Vitakraft Yemler ve Oyuncaklar

Kuşlar ve kemirgenler için en iyi ve en kaliteli ürünleri sunan Vitakraft markası, evcil hayvanınızın sağlığını en iyi şekilde destekler. Vitakraft kuş yemleri, Vitakraft kemirgen yemleri ve Vitakraft oyuncak çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Vitakraft Muhabbet Kuşu Yemi

Vitakraft markasının popüler ürünlerinden olan muhabbet kuşu yemleri, kuşunuzun gelişimini destekler ve onun sağlıklı bir ömür sürmesine yardımcı olur. Kuşlara doğru beslenme sağlamak, onların daha sağlıklı ve dolayısıyla daha aktif olmalarını sağlar. Besin çeşitliliği muhabbet kuşları için önemli bir konudur. Muhabbet kuşlarının yediği en yaygın yem seçeneği tohum olduğu için buna göre beslenmelerini sağlamak gerekir. Muhabbet kuşlarının ana besin kaynağı tohumlardır. İki kategoriye ayrılırlar: yağlı tohumlar ve toz tohumlar. Her iki tohum da karbonhidrat, lipid ve az miktarda protein içerir.

Muhabbet kuşu yemi; sarı darı, beyaz darı, kırmızı darı, aspir ve Nijer tohumlarının bir karışımını içerir. Bunlar kuşun günlük yem ihtiyacını karşılar. Kuşlarınız için yem arayışı esnasında olduğunuzda kesinlikle kuşunuzun her türlü özelliklerini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekir. Her kuş aynı tarzda olan yemlerden hoşlanmayabilir ve tüketmek istemeyebilir. Bir muhabbet kuşu günde ortalama 10 gram yem tüketir. Bu sayı kuşun türüne, cinsiyetine ve yaşına göre değişmekle birlikte kuluçka ve üreme dönemlerinde artabilir. Ayrıca unutulmamalıdır ki, soyulmuş ürünleri seçmek mümkün değildir. Ölü tohumların besin değeri yoktur. Vitakraft Menu Muhabbet Kuşu Yemi 1000 gr edinerek, siz de kuşunuzun sağlıklı beslenmesini mümkün kılabilirsiniz. Vitakraft Premium Muhabbet Kuşu Yemi 500 gr da bir başka seçenektir.

Vitakraft Papağan Yemi

Vitakraft markasının en çok tercih edilen ürünlerinden biri de şüphesiz ki papağan yemleri oluyor. Papağanlar doğal yaşamlarında tohumlar, bitki kökleri ve yeşilliklerle beslenirler. Kafes papağanları mümkün olduğu kadar doğal yaşama yakın bir beslenme tablosu kullanmalıdır. Bu beslenme tablosunun temeli özel yemler olmalıdır. Vitakraft Menu Paraket Yemi 1000 gr da bu yemlerden biridir. Vitakraft Menu Papağan Yemi 1000 gr da bir diğer seçenektir. Bu yemler papağanın beslenme ihtiyacının %75'ini karşılayacaktır.

Bu yeme ek olarak papağanlar darı yemeyi çok severler. Ancak besin değeri çok yüksek olan kontrollü darı vermekte fayda var. Aksi takdirde papağanınızın kısa sürede kilo alması kaçınılmazdır. Normal beslenmeye ek olarak, papağanların doğal vitamin ihtiyaçlarını karşılamak için yeşil sebze ve meyvelerle beslenmeleri gerekir.

Vitakraft Kanarya Yemi

Vitakraft markasının kanarya yemleri de son derece revaçta. Bu özel yemlerle kanaryanızın sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayabilirsiniz. Kanaryalar sevimli küçük kuşlardır ve harika evcil hayvanlardır. Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak için onlara sağlıklı ve uygun bir diyet sağlamak önemlidir. Bu diyet doğru yiyecekleri içermeli ve kuşlara uygun şekilde verilmelidir. Bu, kuşun ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini almasını sağlayacaktır. Vitakraft kanarya yemi tohumlardan ve çeşitli meyve ve sebzelerden oluşur.

Kanaryalarınızı beslemek için çeşitli tohum karışımları mevcuttur ve çoğu iki ila beş farklı tohum türü sunar. Ancak, genellikle kanaryaların tercih ettiği darılardır. Tohumları kanaryanızın diyetinin bir parçası yapmak önemlidir. Kanaryalar sadece karışık tohumlu darı yemeye meyilli olduklarından, sadece tohum verilirse beslenme sorunları yaşayabilirler. Meyve ve sebzeler bir kanarya diyetinin yüzde 20'sini oluşturmalıdır. Tüm meyve ve sebzeleri kanaryalara vermeden önce yıkayın. Kuşunuz marul gibi solgun sebzelerin tadını çıkarabilirken, çok az besin sağlarlar. Kanaryanız için tam ve dengeli bir yem arıyorsanız; Vitakraft Premium Kanarya Yemi 500 gr doğru bir seçim olacaktır.

Vitakraft Tavşan Yemi

Tavşan besleyenler için Vitakraft tavşan yemleri gerekli bir üründür. Tavşanların sağlıklı ve dengeli beslenmelerine izin veren bu yemler, onların gelişimlerine de destek olur. Vitakraft tavşan yemi çeşitleri, her cinsten tavşan için uygundur. Tavşanınızın cinsi her ne olursa olsun ona Vitakraft tavşan yemlerinden sunabilirsiniz. Bu sayede evcil tavşanınızın sağlıklı, mutlu ve refah içinde yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. Bir tavşan gün içerisinde yaklaşık 100 gram ile kendini doyurabildiği için sizler de çok fazla yorulmuş olmayacaksınız. Tavşan mama kabına bu yemden ilave ederek, onun acıktıkça yeminden tüketmesini sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir yem arıyorsanız; sayfamızda yer alan Vitakraft Tavşan Yemi 1000 gr doğru bir tercih olacaktır.

Vitakraft Hamster Yemi

Vitakraft hamster yemleri, herhangi bir hamster cinsi için besleyici ve sağlıklı bir seçimdir. Hamsterler; evcil hayvanlardır ve Mammalidae familyasına aittirler. Anneleri emzirmeyi bıraktıktan yaklaşık 3-4 hafta sonra beslenebilirler. Hamsterlar narin hayvanlar oldukları için bebeklerle aynı dikkat ve özeni gerektirirler. Hamsterınızın günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayan yiyecekleri seçmek en önemli şeylerden biridir. Evcil hayvan dostunuzun beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bir yem seçmelisiniz. Hamsterınızın sağlıklı ve hareketli olması için yem, kolay sindirilebilir ve özel besinlerle hazırlanmalıdır. İşte Vitakraft yemler de tam olarak böyle kaliteli ve sağlıklı yiyecekler sunar. Vitakraft Menü Vital Hamster Yemi 1000 gr ile siz de hamster dostunuzun sağlıklı beslenmesini mümkün kılabilirsiniz.

Vitakraft hamster yemleri kullanımı çok kolaydır. Tüketim miktarı hamsterınızın boyutuna göre değişir. Hamsterınızın kafesine günde bir veya iki kez bu yemden koymalısınız. Su, tüm canlılar için olduğu kadar hamsterlar için de önemlidir. Bir hamsteri beslerken, hamstera her zaman tatlı su verilmelidir. Hamsterınızın sizinle mutlu bir yaşam sürmesi için beslenmesine ve yem içeriğine dikkat etmenizi öneririz.

Vitakraft Ginepig Yemi

Ginepig, özellikle Avustralya ve Amerika’da yetişen ve orada çok fazla popüler olan bir çeşit evcil hayvan türü olarak bilinmektedir. Tip ve benzerlik bakımından tavşanı çağrıştıran bir görüntüsü bulunur. Bizim ülkemiz içerisinde de bilhassa son birkaç senedir çok rağbet kabul eden Ginepig’in, ayrıca kemirgenler grubu hayvanlar içinde yerini aldığını söylemek gereklidir.

Gine domuzu, Hint domuzu tarzında birçok isimle de anılan Ginepig, memeliler sınıfına ait olan bir canlı türüdür.  Neredeyse on bin senedir hayatımızdaki varlığını sürdüren bu hayvanların çok sevecen bir yapıda oldukları ve bununla birlikte sempatik olduklarını söylemek mümkündür. Vejetaryen olan bu hayvanlar her ne kadar kemirme özelliğine sahip canlılar olsalar da insanoğlu üstünde bu şekilde bir etkiyi göstermiyor ve genellikle daha farklı eşyaları kemirme eğiliminde oluyorlar.

Vitakraft ginepig yemi, bu evcil dostun gereksinim duyduğu vitamin, mineral ve lif gibi besinsel bileşenleri en iyi şekilde sunar. Siz de evcil hayvanınızın sağlıklı beslenmesini sağlamak adına ona Vitakraft Ginepig Yemi 1000 gr satın alabilirsiniz. Bu sayede ginepiginiz uzun yıllar boyu sağlıklı yaşar ve gelişimi desteklenmiş olur.

Vitakraft Oyuncak Çeşitleri

Vitakraft yemler kadar markanın oyuncak çeşitleri de son derece popüler. Hangi evcil hayvanı beslediğiniz fark etmeksizin, Vitakraft oyuncak modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Örneğin, tavşan besliyorsanız; Vitakraft Havuç Şekilli Kemirgen Oyuncağı alabilirsiniz. Veya hamster bakıyorsanız; Vitakraft Kemirgen İçin Metal Salata Rafı da doğru bir tercih olacaktır.

Vitakraft evcil hayvan oyuncakları, oldukça güvenli ve sağlıklı ürünlerdir. Evcil hayvanınızın sağlığını riske atacak, onun ağız ve diş sağlığına zarar verecek malzemeler içermez. Bu nedenle de Vitakraft kemirgen oyuncakları gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Vitakraft Yemler ve Oyuncaklar ile İlgili Sık Sorulan Sorular
En Çok Tercih Edilen Vitakraft Kuş Yemleri Hangileri?

Vitakraft kuş yemi çeşitleri besleyici ve zengin içeriği ile dikkat çeker. Markanın kuş yemleri, papağan yemleri ve kanarya yemleri gibi pek çok farklı ürünü bulunmaktadır. Kuşunuz için tercih edebileceğiniz popüler Vitakraft yemler şu şekilde sıralanabilir:

En Çok Tercih Edilen Vitakraft Kemirgen Yemleri Hangileri?

İster ginepig ister tavşan veya hamster besliyor olun, evcil hayvan dostunuz için aradığınız en kaliteli kemirgen yemleri Vitakraft ile sizlere sunuluyor. Zengin besin bileşimi ile Vitakraft kemirgen yemi çeşitleri, evcil hayvanınızın sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Markanın en çok tercih edilen kemirgen yemleri:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR