₺99,00 KDV Dahil
₺118,80 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺245,00 KDV Dahil
₺294,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺230,00 KDV Dahil
₺276,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺228,00 KDV Dahil
₺273,60 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺255,00 KDV Dahil
₺306,00 KDV Dahil

Akvaryum Isıtma ve Soğutma

Balıkların sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edebilmesi için suyun kusursuz olması gerekmektedir. Eğer su istenen özellikleri sağlamıyorsa balıkların suyun içerisinde yaşamına devam etmesi mümkün olmaz. Bazı balık türleri istenen özelliklere sahip sular olmadığında hayatına devam etse de istenen gelişimi sağlayamaz.
Suların balıklara uygun olmasında ısılarının önemi çok fazladır. Suyun sıcaklığı balıklar için uygun bir aralıkta olmazsa kısa sürede hastalanmalar ve balık kayıpları söz konusu olur. Bu sebeple de akvaryum ısıtma ve soğutma malzemeleri tercih edilmektedir.
Balıkların büyük bir kısmı oda sıcaklığındaki sularda yaşamına devam edebilmektedir. Ancak kış ayları geldiğinde soğuk bir yerde akvaryumlar tutuluyorsa bu durum balıklar için de olumsuzluk anlamına gelebilir.
Su gereğinden daha soğuk bir yapıdaysa akvaryum ısıtma ve soğutma ürünleri arasından ısıtıcıların kullanılması gerekli olacaktır. Kullanılan ısıtıcılar ile birlikte suyun sıcaklığı istenen seviyede arttırılır. Bu ürünler alınırken akvaryumun büyüklüğünün de dikkate alınması gereklidir. Aksi halde ısıtıcılar suyun ısınmasını sağlayamaz. Belirli bir miktarda suyu ısıtsa dahi istenen seviyeye çekemeyecektir.
Birçok insan akvaryumlar için yalnızca ısıtıcıların olduğunu düşünür. Ancak akvaryum ısıtma ve soğutma ürünleri arasında soğutucular da son derece önemli bir yere sahiptir. Nasıl ki su sıcaklığı balıklar için çok düşük olabiliyorsa çok yüksek de olabilir. Böyle bir durumda soğutucu olarak tanımlanan ürünleri kullanılması gerekecektir.
Bazı balık türleri oda sıcaklığının biraz daha altındaki sularda daha rahat bir yaşam sürer. Bazen de çok sıcak iklimlerde yaz ayları geçirilirken suyun sıcaklığında yükselmeler olacaktır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda soğutucular devreye girer. Cama monte edilebilen bu ürünler sayesinde su sıcaklığı istene seviyeye çekilebilir.