Kedi Tasması

Temel kedi ürünleri arasında kedi tasması çeşitleri de var. İstediğiniz özellikte, renkte, modelde ve tasarımda birçok kedi tasmasını sayfamızda keşfedebilirsiniz!

Her Tercihe Uygun Kaliteli Kedi Tasması

Kedi tasması alırken belli kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Kedinizin adının, iletişim bilgilerinizin üzerinde yazacağı bir künyeye sahip olan tasmalar kediniz kaybolursa onu bulmanızı daha kolay hale getirebilir. Ayrıca tasmanın kedinizin boynu için uygun olup olmadığı, alerjik etkide bulunup bulunmayacağı, kayış ile kullanacaksanız nasıl kayış takılacağı, zilli olup olmadığı gibi farklı pek çok detayı göz önünde bulundurarak kediniz için uygun bir tasma satın alabilirsiniz.

Kimi zaman tasmanın rengi, modeli ve görünüşü de kedi sahipleri ile önem taşır. Kedisinin daha şık ya da farklı görünen bir tasmaya sahip olmasını isteyen kedi sahipleri renkli, desenli ya da taşlı veya zımbalı modelleri tercih edebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise tasmanın üretildiği malzemedir. Örneğin kimyasal boyalar kullanılarak hazırlanan kimi ürünler kedinizin cildinde alerjilere neden olabilir. Benzer şekilde tasmanın boyna değen kısmı da cildi tahriş edecek ya da alerji meydana getirecek bir kumaştan üretilmiş olmamalıdır. Bu nedenle öncelikli olarak tasmanın boyna değen iç kısmının dokusuna odaklanmanız gerekir.

Tasmanın üzerindeki taş, boncuk ya da zımba gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Bu detaylar her ne kadar kedinizin daha tarz sahibi durmasına yardımcı olsa da tehlikeli olabilir. Tasmadan kopan bir boncuğu kediniz yutabilir, zımba gibi bir metali de yanlışlıkla yutarak büyük sindirim problemleri yaşayabilir. Bu nedenle iyi şekilde sabitlenmiş olan detayları içeren tasmaları satın almalısınız. Ayrıca metal detayları içeren tasmaların bu metal detaylarının paslanmaması ve kedinizin boynuna da zarar vermemesi gerekir. Kediniz için bir tasma alırken zili olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer kediniz saklanmayı ve tek başına vakit geçirmeyi seven bir kediyse zil, ev içinde dolaşan kedinizin yerini tespit etmenize yardımcı olabilecektir. Bu nedenle de zilli tasmalar sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Ayrıca işitme engelli kediler siz seslendiğinizde sesinize gelmeyeceği için onun yerini tespit edebilmeniz için zilli bir tasma tercih etmeniz ev içinde hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Kedinizi dışarıda gezdiriyorsanız sahipli olduğunun bilinmesi için tasmasının olması önemlidir. Bu sebeple kedinizin kaybolması gibi bir durumda daha kolay şekilde bulunabilmesi için tasmasının bir künye takma alanına sahip olması gerekir. Bu künyeye isterseniz kedinizin adını, kendi telefon numaranızı veya ev adresinizi yazdırabilirsiniz. Kedinizin kaybolması gibi olumsuz bir durumda daha kolay iletişim sağlanabilir. Kedinizle yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve bu sırada kedi tasması kullanıyorsanız kediler için üretilen göğüs tasmalarını tercih edebilirsiniz. Bu tasmalar kedinizin boynunu çekmez ve boynuna zarar vermez. Göğüsten sabitlenen bu tasmalar sayesinde kedinizi kolaylıkla kontrol etmeniz ve canını acıtmadan onu dolaştırmanız mümkün olabilir. Bu tasmalar özellikle de büyük ve hareketli kediler ile yapılan yürüyüşler sırasında tercih edilmektedir.

Kedinizin boyun ölçüsüne uygun olan bir tasmayı boynundan çıkaramayacağı ölçüde takın. Kediler ilk zamanlar tasma takmaktan pek keyif almayacağı için bunu çıkarmaya çalışacaktır. Kedinizin tasmadan kurtulmaması için tasmayı boynundan çıkamayacak bir şekilde takın. Bunu yaparken onun boynunu fazla sıkmamaya da özen gösterin. ZOO’nun kedi tasması koleksiyonuna göz atarak, kediniz için en güvenilir tasmayı bulabilirsiniz.

İlgili Kategoriler: Kedi Boyun Tasması, Kedi Göğüs Tasması

En Kaliteli Kedi Göğüs Tasması Çeşitleri ZOO’da!

Sevimli dostlarımız kedilerin sağlıklı büyümesi ve konforlu yaşaması için onlara aldığımız her şeyin kaliteli olmasını isteriz. Onların sağlığı, güvencesi ve hassasiyeti için seçeceğimiz ürünlerde çoğu zaman kararsız kalırız. Bu kararsızlığı yaşadığımız ürünlerden birisi de kedi göğüs tasması modelleri olmaktadır. Kedileri enerjilerini atabilmeleri için gezdirmemiz çok önemlidir. Dışarı çıktıkları zaman karşılaşacakları tehlikelerden dolayı alacağımız en doğru önlem sağlam bir göğüs tasmasına sahip olmaktır. Kediniz için boyun tasması özel durumlarda veya yakın mesafeli yürüyüşlerde, az kalabalık olan ortamlarda kullanılır. Boyun tasmaları kedinizin boyun kısmına takılı oldukları için ani hareketlerinde ona zarar verebilir. Bu yüzden kedinize göğüs tasmasını tercih edebilirsiniz. Göğüs tasması kedinin tüm gövdesini kapladığından daha güvenlidir. Kediye elbise gibi giydirilen bu tasmalar onların hoşuna gitmeyebilir. Başka kedilerin ve köpeklerin olduğu parklarda, trafikte, yürümeniz gereken sokaklarda kullanımı oldukça uygundur.

Kediler için göğüs tasması seçerken en önemli etken ölçüdür. Tasmayı seçerken kedinizin boyun ve göğüs ölçüsünü tam olarak bilmeniz gerekiyor. Tasmaların birçoğu ayarlanabilir tasmalardandır. Yani kedinizin durumuna göre kısaltma ya da uzatma yapabilirsiniz. Tasmayı kullanmanız için ek olarak gezdirme kayışına sahip olmalısınız. Bu kayışların pek çok çeşidi vardır. Bu çeşitler kullanım şekilleri ve malzeme farklılıklarına göre değişir. Gezdirme kayışındaki kullanılan malzemelerin sağlamlığı çok önemlidir. Tasmanın kopması veya zarar görmesi halinde ufak talihsizlikler yaşayabilirsiniz. Bu sebeple sağlam ve uzun bir süre kullanacağınız tasmaları tercih etmelisiniz. Göğüs tasmasının malzemesi de kedinizin tüy ve deri sağlığı için çok önemlidir. Kalitesiz veya kötü bir malzemeden yapılan göğüs tasması kedinizde bölgesel olarak tüy kaybı ve deri tahribatına yol açar. Özellikle de kedinize giydiğiniz iç kısımlar kaliteli ve yumuşak olmalıdır.

Gezdirmek için aldığınız göğüs tasmaların en çok tercih edilenleri arasında otomatik gezdirme tasmaları vardır. Bu tasmalar kedinizin kilosuna ve ırkına göre tercih edilir. Kedinizin boyun veya göğüs tasmasının çengeline takıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. En kullanışlı olanları uzayıp kısalan kayışlılardır. Kolay bir şekilde kilitlenebilir olması herhangi bir tehlikenin anında kedinize hakim olmanızı sağlar. Kayışın uzun olması kediniz sizden uzaktayken de yönlendirmenizi sağlar. Otomatik olmayan kayışlar genelde kısa oluyor. Naylon, deri, zincir gibi birçok malzemeden üretilmiş kayışların en önemli özelliği sağlam olmasıdır. Kedinizle seyahat sırasında kullanacağınız araba içi ekipmanları çok çok tasma aparatı vardır. Bu aparatların sayesinde kedinizin tasmasını emniyet kemerinin olduğu kısma kolaylıkla bağlayarak güvenle seyahat edebilirsiniz.

Göğüs tasmalarını seçerken kedinizin rengine, tarzına göre de seçim yapabilirsiniz. Yavru bir kediniz varsa zilli olan tasmalardan tercih edebilirsiniz. Zilli tasmalar, kedinizin bir yerde kaybolma veya sıkışma ihtimalini azaltmak için kullanılmaktadır. Kedinize aldığınız göğüs tasmasını alırken araştırmalar yaparak tüm bu saydığımız özelliklerin ışığında seçimler yapmanızı öneririz.

Güvenli Kedi Boyun Tasmaları

Kedinize seçtiğiniz tasmalar küçük ya da büyük gelerek birçok soruna neden olabilir. Mesela küçük olan kesi tasmaları kedinizin boynunu sıkarak onu nefessiz bırakabilir. Aynı şekilde büyük gelen kedi boyun tasması da kedinizin güvenliği açısından açık verebilir. Bu sebeple seçeceğiniz tasma tam kedinizin boynuna göre olmalıdır. Kediniz çok hareketli ise kedinize zilli tasmalardan tercih edebilirsiniz. Böylelikle kediniz her hareket ettiğinde ses çıkartacaktır. Evde veya bahçede kaybolduğunda, küçük kazalar yaşandığında ya da kaçtığında kedinizi bulmak çok kolay olacaktır.

Kediniz hem ev içinde hem de dışarı da yaşamayı seviyor olabilir. Bu sebeple günün herhangi saatinde evden çıkarak dışarıda gezer. Dışarıda gezerken kedinizin sahipli olduğunun belli olması için doğru tasmayı seçmeniz çok önemlidir. Kedilerin tasmasında künye bulunandan tercih ederek nota iletişim bilgilerinizi yazmalısınız. Kediniz gezen bir kediyse dışarıda oldukları zamanlar sürekli bölgelerini genişleterek, farklı bölgelere gideceklerdir. Böyle zamanlarda kediniz kaybolur. Kedinizle karşılaşan duyarlı insanlar sizin numaranıza ulaşır ve size haber verir. Kediniz dışarıda gezen bir kedi değilse evden kaçmaması için de ona uygun tasma tercih edebilirsiniz.

Duyma engelli bir kediye sahipseniz onun güvenliği için zilli bir tasma almak sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. İşitme engelli kediniz sizin sesinizi duymayacağı için evin içinde veya bahçede kayboldukları zaman onu bulmak çok daha kolay olacaktır. Kedinizin ev kedisi olduğunu belli etmek ve estetik için tasma seçmek istiyorsanız onun için desenli, taşlı ve kurdeleli modellerden seçebilirsiniz. Kedinizle yürüyüş yapmayı seviyor ve bunun için ona tasma seçmek istiyorsanız gezdirme tasması almalısınız. Bu tasmalar göğüs tasmaları olarak bilinir ve kedinizin göğüs kısmına takılarak kullanılırlar. Bu tarz ürünleri alarak kedinizle birlikte yürüyüş yapabilirsiniz.

Kedinize tasma seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de tasmanın güvenilir olmasıdır. Kedinizin tasması bir yere takıldığı zaman hızlı bir şekilde açılmamalıdır. Tasmanın üzerine telefon numarası, ad-soyadı ve adres yazacağınız bir alanın olması gerekir. Keskin, köşeli, uçlu ve sert malzemeli olan tasmalar kedinizi rahatsız edeceği için tercih etmemelisiniz. Tasmanın malzemesini bilerek almalısınız. Kedinize zarar verecek rengini atacak malzemelerden yapılması ona zarar verecektir. Tasmanın boyutunu kedinizin ölçüsüne göre almalısınız. Küçük ya da büyük olan tasmalar sizlere sorun yaratacaktır. Tasma küçük olursa kedinizin boynunu sıkar ve boğulma ihtimali oluşturur. Büyük olursa kediniz çıkararak kaçma girişiminde bulunabilir. Bu sebeple kedinize seçeceğiniz tasma ayarlanabilir olmalıdır.  Tasmanın görselliğine göre seçim yapmak istiyorsanız mutlaka kedinize zarar vermeyecek tasmaları seçmelisiniz. Gezdirme tasması seçerken tasmanın uzunluğuna göre karar verebilirsiniz. Böylelikle kediniz dışarıda sizi çekiştirmeyip rahatlıkla gezecektir.

Kedi Tasması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kedi Tasmasının Önemi Nedir?

Sevimli dostlarımız kediler sağlıklı ve neşeli olmaları için günlük hareket halinde olarak enerjilerini harcamaları gerekiyor. Eğer hareket alanı kısıtlanırsa ve sadece evde zaman geçirirlerse kediler depresyona girerler. Her evcil hayvan için geçerli olan bu durum kediler de daha kötü sonuçlara yol açabiliyor. Bu durumlara çözüm olarak kediler ev dışında zaman geçirebilirler.

Dışarıda bulunan her şey kediniz için çok tehlikeli olabilir. Bunların arasında; arabalar, insanlar, rögar kapakları, hayvanlar vb. tehlikeler olabilir. Bunların yanında kedinizin dışarıya çıktığına heyecanlanması ve zaman zaman heyecanları gereği hırçın davranışlar sergilemesi görülebilir. Dolayısıyla kedinizin sağlığı ve güvenliği için kedi tasması takmak önemlidir. Kedinizin güvenliği için tasma takmak çok önem taşır. Buna sebep ise dışarıda bulunan türlü tehlikelerdir. Bu tür tehlikelerden kedinizi korumak için en mantıklı hareket tasma takmak olacaktır.

Sevimli dostunuzla normal koşullarda sokakta gezmeniz ve onun tek başına dolaşması çok tehlikeli olabilir. Etrafta çok fazla hayvan ya da araba olabilir. Bu gibi durumlarda kedinizin kontrolünün sizlerde olması onun sağlığı için çok önemlidir. Mesela kedinizin bir anda yolun ortasına veya caddeye doğru fırlaması onun can güvenliği için son derece tehlikelidir. Bununla beraber etrafta bulunan diğer hayvanlar kedinizin üzerine doğru gelip ona baskı kurarak zarar vermeye çalışabilirler. Bu gibi durumlardan kedinizi korumak ve onun güvenliği sağlamak için kedi tasmasını takmak son derece önem taşımaktadır.

Kedi tasmaları yalnızca sevimli dostunuzu gezdirmek ya da estetik bir hava katmak için kullanılmamaktadır. Bizler her ne kadar istemesek de onların zaman zaman kaybolma ihtimalleri vardır. Bu gibi endişe veren durumlarda sevimli kedinize hemen kavuşmak adına kedi tasmasının üzerine adını, adresinizi ya da telefon numaranızı yazmak çok doğru olacaktır. Bu çok önemli bir konudur. Bu sebeple kedi tasmasını kullanmanızın son derece önem arz ettiğini söyleyebiliriz.

Kedi Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız kedilere tasma seçerken dikkat etmemiz gereken önemli detaylar vardır. Kedilerin can güvenliğini sağlayan ve onu bütün tehlikelerden koruyan tasmanın detaylarının olmaması olmazdı. Kediniz için tasma seçerken, tasmanın dayanıklı ancak esnek olmamasına çok önem göstermelisiniz. Köşeli ya da sert maddelerle tasarlanan kedi tasmaları onun için rahatsızlık oluşturabilir. Bu yüzden kedi tasması seçerken bu detaylara dikkat etmelisiniz. Kedinizin güvenliğini sağlamayı hedeflerken rahatlarını bozmaktan kaçınmalıyız.

Kedinize tasma seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta da tasmanın yapıldığı malzemelerdir. Güzel bir görüntü vermek için kedinize renkli, parlak, gösterişli tasmalar alabilirsiniz fakat güzelliği için alınan bu tasmalar kedinizin boynuna renk, pul, sim bırakabilir. Bu durum çok can sıkıcı sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple kedinize tasma seçerken yapıldığı malzemeleri özenle incelemeniz gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR