₺130,00 KDV Dahil
₺156,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺130,00 KDV Dahil
₺156,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺67,00 KDV Dahil
₺80,40 KDV Dahil
₺67,00 KDV Dahil
₺80,40 KDV Dahil

Kemirgen Talaşları

Kemirgenlere uygun bir yaşam alanı sunulması için zeminin talaş ile kaplanması gerekmektedir. Kemirgen talaşı olarak isimlendirilen bu ürünler hem kemirgen dostlarımız hem de onları yetiştiren sizler için çok sayıda avantaj sağlamaktadır.
Talaşlar birçok farklı ağaçtan elde edilebilmektedir. Kemirgenler talaşın hangi ağaçtan elde edildiği ile çok fazla ilgilenmezler. Talaşın üzerinde her zaman daha rahat ve konforlu bir şekilde zaman geçireceklerdir. Kemirgen kafesleri satın alınmışsa tüm kafesin zeminini kaplayacak şekilde talaşların alınması şarttır. Yaşam alanının olmazsa olmazları arasında yer alır.
Kemirgen beslemenin en zorlayıcı etmenlerinden bir tanesi kokudur. Eğer kemirgenler doğru bir şekilde bakılmıyorsa etrafa kötü koku yayma durumları söz konusu olabilmektedir. Kafeslerde kullanılan kemirgen talaşı kötü koku oluşmasını en iyi şekilde engelleyen ürünlerden bir tanesi. Kemirgenlerin idrarları ya da etrafa dökülen sıvılar talaşlar tarafından emilir ve etrafa kötü kokuların yayılması engellenir.
Talaşların kullanılması kafeslerin temizlenmesini de kolaylaştırmaktadır. Her noktaya akan sıvıları ve onların bıraktığı izleri temizlemek yerine talaşların kolayca yenilenmesi yeterli olur. Bu sebeple de kemirgen besleyen kişilerin hiç düşünmeden zemin kaplaması olarak talaş satın alması gerekli olacaktır.
Zeminde kullanmak üzere kemirgen talaşı satın alacaksanız kemirgeninizin türüne ya da cinsine göre bir seçim yapmanız mümkün olmaz. Tavşanlar ya da hamster gibi canlılar için özel olarak imal edilen talaşlar bulunmamaktadır. Oluşturulan talaşlar tüm kemirgen türleri için geçerli olur.
Talaşlar satın alındıktan sonra kemirgen dostlarımızın talaşlar üzerinde geçirdikleri zaman incelenmelidir. Farklı bir talaş türünün üzerinde daha fazla zaman geçiriyorlarsa onu daha fazla beğendikleri anlaşılır ve artık o talaş üzerinden devam edilir. Bazı durumlarda talaş değişiklikleri kemirgenlerin davranışlarında hiçbir değişikliğe sebep olmaz.