Köpek Boyun Tasmaları

Köpek boyun tasması sevimli dostlarımız için önemli bir ihtiyaç. Ailenizin değerli üyesi köpeğinize bir boyun tasması arıyorsanız; en kaliteli ve güvenilir ürünleri siz de ZOO’da keşfedin!

Köpek Boyun Tasması ile Köpeğiniz Güvende

Köpekle iyi bir iletişim kurabilmek, onu eğitebilmek ve güvenliğini sağlayabilmek için tercih edilen boyun tasmaları önemli bir aksesuardır. Bu tasmaların köpekle iyi bir ilişki kurabilmek açısından çok büyük avantajları vardır.

Köpek boyun tasmaları diğer tasmalara göre daha kolay şekilde takılabilir ve çıkarılabilir. Aynı şekilde köpeğin boynunun kalınlığına ve inceliğine göre daha kolay ayarlanabilir. Boyun tasması köpeğin boynunda her an kalabilir ve hiçbir şekilde köpeği rahatsız etmez. Boyun tasmaları genelde sık sık dışarı çıkmayan ve uzağa gitmeyen köpekler için tercih edilmektedir. Yavru köpekler daha kısa yürüyüşlere çıkarlar ve diğer ırklar dışında çok egzersize ihtiyaç duymazlar. Bundan dolayı, dışarıya çıkmayan ve genelde evde zaman geçiren köpekler için boyun tasmaları çok kullanışlıdır. Trixie Köpek Premium Boyun Tasması ile siz de köpeğinizin bu gereksinimini karşılayabilirsiniz.

Köpek boyun tasmasının avantajlarından biri de kaybolma durumuna karşı isim etiketi takılan alanın olmasıdır. İsim etiketine köpek sahibinin iletişim bilgileri, adresi eklenir ve bu sayede köpek dışarıda rahatlıkla gezdirilebilir. Çoğu köpek sahibi tarafından tercih edilen boyun tasması, kötü ihtimallere karşı onun sahibi tarafından korunmasını sağlar. Bunun yanı sıra boyun tasmasına GPS cihazı da takılabilir. Böylece kaçma ya da kaybolma gibi olumsuz bir durumda köpeğin nerede olduğu bilinerek, kolay bir şekilde bulunur. Bunun için Trixie Köpek Boyun Tasması 30-45 cm 15 mm satın alabilirsiniz.

Köpekler çoğu durumda boyun tasmasının özgürlüğünü diğer tasmalara tercih ederler. İyi eğitilen bir köpekse ve çekiştirme gibi bir alışkanlığı yoksa, boyun tasması kullanılması için hiçbir sakınca yoktur. Çekiştirme yapılmayan, yürüyüş sırasında kontrolü sahibinde olan köpeklerin boyunlarında tasmadan dolayı herhangi bir sıkışma olmaz. Köpek rahat bir şekilde yürür ve söz dinlerse, boyun tasması kullanımı tercih edilebilir.

En Kaliteli Köpek Boyun Tasması Modelleri

Köpek boyun tasması çok geniş modellere sahip olan aksesuarlardan biridir. Çeşitli malzemeler, boyutlar, renkler ve tasarımlarla köpek boyun tasmaları çeşitli seçenekleri sunar. Küçük ırk köpeklerinden büyük ırk köpeklerine kadar tasarlanan modeller vardır.  Bu tasmaların çeşitli olması köpek sahiplerinin seçim yapmasını zorlaştırmıştır. Genel boyun tasması tipleri, işlevleri ve yararları hakkında bilgi olunarak alınması gerekir. Köpeğin vücuduna uygun dişi veya erkek tasması gibi modeller ile yürüyüşler veya eğitimler başarılı bir şekilde geçirilebilir. Ayrıca, Sprenger Kürk Koruyucu Paslanmaz Çelik Köpek Tasma da satın alabilir, dostunuzun tüy sağlığını destekleyebilirsiniz.

Boyun tasması modellerinden su geçirmez olanları her iklimde kullanılabilir. Su sızdırmaz boyun tasmalarının kaliteli malzemesi, yalnızca yağışlı havalarda ve su sporları gibi aktivitelerde tercih edilmekle kalmaz, günün her saatinde köpeğin boynunda duracak kadar rahat kullanım sağlar. Bu model bakterilere karşı dayanıklı olmakla beraber temizlenmesi çok pratiktir. Bazı boyun tasmaları üzerinde bakteri oluşturur. Bu da küf ve koku oluşumuna neden olduğu için kısa sürede tasmanın yıpranmasına yol açar. Su sızdırmaz tasmalar son derece dayanıklıdır ve diğer tasmalar gibi sık sık yıkanmasına veya değiştirilmesine gerek duyulmaz.

Deri boyun tasması, sağlam ve dayanıklı tasmalardan biridir. Hem görünüm hem de kolay kullanım açısından sıklıkla tercih edilen bu tasmalar klasik ve dayanıklı tasma modellerindendir. Bu tasmalar diğer tasmalara göre daha pahalı olsa da kaliteli ve uzun ömürlü olduğu için çok tercih edilmektedir. Köpeğe deri boyun tasması alırken hakiki deriden üretildiğine emin olunmalıdır. Sentetik deri gibi malzemelerden yapılan tasmalar kaliteli ve dayanıklı değildir. Köpeğe en uygun boyun tasmalarından zevke göre hem düz hem de desenli modellere bakılabilir. Doğal ve nefes alabilir bir malzeme olan deri, alerjisi veya deri hassasiyeti olan köpekler için en iyi tercihtir. Bu model tasmalara Trixie Köpek Tasma Kimlik Tüpü de rahatlıkla takılabilir.

Köpek tasması modellerinden biri de naylon ve polyesterden üretilenlerdir. Bu modeller çok çeşitli renk, desen ve boyut seçeneklerine sahiptir. Köpeklerle yapılan yürüyüşlerde kullanılması ve kimlik etiketlerinin yerleştirilmesi için uygun olan bu tasmalar, çok amaçlı tercih edilmektedir. Bu tasmalar günlük kullanıma çok uygun ve her türlü aktivite için oldukça dayanıklıdır. Daha esnek ve yumuşak oldukları için çok iyi bir seçenektir. Hem stil hem de işlev arayan köpek sahipleri bu tasmalar arasından tercihte bulunabilir.

Zincir boyun tasmaları ise bir diğer modeldir. Zincir modelli boyun tasmaları köpekleri eğitmek için tercih edilmektedir. Malzemenin ve tasmanın tasarımından dolayı, köpeğin üzerinde kontrolsüz şekilde bırakılmaması gerekir. Çünkü zincir modeller sürekli takılı kaldığında boğulma riski oluşturabilir. Zincir ve demir köpek tasmaları doğru kullanıldığında etkili sonuçlar alınabilir, ancak doğru kullanılmazsa ciddi riskler oluşturabilir.

LED ışıklı köpek boyun tasması, köpeği akşam karanlıkta gezdirmek için çok uygundur. Bu ürüne iyi bir örnek Trixie Işıklı Köpek Tasması diyebiliriz. Bu tarz tasmalar, yanıp sönen ışıklar ve ışık yansıtıcı malzemeler ile donatılmıştır. Böylece yürüyüşe çıkıldığında çevreden gelen tehlikelere karşı köpek korunmuş olur. Özellikle fosforlu köpek tasması ile köpeğin görünürlüğü arttırılabilir. Uzatmalı köpek boyun tasmaları ya da köpek tasma makara modelleriyle köpeğe daha geniş bir gezinti imkanı tanınabilir. Böylece hem köpeğin güvenliği sağlanmış olur hem de konforlu bir yürüyüş sağlanabilir.

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri ZOO’da!

Köpeklerin güvenliğini sağlayabilmek, eğitim verebilmek ve iyi bir iletişim kurabilmek için önemli ihtiyaçlardan biri tasmalardır. Köpek tasmaları çeşitli modellere ayrılmaktadır. Bu modellerden bir tanesi köpek boyun tasmalarıdır. Köpekler için önemlilik arz eden boyun tasmalarının seçimini titiz ve hassas şekilde yürütmek hem sahibinin rahatlığı hem de köpeğin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Köpek boyun tasması alırken birçok detayı ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Köpeğin yaşı, kilosu, cinsi, boynunun genişliği, aktivite düzeyi, ne kadar güçlü olduğu, gezme esnasında çekme davranışı sergileyip sergilemediği ve daha farklı alışkanlıkları gibi hususlar dikkate alınmalıdır. Boyun tasmaları köpeklerin boynunda sürekli takılmaya uygun tasmalardır. Bundan dolayı köpek gezme esnasında çekme davranışı sergiliyorsa tercih edilmemelidir. Köpeklerin boynuna doğru yapılacak baskılar onların sakatlanmalarına sebebiyet verebilmektedir. Köpeğiniz küçük ırk ise onun vücut ölçülerine uyum sağlayan Flamingo Sue Köpek Boyun Tasması S 20-35 cm gibi bir ürün satın alabilirsiniz.

Boyun tasması alırken köpeğin boyun ve baş ölçüsü göz önünde bulundurulmalıdır. Tasma köpeğin boynunu sıkacak kadar dar, boynundan kolay bir şekilde çıkacak kadar da geniş olmamalıdır. Boyun tasmaları genelde köpeklerin boyun kalınlığı dikkate alınarak üretilmektedir. Yani boyun tasmaları, köpeklerin boyun kısmı kalınlaştığı durumda kalın, boyun çevresi inceldiği durumda ise ince alınmalıdır. Bu sebeple de küçük, orta ve büyük ırk köpeklerine boyun tasması seçiminde bulunurken, tasmanın inceliğine ve kalınlığına dikkat edilmelidir. Köpeğiniz büyük ırk ise Odin Köpek Boyun Tasması 40-55 cm tercih edebilirsiniz.

Köpek boyun tasmasının imal edildiği malzemelerin köpekler için risk taşıyıp taşımadığından emin olarak alınmalıdır. Bazı malzemelerin rengi akabilmekte ve köpeklerin boyun kısmını tahriş edebilmektedir. Sağlığa zararı olmayan ve herhangi bir risk taşımayan boyun tasmalarından almak doğru olacaktır. Bunun yanı sıra boyun tasması sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Köpeğin herhangi bir hamlesinde kopan veya çıkan tasmalar, onların sağlığını riske atacaktır.

Köpek boyun tasmasının uzunluğuna da dikkat edilmelidir. Köpek sahibi tarafından tasmanın boy uzunluğunun ayarlanabildiği ve kontrolünün sağlanabildiği tasmalardan tercih etmek doğru olacaktır. Gezdirme kayışları, süspansiyonlu, deri, halat ve zincirli olabilmektedir.  Bu seçenekler arasından tercihte bulunulacaksa eğer köpeğin alışkanlıklarına ve davranışlarına bakılmalıdır. Ani hareketlerde bulunan köpekler için sağlam olan gezdirme kayışlarından tercih edilmelidir. Bazı boyun tasmalarında farklı kilit mekanizmaları yer alır. Bu mekanizmalara köpeğin kaybolma ihtimaline göre isim, adres ve numara gibi bilgiler yazılarak yerleştirilebilir. Bu sayede köpeği bulan insanlar sahibine kolay bir şekilde ulaşabilir.  Köpeğinizin aynı tasma ile dolaşmasını istemiyorsanız; 6’lı pakette satışa sunulan Trixie Yavru Köpek Tasması çoklu üründen edinebilirsiniz.

Köpeklere boyun tasması konusunda yanlış tercihlerde bulunmak çok risklidir. Yanlış alınan bir boyun tasmasıyla köpeğin hareketleri kısıtlanabilir, kan dolaşımı azalabilir, boyun sakatlanmaları meydana gelebilir ve köpek psikolojik olarak strese girerek davranış bozuklukları oluşabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı köpek boyun tasması alırken detaylı şekilde araştırma yapılmalı ve tasmanın incelenmesi gerekir. Köpeklerin alışkanlıklarına, davranışlarına, fiziksel ölçülerine ve sağlık ihtiyaçlarına göre boyun tasması alınması onun sağlığı ve mutluluğu için son derece önemlidir.

Köpek Boyun Tasmaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Boyun Tasması Gerekli Mi?

Köpeklerin güvenliği ve sağlığı açısından boyun tasmaları oldukça önemlidir. Bu tasmaların ilk ve temel amacı, boyun kısmına takılan isim etiketleridir. Bu etiketler sayesinde iletişim bilgileri yerleştirilir, böylece köpeğin güvenliği ve emniyeti en iyi şekilde sağlanır. Köpek boyun tasmasının kullanımı hem köpek hem de köpek sahibi için olmazsa olmaz bir aksesuardır. Köpeğe uygun seçilen bir boyun tasması ile yürüyüşlere daha güvenli şekilde çıkılabilir.

Köpek boyun tasması, köpeğin kaybolma ihtimaline karşı isim etiketi takmak amacıyla tercih edilen tasmalardandır. İsim etiketi sayesinde köpeğin dışarıda güvenle dolaşması sağlanabilir. Çoğu köpek sahibi tarafından tercih edilen boyun tasması, kötü ihtimallere karşı onun sahibi tarafından korunmasını sağlar. Takılıp çıkarılması çok kolay olan bu tasmalar kolay kullanım sağlar. Bunun yanı sıra köpeğin boyun tasmasına GPS cihazı takılabilir. Böylece kaçma ya da kaybolma gibi olumsuz bir durumda köpeğin nerede olduğu bilinerek, kolay bir şekilde bulunur.

Köpeğin yapısında çok hareketlilik, başına buyruk hareket etme durumu ve özgür davranmak gibi özellikler varsa boyun tasması kullanımı sahibine çok fayda sağlayacaktır. Gezdirme kayışı takılan bu tasmalar sayesinde köpeğin kontrolü sahibi tarafından en iyi şekilde sağlanabilir. Rahat ve konforlu bir şekilde köpekle yürüyüş yapılabilir ve geri takılması çok kolay olduğu için her zaman köpeğin hakimiyeti sağlanabilir. Köpeğe uygun alınan boyun tasmasıyla sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürülebilir.

Köpek Boyun Tasması Nasıl Olmalı?

Köpek boyun tasması hem köpeğin hem de sahibinin hayatını kolaylaştıran önemli aksesuardır. Bu aksesuar çeşitli materyallerde, özellikte ve renkte üretilmektedir. Köpeklerle yapılan yürüyüşlerde onları tehlikelerden uzak tutmak, kaybolma ihtimalini ortadan kaldırmak ve çevreden gelecek istenmeyen durumların önüne geçmek için bu tasmalar büyük önem taşımaktadır. Boyun tasmaları köpeğe uygun olduğu taktirde konforunu artırır ve onun güvenliğini en iyi şekilde sağlar.

Köpeklere en uygun tasmayı almak için tasmanın kullanım amacını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Boyun tasması köpeğin ırkına, beden yapısına, eğitim düzeyine, alışkanlıklarına ve boyun genişliğine uygun olmalıdır. Köpek yürüyüş esnasında çekme gibi ani hareketlerde bulunuyorsa eğer boyun tasması ona uygun alınmalıdır. Çünkü boynuna yapılacak çekme baskıları onların sakatlanmalarına neden olabilir.

Boyun tasması köpeğin boyun ve baş ölçüsüne uygun olmalıdır. Tasma ne köpeğin boynunu sıkacak kadar dar ne de boynundan kolayca çıkacak kadar geniş olmalıdır. Köpek boyun tasmaları onların boyun çevresine göre üretildiği için boyun kısmı inceldiğinde ince, kalınlaştığında kalın bir tasma olmalıdır. Bu yüzden köpeğin boynunun inceliğine ve kalınlığına uygun bir boyun tasma olmalıdır.

Köpek boyun tasması, kaliteli ve sağlık açısından risk oluşturmayan malzemelerden olmalıdır. Bazı malzemelerin rengi ve kumaşı köpeklerde alerji yapabilmektedir. Ayrıca tasmanın malzemesi sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Köpekler çok hareketli canlılardır, bu yüzden kopan veya sıyrılan tasmalardan tercih edilmemelidir. Bu tür detayları dikkate alarak, köpek boyun tasması doğru alındığında onun kendini iyi hissetmesine ve aktiviteler esnasında daha fazla keyif alınmasına olanak sağlanabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR