₺130,00 KDV Dahil
₺156,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺130,00 KDV Dahil
₺156,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2,50 KDV Dahil
₺4,80 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺26,40 KDV Dahil
₺60,31 KDV Dahil
₺97,02 KDV Dahil
₺51,39 KDV Dahil
₺79,18 KDV Dahil

Kemirgen Taşları

Kemirgen olarak isimlendirilen canlılar isimlerinden anlaşılacağı üzere besinleri kemirerek tüketirler. Ancak kemirme eylemi beslenme dışında birçok farklı amaç ile de kullanılmaktadır. Eğer tavşan ya da hamster gibi kemirgen sınıfında yer alan canlılar düzenli olarak sert malzemeleri kemirmezlerse bu yeteneklerinde gerilemeler yaşanır ve ağız yapılarında bozulmalar ortaya çıkar.
Kemirgenlerin bir yandan ağız ve diş sağlıklarının korunması, bir yandan içgüdüsel özelliklerini yitirmemesi, bir yandan da daha iyi beslenmesi için kemirgen taşları üretilmektedir. Bu taşlar sayesinde kemirgen dostlarımız her istediğinde sert bir zemini kemirme şansını elde ederler.
Kemirgenlerin düzenli olarak kemirebilecekleri bir alanın olması son derece önemlidir. Ancak bu kemirme işlemi için ahşap ya da taş kullanımı evcil dostlarımıza zarar verir. Doğada yaşam sürdüklerinde kemirdikleri ürünlerin büyük bir kısmını gıda olarak da tüketirler. Bu sebeple de yapay malzemelerin kemirilmesi doğru olmayacaktır.
Kemirgen besleyen kişiler için üretilen kemirgen taşları çok sayıda vitamin ve mineral içeren tuzlardan oluşmaktadır. Belirli bir sertliğe ulaşması için içerisinde çeşitli doğal malzemeler katılan tuzlar biraz daha sert bir yapıya kavuşur ve kemirgenler için çok uygun bir hal alırlar. Böylece hem kemirgen dostlarımız istediklerinde kemirme eylemini gerçekleştirecek hem de vücudunun vitamin ve mineral eksikliğini giderecektir.
Sitemizde yer alan taşlar her zaman kafeslerin telleri arasına sıkıştırılabilen ya da demirleri üzerine asılabilen ürünler olmaktadır. Hiçbir zaman kafesin içerisinde rastgelen bırakılan kemirgen taşları kullanılmaz. Çünkü bu taşlar bir süre sonra parçalanıp kafesin farklı kısımlarına yayılacak ve istenen etkiyi yaratmayacaktır. Rahatlıkla monte edilebilen taşlar sizler tarafından da rahatlıkla takip edilebilir ve tükendiğinde yenisi ile değiştirilebilir.