Organik Kedi Kumları

Herhangi bir katkı maddesi ya da sağlığa zararlı ürün içermeyen organik kedi kumları, kedilerin sağlığı için gerekli hijyenik koşulları sağlayabilmektedir. En iyi organik kedi kumu çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz!

Organik Kedi Kumu ile Tuvalet Ortamı Daha Hijyenik

Kedilerin tuvaletleri içerisinde tercih edilecek olan kedi kumlarının içeriği son derece önemlidir. Tercih edilen kedi kumlarının içeriğinde kimyasal herhangi bir katkı maddesinin yer almaması, zararlı içerikleri barındıran farklı kedi kumlarının kedilerde alerjik reaksiyonlara sebep olması ya da kedilerin solunum sağlığının olumsuz şekilde etkilemesini önlenebilecektir. Ayrıca kaliteli olmayan kedi kumları, tuvalet içerisinde topaklanma ya da sıvı emme özelliğine sahip olmadığı durumlarda hijyenik bir tuvalet ortamı sunmaz. Organik kedi kumları ise kediler için hijyenik ve sağlıklı bir tuvalet ortamı sunabilmektedir. Bunun için örneğin, Cats Best Original Litter Organik Kedi Kumu satın alabilirsiniz.

Kedilerin tuvaletleri içerisinde tercih edilen organik kedi kumları, zararlı ve kimyasal içeriğe sahip olmadığından dolayı kedilerin sağlıklı şekilde tuvalet ihtiyaçlarına giderebilmelerine olanak tanır. Bu kumların içeriğinde kimi zaman doğal çam ağacı içerikleri de bulunur. Dubex Tofu Yeşil Çay Kokulu Organik Kedi Kumu ürünümüzde olduğu gibi bazı kumlar da yeşil çay kokusu sunar. Bu ve benzeri ürünler sayesinde kediler için doğal bir tuvalet ortamı sunulabilir ve kedilerin sağlıklı şekilde doğal ortamda tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi de söz konusu olabilecektir.

Katkı maddesi ya da kimyasal ürün içermemesi ile bilinen organik kedi kumları, doğal içerikler ile üretilmektedir. Böylece kedilerin doğal içeriklere sahip olan kedi kumlarından faydalanması mümkün olabilecektir. Kimyasal ürün içeriğine sahip olmayan bu ürünler, organik ve doğal bir ürün olduğundan dolayı hipoalerjenik olarak da kabul edilmektedir.

Organik Kedi Kumları Kedinizin Sağlığını Korur

Kedilerin kedi kumlarına karşı alerjik reaksiyon gösterme ihtimalleri vardır. Genellikle kum içerisinde yer alan kokunun, kumun içeriğinin tozlu olmasının ya da kimyasal ürünler içeren kedi kumlarının etken olduğu alerjik reaksiyonlar ayrıca kedilerde solunum rahatsızlıklarına da yol açabilmektedir. Organik kedi kumlarının tercih edilmesi, kedilerin solunum sağlığı ve hijyenik tuvalet ortamı için gereklidir. Kedilerin hijyenik bir ortamda tuvaletini yapabilmesi çok önemlidir. Hijyenik alanın kedi kumları ile sağlanması çok kolaydır.

Kedi kumları sayesinde kedi tuvaleti içerisinde yer alan sıvıların emilimi daha kolay hale gelir ve aynı zamanda kirlenen kumlar topaklanarak tuvalet içinde daha kolay bir temizlik olanağı sunar. Kedilerin tuvaletlerinin düzenli olarak temizlenmesi, kedi kumunun kalitesine bağlı olarak değişebilir. Topaklanan ve sıvı emilimi yüksek olan kedi kumları, çok daha kolay temizleme olanağı sunar. Dubex Tofu Şeftali Kokulu Topaklaşan Kedi Kumu da tam olarak böyledir. Organik kedi kumları, daha kolay temizleme olanağı sunar ve aynı zamanda kedilerin hijyenik şekilde tuvaletlerini yapabilmesini sağlar. Sık sık temizleme gerektiren ve aynı zamanda topaklanmadan ya da sıvı emilimi gerçekleştirmeden kullanılmakta olan kedi kumları ise kedilerin hijyenik bir tuvalet ortamına sahip olmasını engelleyebilir. Organik kedi kumları ise yüksek kalitedeki içerikleri sayesinde kediler için sağlıklı ve hijyenik bir ortam sunulmasını sağlayabilir.

Tercih edilen organik kedi kumları, içeriğinde kimyasal ya da katkı maddeleri bulundurmadığından kediler için alerjik herhangi bir tehlike yaratmaz. Alerjilerin yanı sıra tozlardan kaynaklı şekilde kedilerde solunum zorluğu gibi pek çok farklı rahatsızlığın gözlemlenmesi mümkündür. Organik kedi kumları ise bu tip rahatsızlıkların gözlemlenme olanağını en az da indirir. Kullanılan organik kedi kumları, herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal ürün içermediğinden dolayı kedilerin alerjik reaksiyon göstermesini engeller ve aynı zamanda tozsuz yapıları sayesinde kedilerde solunum rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına da engel olabilmektedir.

Organik Kedi Kumu Çeşitleri ZOO’da!

Kediniz için organik kedi kumu alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kumun içeriğidir. Kumun içeriğinin herhangi bir kimyasal ürün içermemesi ve kumda herhangi bir katkı maddesi olmaması çok önemlidir. Kum içeriğinde kedinizin sağlığını etkileyebilecek zararlı kimyasallar olduğu durumda kedinizin solunum yolunun dahi etkilenme olasılığı vardır.

Sağlıklı bir kedi kumu kullanımı için kedinizin organik kedi kumunu kokusuz ya da organik şekilde koku esansı verilmiş olması gerekir. Kimyasal ürünler ile koku sağlanan kumların içeriğinde kedilerde alerjik reaksiyonlar yaratabilecek etkenler yer alabilir. Organik kedi kumu seçerken kumun içeriğinde yer alan her bir bileşene özenli şekilde dikkat etmeniz gerekmektedir. Güvenle satın alabileceğiniz ürünlerimizden birinin de Eurocat Hızlı Topaklaşan Kedi Kumu olduğunu hatırlatırız.

Satın alacağınız organik kedi kumunun tanelerinin kedinizin kullanımına uygun olması gerekir. Genellikle çok küçük ya da çok iri taneli olan kedi kumları yüksek emicilik sunmaz. Bu sebeple de sıvı emiciliğinin iyi olması adına orta boyutlardaki taneleri içeren ve tozsuz olan kedi kumlarını tercih etmeniz gerekir. Eğer kedi kumunun içeriğinde yüksek miktarda toz var ise bu durumda kedinizin alerjik reaksiyon göstermesi veya solunum yolu rahatsızlıklarına sahip olması olasıdır. Satın alınacak olan organik kedi kumunun boyutlarının kedinizin kullanımına uygun olması için kumları incelemeniz gerekebilir.

Satın alacağınız organik kedi kumunun yüksek emicilik sunması ve topaklanan yapıda olması gerekir. Topaklanan yapıdaki kedi kumları, kedinizin kumu kabı içerisindeki sıvıyı emer ve çok daha kolay bir temizlik olanağı sunar. Ayrıca temizlik olanağı sunmasının yanı sıra topaklanan kedi kumları, kedinizin kumu kabı içerisinde daha hijyenik bir alan sağlamaktadır. Emicilik ve topaklanma gibi farklı özelliklere dikkat ederek kediniz için organik kedi kumu seçmeniz mümkündür. Kedi kumu alışverişinizde doğru tercih yapmak istiyorsanız; bir başka ideal seçeneğiniz de Dubex Tofu Mısır Kokulu Organik Kedi Kumu diyebiliriz.

Kedi sahiplerinin en sık rahatsızlık duyduğu konulardan biri, kedilerin tuvaletleri içerisinde yer alan kokudur. Organik kedi kumlarını satın alacağınız zaman ise bu kumların kokuyu hapseden ve kedi tuvaleti içerisinde ya da evin içerisinde kokunun mevcut olmasına olanak tanımayan bir yapıda olması gerekir. Kokulu ya da kokusuz şekilde tercih edilebilecek olan kedi kumları, kedinizin tuvalet kokusunu hapsetmeli ve tuvaletin içinde de barındırmamalıdır. Bu sayede hijyenik ve sağlıklı bir tuvalet ortamını sunmanız daha da kolaylaşır. Ayrıca ev içerisinde de kedinizin tuvaletinin kokusunun bulunmaması olanaklı hale gelecektir.

Organik Kedi Kumları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Organik Kedi Kumu Gerekli Mi?

Kedilerin sağlığı ve yaşam koşullarının iyi olması için farklı pek çok ürünün tercih edilmesi gerekir. Organik kedi kumları da bu ürünlerden bir tanesidir. Tercih edilecek olan organik kedi kumları, kedilerin tuvalet ortamının daha hijyenik hale getirebilir. Aynı zamanda kedilerin rahatsızlanmadan veya herhangi bir alerjik tepki göstermeden tuvaleti kullanabilmesi kolaylaşır. Organik kedi kumları, diğer kedi kumlarını göre doğal ve katkısız içeriye sahip olduğundan dolayı kedilerin sorunsuz şekilde kullanabilmesine olanak tanır. Ayrıca organik kedi kumları sayesinde kedilerin tuvaletlerinin daha kolay temizlenebilmesi de mümkündür.

Kedi kumları, evde kedi bakan sahipler için gerekli olan en temel ürünlerden biridir. Organik kedi kumları ise içeriğinde kimyasal ürün barındıran kedi kumlarından çok daha zararsız bir yapıdadır. Üretildiği içeriklere bakılarak organik kedi kumları arasından güvenle seçim yapabilirsiniz. Bu ürünler, daha doğal içerik sunması ile kedilerin sağlıklarına herhangi bir olumsuz etkide bulunmaz ve kedilerin alerjik reaksiyon göstermesine de engel olabilir. Aynı zamanda kokuyu hapseden ve doğal esanslar sayesinde güzel kokunun yayılmasını sağlayan organik kedi kumları, topaklanan ve kolay temizlenebilen yapıları sayesinde çok daha pratik bir kullanıma olanak tanıyabilmektedir.

Organik kedi kumları, kedilerin tuvalet kapları içerisinde tercih edildiği durumda hijyenik ve sağlıklı bir tuvalet ortamı sunabilir. Özellikle topsuz yapıda olan organik kedi kumları, kedilerin solunum rahatsızlığı yaşamasına da engel olabilmektedir. Bu sebeple de organik kedi kumlarının kullanımı farklı alanlarda avantaj sunar ve kedilerin tuvaletlerinin içerisinde kullanımı da gereklidir.

Organik Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Organik kedi kumlarının paket üzerinde yazan miktarda kedi tuvaletinin içerisine koyulması mümkündür. Elbette belirli aralıklar ile kedi kumlarının değiştirilmesi ve zaman zaman kedi kumunun tamamının da değiştirilmesi gerekir. Kedi kumlarının her gün tamamını değiştirmeniz gerekmez. Birkaç günde bir olacak şekilde kedi tuvaleti içerisinde yer alan kedi kumunu değiştirmeniz önerilir. Yine de her gün, düzenli şekilde kedinizin tuvaleti içerisinde yer alan kumu değiştirmeniz gerekebilir.

Kedinizin kumunu düzenli şekilde temizlemeniz önemlidir. Kedinizin kumunu düzenli olarak temizlemeniz, kedinizin hijyenik bir alanda tuvalet ihtiyacını gidermesini sağlar. Kediniz tuvaletini yaptıktan kısa bir süre sonra kumlar topaklanarak temizlemeye uygun hale gelecektir. Bu durumda da kedinizin kumunun yalnızca topaklanan kısmını kum kabı içerisinde alabilirsiniz. Sonrasında ise birkaç gün aralıklar ile kedinizin tuvaletinde yer alan tüm kumu değiştirmeniz sağlıklı olacaktır.

Kum kabına genellikle belirli miktarda kum eklendiği durumda hem kumun emici olabilmesi sağlanır hem de kabın içerisinin boş kalması engellenir ve kedinizin tuvaletini yaptıktan sonra iyi şekilde kabı temizlemeniz mümkün olabilecektir. Bu nedenle de belirtilen ölçüde kumu kaba yerleştirmeniz, kedinizin tuvaleti içerisinde sorun yaşamasını engeller. Çok miktarda kum koyduğunuzda ise hem kumun israf olmasından hem de kedinizin etrafa kum saçabilmesinden söz edilebilecektir. Kediniz tuvaleti içerisinde çok fazla kum olduğunda eşelenerek kumları dışarı atabileceği için kirlenen kumlar da evin içerisinde yayılabilir. Bu yüzden kedinizin kum kabına yeterli ölçüde kumu yerleştirmeniz gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR