleri ve evin diğer alanlarında hakimiyet kurmayışları bu ürünler için büyük bir etkiye sahip olmaktadır. Aynı zamanda uyku alanlarına sahiplerinin kokusunun bulunduğu birkaç eşyanın koyulması halinde bebeklik zamanlarından itibaren kendileri güvende hissetmeleri çok kolaylaşıyor. Böyle bir ürün arıyorsanız; Dubex Kedi ve Köpek Çadırı harika bir seçim olacaktır.

Köpekler gün boyu evde oldukları için dinlenmek için sert zeminlere yatarlar ve böyle durumlarda köpeğin konforundan bahsetmek pek mümkün olmaz. Köpekler kendi alanlarına sadece kendilerine ait olan köpek yataklarının sayesinde sahip olabilirler. Köpeklere özel üretilen yataklar kokuyu hapsetmez, yıkandıkları zaman deforme olmazlar ve köpeğin dökülen tüylerini hapsetmezler. Köpek yatakları gelişen farkındalık ve teknolojiyle çeşitlenmiştir. Bundan dolayı konforlarını göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Köpeğinizin konforunu sağlamak için bu ürünlerden tercih etmek çok avantajlı olacaktır. Kirlenmeleri durumunda sık sık yıkayarak tekrar kullanabilirsiniz. Bu yönüyle köpeğinize uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Alaska Kedi Köpek Yuvası tam da böyle bir üründür.

Köpeklere özel üretilen yatakların çeşitleri, köpeklerin ihtiyaçları ve konumlandırılması gereken alanlar doğrultusunda değişiklik gösterebilir. İç mekan, dış mekan ve hatta serinletici özelliği olan ürünlerin arasından köpeğe en uygunu seçebilmek için önceliklerinize önem vermeniz gerekiyor. Kaliteli ve rahat bir uyku ihtiyacını karşılayan bu yataklar kullanılacak alanların doğrultusunda pelüş, polyester, plastik, süet ve kumaş gibi malzemelerden üretilebiliyor. Farklı desenlerde ve renklerde üretilen köpek yatakları ek özellikleri ile de zenginleştirilebiliyor. Böcek, haşerat kovucu, serinletici ve ısıyı tutan özellikte olan yataklar köpeğe ekstra konforu sunabiliyor. Bunun için Trixie Köpek Kutusu satın alabilir, sevimli dostunuzun konfor düzeyine katkı sağlayabilirsiniz. Dilerseniz ürünün içine köpek yatağı da dahil edebilirsiniz.

Köpek yatakları, köpeği koltuk ve düz zeminlerden çok kendi alanında uyumaya teşvik eder. Köpeklerin birçoğu uykuya dalmadan önce etrafta dolaşırlar ve yumuşak yerleri kazarlar. Kendi alanında olmayan köpekler, uyku öncesinde kazma ve eşeleme hobilerini koltuğa ya da mobilyalara uygularlar. Bu durum ise çok sevdiğiniz eşyalarınızın çok çabuk eskimesine neden olur. Köpek kendi yatağında yattığında bu gibi problemler yaşanmaz. Bunlara ek olarak sert yerlerde uyuması, köpeğin huzursuz olmasına neden olur. Ayrıca sert zeminler, köpeğin üşümesine, eklemlerinde problem oluşmasına ve buna bağlı olarak hastalanmasına neden olur. Çünkü köpekler hava değişimlerine karşı oldukça hassas olan canlılardır. Köpeklerin her ne kadar kürkü olsa da soğuk kış aylarında üşürler ve bu da onları huzursuz eder. Bu sebeple tüm köpekler kendisine uygun bir yatağa ihtiyaç duyar. Bu yataklar yalnızca sıcaklık için değildir. Köpekler yalnız kalabilecekleri, gürültüden uzaklaşacakları alanlara ihtiyaç duyarlar. Kendi yatakları ise köpeklere bu imkanı sunar. Köpeğiniz için yumuşak bir yatak sağlamanız önemlidir. Bu açıdan Trixie Köpek Yatağı 105X80 cm Bej/Gri idealdir

Köpeklerin hepsi bazı mevsim geçişlerinde ya da strese bağlı durumlarda tüy dökmeye başlarlar. Köpeğin kendi yatağına sahip olması onun tüylerinin etrafa yayılmasını engeller. Bu durum hem sizin için hem de köpek için avantaj sağlar. Köpeğe en uygun yatağı alarak, tüm bu avantajlardan faydalanabilirsiniz!

En Kaliteli Köpek Yatağı Modelleri ZOO’da!

Sevimli dostlarımız köpekler de tıpkı diğer canlılar gibi konforlu bir yatağa ihtiyaç duyar. Köpekler elbette, zeminde, yatakta, koltukta vb. birçok yerde yatabilirler ancak onların rahatı için konforlu bir yatakları olması gerekir. Köpeklerin sağlığı ve mutluluğu için uygun bir yatak almak çok önemlidir. Köpeklerin eklem ve kemik rahatsızlıklarını önlemek için yatağa ihtiyaç vardır. Aynı zamanda köpekler kendi yataklarının sayesinde etrafa tüy bırakmazlar. Köpeğiniz çok tüy döküyorsa ona Trixie Köpek Sert Yatak alabilirsiniz. Kolayca temizlenen bu ürün, tüy birikmesini önleyecektir. Ayrıca, bir yardımcı ürün olarak Trixie Köpek Paspası Süper Emici ürün de sızıntı ve koku önleme bakımından çok başarılıdır.

Köpeğe uygun bir yatak almadan önce onu tanımalısınız. Köpek nasıl yatar, dinlenmek için neler yapar? Bu bilgileri bilmek önemlidir. Köpeğe yatak almadan önce nasıl bir zeminde mutlu olduğunuzu bilirseniz eğer özellik, kumaş, genişlik vb. özelliklerle köpeğe konforlu bir yatak sunabilirsiniz.

Büyük köpek ırk köpeğine sahipseniz eğer büyük köpek yatağı tercih etmek gerekir. Çünkü köpekler rahat ve geniş alanlarda dinlenmeyi isterler. Büyük ırk köpeğine 80*60 veya 100*80 ebatlarında bir yatak almak çok doğru olacaktır. Eğer sevimli dostunuzuz küçük ırk köpeği ise ona küçük yatak almanız gerekir. 60*50 ebatlarında yatak almak yeterli olacaktır. Ancak yavru bir köpeğe sahipseniz ona yavru köpeklere özel üretilmiş boyutlarda yatak tercih edebilirsiniz. 50*40 ebatlarında üretilen yataklar yavru köpekler için yeterli olacaktır. Köpeğiniz yavru ise ona Pet Comfort Hotel Nidus 11 Kedi ve köpek Yatağı alabilirsiniz.

Köpek yatağının üretildiği malzemeler köpeğin sağlığına uygun olmalıdır. Bilmeliyiz ki köpekleri aile ortamına ve tuvalet eğitimine alıştırmak bir hayli zordur. Eğer sizde böyle bir süreçten geçiyorsanız köpeğe yıkanabilir köpek yataklarından tercih etmek çok faydalı olacaktır. Köpek yatağının malzemesi yazları terletmeyecek, kışları ise üşütmeyecek bir kumaştan üretilmelidir. Yataklar genellikle elyaf dolgulu polyester kumaşlardan üretilir. Ancak elyaf yatağa çok basılmadan dolayı ince olmaması gerekir. Aynı zamanda yatak mutlaka yıkanabilir özelliklere sahip olmalıdır. Aksi halde yatağın temizliği zor olur ve köpek temiz olmayan yataklarda yatmaz istemezler. Pet Comfort Alpha Mirandus 43 Köpek Yatağı, yıkanabilir özelliktedir ve farklı boyutlarda üretilmiştir. Temizlik konusunda kolay bir köpek yatağı istiyorsanız, bu tarz ürünlere odaklanabilirsiniz.

Köpekler yeni yataklara alışmakta zorlanabilir. Bu gibi durumlarda çeşitli oyunlara başvurabilir ya da ödül mamasıyla onu destekleyebilirsiniz. Önemli olan köpeğin orayı benimsemesini sağlamak olacaktır.  Ayrıca köpeğin davranış şekillerine ve saldırganlık durumuna göre bir yatak tercih edilmelidir. Eşyaları parçalama ve aşındırma özelliği bulunan bir köpekse sağlam ve parçalanmayan köpek yatağı tercih edilmelidir. Yatağı hem uzun bir süre kullanmak için hem de köpeğin parçalama gibi huyları varsa onu parçalamaması için parçalanmayan yataklardan tercih etmek doğru olacaktır. Sert dokusu sayesinde Pet Comfort Lima Varius 08 Köpek Yatağı oldukça popüler.

Köpek yatağını daha çok süs için tercih edecekseniz ahşap köpek yataklarından alınabilir. Bu yataklar doğru malzemelerle desteklenirse eğer köpek için rahat bir görüntü elde edilir. Bu yataklar minderlerle döşenerek köpeğe konforlu bir yatak haline getirilebilir. Yavru köpekler için beşik şeklinde olan ahşap yataklar ise elyaf yastıklarla desteklenebilir. Bu yatakların su geçirmeyen özelliklerde olması da oldukça önemlidir. Aksi halde köpek çiş veya dışkı bıraktığında yatağı temizlemek imkansız olacaktır. Bunun için Trixie Köpek Yatağı 85x75 cm Gri ürünü satın alabilirsiniz.

Süs köpeği ya da yavru bir köpeğe sahipseniz pelüş köpek yataklarından tercih edebilirsiniz. Müstakil ve bahçeli bir ev için ise dış mekan köpek yataklarından almak çok doğru olacaktır. Dış mekan yataklarının üzeri Naylon kaplama malzemeleri ile korunmaktadır. Bu yatakları temizlemek son derece kolaydır.  Dış mekan yataklarının içeriğinin elyaftan olması köpeğe konfor sağlayacaktır. Plastik köpek yatakları da yine müstakil evlerin bahçeleri için tercih edilen modellerdendir. Malzemesi tamamen plastik olduğu için temizlemek oldukça basittir. Ancak köpek için çok da konforlu değildir. Bu sebeple plastik yatakların içerisi minder veya süngerler ile desteklenmelidir. Son olarak hasır köpek yatakları ise sevimli bir görüntüye sahiptir. Temizliği ve rahatlığı diğer yataklara kıyasla zordur. Zemininin ek malzemelerle desteklenmesi daha konforlu olmasını sağlayacaktır.

Köpek Yatakları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Yatağı Gerekli Mi?

Sevimli dostlarımız köpeklerin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamaya çalışırız. Köpeğimiz söz konusu olduğu zaman seçimlerimize ekstra özen gösteririz. Köpeklerin yaşadıkların alanların fiziksel özelliklerine uygun şekilde olması ve ihtiyaç duyduklarına yönelik olması oldukça önem taşır. Kış aylarında tüylerin daha az olduğu için üşümeye meyilli olan ve buna bağlı olarak eklem ve kemik ağrısı çeken köpekler için köpek yatağı önemli bir gerekliliktir. Çünkü köpekler soğuk kış aylarında titrerken ve korunmaya çalışırken bacaklarına nasırlaşma problemi meydana gelir. Bu sebeple köpeğin yerde uyuması seçenekler dahilinde yer almamalıdır. Köpek sizin yanınızda ya da koltuk üzerinde uyusa da kendine özel bir yatağın olması aidiyet duygunu artıracağı ve rahat etmesini sağlayacağı için çok önemlidir. Köpeğe fiziksel yararlarının yanı sıra duygusal yararlar da sağlayan köpek yatakları, soğuk kış aylarında ısı seviyesini koruyarak köpeği korur ve güven duygusunu artırır.

Köpekler kendilerini güvende hissetmedikleri yerleri benimsemezler ve bu yüzden aidiyet duyguları da oluşmaz. Bundan dolayı köpeği evinde hissettirecek konforda bir yatak gereklidir. Kaliteli bir uykuya insanların ihtiyacı olduğu kadar köpeklerinde ihtiyacının olduğu unutulmamalıdır. Köpeğin kendine ait yatağının olması aynı zamanda yatağında, yerde ve koltukta biriken tüylerde azalmanın olacağı aşikardır.  Köpeğin dinlenmeye ve konforlu şekilde uyumaya ihtiyacı olduğu kadar sahibinin sevgisine ve ilgisine de ihtiyacı vardır. Köpek yatağını konumlandırmayı sahibine yakın bir yere yapmak hem rahat ve ona uygun ortamda uyumasını sağlamış olursunuz hem de ihtiyacı olan ilgiyi ve sevgiyi ona göstermiş olursunuz.

Köpek Yatağı Nasıl Olmalı?

Köpeğe uygun bir yatak seçerken öncelikle yatağın boyutunu doğru şekilde belirlemelisiniz. Köpek tamamen gerildiği zaman içine sığabileceği boyutlardaki yataklara odaklanmalısınız. Yavru bir köpeğe sahipseniz daha küçük boyutlarda bir yatak tercih edilmelidir. Küçük köpekler için küçük köpek yataklarından alınmalıdır. Küçük köpeklere 60*50 ebatlarında yatak almak yeterli olacaktır. Yetişkin ve büyük ırk köpeğine ise büyük boy köpek yataklarından alınmalıdır. Büyük ırk ve yetişkin köpeklere 80*60 veya 100*80 ebatlarında bir yatak almak çok doğru olacaktır. Eğer köpeğiniz için tek seferde ve sadece bir kez bir yatak almak istiyorsanız büyük boy yataklara yönelebilirsiniz. Fakat yatakta boş alanın olması yavru köpeklerin kendilerini güvende hissetmelerine engel olur. Yavru köpeğe alınan büyük ebatlardaki yatakların boş kalan yerlerini minderlerle ya da battaniyelerle doldurabilirsiniz. Köpeğe uygun boyutlardaki bir yatağı alırsanız uyku sırasında maksimum rahatlıkta olmalarını sağlayabilirsiniz.

Köpek için uygun bir yatak arıyorsanız eğer köpek yatağının şekli de önemli bir belirleyicidir. Köpeğin şekil noktasına karar verirken köpeğin uyuma şeklini gözlemlemelisiniz. Köpek kıvrılıp mı uyuyor, yüz üstü mü yatıyor, sırt üstü yayılarak mı yatıyor gibi sorulara verilen cevaplar yatağın şeklini belirleyebilir. Köpeğin uyku pozisyonuna göre bir tarafı yüksek, kare, yuvarlak, veya dikdörtgen gibi çeşitli şekillerde üretilen yataklara yönelebilirsiniz.

Köpek yatağının ebatları ve şekilleri kadar önemli bir husus olan da yatağın üretildiği malzemedir. Köpek yatakları pek çok farklı malzemelerden üretilmektedir. Köpek yatağı için malzeme tercihinde bulunurken sevimli dostunuzun rahatlığı kadar genel sağlık durumunu da düşünerek almalısınız. Özellikle de yaşlı olan ve tuvaletini tutamayan köpekler için yıkanabilir ve su geçirmez özellikte olan malzemelerden tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde tuvalet eğitimi verdiğiniz yavru köpekler içinde benzer kriterlere sahip olan yataklardan tercih etmek hijyeni sağlamak açısından önemlidir. Köpek yatağının malzemesi köpeğin sağlığı için risk oluşturmamalıdır. Köpek gününün çoğunu yatak da geçirdiği için malzemenin kokusundan veya kanserojen etkisinden olumsuz etkilenebilir. Bu sebeple yatağın üretildiği malzeme mutlaka sağlık için risk oluşturmamalıdır. Yaşanılan iklim ve sevimli dostunuzun sıcak veya soğuğa karşı ne kadar dayanıklı olduğu gibi önemli detayları da yatak malzemesi alırken dikkat etmek gerekir. Köpek yatağı alırken son olarak da yatağın stilini düşünmek gerekir. Yatakların bazıları ekstra özellikler ile donatılabiliyor. Yatakların bazıları ısıyı koruyabilir bazıları ise serinletici etkilere sahip olabiliyor. Bu sebeple sevimli dostunuzun yaşı ve cinsi doğrultusunda yatak almak doğru olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR