Kemirgen Talaşı

Kemirgen talaşları kemirgenlerin kafeslerinin içinde tercih edilen, doğal ve sağlıklı bir konfor alanı sunmaya yardımcı olan üründür. Kaliteli kemirgen talaşı modelleri için ZOO’yu incelemeniz yeterli!

Kemirgen Talaşı Çeşitleri ZOO’da!

Kemirgen talaşları sayesinde kemirgenlerin tuvaletinin kokusu önlenebilir, onun için bir uyuma alanı oluşturulabilir, zemin daha yumuşak hale getirileceği için kemirgenin bastığı zaman sert zemine basması önlenebilir. Bu tip farklı katkıları olan bu ürün kafeslerin içinde tercih edilen bir altlık görevi görmektedir. Örneğin, Chipsi Çilekli Hamster Tavşan Kemirgen Talaşı gibi bir ürünle, evcil hayvanınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Kemirgenlerin tuvaletlerini tek bir alana yapmasına ve sonrasında kolay temizlenebilmesine yarayan bu talaşların bazıları kokuyu hapsedecek ve sıvı emiş gücü yüksek olacak şekilde tasarlanır. Bu sayede zeminde ıslaklık kalmaz ve kemirgeninizin kafesinde tuvalet kokusu barınmaz. Bu da daha konforlu ve daha hijyenik bir kafes ortamı sunabilir. Elbette ki talaşın da düzenli olarak değiştirilmesi şarttır. Bu sayede onun tuvaletinin temizliği de daha kolay hale gelebilmektedir. Kemirgenlerin uyuması için de rahat bir ortam sağlayan kemirgen talaşları, bir yatak görevi görür ve kafesin içinde yumuşak bir alan oluşturarak rahat uyku sunar. Bu nedenle de kemirgenlerin hem rahat şekilde kafes içinde hareket etmesine, yürümesine hem de dinlenmesine alan sunar. Talaş kullanımı kemirgenlerin rahat ve huzurlu bir ortama kavuşması için gerekli alanı oluşturabilir.

Kemirgenlerin doğal ortamda gibi hissetmesi için doğal olarak sunulan bu talaşlar hem sağlığı destekler hem de kemirgenlerin alerjenlerden uzak kalmasını sağlar. Kafes içinde tercih edilebilecek kağıt, gazete ve benzeri ürünler hem kimyasal hem de boya gibi alerjenleri içerebileceği için kemirgenlerin sağlığına zararlı olabilir. Oysa talaş doğal bir ürün olduğundan dolayı kemirgenlerin sağlığına herhangi bir zararda bulunmaz ve doğal ortamı yaratarak onlara daha sıcak bir yuva sunar. ZOO’nun koleksiyonunda yer alan Chipsi Limon Aromalı Kemirgen Talaşı, Chipsi Elmalı Kemirgen Talaşı, Chipsi Plus Çilek Aromalı Kemirgen Talaşı gibi ürün çeşitleri hem tavlan hem de hamster’lar için idealdir.

Kemirgenlerin tuvaleti de her hayvanda olduğu gibi koku yayar. Bunu önlemek ise ancak talaşlar ile mümkün olabilir. Talaşlar kokuyu içine hapseder ve hem kafeste hem de evin içinde kemirgen dostunuzun tuvaletinin kokusunun olmasının önüne geçebilir. Ayrıca sıvıyı emen yapısı ile de kafesin daha kolay temizlenmesine olanak sağlar. Siz tuvaletini yapan kemirgen dostunuzun kafesini temizleyene kadar hayvanın ıslanmasını, idrar ya da su gibi sıvılara temas etmesini önler. Bu da hem hijyen hem de sağlık açısından oldukça büyük bir artı puandır. Kemirgen talaşları kemirgenin uyuduğu alanda, tuvaletini yaptığı alanda, dolaştığı kafes içerisindeki farklı alanlarda tercih edilebilir. Ayrıca kafesin içinde ya da evin içinde kaydırak gibi bir oyuncak mevcutsa bunun altına talaş yerleştirilmesi de kemirgenin kaydıraktan daha yumuşak bir iniş yapmasına olanak sağlar.

Kemirgen Talaşları ile Evcil Hayvanınıza Konfor Sağlayın

Kemirgen talaşı kemirgenlerin kafeslerinin içinde tercih edilen, doğal bir yaşam alanı oluşturmak için seçilen ürünlerdendir. Kemirgenlerin uyuması, daha yumuşak bir yüzeyde yürümesi, kafesin daha temiz kalması için tercih edilir. Bu sayede kemirgenler için daha yumuşak ve daha dost canlısı bir ortam oluşturulabilir. Evcil hayvanınıza rahat ve yumuşak bir alan sağlamak istiyorsanız, Chipsi Plus Limon Aromalı Kemirgen Talaşı gibi ürün seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Hem ekonomik hem de pratik bir alt zemin sunan kemirgen talaşı, kemirgenlerin kafeslerinin içinde doğal bir alt zemin hazırlamayı sağlar. Bu sayede kafesin içine gazete, dergi ve benzeri kağıtları sermek zorunda kalmazsınız ve bu malzeme doğal olduğundan kemirgenlerin boya, kimyasal benzeri ürünlerden etkilenmesine de imkan tanımazsınız. Sağlıklı ve doğal bir yaşam alanı sunmak için kemirgen talaşları kafeslerin içinde pratik olarak tercih edilebilir.

Kullanım süresine bağlı şekilde kemirgen talaşları değiştirilebilir ve atılabilir. Yeni kemirgen talaşı serileceği zaman kafesin içi kimyasal madde kullanılmadan yıkanabilir ya da silinebilir. Sonrasında kuru zemine talaş yerleştirilir ve kemirgeniniz için hem konforlu hem de doğal bir alan yaratabilirsiniz. Kemirgen talaşlarının farklı özellikleri olabilir. Örneğin yüksek emicilik, koku hapsetme, geri dönüşümlü olma gibi farklı özelliklere sahip olabilen bu ürünler hem pratik hem de doğal bir çözüm sunabilir. Kemirgenlerin tuvaletlerinin kokusunu hapsedebilen, ıslaklığın giderilmesi için yüksek emiciliğe sahip olabilen bu tür talaşlar daha hijyenik ve konforlu bir kafes ortamı sunabilir. Ayrıca tozsuz ürünlerin tercih edilmesi kemirgenlerin toz ve talaştan kaynaklı şekilde alerjik reaksiyon göstermesini de engeller ve rahatsızlıkların önüne geçer.

Kafeslerin içinde elbette farklı ürünler de kullanılabilmektedir ancak hiçbir ürün kemirgen talaşı kadar yüksek konfor sağlayamaz. Kemirgenler uyumak ya da dinlenmek için talaşı tercih edebilir. Bu sayede yumuşak bir yüzeyde rahat bir uyku çekebilirler. Gazete, dergi ve benzeri ürünlerden bir altlık yapmak ise kemirgende alerjileri meydana getirebilir, kimyasal ürünlerin ve boyaların yer alması; kemirgeninizin ısırması ve kemirmesi durumunda rahatsızlıklara yol açabilir. Bu sebeple en sağlıklı tercih kemirgen talaşı olacaktır. Maliyet bakımından pek çok ürüne göre daha karlı olan bu ürünlerin sık sık değiştirilmesi gerektiği için bütçe dostu bir imkan sağlar. Kemirgeninizin kafesini her temizlediğinizde talaşları değiştirmeniz gerekeceği için çok fazla miktarda ürüne ihtiyaç duyarsınız. Talaşlar ise sıkıştırılmış şekilde paketlenen, düşük maliyetli ve kemirgenlerin kullanımına uygun ürünler olduğundan hem sizin maddi anlamda zorlanmanız neden olmaz hem de daha sağlıklı ve konforlu bir alan yaratmanız yardımcı olabilir.

Kemirgen Talaşı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kemirgen Talaşı Nasıl Olmalı?

Hareketli ve sosyal olan kemirgenlerin bakımına diğer evcil canlılara göre daha çok özen gösterilmelidir. Çünkü doğaları gereği kemirgenlerin patileri, köpek ve kedilerin patileri gibi dayanıklı değildir. Bu sebeple kemirgen kafeslerinin zemininde kullanılan altlık evcil hayvanınızın patisine zarar vermeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Kemirgen talaşı, kemirgenlerin kafes zemini için kullanılan bir çeşit yatak malzemesidir. Bu yatak malzemesinin temizliği sağlayabilmesi ve yumuşak olması gerekir. Fakat kemirgenin cinsine ve türüne göre de malzemelerin nasıl olması gerektiği değişmektedir. Mesela cüce bir hamstera sahipseniz çok hareketli olmaları bu talaşların altına girmesine neden olacaktır. Beslediğiniz kemirgenin türü ve boyutu da kemirgen talaş seçiminiz için etkilidir.

Kemirgen talaşları, paketlenmiş ve sıkıştırılmış olarak satıldıkları için kullanımı kolaydır. Bu talaşların hoş kokular yayması için çilek ve limon kokulu olanları popülerdir. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli husus kemirgen talaşının tozsuz ve idrar emici olmalıdır. Yani seçtiğiniz kemirgen talaşı hijyenik koşulları sağlamalıdır. Sağladığı taktirde idrar ve dışkı sebebiyle bakterilerin üremesini kontrol altına almanızı kolaylaştıracaktır. Kemirgeniniz için bulduğunuz ideal talaşın, kafese uygun olması da önemlidir. Kemirgenler, kafeslerinde sosyalleşebilmek, sahipleriyle ya da varsa arkadaşlarıyla oynamak için konforlu bir alan isterler. Mesela bakımı zor olan kemirgenlerden birisi tavşanlardır. Bu tavşanlar sosyalleşemedikleri ve kafeslerinde yeterli konforu bulamadıkları zaman psikolojik rahatsızlıklar yaşar. Bu sebeple kemirgen talaşı seçimine dikkat etmelisiniz ve kemirgeninizin psikolojik durumunu kontrol altına almalısınız. Çünkü kemirgenler doğaları gereği çok hassas hayvanlardır.

Kemirgen Talaşı Ne İşe Yarar?

Kemirgenlerin kafes içerisindeki konforunu ve hijyenini sağlamak amacıyla kemirgen talaşı kullanılmalıdır. Kemirgen talaşı, kafesin daha temiz ve aynı zamanda daha korunaklı olmasına yardımcı olur. Çok hareketli olan kemirgenlere kemirgen talaşları son derece önemli ihtiyaçlardan biridir. Kafesin zeminindeki altıklara kemirgen talaşı kullanımı hassas kemirgenler için oldukça yararlıdır. Çünkü kemirgenlerin sağlıklı ve huzurlu bir ortam içinde olmaları gerekir. Özellikle de kemirgenler çok hareketli canlılar oldukları için evcil hayvanlara oranla daha çok dikkat edilmesi gerekli konulardan biridir. Kafes seçimi kadar altlık zemini ve talaş seçimi de çok önemlidir. Kemirgen talaşı, kemirgenlerinin konforunu sağlamak konusunda çok yardımcı olacaktır. 

Kemirgen talaşı, kemirgen kafesinin altlıkları için ihtiyaç olan bir üründür. Kafesin zemininde bir bakıma altlık olarak kullanılır. Bunun sayesinde kafesteki istenilen hijyen ortamı sağlanmış olur. Ancak bilinmesi gereken önemli faktörlerden birisi de beslediğiniz kemirgene uygun olan talaş seçimini yapmak olacaktır. Bundan dolayı talaş seçimini çok dikkatli yapmalısınız. Kemirgen talaşının içinde hiçbir kimyasal ürünler yer almaz. Bu sebeple gönül rahatlığıyla kemirgeniniz için kullanabilirsiniz. Kemirgen talaşını, kemirgenin yatak malzemesi olarak da düşünebilirsiniz. Diğer evcil canlıların olduğu gibi kemirgenlerinde konforu çok önem arz eden konudur. Bu talaşlar paketlenmiş şekilde satılır ve kullanımı çok kolaydır. Kemirgen talaşını alarak, kafes içindeki istenmeyen kokulardan da kurtulmuş olursunuz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR