Köpek Tuvalet Eğitim Ürünleri

Köpeğinize tuvalet eğitimi verecekseniz, bazı ürünleri temin etmeniz çok önemlidir. Köpek tuvalet eğitim ürünleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Köpeğinize Tuvalet Alışkanlığı Kazandıracak Ürünler

Tuvalet eğitimi verileceği zaman köpeğinizin eğitimi konusunda hem ilgili olmanız gerekir hem de eğitimi iyi şekilde sağlamak için belli noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Tuvalet eğitiminin kısa sürede tamamlanması için köpeğinizin eğitiminde farklı eğitim ürünlerinden destek alabilirsiniz. Örneğin tuvalet pedleri, köpek tuvaletleri ya da tuvalet spreylerinden destek alarak köpeğinizi kısa sürede hem ev içinde hem de dışarıda tuvaletini yapmaya alıştırabilirsiniz. Hush Pet Ultra Köpek Külot Çiş Pedi, bu açıdan ideal bir üründür.

Uzun saatler boyunca evde olmayan ya da köpeğini her gün dışarıya tuvalet için çıkarmayacak olan kişilerin evde tuvalet eğitimi vermesi gerekir. Bu durumda köpek tuvaletlerinden yardım alabilirsiniz. Köpek tuvaletlerine köpeğinizin alışması için öncelikli olarak tuvalet pedlerini kullanabilirsiniz. Köpeğinize her alana tuvaletini yapamayacağını öğretmek için köpek tuvalet spreylerini kullanmanız gerekir. Bu sayede köpeğiniz yalnızca belirlenen ve pedin olduğu bölgeye tuvaletini yapar. Bu peddeki bir parçayı alıp köpek tuvaletine yerleştirerek köpeğinizin köpek tuvaletinin içine tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mp Bergamo Köpek Tuvaleti gibi bir ürünle köpeğinizin bu eğitimini destekleyebilirsiniz.

Köpeklerin tuvalet eğitimleri yalnızca ev içinde değil ev dışında da verilebilir. Öncelikli olarak evde kullandığınız ve köpeğinizin idrar kokusunun olduğu bir parça tuvalet pedini yanınıza almanız ve bunu da dışarıya sizinle birlikte götürmeniz gerekir. Kokuyu alan köpeğiniz pedin olduğu bölgeye tuvaletini yapacaktır. Dışarıda tuvalet eğitimi vereceğiniz zaman bu pedi köpeğinizin tuvaletini yapmasını istediğiniz bölgeye bırakın. Bu sayede köpeğiniz kokunun olduğu alana tuvaletini yapabilir. Tuvalet eğitimleri sırasında doğru ifadeleri kullanmak ve köpek ile doğru şekilde iletişime geçmek de önemlidir. Onu azarlamamanız, sakin ve anlayışlı bir üslup kullanmanız köpeğinizi eğitimler konusunda teşvik edebilir. Bu süreçte ödül mamalarından da destek almanız gerekir.

Ödül mamaları köpeklerin her eğitiminde tercih edilebilen eğitim ürünlerindendir. Köpeğiniz istediğiniz alana tuvaletini yaptıktan sonra anlık bir uyarıcı belirlemeniz gerekir. Örneğin bir düdük sesi ya da el çırpma sesi işe yarayacaktır. Bu sesin ardından da köpeğinize ödül mamasını verebilirsiniz. Bu ses ile ödül mamasını her eğitimde aynı şekilde kullanırsanız köpeğiniz yaptığının doğru bir davranış olduğunu anlayacaktır ve tekrarlamaya devam edecektir. Ödül mamaları hem eğitimi hızlandırır hem de köpeğinizi eğitimlere karşı daha hevesli hale getirir.

Tuvalet alışkanlığı kazanacak olan köpeğinizin ev içindeki belli alanlara tuvaletini yaptığını görürseniz bu alanlara uzaklaştırıcı spreyler sıkmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde köpeğinizin bu alanlara tuvaletini yapmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca köpeğinizin pede alışması için de tuvalet spreylerini tercih edebilirsiniz. Bu spreyler köpeğinizin pedine rahatlıkla alışmasını sağlar. Trixie Kuvvetli Tuvalet Eğitim Spreyi ile bunu başarabilirsiniz.

Köpeğinizin pede alışması için uzun zaman bekleyip sonrasında onu dışarıda tuvalete alıştırmaya çalışmayın. Eğer köpeğinizi yalnızca evdeki pede alıştırırsanız bu durumda köpeğiniz dışarıda tuvaletini yapmaya çekinir hale gelebilir. Bu sebeple de onun hem pede hem de dışarıya aynı dönemde alışmasını sağlayın. Siz evde olmadığınızda da köpeğiniz evin içinde yer alan tuvaletine gidip kendi tuvaletini yapabileceğini bilsin. Her şeyden önce sakin ve özenli olmanız gerekir. Köpeğiniz bir anda pede ya da dışarıda tuvaletini yapmaya alışamayabilir. Bu yüzden de onu teşvik etmeniz, ödüllendirmeniz, köpeğinize ilgi göstermeniz ve kesinlikle sert davranmamanız gerekir. Ona sert davranırsanız bu durum köpeğinizde olumsuz etkilere yol açabilir. Özverili şekilde köpeğinizle ilgilenirseniz, ödüllendirmeleri zamanında yaparsanız ve eğitim sürecini hızlandırmak için her gün tuvalet eğitimini desteklerseniz bu durumda köpeğinizin birkaç gün içinde bile tuvalet alışkanlığı kazanması söz konusu olabilir.

En İyi Köpek Tuvalet Eğitim Ürünleri ZOO’da!

Köpeğiniz için tuvalet seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri tuvaletin boyutudur. Tuvaletin boyutunun köpeğinizin cüssesine uygun olması şarttır. Boyuta uygun olan bir tuvalet almanız, köpeğinizin rahat şekilde tuvaletini yapmasına katkı sağlar. Bu nedenle de onun boyutunu göz önünde bulundurarak bir köpek tuvaleti satın almanız önerilir. Köpeğiniz büyük bir ırk ise ona Joypet Köpek Tuvaleti Büyük seri ürünlerden alabilirsiniz.

Bir köpek tuvaleti alacağınız zaman bu tuvaletin üst kısmının ızgara gibi telli olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede tellerin arasından köpeğinizin idrarı veya dışkısı geçebilir ve altta yer alan hazneye ulaşır. Köpeğinizin patilerine dışkı bulaşmaz ve hijyenik şekilde tuvaletini yapması sağlanabilir. Hem evin kirlenmemesi için hem de köpeğinizin dışkısı ile temas etmemesi için ızgara telli modellerin tercih edilmesi önerilir.

Köpeğinizin için alacağınız köpek tuvaletinin kolay temizlenebilir yapıda olması gerekir. Kaliteli plastikten üretilen köpek tuvaletlerinin temizlenmesi hem kolaydır hem de bakteri barındırmaz. Çizilmeyen plastik malzemeden üretilen bu tip tuvaletlerin hem temizliği kolaydır hem de köpeğiniz için hijyenik bir alan sunabilir. Bu sebeple de seçim yapacağınız zaman kolay temizlenebilecek bir malzemeyi seçmeniz gerekir. Ayrıca köpeğinizin ağırlığını taşıyabilecek bir malzeme seçmeniz önemlidir. Ağır köpekleri taşıyacak kadar sağlam ürünleri seçmeniz hem köpek tuvaletinin devrilmesini önler hem de köpeğinizin tuvalete çıktığında tuvalete zarar vermesini engeller. Mp Gastone Köpekler İçin Eğitim Kabı L gibi bir ürün bu gereksinimi en iyi şekilde karşılar.

Alt haznenin genişliği, farklı materyaller ile kullanımı ya da haznenin kolay şekilde çıkarılabilmesi de önemlidir. İçi dolu olan tuvalet kabının temizlenmesi için alt kısımda yer alan haznenin de çıkarılması gerekir. Eğer bu hazne kolay şekilde çıkmıyorsa hem idrar ve dışkı etrafa yayılabilir hem de çıkarırken ciddi zorluk yaşatabilir. Bu sebeple de kolay ayrılabilen alt hazneli köpek tuvaletlerini seçmelisiniz.

Köpek Tuvalet Eğitim Ürünleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Tuvaleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek tuvaleti alırken tuvaletin özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tuvaletin boyutundan teknik özelliklerine kadar her detay hem hijyeni hem de kolay kullanımı garantiler. Bu nedenle de köpeğiniz için doğru tuvaleti almanız, belli özelliklerine dikkat etmenizi gerektirir. Köpeğinizin hijyenik şekilde tuvaletini yapabilmesini sağlayan köpek tuvaletleri ayrıca sürekli olarak dışarıda tuvalet yapamayan köpekler için de bir kolaylık sağlar. Sahiplerin uzun saatler boyunca çalışması gibi durumlarda köpekler ev içinde tuvaletlerini bu tuvalete yaparak evi kirletmemiş olurlar ve sahiplerini de beklemek zorunda kalmazlar.

Köpekler, sahiplerinin evde olmadığı durumlarda ev içinde tuvaletlerini yapma ihtiyacı duyarlar. Eğer köpek tuvaletini kullanmaya köpeğinizi alıştırırsanız bu durumda siz evde olmasanız bile köpeğinizin tuvaletini yapmasını hijyenik ve kolay hale getirebilirsiniz. Köpek tuvaletleri hem hijyenik bir tuvalet ortamı sunar hem de köpeğinizin kendine ait olan bir alanda tuvaletini yapmasına yardımcı olur. Bu sayede evdeki eşyalar ya da belli alanlarda kirlenmemiş olur.

Köpek Tuvalet Eğitim Ürünlerinin Önemi Nedir?

Sevimli dostlarımız köpekleri sahiplenmek çok keyifli olsa da ciddi sorumluluk ister. Köpekler diğer evcil canlılardan farklı olarak evde eğitilmeye ihtiyaç duyarlar. Bu eğitimlerin arasında özellikle tuvalet eğitimi vermek hem çok gerekli hem de zor iştir. Köpeklerin doğaları gereği kendilerini temizleme konusunda bir yetenekleri olmadığı için bu eğitim sahiplerini oldukça zorlar. Bu konuda sahiplerinin köpeklerine eğitim vermek için bilgilenmeleri önemlidir. Aksi taktirde köpekle yaşamak bir eziyet haline dönüşebilir. Bu gibi durumlarda imdadınıza tuvalet eğitim ürünleri yetişebilir.

Köpeğinize vereceğiniz tuvalet eğitim süreci onun türüne, büyüme ve algılama hızına ve sizin disiplininize bağlı olarak farklılık gösterir. Köpek tuvalet eğitimi yaklaşık 5 haftalık sürmektedir. Bu eğitim süresince sizlere yardımcı olacak pek çok köpek eğitim ürünü vardır. Bu ürünlerden en önemlisi ise köpek eğitim petleridir. Bu eğitim petleri, hem pratiklik hem de hijyen açısından kesinlikle başka malzemelerle karşılaştırılmamalıdır. Hijyen ve temizlik konusu olduğunda almanız gereken bir başka eğitim ürünü ise köpeklere özel üretilmiş ıslak mendillerdir.

Bu ürünlerin dışında köpeğinize evde uygulayacağınız tuvalet eğitiminde kullanabileceğiniz köpek spreyleri çok pratik ve faydalı olacaktır. Köpeğinizin tuvaletini nereye yapmasını gerektiğini anlamasını sağlayan bu spreyler, sizin işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu eğitim spreyleri köpekler için özel kokulu olarak geliştirilmiştir. Köpeğinizin tuvaletini yapmasını istediği yere sıkarak onu eğitebilirsiniz. Köpekler kokulara alışırlar ve tuvalet alışkanlığı kazanması için köpeğinize uygun aldığınız bu kokulu spreyi değiştirmemelisiniz. Aksi halde farklı kokan bir yere köpek tuvalet yapmayacaktır. Yaşanabilecek olası kazalardan sonra hem sizlerin hem de köpeğinizin mutluluğunu sağlayacak koku gidericiler de bu eğitim ürünlerinin arasındadır. Son olarak köpek eğitim süreci büyük bir emek ve zorluk ister. Köpeğinize karşı sevgi dolu ve sabırlı davrandığınız sürece üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir eğitim yoktur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR