Köpek Maması

İnsanların en iyi dostu olan köpeklerin dengeli bir şekilde beslenebilmesi için köpek maması kullanımı çok önemli bir yer tutar. Bazı insanlar köpeklerini yemek artıkları ile beslemeyi tercih etseler de bu doğru bir hamle olmayacaktır. Satın alınan hazır mamalar içerisinde yer alan vitamin ve mineraller ile birlikte köpeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılar.
Köpek mamaları satın alınırken karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacaktır. Aynı tarzdaki mamaların dahi farklı markalar tarafından üretilen, farklı gramaj ve fiyatlarda birçok seçeneği bulunur.
Köpek mamaları temelde yaş ve kuru olmak üzere iki grupta incelenmektedir. Yaş mamalar insanlar tarafından en çok tercih edilen mama çeşidi olur. Bunun sebebi de bu mamaların köpekler tarafından da çok sevilmesidir.
Köpekleri için mama satın alacak olan kişiler çok daha lezzetli olan yaş mamaları satın alarak köpeklerini mutlu edebilirler. Biraz daha kokulu bir köpek maması olsa da bu aşamada köpeklerin memnuniyeti önemli olan etmen olacaktır. Bu sebeple siz de harika yaş mamalar arasından seçimlerinizi yapabiliresiniz.
Kedi mamalarında olduğu gibi köpek mamalarında da kuru mama seçeneği yer almaktadır. Köpekler için üretilmiş olan kuru mamalar içerik bakımından yaş mamalardan farklı olmaz. Ayrıca etrafa döküldüğünde dahi etrafı kirletmeyecek ve kolayca temizlenecektir. Kullanım açısından daha doğru bir seçim olur.
Kuru mamaların dezavantajı ise yaş mamalar kadar lezzetli olmaması ve köpeklerde sindirim rahatsızlıklarına sebep olabilmesidir. Bu sebeple de her zaman kuru mama kullanımı çok fazla önerilmez.
Köpek mamalarında en doğru seçim hem yaş hem de kuru mamanın kullanımıdır. Birlikte ve dengeli bir biçimde kullanılan bu mamalar ile köpeğinizi harika bir şekilde besleyebilirsiniz.
Mama çeşitlerinin sonuncusu ödül mamasıdır. Çoğu zaman farklı kategoride incelenen bir ürün olsa da köpek maması çeşitleri arasında yer bulan ürünlerdir. Köpeklerin eğitimi için kullanılan bu mamalar istenen eylemi gerçekleştiren köpeklere tek adet olarak sunulur. Köpekleri hem eğiten hem de mutlu eden mamalar olduğundan insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
zoo.com.tr'de ki tüm köpek mamalarına bu kategorilerden ulaşabilirsiniz;
Açık Köpek Mamaları
Kuru Köpek Mamaları
Konserve Köpek Mamaları
Köpek Ödül Mamaları