Stokta Yok!
₺482,23 KDV Dahil
₺578,67 KDV Dahil

Kedi Oyuncakları

Kedinizin eğlenmesi, mutlu olması ve aktivite gereksinimini karşılaması için ona kedi oyuncakları sağlamanız çok önemlidir. En popüler ve en kaliteli kedi oyuncağı çeşitleri için ZOO’yu incelemelisiniz!

En İyi Kedi Oyuncakları ZOO’da!

Kedileri eğlendirebilmek için sahipleri çeşitli özelliklere sahip olan kedi oyuncakları alır. Bu oyuncaklar sayesinde kediler sağlıklı şekilde enerjilerini atar ve tüm gün hareketsiz bir şekilde kalarak uyumaktansa oyuncaklarla zaman geçirip mutlu olurlar. Kediniz sürekli evde zaman geçiriyorsa çeşitli oyuncaklara ihtiyaç duyacaktır. Örneğin, Kedi Oyuncağı Hacı Yatmaz gibi bir ürün bile evcil hayvanınızın mutluluğuna katkı sağlayacaktır.

Kedinize oyuncak alırken tıpkı bir çocuğa alır gibi dikkatli olmalısınız. Küçük bir çocuğa aldığınız oyuncağın tüm kriterlerine dikkat ettiğiniz gibi kediniz içinde alırken de detaylı düşünmelisiniz. Kedinize aldığınız oyuncaklar boğulma tehlikesi ve zararlı maddeleri içermeyen oyuncaklardan olmalıdır. Kediniz tarafından pratikçe ayrılmayan ve kedinizi boğma tehlikesi taşımayan oyuncaklardan olmalıdır. Onun için tercih ettiğiniz oyuncak yerinden çıkmamalı ve kırılmamalıdır. Bunları göz önüne alarak boğulmasına neden olacak her türlü oyuncaktan uzak durmalısınız. Her oyuncak zararlı madde içermesi konusunda risk taşır. Bu sebeple aldığınız oyuncak kedilere özel üretilen ve zararlı madde içeriği olmayan oyuncaklardan olmalıdır.

Kediler, sahibi tarafından hareket ettirilen tüylü ve renkli oyuncakları kovalamayı çok severler. Çünkü dayanamayacakları bir av içgüdüsüne sahiptirler. Elinizdeki hareketli ve tüylü olan oyuncağı kovalamaya hayır demeyecektir. Ayrıca ekonomik ve kedinize hiçbir zararı olmayacak bir oyuncaktır. Kafes İçinde Fare Kedi Oyuncağı, Pawise Kumaş Oyuncak Meow Meow Life Fare, Pawise Kumaş Oyuncak Meow Meow Life Fish gibi oyuncaklar iyi birer seçim olabilir.

Kedilere özel olarak üretilen lazer işaretlerini alabilirsiniz. Diğer lazer ışınlarını aldığınız zaman kedinizin gözlerine ciddi zararlar verebilir. Ona özel üretilen lazer ışınını almadığınız zaman kediniz sürekli o ışığı takip eder ve reflekslerini güçlü olduğunu göz önüne alırsak bu zararların gerçekleşme ihtimali hiç de düşük değildir. Bu sebeple kedinize alacağınız oyuncak ona özel üretilmiş olmalıdır.  Kediler lazerli ışıklarla oynamayı ya çok sever ya da hiç sevmezler. Çünkü kediler çevresinde hareket eden bir şey gördüğünde hırçın ve saldırgan bir davranış gösterir. Önce sakin olarak hedeflerini izler ve aniden o noktaya karşı saldırıya geçer. Kediniz ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bu lazerli ışını yakalayamayacaktır. Bu da kedinizde saplantı haline gelerek, onu keyiflendirecek. Sizler sahipleri olarak onun bu durumunu gördükçe keyif alacaksınız. Gigwi Catnipli Fare Ses Kontrollü Kedi Oyuncağı, Gigwi Sesli Tek Gözlü Peluş Canavar, Catlife Kediler İçin Tüylü Hasır Top Zilli Kedi Oltası gibi seçenekler de kedinizin memnun olmasını sağlayabilir.

Kedilere uzun zamandır sunulan oyuncaklardan tırmalama kuleleri en etkili ve çok tercih edilen bir oyuncaktır. Kedinize hem egzersiz yaptırmak hem de avcılık iç güdüsünü desteklemek için çok etkilidir. Kediler, kendilerini savunmak ve kaşınmak için patilerini kullanırlar. Bu sebeple tırmalama kulelerini tırmalamaktan çok keyif alırlar. Eğer kedinize ihtiyaçlarını gidereceği oyuncakları almazsanız onlar eşyalarınıza zarar verecek bu ihtiyaçlarını giderirler. Bu sebeple kedinize alacağınız oyuncak ihtiyaçlarını da giderecek oyuncaklardan olmalıdır. Kedilerin çok ilgisini çeken ve hoşuna giden oyuncaklardan biri de kedi otudur. Bu otlar, sprey şeklinde olacağı gibi ot gibi de görünebilir. Hemen hemen her kedinin çok sevdiği bu otlar kedinizin daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Sağlığa da herhangi bir zararı olmayan bu otları kediniz için tercih edebilirsiniz.

Kedinize yararlı olabilecek oyuncaklardan biri de 3 katlı olan oyuncaklardır. Bu tarzdaki oyuncaklar kedinizin avlanma dürtüsünü desteklemek için çok etkilidir. Ayrıca bu oyuncak günlük egzersiz miktarını oldukça destekler. Bu 3 katlı oyuncakların her katında bir tane top bulunur. Kediniz bu topları yakalamaya çalışırken saldırır ve toplar uzaklaşarak tekrardan geri gelirler. Böylelikle bu topları yakalamaya çalışacaktır. 3 katlı kedi oyuncaklarının sayesinde kedinizi hem eğlendirecek hem de fiziksel olarak enerjini attıracaktır. Kedilerin çok sevdiği oyuncaklardan biridir. Kediniz tek başına bu oyuncakla oynayabileceği için sizin de oynatmanıza gerek kalmayacaktır. Pawise Play Tunnel Kedi Tüneli ya da Beeztees Kedi Tüneli de bu tarz bir işlev görebilir.

Eğlenceli ve Eğitimi Destekleyici Kedi Oyuncakları

Kedi oyuncakları kedilerin keyifli şekilde vakit geçirmesine fayda sağladığı gibi hem egzersiz yapmalarına hem de bakımlarını kolaylaştırmayı sağlayabilir. Kedilerin farklı oyuncaklar ile oynaması, onların hem zihinsel gelişimini sağlar hem de fiziksel anlamda gelişimlerine yardımcıdır. Kedilerin kilo kontrolünün sağlanması, zihinsel gelişimlerinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için oyuncakların önemi büyüktür. Ayrıca tırnak sağlığı ya da diş temizliği ve sağlığı için de oyuncaklar yardımcı bir role sahiptir.

Kediler için farklı pek çok çeşit oyuncak mevcuttur. Örneğin Catit Catnipli Kedi Oyuncağı Kaşıma Aparatı kedilerin en sevdiği oyuncak türlerinden biridir. Bu oyuncaklar kedilerin tırnaklarını doğal ortamdaki gibi törpülemesine, tırnak bakımını sağlamasına yardımcı olabilmektedir. Ayrıca tırmalama tahtaları genellikle kedilerin ilgisini çekecek özel tasarımlara sahiptir. Bu sayede hem tırmanma hem de tırmalama işlevine hitap edebilir. Ayrıca bu ürünler kedilerin fiziksel egzersiz sağlamasına yardımcı olduğu gibi kimi zaman özel bir dinlenme alanı bile sunabilir. Kedinizin kimi zaman tırmalama tahtasında yer alan kutu gibi bölgelerde uzanıp etrafı izlediğini ve dinlenip yalnız kalarak kendine özel bir alan benimsediğini görebilirsiniz. Tırmalama tahtaları kadar sık tercih edilen oyuncaklardan biri olan ses çıkaran top, fare ve benzeri tasarımlara sahip oyuncaklar kedilerin yakalama, kovalama gibi oyunlar oynamalarına da yardımcıdır. Bu oyuncaklar ses çıkardığı için kedilerin ilgisini çeker. Ayrıca kedilerin aktifliklerini korumasına da yardımcı olabilmektedir. Buna ek olarak kedinizin keyifli şekilde vakit geçirmesi amacı ile bu tür sesli ya da hareketli oyuncakları tercih etmek önemlidir. Trixie Kedi Oyuncağı Peluş, Trixie Kedi Oyuncağı Peluş Kedi Oyun Topu ve Tüyler ya da Trixie Kedi Tırmalama Oyuncağı gibi ürünler doğru bir seçim olabilir.

Kediler için çeşitli çeşitli oyuncak üretilir. Isırma güdülerini destekleyecek farklı oyuncaklar da mevcuttur. Bunlar hem kedilerin diş etlerine masaj yapar hem de kedinizin dişlerini temizlemesine yardımcı olabilir. Bu tip oyuncaklar kediniz için bir nevi bakım işlevine sahiptir. Ayrıca keyifli vakit geçirmek için de birebir olan ürünlerdir. Kedilerin zihinsel gelişimini destekleyen puzzle benzeri oyuncaklar da mevcuttur. Bir ödül maması ya da bir parça mama ile kedilerin bu tür oyuncaklar ile oynaması teşvik edilebilir. Kediler bir labirentin içinde yer alan ya da bir topun içinde yer alan mamaya ulaşmak için zihinsel faaliyet göstererek keyifli vakit geçirir. Trixie Kedi Matatabi Oyun Topu da kedinizin zihinsel gelişimini destekleyebilir.

Kedilerin fiziksel aktifliği kadar zihinsel gelişimi de önemlidir. Bu nedenle de yalnızca kedinizi fiziksel olarak oyalayacak oyuncaklar tercih etmeniz her zaman doğru değildir. Hem fiziksel hem de zihinsel gelişim ve aktifliğe destek olacak farklı oyuncakları satın alabilir ya da evde kendiniz yapabilirsiniz. Kediler özellikle de ilgi çekici sese ya da görüntüye sahip olan oyuncaklar ile oynamaktan keyif alırlar. Bu nedenle de parlak, ışıklı, müzikli, ses çıkaran oyuncakları tercih etmeniz kedinizin mutluluğu için önemlidir. Özellikle de bu tip oyuncakların malzemesine dikkat ederek satın almanız gerekir. Zararlı kimyasalları içeren, zararlı boyalar ile hazırlanan, küçük parçalar içeren oyuncakları tercih etmeniz kedinizin sağlığını etkileyebilir. Bu nedenle de mümkün olduğunca dikkatli şekilde oyuncak seçimi yapmalısınız.

Top, çıngıraklı oyuncaklar, ışıklı ürünler, ses çıkaran oyuncaklar, labirent oyunları, tırmalama tahtaları gibi pek çok farklı oyuncak kedilerin hem zihinsel hem de fiziksel sağlığını korur. Kediler gün içinde tembellik yapmayı çok severler. Bu nedenle de kilo alma eğilimine sahiptirler. Kedinizin gün içinde keyifli şekilde vakit geçirip aktif kalmasını istiyorsanız farklı oyuncakları tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle de yaramazlık eğilimi olan kedilerin enerjilerini atması için oyuncakların tercih edilmesi, yaramazlık sorununun önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Kedi Oyuncakları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kedilere Nasıl Oyuncaklar Sunulmalı?

Kediler genelde en çok dikkat çeken ve çok hışırtılı olan eşyalarla oynamayı severler. Yani kedinize sunacağınız oyuncak sesiyle, görüntüsüyle ve özellikleriyle kendisini belli etmelidir. Eğer sunduğunuz oyuncak kedinizden daha hareketliyse bu durum kedinizin daha da hoşuna gider. Eğer aldığınız oyuncak kedilerin çok sevdiği Catnip’i de içeriyorsa onlar için vazgeçilmez olacaktır. Kedilere sunulabilecek bir diğer oyuncak ise oyuncak farelerdir. Kediler oyuncak farelerle oynamayı çok severler. Özellikle de oyuncak fare daha gerçekçi bir görüntüdeyse, parlak pembeyle mavi renklerinin hakim olduğu kulakları varsa kediniz buna bayılacak! Çünkü kediler bu tarzdaki fareleri fırlatmayı, yuvarlamayı, ısırmayı veya onlara saldırmayı çok çok severler.

Kedinize daha farklı oyuncaklar sunmak istiyorsanız eğer kesinlikle onu şaşırtacak ve eğlendirecek lazer pointer’a almalısınız. Lazer pointer her ne kadar insan enerjisini gerektirse de hem kedinize hem de size keyifli bir zaman yaşatmak için bu aleti kesinlikle denemelisiniz. Elinize aldığınız lazerle yerlere, duvarlara veya kapıların üstüne doğru lazer ışığını tuttuğunuz zaman kediniz ışığı yakalamak için adeta çırpınacaktır. Sizler de onun bu sevimli hallerini izlerken çok mutlu olacaksınız. Fakat dikkat etmelisiniz ki, lazer ışığı kedinizin gözlerine doğru gelmesin. Bu durum kedinize zarar verecek onun görme yetisini hasara uğratır. Bu saydıklarımızın dışında kedinize sunacağınız farklı oyuncaklarda var. Mesela kedi oltası, (oltanın ucuna taktığınız birbirinden farklı oyuncaklar onu sevindirecektir.) ışıklı toplar, plastik veya karton malzemelerden yapılan oyun tüneli, ödül oyunları (içerisinde lezzetli yiyecekler barındıran minik minik tabletler şeklinde) gibi ilgisini çekecek materyallerle kedinizi eğlendirebilirsiniz.

Kedilerin çok sevdiği ve sizin de ona sunacağınız bir oyuncakta kutulardır. Kediler kutuları çok severler. Kutuları itmeyi, sürüklemeyi, içerisinde saklanmayı, uyumayı ve üzerinde zıplamayı çok eğlenceli bulurlar. Hatta bu kutuların içerisinde saatlerce huzurlu bir şekilde uyurlar. ZOO’dan kedinize uygun zararsız bir kutu alarak onu mutlu edebilirsiniz. Sizler kedinizi mutlu ettikçe oda bu oyuncaklar ile oynayıp sizi mutlu ve huzurlu edecektir. Bu şekilde sizin de genç kalmanızı sağlayacaktır. Kedinizle verimli vakitler geçirmek için bu saydığımız oyuncakları ona sunabilirsiniz!

Kedi Oyuncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız kediler diğer canlılara göre çok enteresanlardır. Tıpkı çocuklar gibi oyun oynamayı çok seviyorlar. Kediniz için oyuncak almak istediğinizde ZOO’nun kedi oyuncağı koleksiyonuna göz atmanız yeterlidir. Kedinizin oynamaktan hoşlandığı ürünler özellikleri olarak belli olsalar da binlerce çeşit oyuncakla karşılaşmanız mümkündür.

Öncelikle kedinizin mutlu olacağı oyuncaklar tercih etmeniz çok önemlidir. Kedi oyuncakları sayesinde evcil hayvanınız hem mutlu olacak hem de eğlenecektir. Aynı zamanda zihinsel ve fiziksel aktivite ihtiyacını giderecektir. Bu nedenle ona kaliteli ve sevebileceği ürün satın aldığınızdan emin olun. Kedi oyuncağı satın alırken, ürünün sağlam, dayanıklı ve kedi sağlığını tehlikeye atabilecek materyal içermediğinden de emin olmanız gerek. Bu yüzden tanınan ve herkes tarafından tercih edilen kedi oyuncak markalarına yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR