Köpek Su Pınarı

Köpeğinizin sağlığını desteklemek adına, ona yeteri kadar temiz su sağlamalısınız. Köpek su pınarı ile köpeğinizin su tüketimine yardımcı olabilirsiniz. Köpek su pınarı modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Köpek Su Pınarı ile Sevimli Dostunuzun Sağlığını Koruyun

Tercih edilen köpek su pınarları, devamlı olarak akış içerisinde olan bir suyun köpekleriniz tarafından tercih edilebilmesini sağlar. Köpek su pınarları sayesinde köpeklerin sularının filtreleme tekniği ile temizlenmesi ve arındırılması da mümkün olabilmektedir. Bu ürünler sayesinde köpekler durağan suyu içmek zorunda kalmaz ve suyun içerisinde yer alan toz, bakteri ve benzeri pek çok zararlı ürün de geri akış sırasında ayrıştırılarak temizlenmiş şekilde köpeğinize sunulur.

Köpeklerin durağan suyu uzun süre içebilmesi olası değildir çünkü durağan su içerisinde çok fazla bakteri birikebilir ve toz, kıl benzeri ürünler de su içerisinde yer alabilir. Durağan suyun sık sık değişmesi gerekmektedir ve hazneli olmayan su kaplarına da sık sık taze suyun eklenmesi önemlidir. Köpek su pınarları ise akış sağladığı için suyun devamlı olarak temizlenmesini sağlar ve köpeklerin temizlenmiş olan taze suyu içmesine destek olur. Bu ürünlerin en büyük önemi ise köpekler için haznesi sayesinde devamlı olarak taze su sağlaması ve suyu arıtarak akışlı şekilde temizlenmiş halde yeniden verebilmesidir. Kullanışlı bir ürün arıyorsanız, Pioner Pet Fung Shui Köpek Su Pınarı alabilirsiniz.

Köpek su pınarları yalnızca suyu temizlemekle kalmaz. Durağan suyun içerisinde pek çok bakteri birikebilir. Oysaki köpek su pınarı gibi devamlı olarak sirkülasyon halinde olan su kaplarında ise bakteri üreme olasılığı daha azdır ve zaten filtreler sayesinde bakterilerin de su içerisinde ayrıştırılarak köpeğinize yeniden verilmesi mümkündür. Bu sebeple de köpeğinizin sağlığı ve devamlı olarak temiz, taze su içebilmesi için köpek su pınarları büyük öneme sahiptir.

En Popüler Köpek Su Pınarı Modelleri

Farklı litre seçenekleri ile sunulan ve farklı boyutlarda olan köpek su pınarlarının tasarımı genellikle birbirine benzer. Alt kısmında suyun toplandığı ve geri akışa alındığı bir alan mevcuttur ve su, devamlı olarak hafif tazyikli şekilde köpeğinizin rahatlıkla içebilmesi için akış halindedir. Ayrıca üst kısımda yer alan haznede de temiz su toplanır ve bu su, boru kısmından köpeğinizin içmesi için servis edilir.

Köpek su pınarlarının modellerinde değişen en büyük özellik, filtreleme özelliğidir. Köpeklerin temiz su içebilmesi için köpek su pınarlarının farklı filtreleme özelliklerine sahip olması önemlidir. Örneğin bakterilerin filtrelenmesi, toz ve kirlerin sudan ayrıştırılması çok önemlidir. Durağan şekilde su servis eden kaplar içerisinde kısa sürede toz ve kirler birikebilir çünkü bu kaplar suyun sirküle olmasını sağlamaz ve suyun da filtreleme ile temizlenmesine yardımcı olmaz. Oysaki köpek su pınarlar, suyun rahatlıkla temizlenmesine yarar sağlar. Bir köpek su pınarı alacağınız zaman özellikle de filtreleme özelliklerine dikkat etmeniz şarttır. Gelişmiş özellikli bir ürün için tercihinizi Dogit Fresh Clear Otomatik Su Kabı gibi bir üründen yana kullanabilirsiniz.

Tasarımlarda değişebilen bir diğer özellik ise haznenin kaç litre su aldığıdır. Kimi su pınarlar 13 litre su bile alabilirken kimisi 5 litre kadar su alabilir. Bu, köpeğinizin gün içerisinde kaç litre su içtiğine göre değişebilir. Büyük hazneli köpek su pınarlarını tercih ederseniz hazne içerisindeki suyu iki gün kadar kullanabilirsiniz ancak birkaç gün aynı suyu kullanmanız da önerilmez. Bu yüzden haznenin kapasitesini köpeğinizin gün içerisinde kaç litre su içtiğine bağlı şekilde seçebilirsiniz.

Neden Köpek Su Pınarı Tercih Edilmeli?

Köpeklerin daima taze su içmesine olanak tanıyan köpek su pınarları ayrıca köpeğinizin durağan haldeki sudan içmesini de engeller. Durağan su içerisinde bakteri üreme olasılığı daha yüksektir ve durağan suyun içerisinde daha fazla toz birikebilir. Bu nedenle de devamlı olarak akış halinde olan köpek su pınarlarını tercih ederek siz de köpeğinizin sürekli sirkülasyon halinde olan sudan tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek su pınarlarının sunduğu en büyük avantajlardan biri de devamlı su yenilemek zorunda kalmamanızdır. Örneğin köpeğiniz ile gün içerisinde ilgilenemiyorsanız ve günün büyük bir çoğunluğunda evde olamıyorsanız köpeğiniz devamlı olarak hazne içerisinde yer alan taze sudan tüketebilir. Haznenin kapasitesine bağlı şekilde köpeğinizin birkaç günde bir suyunu değiştirebilirsiniz. Bu sayede her gün birkaç kez köpeğinize taze su vermek zorunda kalmazsınız çünkü köpek su pınarları, hazne içerisinde yer alan taze suyu zaten sürekli olarak devir daim eder. Böylece köpeğinize hem taze şekilde sunar hem de köpeğinizin suyunun gün içerisinde bitmesini önler çünkü bu su pınarlarının kapasiteleri genellikle oldukça yüksektir.

Özellikle de çalışan ve gün içerisinde evde köpeği ile ilgilenemeyen köpek sahiplerinin su pınarlarını tercih etmesi önerilmektedir. Bu ürünler sayesinde köpek sahiplerinin köpeklerinin sularını dert etmesi gerekmez. Köpeğinizin daima taze ve akış halinde suyu olacağı için suyunun bir anda bitmesi ya da köpeğinizin pis su içmesi de olası olmayacaktır. Ayrıca ağır olan köpek su pınarları, içerisinde su var iken köpeğinizin deviremeyeceği bir kütlede olacağı için devrilme ya da dökülme olanağına sahip değildir. Diğer pek çok köpek su kabı ise devrilebilir ve köpeğinizin susuz kalmasına neden olabilir.

Köpek Su Pınarı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Su Pınarı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Satın alınacak olan köpek su pınarının öncelikli olarak yeterli kapasiteye sahip olması gerekir. Bir köpeğin birkaç gün içerisinde içeceği su miktarını haznesinde barındırabilmesi, bir köpek sahibi için genellikle yeterli bir özelliktir ancak köpek su pınarlarının pek çok farklı özelliğine de bakmak gerekir. Özellikle köpeğinize ortalama iki gün kadar yetecek hazneye sahip olan bir köpek su pınarını tercih etmeniz, köpeğinizin iki gün boyunca temiz ve taze su içmesine olanak tanıyabilecektir.

Köpek su pınarı alırken ayrıca içerisinde yer alan filtrelere bakmanız gerekmektedir. Bakterileri filtreleyen, toz ve kıl gibi büyük parçaları ayrıştırabilen ve bu tip pek çok ürünü suya geri vermeden temiz suyu haznesine alabilen bir ürünü tercih etmeniz, köpeğinizin sağlıklı ve temiz su tüketmesine olanak tanır. Bu sebeple de satın alacağınız köpek su pınarının filtreleme özelliklerine de ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir.

Köpeğiniz için tercih edeceğiniz köpek su pınarının boyutu yalnızca haznesinden ibaret değildir. Geri kalan tüm aksamın boyutuna dikkat etmeniz gerekebilir. Ayrıca bu ürünün hangi materyalden üretildiği de büyük öneme sahiptir. Köpeğiniz için zararlı olabilecek herhangi bir materyali içeren ya da kolaylıkla bozulup parçalanabilecek parçaları içeren köpek su pınarlarını tercih etmemeniz önerilir.

Satın alınacak olan köpek su pınarlarının kaymaz alta sahip olacak şekilde tasarlanmış olması gerekir. Tabanı kaymaz olarak tercih edilen köpek su pınarları sayesinde köpeğinizin problem yaşamadan su içebilmesi mümkün olabilmektedir. Tabanı kayan ve yere sabitlenmeyen köpek su ürünleri devrilip dökülebilir ancak köpek su pınarlarında yere sabitlenme özelliği olursa bu durumda problem yaşama riski sıfıra düşecektir.

Köpek Su Pınarı Gerekli Mi?

Köpeklerin akış halinde taze sudan içmesi önemlidir çünkü durağan su, içerisinde bakteri üretir. Bu nedenle de köpeklerin devamlı olarak taze su içmesi için farklı kaplarda suların sürekli yenilenmesi şarttır. Oysa köpek su pınarlarında suyun sürekli olarak yenilenmesi gerekmez çünkü su zaten kendisini temizler ve suyun devamlı olarak akışı sağlandığı için köpek su pınarlarının içerisinde yer alan su daima taze kalır.

Pek çok köpek de akış halinde sudan içmekten de keyif alır. Bu nedenle de köpeğinizin gün içerisinde yeteri miktarda su içmesi için köpek su pınarları son derece teşvik edici olabilir. Bu ürünler genellikle köpeklerin gün içerisinde devamlı olarak su içmesini sağlar çünkü akış halindeki su köpeklere daha çekici gelir. Bu sayede köpeğinizin susuzluk yaşama olasılığını da ortadan kaldırabilirsiniz.

Köpek su pınarları köpeğinizin sağlığı için gereklidir çünkü köpeğinizin daima taze ve temiz su içme olanağı, köpek su pınarları ile olabilir. Eğer köpeğinizin sağlıklı şekilde su tüketmesini isterseniz köpek su pınarlarını tercih edebilirsiniz. Bu ürünler sayesinde kısa sürede bir köpeğinizin suyunu tazelemeniz ya da su kabını sürekli doldurmanız gerekmez. Devamlı olarak akış halinde olan bu kapların içerisinde köpeğinizin rahatlıkla taze su içmesi mümkün olabilecektir. Bu sebeple de köpeğinizin sağlığı için köpek su pınarlarının gerekli olduğu söylenebilir. Ayrıca köpek sahiplerinin de rahatlığı için köpek su pınarları tercih edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR