Çelik Köpek Kabı ile Dostunuzun Sağlığını Destekleyin

Köpeklerin mamalarını ve suyunu sağlıklı bir şekilde tüketebilmesi için onlara özel üretilen kaplara ihtiyaç duyulur. Bu kaplardan biri de çelik köpek kabı. Siz de ailenizin değerli üyesi köpeğiniz için çelik kaplar arıyorsanız; en kaliteli ürünleri sayfamızda keşfedin!

Köpeklere özel üretilen kaplardan bir tanesi çelik köpek kaplarıdır. Çelik kaplar çok dayanıklı ve sağlam kaplardandır. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen köpek kapları, ek bir koruyucu katmanla kaplandığı için daha dayanıklı ve kalitelidir. Köpek ısırmaya meyilliyse, paslanmaz çelikten üretilen kaplardan tercih edilmeli ve olası hasarlar önlenmelidir. Köpeğin çenesi ne kadar güçlü olursa olsun, çelik kaplar en yüksek korumayı sağladığı için hiçbir hasar almamaktadır. Köpek mama kasesini kemirmeye eğilimliyse, sağlamlığı elde etmek ve böylece evdeki gürültüden de kaçınmak için çelikten üretilen kaselerden tercih etmek çok doğru olacaktır. Bunun için Trixie Paslanmaz Çelik Mama ve Su Kabı model ideal bir seçenek.

Köpeklerin güvenliği açısından çelik kapların kullanımı son derece önemlidir. Diğer mama kapları çok çabuk çizilebildiği, aşınabildiği için aralıklara biriken parçalar zamanla bakteri, virüs ve mikrop haline gelmektedir. Bu kapların çok iyi şekilde yıkanması ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ancak çelik kaplarda böyle bir durum söz konusu değildir.

Bu kaplar son derece hijyeniktir ve bulaşık makinesinde kolay bir şekilde temizliği sağlanabilmektedir. Aynı zamanda bu kaplar gözeneksizdirler, bu da küçük mikropların ve bakterilerin çanağın üzerine sızamayacağı anlamına gelmektedir. Bu parlak ve metal kaseler kolayca aşınmazlar, bu da yiyecek parçalarının saklanabileceği çatlakların ve yarıkların olmayacağı için çok sağlıklı olduğu anlamına gelmektedir. Çelik kaplar makine de yıkabilir ve kokuyu hapsetmezler, böylece daha hijyenik bir kullanım sağlarlar. Kolay kullanım olanağı sunan bir kap arıyorsanız; Zampa Kedi Köpek Kaymaz Tabanlı Mama Su Kabı satın alabilirsiniz.

Çelik köpek kaseleri, hassas cilde sahip olan köpekler için çok doğru bir tercihtir. Ancak güneşte çok ısınabileceği ve soğukta donabileceği için dış mekanlarda dikkatli kullanılması gerekmektedir. Köpeğe en ideal, sağlıklı ve uzun ömürlü kabı tercih ederek onu mutlu edebilirsiniz.

En İyi Çelik Köpek Kabı Modelleri ZOO’da!

Çelik köpek kabı, köpeklerin mamasını ve suyunu tükettiği en sağlıklı kaplardan biridir. Bu kaplar köpekler özel üretilir ve üzerinde bakteri, virüs ve mikrop oluşumuna müsaade etmez. Bunun yanı sıra çok dayanıklı ve sağlam kaplar olarak uzun yıllar kullanım sağlar. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen mama ve su kapları, ek bir koruyucu katmanla kaplandığı için son derece dayanıklıdır. Köpek çok hareketli ve ısırmaya meyilliyse, paslanmaz çelik kase dökülmeyi ve olası zararı önlemek adına çok iyi bir tercih olacaktır. Trixie Köpek Ayaklı Mama ve Su Kabı Paslanmaz Çelik model tam da bu amaca hizmet eder.

Köpeğin çenesi ne kadar güçlü olursa olsun, paslanmaz çelikten imal edilen kaplar en yüksek korumayı sağlayacaktır. Köpek mama kasesini kemirmeye eğilim gösteriyorsa, sağlamlığı sağlamak ve böylece evdeki gürültüden de kaçınmak için çelikten üretilen kaselerden tercih etmek idealdir.

Çelik köpek kabı modellerinden her zaman iki adet satın alınması önerilir. Bunlardan biri su kabı diğer ise mama kabı olmalıdır. Bu kaplardan ayrı ayrı almak yerine birbirine monte edilmiş olan kap modellerinden de tercih edilebilir. Örneğin, Trixie Köpek Mama Su Kabı Tıkırtısız Paslanmaz Çelik adlı ürünümüz bu tarz bir modeldir. Çelik mama ve su kapları köpeklerin ismine özel de üretilmektedir. Bunun yanı sıra renkli ve desenli çelik kaplarda mevcuttur. Kırmızı, mavi, turuncu, yeşil, gri, pembe ya da dilenen herhangi bir renkte ve desende, her zevke hitap edecek modeller vardır. Bu kapların iç yüzeyi metal, dışı ise renkli ve birbirinden güzel desenlere sahiptir. Hoş ve sevimli görünen bir çelik köpek kabı istiyorsanız; Zampa Kaymaz Tabanlı İki Renkli Kedi Köpek Mama Su Kabı satın alabilirsiniz.

İkili çelik kaplardan hem alçak hem de yüksek olan modelleri bulunmaktadır. Bu kaplar altındaki plastik kaymazlar sayesinde güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ikili çelik kapların oval olanlarının dışında kareli olan modelleri de bulunmaktadır. İkili modeller köpeğe yeterli gelmiyorsa üçlü modellere de bakılabilir. Depolu mama ve su kapları ise kalan mamayı ve suyu rahatlıkla görebilmeyi sağlar. Çelik mama ve su kaplarında desenli, renkli ve ikili krom kaplama modellerinde geniş bir çeşitlilik söz konusudur. Bu kaplarda bulunan kanca askısı ile kabı istenilen bölüme asmak mümkündür. Her zevke ve ihtiyaca yönelik üretilen çelik kaplardan tercih ederek köpeğin sağlıklı ve konforlu beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kaliteli Çelik Köpek Kapları ile Hijyenik ve Sağlıklı Beslenme

Köpek sahiplerinin en sık kullandığı ürünlerin başında kaplar gelir. Köpeklerin mama ve su ihtiyaçlarını giderebilmesi için bu kapların önemi büyüktür. Bu kapların sağlıklı ve hijyenik bir ürün olması köpeğin sağlığı açısından önem arz etmektedir. Çelik köpek kabı diğer kaplara kıyasla daha çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan ilki sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Çelikten üretilen kaseler paslanmaya karşı dayanıklı olurlar ve köpeğin ısırma darbelerine karşı dayanabilirler. Köpek diğer kapları ısırıyorsa ve aşındırıyorsa eğer çelik kaselerde bu durum yaşanmayacaktır. Bu yüzden, örneğin Zampa Metal Desenli Kedi Köpek İçin Mama Su Kabı gibi bir ürün alabilirsiniz.

Çelik köpek kapları güvenlik açısından da bir adım öndedir. Diğer malzemelerden yapılan kaplarında çiziklerine, aşınmalarına ve yarıklarına dolan mama parçalarının zamanla bakteriye ve dönmemesi için sık sık yıkayıp dezenfekte edilmesi gerekir. Ancak çelik köpek kapları son derece hijyeniktir ve normal bir deterjan ile kolayca temizlenebilmektedir. Aynı zamanda bu kaseler aşınmalara ve çizilmelere karşı sağlam olduğu için bakteriler çanağın yüzeyine sızmaz. Bu parlak metal kaplar kolay kolay çizilmez, bu da mama parçacıklarının veya bakterilerin girebileceği yarıkların ve çatlakların olmayacağı anlamına gelir. Güvenli, hijyenik ve sağlıklı kullanım için Zampa Kemik Desenli Kedi Köpek Mama ve Su Kabı da tercih edebilirsiniz.

Çelik kaplar bulaşık makinesine atılıp pratik bir şekilde yıkanabilir. Ayrıca bu kaplar kokuyu hapsetmez ve bu da çelik kapların diğer seçeneklerden daha hijyenik olduğu anlamına gelir. Çelik kaplar, hassas cildi olan köpekler için harika bir seçimdir. Köpekler yemeğini yerken çenelerini sürekli kaba sürterler ve tahriş olurlar. Ama bu durum çelik köpek kapları için geçerli değildir.

Çelik kaplar, tekli olabildiği gibi ikili ve üçlü de olabilmektedir. Köpeğe mamasını ve suyunu aynı anda sunmaya imkan tanımaktadır. Bu kapların altında bulunan lastikler kaymasını önlemekte, bu lastikler köpeğin mamasını ve suyunu devirme ihtimalini en aza indirmektedir. Bunun yanı sıra köpeklerin mamasını ve suyunu deviremeyeceği kadar ağırlığa sahiptir. Çelik kaplar hem köpeklerin sağlığı ve hijyeni için hem de sahiplerinin konforu için çok kullanışlı kaplardır.

Çelik Köpek Kabı ile Dostunuzun Sağlığını Destekleyin ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Çelik Köpek Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeklerin mama ve suyunu sağlıklı bir biçimde tüketebilmesi için mama kaplarının önemi büyüktür. En iyi köpek kabını seçebilmek için köpeğin büyüklüğünü, cinsini, yaşını, yemek yeme tarzını ve sağlığını hesaba katmak gerekir. Piyasada birçok çeşitliliğe sahip mama ve su kapları vardır. Bu kaplardan biri de çelik köpek kaplarıdır. Bu aşamada bakıldığında köpeğin ne sıklıkla beslendiği, kuru veya ıslak mama tüketip tüketmediği ve mama türüne bağlı olarak az veya çok fazla yiyip yemediği önemlidir.

Çelik kasenin servis edilen yemeğin hacminden 4 kat kadar büyük olması gerekir. Ancak bu konuda asıl dikkate alınması gereken husus köpeğin ırkı ve ne kadar büyük olduğudur. Büyük ırk köpekleri ve uzun köpekler için derin bir çelik kap seçilmesi gerekir. Büyük, uzun burunlu veya kulaklı köpekler, dar bir çelik kaptan yemek yerken zorluk çekerler. Mamasına ve suyuna daha güvenli ve kolay ulaşabilmesi için köpeğe derin ve geniş bir çelik kabın alınması doğru olacaktır.

Yavru köpekler, küçük ırk köpekleri veya kalkık burunlu köpekler için sığ bir çelik kase denemek daha kullanışlı olacaktır. Derin ve geniş kaplar, küçük köpeklerin ve yavru köpeklerin yemeğe ulaşmasını engelleyebilir. Bu tür köpekler için daha sığ bir çelik kase tercih edilerek köpeğin rahat ve zahmetsiz bir şekilde mama yemesi sağlanabilir. Küçük köpekler için ulaşamayacağı kadar uzun ve derin çelik kaplardan almamak gerekir. Hem mama kabının hem de su kabının olduğu bir kap alınarak köpeğin belenme zamanları en kaliteli ve rahat bir hale getirilebilir.

Özellikle köpeğin boyun, sırt ya da eklem sorunları varsa ona uygun boyutta kap alarak, mamasını daha rahat yemesi sağlanabilir. Böylece köpek yemeğini tüketirken çok fazla eğilmek zorunda kalmayacaktır. Bu durum hassas bölgelerde hissedilen acıyı hafifletebilir ve özellikle yaşlı köpekler için çok iyi bir seçenek olur. Küçük köpekler için ulaşabileceği ve yemeğini rahatça yiyebileceği bir çelik kase alınmalıdır. Çelik kaselerin alt kısmında kauçuk tabandan olduğundan emin olunmalıdır. Kauçuk tabanlı çelik kaseler, oyun oynamayı seven ve meraklı olan köpeklerin mama kaplarını devirmesini önler. Kauçuk tabanlar, çelik kaselerin kaymamasını önleyecek ve mamanın dökülme ihtimali azalacaktır.

Çelik Köpek Kabı Sağlıklı Mı?

Köpeklerin yaşam konforunu sağlamak tümüyle sahibinin sorumluluğundadır. Köpek sahipleri onlar için gerekli olan ürünleri sağlamak ve sağlığını korumak için gerekenleri titiz bir şekilde yapmak zorundadır. Bunlardan biri de köpeğin sağlıklı ve konforlu bir şekilde beslenebilmesidir. Köpeğin mamasını ve suyunu tüketirken rahat etmesini ve sağlıklı beslenebilmesini sağlamak için sağlıklı bir kap almak gerekir. Çelik köpek kapları sağlıklı kaplardan biridir. Bu kapların kaliteli ve güvenilir olması köpeğin sağlığı açısından önem taşımaktadır.

Çelik kaplar son derece sağlam ve dayanıklı kaplardır. Bu kaplar paslanmaya karşı sağlam olurlar ve köpeğin ısırma darbelerine karşı dayanıklılık gösterirler. Diğer kaplara kıyasla çelik kaplarda çizilme, kırılma ve aşınma gibi durumlar yaşanmamaktadır. Diğer malzemelerden yapılan kapların çiziklerine, aşınmalarına ve yarıklarına dolan mama parçalarının zamanla bakteriye ve mikroba dönüşmemesi için kapların sık sık yıkanıp, dezenfekte edilmesi gerekir. Ancak çelik kaplarda aşınma olmadığı için herhangi bir mikrop, virüs veya bakteri oluşmamaktadır. Bu kaplar oldukça hijyeniktir ve temizliği kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Çelik kaplar kokuyu hapsetmez ve bulaşık makinesinde pratik bir şekilde yıkanabilir.

Çelik köpek kapları, hassas cildi olan köpekler içinde çok sağlıklı ürünlerdir. Mamasını ve suyunu tüketirken cildi sürekli kaplara değen köpekler zamanla tahriş olurlar. Ancak çelik kaplarda böyle bir durum yaşanmamaktadır. Çelik kaplar, kaliteli ve köpeğin sağlığı için herhangi bir risk oluşturmayan malzemelerden üretildiği için gönül rahatlığıyla kullanılacak ürünlerdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR