₺1.489,55 KDV Dahil
₺2.400,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺887,85 KDV Dahil
₺1.529,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.488,55 KDV Dahil
₺2.310,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.322,55 KDV Dahil
₺3.500,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.065,55 KDV Dahil
₺2.900,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.595,85 KDV Dahil
₺1.800,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.785,85 KDV Dahil
₺3.141,38 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.495,55 KDV Dahil
₺2.035,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
₺914,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺413,40 KDV Dahil
₺504,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.991,55 KDV Dahil
₺2.560,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.015,55 KDV Dahil
₺1.200,57 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺885,55 KDV Dahil
₺990,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺320,75 KDV Dahil
₺415,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
₺296,87 KDV Dahil
₺495,00 KDV Dahil
₺598,55 KDV Dahil
₺670,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺642,75 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
₺277,75 KDV Dahil
₺350,99 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺657,55 KDV Dahil
₺800,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.086,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%28 İndirim
%28İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.325,75 KDV Dahil
₺3.500,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
₺851,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.231,55 KDV Dahil
₺3.300,00 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.470,75 KDV Dahil
₺2.989,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.955,55 KDV Dahil
₺2.931,50 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo

Köpek Maması

Köpek maması seçimi, evcil hayvan sahipleri için önemli bir konudur. Her hayvan bir bireydir, bu nedenle seçim büyük ölçüde evcil hayvanınızın sağlık ihtiyaçlarına, tercihlerine ve yaşam tarzına bağlıdır. Yalnızca kuru mamaları veya yalnızca konserve mamaları seçebilirsiniz. Dilerseniz her iki köpek maması türü ile köpeğinizi mutlu edebilir, aynı zamanda sağlığını koruyabilirsiniz. Köpeğinizin ihtiyaç duyduğunu en kaliteli köpek mamaları için sayfamıza göz atabilirsiniz!

En Kaliteli Köpek Maması Çeşitleri Pet Shop Zoo’da!

Köpekler, insanlara koşulsuz sevgi ve duygusal destek sağlar. Evcil hayvan sahipleri ise özellikle stresli zamanlarda sevimli dostlarına minnettar olabilirler. Köpeğinizi zengin içerikli bir köpek maması ile beslemek, ona ne kadar değer verdiğinizi göstermenin en kolay yoludur. Basitçe ifade etmek gerekirse, köpekler iyi mamayı hak ederler. Sağlıklı köpek maması seçmek zorlu bir süreç olabilir. Pet Shop Zoo’da satışa sunulan köpek mamaları, mevcut birçok mükemmel seçeneğin bir örneğidir. Orta ırk köpek maması, küçük ırk köpek maması gibi birçok seçeneği, sayfamızda bulabilirsiniz. Aynı şekilde köpek maması yavru, köpek maması 25 kg, köpek maması 15 kg gibi ürünlerimiz de bulunmaktadır.

Kuru köpek maması, birçok evcil hayvan sahibi için pratik bir seçenektir. Uygun maliyetlidir, uzun bir raf ömrüne sahiptir. Saklanması ve servis edilmesi kolaydır. Mamanın yetişkin köpeğinizin yaşam evresi için eksiksiz ve dengeli olduğundan emin olmak için her zaman doğru ürünü seçmeniz önemlidir. Bu nedenle köpeğiniz hamile, emziren veya yavru ise ona uygun bir mama tercih ettiğinizden emin olun. Yetişkin köpekler için, orta düzeyde protein ve düşük ila orta derecede yağ içeren köpek maması çeşitleri idealdir.

Evcil köpekler aslında omnivordur ve diyetlerinde aşırı yüksek protein konsantrasyonlarına ihtiyaç duymazlar. Hayvan sağlığı açısından bakıldığında, protein kalitesi ve sindirilebilirlik en önemli şeydir. Köpek maması için alışveriş yaparken, içindekiler listesinin başında et ve et ürünleri gibi protein kaynaklarını arayın. Pirinç ve fasulye gibi tamamlayıcı proteinler de önemlidir. Sağlıklı köpek maması, besleyici yoğun yiyecekler sunmalıdır. Bunlar arasında yüksek kaliteli et veya balık, bazı karbonhidratlar, bir sebze karışımı ve meyveler bulunur. Kaliteli pek çok köpek maması ayrıca cilt ve tüy sağlığı için omega yağ asitleri, sindirim için probiyotikler ve eklem desteği için glukozamin, kondroitin gibi ekstra bileşenler içerir.

Açık köpek mamaları, kuru köpek mamasının daha büyük ambalajlanmış halidir ve ekonomik köpek maması arayanlar için doğru bir seçimdir. Konserve köpek mamaları, açılmadığında uzun bir raf ömrüne sahip olduğu için ek bir avantaj sunar. Bununla birlikte, konserve mamalar genellikle daha fazla protein ve yağ, daha az karbonhidrat içerir. Bu nedenle köpeğinizi konserve köpek maması ile beslemeden evvel, özellikle de çok miktarda protein veya yağı sindirmekte sorun yaşıyorsa, veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun. Kuru köpek maması çeşitleri çok az nem içerirken, konserve yiyecekler çok miktarda su içerir. 

Pet Shop Zoo’da bulabileceğiniz en kaliteli köpek mama markaları arasında; Felicia köpek maması, Royal Canin köpek maması, Pro Plan köpek maması, N&D köpek maması, Mystic köpek maması, Pascal köpek maması, Enjoy köpek maması, Advance köpek maması, Paw Paw köpek maması ve çok daha fazlası var!

İlgili kategori: Köpek Maması

Sağlıklı Köpek Mamaları ile Köpeğinizi Koruyun

Sağlıklı bir köpek mamasının en önemli ölçütü, mamanın köpeğin yaşam evresi için eksiksiz ve dengeli olduğunu gösteren, beslenme standartlarını karşıladığını belirten etiket üzerindeki bir ifadedir. Köpek mamalarındaki en hayati besin maddeleri protein, yağ, lif ve nemdir.

Kaliteli köpek mamaları sağlıklı cildi, tüyleri ve eklemleri desteklemeye yönelik ekstra bileşenler içerir. Bunlardan bazıları omega-3 yağ asitleri, omega-6 yağ asitleri içerebilir. Probiyotikler, prebiyotikler ve maya fermantasyon ürünleri de bağırsak sağlığını artırabilir.

Köpek mamasının kalori içeriği kilokalori veya k / kal olarak listelenir. Köpekler çok fazla kalori tükettiklerinde, aşırı kilolu ya da obez olma riski altındadırlar. Daha az aktif köpeklerin daha az kaloriye ihtiyacı vardır ve performans köpekleri ya da çalışan köpekler gibi çok aktif köpeklerin daha yoğun kalorili bir mamaya ihtiyacı olur. 

Tahılsız köpek maması çeşitleri, tahıl içeren diyetlerden kesin olarak üstün değildir, ancak belirli tahıllara alerjisi olan köpekler için doğru seçimdir. Bu köpek mamalarının karbonhidrat içermediğine dair bir yanlış anlama da var, ancak gerekli karbonhidratlar sadece beyaz patates, tatlı patates, bezelye, mercimek, nohut, soya fasulyesi ve tapyoka gibi tahıl içermeyen malzemelerden gelir.

Açık Köpek Maması ile Evcil Hayvanınızı Mutlu Edin

Açık köpek maması, en popüler köpek mamaları arasındadır. Bu mamalar köpeklerin diş sağlığını da destekler. Kuru gıdanın gevrek dokusu diş plağını kazımaya yardımcı olabilir. Köpek kuru gıda, önerilen diğer diş bakımı önlemlerinin yerine geçmez, fakat sağlıklı bir ağız ve daha iyi kokulu bir nefes için küçük mama parçaları yardımcı olur. Köpek açık mama çeşitleri, yoğun besleyicidir ve daha uygun maliyetlidir.

Açık köpek mamaları, genellikle daha uygun olduğu için çoğu köpek ebeveyninin tercih ettiği şeydir. Köpeğiniz için harikalar yaratan açık kuru mamalar daha birçok konuda sevimli dostunuza fayda sunar. Açık mamaların dokusu, köpeğinizi yutma eyleminden önce çiğnemeye teşvik eder, bu da onun sindirimini iyileştirir ve ayrıca dişlerini temizlemeye yardımcı olur.

Köpeğinizi beslemek söz konusu olduğunda tek bir doğru ya da yanlış yoktur. Önemli olan, seçtiğiniz evcil hayvan mamasının köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılayacak zenginlikte olmasıdır. Açık ve kuru köpek mamaları, herhangi bir yaşam evresinde köpekler için eksiksiz ve dengeli bir diyet görevi görür. Islak ve kuru diyetlerin çeşitli bireysel faydaları olduğundan, bir kombinasyon diyet hem köpeğinizin ihtiyaçlarını hem de tat tomurcuklarını karşılamak için bir çözüm olabilir.

Köpekler, tam ve dengeli beslenmelerinin bir parçası olarak biraz yağa ihtiyaç duyarlar. Bununla birlikte, özellikle hassas sindirim sistemine sahip köpekler, fazla kilolu köpekler veya pankreatit gibi durumlar için risk altında olan köpeklere aşırı mama sunulmamalıdır.

Açık köpek maması fiyatları her bütçeye hitap eder. Royal Canin açık köpek maması gibi birçok açık mamayı Pet Shop Zoo güvencesiyle satın alabilirsiniz!

İlgili kategori: Açık Köpek Maması

Kuru Köpek Maması ile Köpeğinizi En İyi Şekilde Besleyin

Kuru köpek mama çeşitleri, yetişkin ve yavru köpekler için özel olarak üretilir. Yavru köpek mamaları enerji miktarları yoğun olacak şekilde formüle edilmiştir. Bu da onların büyüyen vücutlarını beslemek için yağ ve kalorilerde daha yüksek olduğu anlamına gelir. Düşündüğünüz yiyeceğin yavru köpekler için uygun olduğundan emin olmak için mamanın üzerindeki ibareye dikkat etmelisiniz. Ayrıca yavru köpek mamasının tüm yaşam aşamalarında büyümeye yönelik olduğunu belirten eksiksiz ve dengeli bir besin içeriği olduğunu kontrol etmelisiniz. Bazı yavru köpek mamaları özellikle küçük ırklar ya da büyük ve dev ırklar için yapılır, ancak bu türler için resmi besin standartları yoktur. Geniş boy çeşitliliği ve yaşları göz önüne alındığında köpeklerin besin ihtiyaçlarını dengelemek akıllıca ve sağduyulu bir iştir.

Küçük cins köpek mamaları genellikle daha küçük ağızlar için daha küçük bir mama boyutuna sahiptir ve bu cinslerin daha yüksek metabolizmalarını hesaba katmak için genellikle kalorileri biraz daha yüksektir. Büyük ve dev ırklar için yavru köpek mamaları genellikle daha fazla protein, daha az yağ, daha az kalori içerir. Ayrıca kuru köpek mamaları eklem sağlığını desteklemek ve obeziteyi önlemek amacıyla daha yavaş büyümeyi teşvik etmek için ideal bir kalsiyum, fosfor ve D vitamini dengesi vadeder.

Yetişkin kuru köpek maması çeşitleri, yaşlı köpeklerin benzersiz ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Yetişkin köpek kuru mama, eklem sağlığı, sindirim sağlığı, bağışıklık sağlığı ve muhtemelen diğerleri gibi daha yaşlı evcil hayvanların ortak rahatsızlıklarından bazılarını hedef alacak şekilde formüle edilmiştir. Bu kuru mamalar daha yüksek miktarlarda protein, kasları korumak için daha yüksek kaliteli protein, ishalden kurtulmaya yardımcı olmak için lif, oksidatif stresi sınırlamak ve bağışıklık tepkisine yardımcı olmak için ek antioksidanlar ve bilişsel performans için ek omega-3 yağ asitleri içerebilir.

Yaşlı köpekler genellikle daha az aktif olduğundan, bazı kuru mamalar tipik olarak daha az kalori barındırır. Bazıları ise protein bakımından daha düşüktür. Ancak popüler inanışın aksine, sağlıklı yaşlı köpekler aslında genç yetişkin köpeklerden daha fazla proteinden yararlanabilir. Köpeğinizin sağlık sorunları yoksa, yağ ve kalorisi daha düşük ve ekstra protein içeren üst düzey bir köpek kuru mama seçmenizde fayda vardır.  

Kuru köpek maması fiyatları bütçe dostudur. Pet Shop Zoo kuru köpek mama markaları arasında, Pro Plan yetişkin köpek maması, Advance küçük ırk yetişkin köpek maması, Dog Chow yetişkin köpek maması, Acana Senior tahılsız yaşlı kuru köpek maması, Pascal somonlu yetişkin köpek maması, Mystic yetişkin köpek maması, ND kuru köpek maması, N&D yavru köpek maması, Royal Canin köpek maması, Felicia köpek maması ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz!

İlgili kategori: Kuru Köpek Maması

En Lezzetli Konserve Köpek Maması Çeşitleri Pet Shop Zoo’da!

Yetişkin ve yavru köpek yaş mama önerisi arıyorsanız, en iyi konserve köpek mamalarını Pet Shop Zoo kalitesi ile edinebilirsiniz. Köpek yaş mama toptan gereksinimleriniz için de sayfamızdaki köpek konserve mama çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Konserve köpek mamaları genel olarak kuru mama diyetlerinden daha fazla et içerir. Bu, tahıl kaynaklı karbonhidratlara çok az ihtiyaç duyan köpekler için harika bir seçimdir. Konserve köpek mama çeşitleri, bir teneke kutuda ya da hatta bir kese içinde "ıslak" köpek maması biçimlerini içerir. Herhangi bir köpek konserve maması, köpeğiniz için mükemmel bir tercihtir. Bununla birlikte, köpeğiniz için etli konserve köpek maması seçiyorsanız, evcil hayvanınızın genel olarak tüm besin maddelerinden aldığından emin olun. Aksi takdirde, önemli besinleri kaçırabilirler. Köpekler için kuru ve konserve mama arasındaki en büyük fark nemdir. Kuru mama ortalama %5-10 ve köpek konserve mama ise %75-85 su içeriği sunar.

Ayrıca, genel olarak, kuru mama, ıslak yiyeceklerden daha fazla karbonhidrat içerir. Ortalama olarak, köpek için konserve mamalar daha yüksek oranda protein ve yağ barındırır. Bununla birlikte, sayılar markaya, aromaya veya formüle göre değişir. Bazı köpekler, konserve mamayı kuru mamadan daha iştah açıcı bulmaktadır. Bunun nedeni daha güçlü bir aroma, yemeğin tadı ve işlenmemiş ete daha çok benzeyen bir doku olabilir. Fakat bazı köpekler de kuru mama ile beslenmekten hoşlanırlar.

Konserve köpek maması, köpeğiniz hastalandığında veya stres yaşadığı dönemlerde yemek yemeyi bırakması halinde oldukça avantajlıdır. Daha yüksek nem içeriği hidrasyon ve idrar yolu problemlerine yardımcı olabilir. Çoğu köpek doğal olarak hidrasyon ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar su içer, fakat diğerleri yiyeceklerinden artan nemden faydalanabilir. Evcil hayvan dostunuza özellikle bir idrar sorunu için konserve mamalar sunmak istiyorsanız, konserve mamanın köpeğinizin özel tıbbi sorunu ya da ihtiyacı için uygun olduğundan emin olmak çok önemlidir.

Konserve köpek mamalarının birçok açıdan faydaları vardır. Öncelikle daha yüksek nem içeriği, köpeğinizin kalori alımını artırmadan tok hissetmesine de yardımcı olabilir. Konserve yiyecekleri çiğnemek daha kolaydır. Bu, çok fazla dişini kaybetmiş ya da burnu çok kısa olan ve mamaları çiğnemekte güçlük çeken köpekler için daha iyi olabilir. Birçok evcil hayvan ebeveyni, konserve gıdaların daha düşük karbonhidrat ve daha yüksek protein içeriğini takdir eder. Bazı köpekler için diyetlerinde tam olarak ihtiyaç duydukları şey budur.

Yüksek kaliteli kuru yiyecekler aynı zamanda mükemmel derecede sağlıklı bir karbonhidrat ve protein dengesi içerir. Yiyeceklerin yüksek kaliteli, güvenli, sindirilebilir içerikler barındırması, güvendiğiniz bir markadan olması ve beslenme açısından eksiksiz ve dengeli olması çok önemli bir detaydır.

Konserve köpek maması çeşitleri minimum düzeyde işlenir, sağlıklı malzemelerle yapılır, üretim aşamasında koruyucu kullanılmaz. Sağlıklı bir taze köpek maması seçerken, mamanın bileşenlerine odaklanmalısınız. Kaliteli konserve köpek maması; protein et kaynakları, kepekli tahıllar, meyveler, sebzeler, sağlıklı yağ kaynakları ve omega yağ asitleri, glukozamin, kondroitin gibi sağlıklı bileşenler ve probiyotikler içermelidir.

Konserve köpek maması fiyatları her bütçe segmentine hitap eden bir skalada yer alır. Pet Shop Zoo konserve köpek maması markaları arasında N&D tahılsız konserve köpek maması, ND etli konserve köpek maması, Royal Canin konserve köpek maması, Miglior konserve köpek maması 24’lü, Dog Menue konserve köpek maması, Proart konserve yavru köpek maması, Plaisir sebzeli köpek konserve maması ve çok daha fazlası var!

İlgili kategori: Konserve Köpek Maması

Köpeğinizi Memnun Eden En İyi Köpek Ödül Maması Çeşitleri

Köpek ödül kemiği ve yavru köpek ödül maması gibi yiyecekler, köpek sahiplerini yakından ilgilendirir. Köpek ödül mamaları, köpek arkadaşınızla bağ kurmak için kullanabileceğiniz önemli bir ödül mekanizması görevi görür. Köpeğinizi eğitmek, zihinsel uyarım sağlamak ve hatta onu yeni bir yere alıştırmak için kullanıldığında oldukça etkilidir.

Bunun yanı sıra, köpek bisküvileri, öğünler arasında enerji ve beslenme sağlamak için köpeğinizin refahını ve sağlığını da destekleyebilir. Ancak işin püf noktası, doğru köpek ödül mama çeşitleri arasından seçim yapmaktır. Köpek ödül maması türleri, tavuk, iyotlu tuz ve soya fasulyesi yağı gibi köpek dostu malzemelerle yapılan köpek mamalarıdır. Bunlar köpeğinizin beslenme düzenine sağlıklı bir kalsiyum ve protein dozu eklemenin en kolay yoludur.

Ödül köpek maması, güçlendirilmiş vitaminler, mineraller ve omega yağ asitleri içerir. Tüm bu bileşenler, evcil hayvanınızın büyümesi, sağlığı ve refahı için gereklidir. Omega yağ asitleri içeren köpek ödül ikramları, köpeğinizin tüyleri için de çok faydalı olabilir. Omega yağ asitleri köpeğinizin cildini beslemeye ve tüylerini sağlıklı tutmaya yardımcı olur. 

Protein açısından zengin köpek ödül kemikleri, köpeğiniz için sağlıklı kasları desteklemekten önemli bir enerji kaynağı olmaya kadar pek çok fayda sağlar. Kalsiyum, köpekler için gerekli olduğu kanıtlanan başka bir mineraldir. Kalsiyum kaynağı olan köpek ödül maması, kemik sağlığının yanı sıra dişi de destekler. Sağlığa yararlarının yanı sıra köpek ödül mamaları, tüylü arkadaşınızı mutlu etme konusunda da oldukça başarılıdır.

Köpek ödül maması fiyatları genel olarak ekonomiktir. Köpek ödül bisküvi mama çeşitleri için birçok kaliteli markanın ürününü sayfamız üzerinden keşfedebilirsiniz. Pet Shop Zoo’daki köpek ödül mama markaları arasında Enjoy köpek ödül maması, Reflex köpek ödül maması, O’Dog köpek ödülü, O’Dog kemik köpek ödülü ve çok daha fazlası var!

İlgili kategori: Köpek Ödül Maması

Köpeklerin Beslenmesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her köpek farklıdır. Küçük köpekler, büyük köpekler, hareketli köpekler, hassas mideleri olan köpekler ve çok daha fazlası var. Bu da demek oluyor ki, köpek maması seçimi yaparken köpeğinizin özelliklerine odaklanmanız önemlidir. Köpeğiniz için bir mama tercih etmek çok kişisel bir seçimdir. Genel olarak köpeğiniz için en iyi yiyecek onun beslenme ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Köpeğiniz için doğru mamayı seçerken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı faktörler var. Bunlardan ilki köpeğinizin cinsidir. Border Collie gibi çok aktif bir cins, Bulldog gibi daha az aktif bir cinsten daha fazla enerji kullanacaktır. Bu nedenle, Border Collie daha fazla kaloriye ve daha fazla köpek mamasına ihtiyaç duyacaktır. 

İkinci faktör köpeğinizin boyutudur. Örneğin küçük ırklar, daha yüksek metabolik hızları nedeniyle, daha büyük köpeklerden daha fazla kaloriye gereksinim duyabilir. Öte yandan büyük köpekler, belirli sağlık risklerinden kaçınmak için genellikle özel diyetler gerektirir. Bir köpek maması seçerken atmanız gereken çok önemli bir adım, belirli bir mamanın köpeğinizi nasıl etkilediğini görmektir. Köpeğinizin enerji seviyesi cinsi ve yaşı için uygunsa, derisi ve tüyü sağlıklıysa, dışkısı sert ve kahverengiyse ve genel olarak sağlıklı görünüyorsa, mama seçiminiz doğru demektir.

Bununla birlikte, köpeğinizde ishal, cilt sorunları veya kaşıntılı tüy rahatsızlığı gibi problemler varsa, bunlar yiyecek hassasiyetinin belirtileri olabilir. Köpeğinizin yiyecek hassasiyetine sahip olduğunu düşünüyorsanız, yapılacak en iyi şey, sorunu veterinerinizle konuşmaktır. Unutmayın, bir köpek maması seçmek, nihayetinde tercihlerinize ve köpeğiniz için en iyisinin ne olduğuna bağlı olan kişisel bir karardır. Farklı köpek sahipleri, ıslak mama yerine kuru gibi belirli köpek maması türlerini tercih edebilir. Örneğin, diş sorunları olan yaşlı bir köpeğiniz varsa, konserve köpek maması yemesi, kuru mama yemesinden daha kolay olabilir.

Köpeğim İçin En İyi Köpek Maması Hangisidir?

Köpeğinizin yemeyi sevdiği ve onun gelişimini desteklediği bir köpek maması bulmak önemlidir. Ancak bu biraz deneme yanılma gerektirebilir. Her köpek farklı olduğundan, yiyecekleri sindirme şekilleri de farklıdır. Bazı köpekler daha fazla proteine, bazıları daha azına ihtiyaç duyar. Bazı köpekler daha yüksek yağ seviyelerini tolere edebilir; diğerleri daha azına gereksinim duyar. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu lif miktarı da farklıdır. Veterineriniz köpeğiniz için hangi diyetin en iyi sonucu vereceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Köpek A için işe yarayan şey, Köpek B için pek işe yaramayabilir. Bir mamanın evcil hayvanınız için iyi olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, evcil hayvanınıza bakın. Evcil hayvanınız, yediği şeyin bir yansımasıdır. Sağlığın dışa dönük belirtileri arasında sağlıklı gözler ve burun, kokmayan kulaklar ve kuru, lapa lapa veya aşırı derecede tüy dökmeyen bir kürk bulunur. Köpeğiniz kusmamalı veya ishal olmamalıdır. Yumuşak dışkı normal değildir. Bağırsak hareketleri oluşmalı ve homojen olmalıdır. Köpekte homojen dışkı, yiyeceklerin tamamen sindirildiği anlamına gelir.

Yavru Köpek Maması Ne Sıklıkla Verilir?

Yavru köpek beslenmesi, gelecekteki büyümenin yanı sıra kemik ve organ gelişimi için bir temel oluşturmak adına çok önemlidir. Yavruların diyetlerinde belirli bir miktarda kalsiyum olması gerekir. Aksi takdirde metabolik kemik hastalığı ya da erken başlangıçlı artrit gibi ortopedik durumlar geliştirebilirler. Yavruların küçük, sık beslenmeye ihtiyacı vardır. Bir yavru köpeğin hayatının ilk birkaç ayında, anne sütünden katı mamaya geçerken gün boyunca küçük öğünlere ihtiyacı olur. Yaklaşık dört aydan başlayarak, yavru köpekler günde yaklaşık üç kez yemeye başlayabilir ve bundan sonra, yavru köpekler günde iki kez beslenebilir.

Onları günde üç ya da dört kez beslemek, yavruların sindirimlerini kolaylaştırır ve enerji seviyelerini ideal düzeyde tutmaya yardımcı olur. Ek olarak, aşırı kilolu yavruların aşırı kilolu yetişkin köpekler olma olasılığı daha yüksek olduğundan, onları aşırı beslememek önemlidir.

Süs köpekleri hayatlarının ilk üç ayı boyunca günde 4 ila 6 öğüne ihtiyaç duyacaklardır. Orta cins köpek yavruları günde üç öğün mama yemek ister ve büyük cins köpek yavruları tipik olarak günde 3 ila 4 öğün mamaya ihtiyaç duyar. Cins önemli bir husus olmasına rağmen, metabolizma ve enerji seviyeleri yüzde 30'a kadar değişebilir. Bu nedenle, yemekleri buna göre oranlamanız gerekir. Yavru köpekler hızla büyümelerine rağmen, kalori alımını ve yiyecek miktarını dört ila on iki aylıkken tutarlı şekilde vermek şarttır.

Köpek Ödül Maması Kaç Aylıkken Verilir?

Bir köpeğin hayatının ilk birkaç haftası, bağırsak yolunun birçok değişikliğe uğradığı zamandır. Yavru, sütten kesilme sırasında kaliteli köpek mamaları ile beslenmelidir. Yavru köpeğe ödül maması vermek, ona ihtiyaç duyduğundan daha fazla kalori sağlayacak, ancak daha az vitamin sunacaktır. Köpeğiniz 9 ila 10 haftalık olduktan sonra ona köpek ödül maması vermekte özgürsünüz.

Köpek ödülündeki kalorileri görmezden gelmeyin. Köpeğinizin fazla kilo almasını önlemek için ödülleri minimumda tutun. Bir ikram tipik olarak, normal gıdanın sağlayacağı faydalardan çok daha ağır basan bir kalori değerine sahip olacaktır. Yavru köpeğinizin yiyecek ve su için ayrı bir köpek mama ve su kabı olmalıdır. Kaseler temiz tutulmalıdır. Köpeğiniz onu sadece güzel bir yemek türü olarak göreceğinden ve bunun bir ödül olduğunu anlamayacağından, mama kabına yavru köpek ödül maması yerleştirmek iyi bir fikir değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR