Stokta Yok!
₺599,90 KDV Dahil
₺799,90 KDV Dahil

Akvaryum Isıtıcı

Akvaryum canlıları ve balıklarınız için akvaryum ısıtıcılarının önemi çok büyüktür. Siz de akvaryum ısıtıcı arıyorsanız; ZOO koleksiyonuna göz atabilirsiniz!

En Kaliteli Akvaryum Isıtıcı Çeşitleri

Akvaryum ısıtıcıları, akvaryumun belli bir sıcaklıkta olmasını sağlayan üründür. Yani aslında balıklarınıza uygun yaşam alanını sunmanız için akvaryum ısıtıcılarını kullanmanız gerekmektedir. Balıklarınızın belli bir su sıcaklığında yaşaması gerekir. Akvaryum su ısıtıcıları olmadan da su özellikle de kış aylarında ya da serin olan bölgelerde balıkların sağlığını etkileyecek kadar soğuyabilir. Bu durumda balıkların solgun, hareketsiz ve hasta görünmesi mümkün olabilir. Kimi zaman balıkların uygun olmayan koşullarda yaşadığı için ölmesi de söz konusu olduğundan akvaryum ısıtıcılarının akvaryumlar içinde tercih edilmesi şarttır. Örneğin, Minjiang MJ-100 Akvaryum Isıtıcı 100 Watt gibi bir ürün, akvaryumunuzun ısıtıcı gereksinimini en iyi şekilde karşılayabilir.

Akvaryumda yaşayacak olan balıklar sıcak suda yaşamaya uygun balıklar ise suyun sıcaklığını korumanız ve daima yeterli sıcaklıkta kalmasını sağlamanız için akvaryum ısıtıcılarını tercih etmelisiniz. Bu sayede balıklar için uygun yaşam alanını oluşturmanız da mümkün olabilecektir. Kimi balıkların yaşam alanının 24 – 26 derece aralığında olması gerekir. Evler ya da ofis ve benzeri alanlar ise genellikle bu sıcaklığa sahip olmadığından suyun da sıcaklığı ortama oranla düşer. Bu durumda balıklar ısı kaybeden suyun içinde zamanla hareketsizleşir ve ortama uyum sağlayamadıklarında da ciddi rahatsızlıklar yaşayabilirler. Ayrıca uyum sağlayamayan balıkların ölmesi de mümkün olduğu için akvaryum ısıtıcıları büyük öneme sahiptir. Bunun için Eheim Jager Akvaryum Isıtıcısı 100 Watt da harika bir ürün çeşididir.

Balıklar uygun bir ortamda yaşamıyorsa üremelerinden, beslenmelerinden ve sağlıklı şekilde yaşamalarından da söz edilemez. Bu nedenle de sağlıklı bir akvaryum hayatı istiyorsanız balıklarınıza uygun yaşam alanını sağlamanız gerekir. Akvaryumun temizliği, suyun kalitesi ya da yem verilme düzeni kadar önemli olan suyun sıcaklığı da balıklara uygun olursa bu sayede balıkların yaşamlarının uzun süreli ve sağlıklı olmasından söz edilebilir. Akvaryuma koyulan suyun oda sıcaklığında olması gerekir ancak kimi zaman suyun bekletildiği alan yeterli sıcaklıkta olmadığından suyun da buna oranla sıcak kalması beklenemez. Bu yüzden de balıklarınızı temizlenen yeni suyun içine yerleştirmeden suyu ısıtmanız gerekebilir. Bunun için suyun sıcaklığını ölçmeniz, balıklarınızın hangi sıcaklıkta iyi şekilde yaşam sürdürebileceğini bilmeniz gerekir. Eğer yeterli sıcaklığı sağlarsanız balıklarınız için uygun yaşam alanını da oluşturacağınız için onların sağlıklı beslenmesini, üremesini ve daha hareketli olmalarını da sağlayabilirsiniz.

Akvaryum Suyunu Destekleyen Isıtıcı Çeşitleri ZOO’da!

Akvaryum ısıtıcıları özellikle de bekledikçe soğuyan suyun uygun sıcaklığa yeniden ulaşmasını sağlamak için tercih edilir. Soğuk kış aylarında ya da ortamın soğuk olduğu koşullarda bu tip ürünler tercih edilmelidir. Eğer akvaryumun konumlandırıldığı oda güneş almıyorsa, ısıtıcı çalışmıyorsa, odada klima sistemi mevcutsa ya da oda sıcaklığı olması gerekenden düşükse bu durumda akvaryum suyu zamanla soğumaya başlar. Soğuyan suda balıklar yaşam fonksiyonlarını iyi şekilde yerine getiremeyeceği için ciddi sağlık sorunları yaşayabilirler ve hatta balıkların sağlıklı şekilde beslenememekten ölmesi dahi mümkündür. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için akvaryum ısıtıcıları tercih edilmektedir. Akvaryumunuz orta boyda ise siz de Eheim Jager Akvaryum Isıtıcısı 200 Watt tercih edebilirsiniz.

Balıkların belli bir sıcaklıkta yaşaması uygundur. Bu sıcaklık ise farklı balık ve akvaryum canlıları için değişiklik gösterebilir. Sağlanan akvaryum koşulları ne kadar iyiyse ve balığın ya da canlının yaşamı için uygunsa canlıların sağlığı da o derecede iyi olacaktır. Akvaryumların ısısı da diğer pek çok etken kadar önemlidir. Akvaryum içinde yaşayan canlıların sağlığının korunması için akvaryum ısıtıcıları son derece önemlidir. Suyun sıcaklığının uygun ısıya gelmesini sağlayan akvaryum ısıtıcıları, soğuyan suyun yeniden ısıtılmasını sağlar. Bu nedenle de akvaryumlarda kullanılan filtreler ya da balıklara verilen yemler kadar büyük öneme sahip olan akvaryum ısıtıcıları da akvaryum sağlığı için büyük fayda sağlar. Soğuk suda yaşayan ve uygun ısının korunmadığı akvaryumlardaki canlılar solgun, hareketsiz ve cansız görünürler. Kimi zaman canlılar yem yemek istemeyebilir ve tüm günü hareketsiz şekilde geçirebilirler. Bu tip durumlarda yeterli beslenmeyen balıkların ölmesi bile söz konusudur. Bunun önüne geçmek için Tetra HT 100 W Akvaryum Isıtıcı satın alabilirsiniz.

Akvaryum ısıtıcıları sayesinde balıklarınızın ve akvaryum içindeki deniz canlılarının sağlığını korumanız, onların uygun bir yaşam alanında yaşamasını sağlamanız ve akvaryumun ısısını sabit tutmanız mümkündür. Isıtıcı en genel hali ile akvaryumun sağlığını korumaya yarar. Bu sebeple de tercih edilmesi gereken önemli ürünlerden biridir.

Akvaryum Isıtıcı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Akvaryum Isıtıcı Gerekli Mi?

Birçok akvaryum balık türleri için ısıtıcı bir seçenek değil bir gerekliliktir. Hem tatlı suda hem de tuzlu suda yaşayan balıklar için ısıtmalı akvaryuma ihtiyaç vardır. İnsanlar gibi balıklar, kendi vücut ısısını ayarlayamaz ve dengeleyemez. Bu sebeple akvaryumlarda ısıtıcı bulundurmak oldukça gereklidir. Akvaryumda yaşayan balıklar, vücut ısılarını dengelemek için içerisinde yaşadıkları suya güvenirler. Bu sebeple de akvaryumun sürekli bir şekilde sabit bir sıcaklıkta ısınıyor olması balıklar için çok önemlidir. Balıkların büyük bir kısmı yaşamlarını sürdürebilmek için sıcak suya ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple de yıl boyu sıcaklığı yüksek olan bir ülkede veya şehirde yaşamıyorsanız, büyük bir olasılıkla beslediğiniz balık türü için akvaryum ısıtıcına ihtiyaç duyacaksınızdır.

Akvaryum ısıtıcı, özellikle de tropikal balık beslediğiniz akvaryumlar için kesinlikle olması gereken bir üründür.  Kış aylarında akvaryum içinde mutlaka ısıtıcı olmalıdır. Akvaryum suyunda bulunan balık cinsinin alışkın olduğu ısıdan daha soğuk ısıyla karşılaşması balıkları hareketsizleştirerek bir zaman sonra öldürür. Sizler hangi balık türünü besliyorsanız eğer o balık türüne uygun ısıyı mutlaka korumalısınız. Kış aylarında akvaryum suyu doğal olarak soğur. Balıklarınızın yaşaması için akvaryum suyunun belli bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Akvaryum suyunu belli bir düzeyde tutmaya yarayan alete akvaryum ısıtıcı denir. Akvaryum su sıcaklığının 24 ile 26 derece olması gerekir. Akvaryum suyunun sıcaklığının değişmesi durumunda balıklarınız strese girer ve uzun bir süre sonra balıklarınız ölmeye başlar. Evinizin sıcaklığı 24 ila 26 derece arasında ise su ısıtıcısına gerek kalmayabilir ama böyle bir ortama sahip değilseniz eğer su ısıtıcısı mutlaka gereklidir.

Akvaryum ısıtıcıları bu dereceleri duruma göre kendisi ayarlayabilirler. Aynı zamanda entegre termostat yardımı ile suyun sabit ısı da kalmasını sağlar.  Piyasada birçok çeşitte akvaryum ısıtıcısı mevcuttur. Akvaryumunuz için seçeceğiniz ısıtıcı, akvaryumun ebatlarına ve akvaryum içinde beslediğiniz canlı türlerine göre farklılık göstermektedir. 4 çeşit akvaryum ısıtıcı vardır. Bu akvaryum ısıtıcı çeşitleri ise suyun içerişine yerleştirilebilen, suya daldırılabilen (asılabilen), in-line ve filtrelidir. Bu akvaryum ısıtıcılarının arasından beslediğiniz balık türüne ve akvaryumunuza göre en uygun olanını seçebilirsiniz.

Akvaryum Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akvaryum ısıtıcısı, balıklarınızı sağlıklı ve dayanıklı tutarak optimum rahatlık sunar. Piyasada birçok farklı akvaryum ısıtıcısıyla karşılaşmanız mümkündür. Alacağınız akvaryum ısıtıcı, akvaryumunuzun boyutuna ve beslediğiniz balık cinsine göre değişiklik gösterir. Piyasada 4 çeşit akvaryum ısıtıcı vardır. Bunlar ise suyun içerisine yerleştirilebilen, suya daldırılabilen filtreli ve in-line’dir.

Akvaryumunuz için ısıtıcı seçerken en temel noktalardan birisi 1 litre başına yaklaşık olarak 0.25 watt enerji gücüne ihtiyaç duymanızdır. Akvaryumunuzun ebatlarına bakarak alacağı su miktarını hesaplamanız kaç watt’lık ısıtıcıya ihtiyacınız olduğunu size gösterecektir. Akvaryum başlangıç su sıcaklığı, ısıtıcı seçimi için önemli bir unsurdur. Mesela evinizdeki sıcaklık 20 dereceyse ve balığınızın 23 dereceye ihtiyacı varsa, balıklarınızı dışarıda ya da çok soğuk odada tutan birinden daha küçük ısıtıcıya ihtiyacınız vardır. Akvaryum sıcaklığını ne kadar yükseltmeniz gerektiği belirlemek için suyun sıcaklığını ısıtıcı olmadan almalısınız. Birçok akvaryum ısıtıcı 25 Watt ile 300 Watt arasındadır. Eğer daha küçük bir akvaryumunuz varsa daha küçük akvaryum ısıtıcısı gerekir.

Akvaryumunuz için alacağınız ısıtıcının çok maliyetli olması gerekli değildir. Kullanışlı ve işlevsel olması sizin işinizi görecektir. Bu sebeple de halihazırda çok para harcadığınız akvaryum için en pahalı olan su ısıtıcısını almanıza gerek yoktur. Bilindik ve kaliteli bir marka olduğu ve akvaryumu ısıtma ihtiyacını güçlü şekilde karşıladığı sürece akvaryum ısıtıcınız sizlere uzun yıllar hizmet verecektir. Son olarak akvaryumunuz için hangi ısıtıcı gözünüze daha hoş görünüyor? Akvaryumunuzun şekli ve formu için hangi ısıtıcı en doğal görüntüyü oluşturacaksa onu almalısınız. Kişisel tercihleriniz akvaryuma ısıtıcı almak için seçiminizi etkilemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR