Kemirme Taşları

Kemirme taşları ile kemirgen dostunuzun ağız ve diş sağlığını koruyabilir, sindirim sistemlerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Kaliteli kemirgen taşları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kemirme Taşı Modelleri ZOO’da!

Kemirgenler için sunulan kemirgen taşları, kemirgenlerin sağlığını pek çok yönden destekleyen ürünlerdir. Öncelikli olarak diş sağlığını destekleyen bu ürünler, yüksek kalsiyum içeriği sayesinde dişlerin gelişimini ve sağlıklı şekilde kendini muhafaza edebilmesini destekler. Kemirgenler için dişlerin güçlü ve sağlıklı olması son derece önemlidir. Bu nedenle de onların dişlerinin sağlığını her zaman korumak için kemirgen taşlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

Kemirgenlerin ayrıca sağlıklı şekilde sindirim gerçekleştirebilmesine de yarar sağlayan kemirgen taşları, sindirimi düzenleyen pek çok farklı minerali içermektedir. Bu sayede içeriğinde yer alan mineraller ile kemirgenlerin dışkılama düzeni de sağlanabilir. Ayrıca dolaşım sistemine, kemik ve kas sistemine de destek sağlayan kemirgen taşları, kemiklerin sorunsuz şekilde işlevlerini yerine getirebilmelerine yardımcı olabilmektedir. Kemirgenlerde görülebilen pek çok kemik, kas ve eklem rahatsızlığının temelinde mineral eksiklikleri yatar. Eğer bu tip problemlerin kemirgen dostunuzda görülmesini istemezseniz kemirgen taşlarını tercih etmeniz önerilmektedir. Bunun için Pawise Yenilebilir Kemirgen Galetası gibi bir ürün de satın alabilirsiniz.

Kemirgenlerde ayrıca tuz eksikliği de pek çok rahatsızlığa neden olabilir. Bu sebeple tuz içeriğine de yer verilen kemirgen taşlarında doğal içeriğe sahip olan tuzlar bulunur ve kemirgenlerin tuz eksikliği nedeniyle farklı rahatsızlıklara sahip olması da bir problem olmaktan çıkabilir. Eğer kemirgeninizin sağlığını korumak ve onun sorunsuz şekilde yaşamını devam ettirebilmesini isterseniz bu durumda yemlere, vitamin takviyelerine ve otlara ek olarak kemirgen yalama taşlarını da tercih etmeniz önerilmektedir.

En İyi Kemirgen Yalama Taşı Çeşitleri

Kemirgenler için farklı mineralleri ve tuzu içeren yalama taşları sunulur. Böylece kemirgenlerin ihtiyaç duyduğu farklı minerallerin tek bir ürün ile temin edilmesi mümkün olabilmektedir. Farklı kemirgenlerin kullanımı için uygun olan kemirgen yalama taşları, onların tuz eksikliğinden kaynaklanan sorunlarını yaşamasını ve gerekli mineralleri almadığı için çeşitli rahatsızlıklar ile karşılaşmasını da önler.

İçeriğinde çeşitli mineral ve tuzları barındıran kemirgen yaşama taşları, kemirgenlerin yalayarak kullanabileceği bir ürün olanağı sunar. Kemirgenler, herhangi bir mineral ya da tuz eksikliği yaşamaz ve yalama taşı sayesinde sağlıklarını dengeleyebilirler.

Tavşan, guinea pig, hamster gibi pek çok farklı kemirgen türünün sağlığı için önemli ürünlerden biri olan yalama taşları, bu kemirgenlerin sağlığı için gerekli bileşenlere sahiptir. Bu doğal içerikler sayesinde kemirgenlerin sağlıklarının en iyi şekilde desteklenmesi mümkün olabilecektir. Çeşitli minerallerin eksikliğinde kemirgenlerin sindirim, beslenme gibi problemler yaşaması, dişlerinde rahatsızlıkların görülmesi ya da deri ve tüy rahatsızlıklarına sahip olması mümkündür. Bunları yaşamamak içinse yapılması gereken, kemirgen taşlarını kullanarak kemirgeninizin pek çok içerikten kaliteli ve düzenli şekilde almasını sağlamak olacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde Jungle Kemirgen Yalama Taşı tam olarak böyle bir üründür.

Yalama taşları, kafesin içerisinde asılarak kullanılır. Genellikle bir asma aparatına sahip olan kemirgen yalama taşları, kafesin içerisinde ve kemirgeninizin mama kabı ile suluğuna yakın olacak şekilde durur. Bu sebeple mineral ve tuz içeren bu ürünü yaladıktan sonra kemirgeninizin yoğun su ihtiyacını gidermesi mümkün olabilecektir.

Kemirgen Mineral Taşı ile Kemirgen Dostunuzun Sağlığını Destekleyin

İçeriğinde pek çok minerali ve tuzu bir arada barındıran kemirgen yalama taşları, kemirgenlerin sağlıkları için gerekli olan pek çok minerali içerir. Kemirgenlerin yalama ile farklı vitamin içeriklerini edinmesi mümkün olabilmektedir. Mineral taşları sayesinde tavşan, guinea pig veya hamster gibi pek çok kemirgen türünde tuz eksikliği, mineral eksikliği gibi durumlara bağlı şekilde farklı hastalıkların meydana gelme olasılığı da oldukça düşecektir. Böyle bir ürün arıyorsanız; Trixie Kemirgen Tuzlu Mineral Taşı edinebilirsiniz.

Minerallerin eksik olmasından kaynaklı şekilde sindirim, dolaşım gibi problemler, eklem rahatsızlıkları, cilt ve deri rahatsızlıkları sıklıkla görülebilir. Bu nedenle de kemirgenlerin her içeriği gerektiği kadar alması son derece önemlidir. Gerektiği kadar tüketilmeyen her türlü besin, kemirgenlerde rahatsızlıkların meydana gelmesine neden olacaktır.

Kemirgenlerin kullanımına uygun olan kemirgen taşları, diş problemlerinin yaşanmasını da önleyici niteliğe sahiptir. Kemirgenlerin dişlerinde mineral eksikliğine bağlı şekilde pek çok problem meydana gelebilir. Örneğin kalsiyum bakımından zengin olan kemirgen yalama taşları, kemirgenlerin kalsiyum bakımından zengin şekilde tüketimini destekler. Bu sayede işlerin ve genel kemik ile eklem sisteminin de dengeli şekilde çalışabilmesi mümkün hale gelecektir.

Pek çok mineral bakımından zengin olan bu taşlar, kemirgenlerin genel sağlığını da destekler. Meydana gelebilecek pek çok rahatsızlığın önlenmesinin yanı sıra pek çok organın da rahatsızlanmadan görevini iyi şekilde yerine getirebilmesine yarar sağlar. Örneğin sindirim için gerekli pek çok mineral, yalama taşları sayesinde elde edilebilir. Sonuç olarak sindirimin ve daha pek çok işlevin de sağlıklı şekilde yerine getirilebilmesi mümkün olabilecektir.

Kemirme Taşları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kemirme Taşı Ne İşe Yarar?

Genel anlama sağlığı iyi şekilde korumaya yardımcı olan doğal kemirgen taşları, kemirgenlerin pek çok bakımdan sağlığını destekler. İçeriğinde zengin şekilde yer alan kalsiyum içeriği, kemirgenlerin kemik, eklem, kas ve diş sağlığını korur. Kemirgenlerin diş sağlığı son derece önemlidir. Bu sebeple de temelde edinilmesi gereken pek çok farklı mineral içeriği, kemirgen taşları sayesinde bünyeye alınabilir ve dişlerin sağlığı korunabilir.

Temelde bünyeye alınması gereken pek çok farklı mineral yer alır. Bu minerallerin edinilmesi ise kimi zaman yemlerle ya da ot gibi kemirgen ürünleri ile mümkün olmayabilir. Eğer siz de kemirgeninizin sağlığını korumak isterseniz bu durumda onun için kemirgen taşlarını tercih etmeniz önerilmektedir. Bu kemirgen taşlarının işlevi, eksikliği olan ya da eksikliği görülebilecek olan pek çok farklı kemirgen rahatsızlığını gidermektir. Eğer siz de kemirgeninizin rahatsızlıklara yakalanmasını istemezseniz ve onun sağlığını korumak isterseniz bu durumda kemirgen taşlarını tercih etmeniz gerekebilmektedir.

Sindirimi, dolaşımı, diş ve kemik sağlığını destekleyen kemirgen taşları, mineral ve tuz oranı sayesinde dengeli olarak vücuda pek çok farklı ürünün alınmasını sağlar. Kemirgeninizde herhangi bir eksiklik olmasa bile bu ürünler kullanarak onun sağlığını desteklemeniz mümkündür. Ayrıca eğer kemirgeninizin hastalıklardan korunmasını ve sağlığını muhafaza etmesini de isterseniz bu mineraller kemirgenlerin sağlığını da dengeleyip koruyabildiği için kemirgen taşlarının tercih edilmesi önemlidir. Her besinin içeriğinde yeteri kadar yer almayan mineral içeriklerinin tüketimi için kemirgen taşları büyük öneme sahiptir.

Kemirgen Yalama Taşı Gerekli Mi?

Kemirgen yemleri, pek çok minerali kemirgenlerin düzenli ve dengeli şekilde tüketmesini sağlayamayabilir. Bu durumda ek gıdaları tercih etmek de her zaman doğru olmayacaktır. Eğer kemirgeninizin pek çok farklı mineral içeriğini tek seferde ve yeterli şekilde tüketmesini isterseniz bu durumda kemirgen yaşama taşlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Hem tuz hem de çeşitli mineraller bakımından zengin olan yalama taşları, kemirgenlerin severek kullanacağı ve aynı zamanda sağlıklarını da koruyabileceği bir üründür.

Kimi kemirgenlerin çeşitli mineralleri az tüketmesinden ve tuz eksikliği yaşamasından dolayı pek çok farklı rahatsızlık ile karşılaşması mümkündür. Buna engel olmak içinse onların yeteri kadar mineral ve tuz tüketimini sağlamak gerekmektedir. Eğer kemirgeninizin yeterli ve dengeli şekilde tuz ve mineral tüketimini sağlamak isterseniz siz de kemirgen yalama taşlarını tercih etmelisiniz. Farklı mineralleri ve tuzları bir arada ve dengeli şekilde içeren kemirgen yalama taşları, kemirgenler için bir takviye gibi iş görebilecektir.

Kemirgeninizin tüm mineral ve tuzları dengeli şekilde tükettiğinden eminseniz ve gerçekleştirilen sağlık kontrollerinde de herhangi bir problem veya eksiklik çıkmazsa elbette yalama taşlarını kullanmanız şart değildir ancak yine de tercih ederseniz kemirgeninizin ilerleyen dönemde de bu tip farklı rahatsızlıklar ve mineral eksikliği gibi durumlarla karşılaşması mümkün olmayacaktır.

Kemirgenlerin sağlığının desteklenmesi ve onların herhangi bir rahatsızlık ile karşılaşmaması için kemirgen yalama taşlarının kullanımı gereklidir. Eğer kemirgeninizin sağlıklı şekilde gelişim gösterebilmesini ve herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamasını isterseniz siz de kemirgen yalama taşlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR