Discus Yemi ile Balığınızın Sağlığı İyileşsin

Discus yemi ile diskus balığınızı en iyi şekilde besleyebilir ve sağlıklı kalmasına yardım edebilirsiniz. En kaliteli discus yemleri için sayfamıza göz atabilirsiniz!

Discus balıkları, birbirinden güzel renkleri ve görüntüleriyle akvaryuma çok yakışan balık türlerinden biridir. Bu balıklar oldukça narin yapıya sahip oldukları için doğru beslenmeleri gereklidir. Etçiller ve kendilerine özel üretilen discus yemi ile beslenirler. Bu yemlerin protein bakımından oldukça zengindir. Reeflowers Discus Yemi 250 ml 136 gr tam olarak böyle bir üründür.

Düşük ısıyla üretilen discus yemleri, içeriğinde çeşitli sebzeleri, yağları, tahılları, şifalı bitkileri ve mayaları barındırır. Bu yemlerin içeriğinde bulunan zengin besinler sayesinde discus balıkları çabucak büyür. Discus yemleri suyun içerisinde yavaş batan özellik göstermektedir. Bu sayede balıklar uzun süre boyunca yemlerini tüketebilmektedir. Besleyici bir discus yemi arıyorsanız; JBL Novo Bits Discus Yemi tercih edebilirsiniz.

Discus yemi, akvaryum suyunun yemlemeye bağlı olarak kirlenmesini en aza indirecek özelliktedir. Akvaryum içerisinde herhangi bir bulanıklık veya kir oluşmaz. Bunun yanı sıra, balıkların sindirimini destekleyen harika bir yem türüdür. Balıklara günlük 3-4 tane discus yemi atılması yeterli olacaktır. Düzenli atılan discus yemi sayesinde, balıkların renkleri canlanacak ve korunacaktır. Discus yeminin içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmamakta, büyük bir özenle ve dikkatle üretim sürecinden geçmektedir. Discus balıkları için herhangi bir zarar teşkil etmeyen bu yemler gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Dajana Discus Garlic Gran Premium da tam olarak böyledir.

En İyi Discus Yemleri ZOO’da!

Discus balığı, akvaryumların en popüler canlılarından biridir. Muhteşem renkleri ve göz alıcı desenleriyle beslenilmesinden keyif alınan balıklardır. Bu balıklar oldukça hassas ve narin bünyeye sahip oldukları için beslenmelerine özen gösterilmesi gerekir. Siz de ZOO koleksiyonunda yer alan Dajana Basic Tropikal Granules gibi kaliteli bir yem ile balığınızı besleyebilirsiniz.

Discus balığı etçil olduğu için kendilerine özel üretilen discus yemiyle beslenirler. Bu yem protein bakımından son derece zengindir. Ayrıca, içeriğinde çeşitli sebze, tahıl, şifalı bitki, yağ ve maya gibi birçok besini bulundurmaktadır. İçeriğinin zengin olması sayesinde discus balığı hemen gelişim gösterir ve büyür.

Discus balığına günde 2 veya 3 kez discus yemi verilmelidir. Hassas olan discusların, yemlerinin taze ve kaliteli olduğundan emin olunmalıdır. Bu balıklar canlı ve dondurulmuş discus yemleri ile düzenli beslenmelidir. Doğru ve düzenli beslenen discusların renkleri daha da canlanır ve akvaryum içerisinde daha iyi gezinirler. Sayfamızda yer alan Dajana Sarımsaklı Premium Discus Balık Yemi de balığınız için bunları ve çok daha fazlasını sunar.

Discus balığı, akvaryum içerisinde çok yavaş ve sakin hareket eden bir canlıdır. Discus yemleri suyun içerisinde yavaş batan özellik gösterdiği için bu balık yemini tüketebilecektir. Discus balıklarının sağlığını ve gelişimini desteklemek adına çeşitli discus yemlerinden edinmek gerekir. Özellikle yavru discuslar için yavru discus yemi tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kan kurdu veya beyaz kurtçuk da verilebilir.

Discus Yemi ile Balığınızın Sağlığı İyileşsin ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Discus Yemi Nasıl Olmalı?

Akvaryuma en çok yakışan balıklardan biri olan discuslar, oldukça hassas bünyeye sahiptir. Bundan dolayı beslenmelerine ekstra özen gösterilmesi gerekir. Bu balıklar etçildir ve kendilerine özel üretilen discus yemleriyle beslenirler. Bu yemler içeriği ve lezzeti bakımından çeşitli seçeneklere ayrılır. Bundan dolayı, yemin discus balığına uygun olduğundan emin olunması gerekir.

Discus balıkları etçil canlılar oldukları için discus yemleri, zengin protein içeriğine sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra, içeriğinde çeşitli vitamin, mineral, sebze ve şifalı bitkileri bulundurmalıdır. İçeriği zengin olan discus yemleri sayesinde balıklar çabucak büyürler.

Ayrıca, discus yemi kaliteli ve taze olmalıdır. Çok hassas bünyeye sahip olan discuslar, çabucak hastalanabilmektedir. Bu yüzden, kalitesinden ve tazeliğinden emin olunan discus yemlerinden tercih edilmelidir. Discus balıkları su içerisinde yavaş ve sakin şekilde hareket eden canlılardır. Dolayısıyla akvaryuma atılan yemlere ulaşmaları zaman alacaktır. Ancak su içerisinde yavaş batan özelliğe sahip discus yemlerinden olursa balık yemine daha kolay şekilde ulaşacaktır.

Discus yemi, discusların doğal renklerinin korunmasına yardımcı olmalıdır. Bu yemler genelde discusların rengine özel üretilmektedir. Her markada bulunmasa da kaliteli markalarda discus rengine göre üretilen yemlere rastlanılabilir. Bu sayede discus balıklarının renkleri korunmuş olur.

Discus Yemi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Discus balıkları narin ve hassas yapıda oldukları için beslenmelerine ekstra özen gösterilmesi gerekir. Beslenmeleri kolay gibi gözükse de hassasiyetle yapılması gereken noktaları vardır. Bu noktalardan biri, onun için tercih edilecek olan discus yemleridir. Piyasada çeşitli içeriklere sahip discus yemleri vardır. Bu yemler arasından tercih yaparken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Öncelikle discus balıkları etçil beslenen canlılardır. Bundan ötürü, alınacak discus yeminin et ağırlıklı olduğundan emin olunmalıdır. Bunun yanı sıra, discusların gelişimini destekleyecek, çeşitli sebze, tahıl, şifalı bitki, yağ ve maya vb. besinleri içermelidir. İçeriğinde yararlı besinler bulunan discus yemleri sayesinde balıklar çabucak büyürler.

Discus yeminin taze olduğundan emin olunmalıdır. Çok hassas bünyeye sahip olan discuslar için taze ve içeriğinde kimyasal ürün barındırmayan yemler tercih edilmelidir. Yavru discuslar için yem tercihinde bulunulacaksa eğer canlı bir discus yemi alınmalıdır. Çünkü yavru discuslar ilk 20 gün içerisinde farklı besin içeriğiyle beslenirler. Çabucak gelişebilmeleri adına bu duruma dikkat etmekte fayda vardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR