Kedi Boyun Tasması

Kedi tasmaları, kediler için vazgeçilmez aksesuarlardan biri. Minik dostunuz için güvenilir ve şık bir tasma arıyorsanız; en kaliteli ve en sevimli kedi tasma çeşitleri için sayfamıza göz atın!

Kedi Boyun Tasması Modelleri

Kedilerde tercih edilen boyun tasmalarının farklı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Boyun tasmasının kedinizin boynu için uygun boyutta olması, tasmanın üretildiği malzemenin kaliteli ve kediniz için rahatsızlık vermeyecek bir malzeme olması gerekir. Üretilen malzeme alerji yapmamalıdır ve farklı özelliklerinin de kediler için uygun olması gerekir. Bu sayede doğru ürünü bulup satın almak mümkün olabilecektir.

Kedi boyun tasmalarının boyutunun kediler için uygun olması gerekir. Boyun tasması kedinizin boynunu sıkmamalı ve aynı zamanda kafasından çıkabilecek kadar da büyük olmamalıdır. Ölçüsü iyi şekilde ayarlanabilen boyun tasmaları kediniz için son derece uygun olacaktır. Çok sıkı tasmalar kedilerin boyunlarında tahrişe ve kesiklere neden olabilir. Bu yüzden, Eastland İncili Çıngıraklı Kedi Boyun Tasması gibi güvenli bir ürün tercih edebilirsiniz.

Kedinizin boynu için uygun olan bir tasma almak isterseniz tasmanın iç yüzeyinin pamuklu materyalden üretilmiş olması gerekir. Pamuklu iç yüzeye sahip olan tasmalar kedilerin boyunlarının tahriş olmasını önler. Aynı zamanda kedinizin boynunu da kesmeyen pamuklu iç yüzeye sahip tasmalar kedinizin rahat etmesini sağlar ve terlemesini de önler. Flip Kedi Boyun Tasması çeşitleri de böyle bir üründür.

Tasmaların önünde bir isimlik olması şarttır. Bu isimlik üzerinde kedinizin adı, sizin adınız ve iletişim bilgileriniz yer alabilir. Bu sayede eğer kediniz kaybolursa bulunması çok daha kolay olabilecektir. Ayrıca kedinizin tasmasının üzerinde bir de ses çıkaran zil gibi ürünün yer alması önerilir. Özellikle duyma engelli kedilerin ev içerisinde nerede olduğunu belli etmesi için zil, tasmada olması gereken bir aksesuardır.

Eğer kediniz dışarıda ip ile gezdirmeye uygunsa bu durumda tasmanın gezdirme ipi ile kullanılabilecek bir tasarıma sahip olması son derece önemlidir. Bu sayede kedinizi gezdirme kayışı ile dışarı çıkarmak istediğinizde farklı bir tasma takmakla uğraşmazsınız ve kedinizin tasmasına gezdirme kayışını takabilirsiniz. Ayrıca tercih edilen tasmanın metal aksesuarları da mevcutsa bu aksesuarların tamamının paslanmaz ürünlerden üretilmiş olmasına da dikkat etmeniz önerilir.

Kedi Boyun Tasmaları ZOO’da!

Kediler için boyun tasması alınacağı zaman öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Kedinizin tasmasının boyutunun onun boynu için uygun olması, tasmanın farklı aksesuarlar ile tercih edilebilmesi ve özellikle de tasmanın kedinizin boynunu tahriş etmemesi gibi farklı hususlar, bir tasmanın sahip olması gereken önemli özelliklerdir. Bu nedenle de tasma alınacağı zaman tasmanın pek çok özelliğine dikkat ederek seçim yapmak gerekir.

Boyun tasması alacağınız zaman öncelikle tasmanın kedinizin boynu için uygun genişlik ve uzunlukta olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uzun olan ve kedinizin boynu için bol kalan bir tasma, kedinizin kafasından rahatlıkla çıkarabileceği bir ürün olacaktır. Bu nedenle de kedinizin kafasından geçiremeyeceği kadar dar ancak boynunu sıkmayacak kadar da bol kalması gerekir. Tasma, kedinizin boynunda bir miktar bol kalmalıdır. Bu sayede nefes alırken ya da yutkunurken kedinize engel olmaz. Bu yüzden Trixie Kedi Boyun Tasması Ayarlanabilir ve Zilli ürünümüz, birçok kedi ebeveyninin ilk tercihi olmaktadır.

Tasmanın genişliği de fazla olmamalıdır. Eğer çok geniş banda sahip bir tasma tercih ederseniz bu da kedinizin yutkunmasına, rahat hareket etmesine ve nefes almasına engel olabilir. Aşırı ince tasmalar ise kolaylıkla kopabileceğinden dolayı uzun süre kullanım için pek elverişli olmayacaktır.

Kedinizin tasmasının dayanıklı ve kopmayacak malzemeden üretilmiş olması şarttır. Ayrıca kedinin boynuna değecek olan iç yüzeyin pamuklu ve kedinizi terletmeyecek, aynı zamanda da kedinizin boynuna zarar vermeyecek bir kumaştan üretilmiş olması gerekir. Kullanılan kumaşın pamuksu yüzeye sahip olması çok daha sağlıklı olabilecektir. Ayrıca dış yüzeyde ve iç yüzeyde tercih edilen boya, kedinizin sağlığı için kimyasal ürünleri içermemeli, doğal ve sağlıklı ürünler ile üretilmiş olmalıdır.

Tasmanın diğer aksesuarlar ile kullanılabilir olması gerekir. Örneğin bazı kedi ırkları tasma ve gezdirme kayışı ile gezdirmek için uygundur. Bu tip kayış ile gezdirilebilen ırkların tasmalarının kayış ile uyumlu olması gerekir. Kayışın takılabileceği uygun ekipmanı ve tasarımı barındıran tasmaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. EuroCat Çıngıraklı Kedi Boyun Tasması çeşitleri de bu amaca hizmet eder.

Seçilen tasmanın isimliğinin olması oldukça önemlidir. Kedinizin sahipli olduğunu ve sahibinin kim olduğunu belli eden en önemli özellik, tasmanın üzerinde yer alan isimliktir. İsimliğin üzerinde kedinizin ismi ve sizin isminiz ile birlikte iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bu sayede kedinizin kaybolması durumunda onu bulmanız ve bulan kişinin size kedinizi ulaştırması çok daha kolay olabilecektir.

İşitme engelli olan ya da çeşitli sebeplerden dolayı miyavlayamayan kedilerin tasmasında ses çıkaran zil ya da çıngırak gibi bir ürünün bulunması şarttır. Kimi kediler sahip oldukları rahatsızlıklar nedeniyle size cevap verip miyavlayamayabilir. Benzer şekilde kimi kediler de işitme engelli olduğundan dolayı size tepki veremeyebilir. Bu tip durumlarda özellikle de ev içerisinde ya da evinizin bahçesinde kedinizin nerede olduğunu anlamanız için tasmada yer alan zil ya da çıngırak oldukça pratik bir iletişim sağlayabilecektir.

Kedi Boyun Tasması ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kedi Boyun Tasması Önemi Nedir?

Kedilerde tercih edilen boyun tasmalarının kullanılması hem kedinizin güvenliği sağlar hem de kaybolması gibi durumlarda bulunmasını kolaylaştırır. Sokakta kendi başına gezen kedilerin de sokak kedisi sanılmasının önüne geçer. Bu sayede sokak kedisi olarak başka biri tarafından sahiplenilmesi ya da onu bir barınağın alması önlenebilir.

Kedilerde tercih edilen boyun tasmalarının önünde mevcut olan isimlikler, kedinizin kaybolması durumunda adının bilinmesini sağlar. Ayrıca isimliklerin arka yüzüne iletişim bilgilerinizi yazmanız, kedinizin kaybolması durumunda sizinle kolay şekilde irtibata geçilmesini de pratik hale getirir. Kediler genellikle evden kaçıp uzaklara gitmeseler bile uzaklaşmaları ve bulunamamaları durumunda isimliklerinin arkasında iletişim bilgilerinizin yer alması onun bulunup da sahibine geri ulaştırılmasını çok daha kolay hale getirecektir.

Sokakta tasmasız şekilde gezen kediler genellikle sahipsiz sokak kediler zannedilir. Bu nedenle de kedi sahiplenmek isteyen kişiler sokaktaki kedileri sahiplenebilirler. Eğer kedinizin boynunda bir tasması olursa bu durumda sokak kedisi zannedilerek sahiplenilmesinin önüne geçmeniz mümkün olabilecektir. Ayrıca kimi zaman barınaklar kedileri toplayıp onların aşılarını yapabilir ve kedilerin çeşitli bakımlarını da klinikler üstlenebilir. Eğer kedinizin boyun tasması olursa bu durumda bir barınak ya da klinik tarafından alınmasını da önleyebilirsiniz.

Kedilerin boyun tasmalarında yer alan zil ya da çıngıraklar özellikle de işitme engelli kedilerin ev içerisinde kaybolmasının önüne geçer. Zil sayesinde kedinizin nerede olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. İşitme engelli kedilerin ev içerisinde hangi alanda olduğunu anlamanın en pratik yolu budur.

Kimi kediler sokakta gezdirme kayışlı ile gezdirmeye uygun ırklar arasında yer alır. Bu kediler gezdirme kayışı ile gezdirmek isterseniz boyun tasmasına takacağınız kayış sayesinde onu rahatlıkla ve güven içerisinde gezdirmeniz de mümkün olabilecektir.

Kedi Boyun Tasması Gerekli Mi?

Kedilerde tercih edilen boyun tasmaları aslında pek çok alanda kediler için de sahipleri için de pratik kullanım avantajları sağlar. Örneğin kedinizin kaybolması durumunda bulunmasını çok daha kolay hale getirir, kedinizin sahibinin olduğunun anlaşılmasını sağlar. Bu tip farklı avantajlar kedilerin iyi niyetli şekilde de olsa ortadan kaybolmasının önüne geçer. Ayrıca kimi kedilerin miyavlamaması gibi durumlarda da yerinin anlaşılmasını kolaylaştıran aksesuarları sayesinde ev içerisinde rahatlık sunabilecektir. Farklı pek çok sebepten dolayı kedilerde boyun tasması gereklidir. Özellikle de kendi başına dışarı çıkmayı seven kedilerin boyun tasması takması son derece önemlidir.

Kedilerin boyun tasması takması, onların sokakta sahipsiz zannedilmesini engeller. Kedinizin sahipsiz diğer kediler ile bir barınağa ya da kliniğe götürülmesi söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek de ancak kedinizin boyun tasması takması ile mümkün olacaktır. Tasması olmayan sokak kedilerini kimi hayvan severler sahiplenmek isteyebilir. Eğer kedinizin boyun tasması varsa bu durumda bir hayvan severin kedinizi sahiplenmesi de söz konusu olmayacaktır.

Kedinizin sokakta kendi başına gezerken kaybolması olasıdır. Eğer bir boyun tasması takarsa kedinizin kaybolması da pek olası olmayacaktır. Bu sebeple kedinize boyun tasması takmanız, onun evden çok uzaklaşması ve birkaç gün ortadan kaybolması durumunda bir yardımsever tarafından bulunmasını sağlar. Tasmanın üzerinde iletişim bilgileriniz yazıyorsa bu kişiler sizlere ulaşarak kedinize geri kavuşmanızı sağlayabilirler.

Kedilerde tercih edilen boyun tasmalarına takılan çeşitli aksesuarlar da kedilerin güvenli şekilde gezdirilmesine yarar ve ayrıca işitme engelli ya da miyavlayamayan kedilerin ev içerisinde yerlerini belli etmelerini sağlar. Zil ya da çıngırak gibi aksesuarları takabildiğiniz tasmalar sayesinde işitme engelli kedinizin nerede olduğunu rahat şekilde anlamanız söz konusu olacaktır. Ayrıca gezdirme kayışı ile gezdirilebilen kedilerin tasmalarına gezdirme kayışı takarak onu güvenle yanınızda gezdirebilirsiniz. Bu tip farklı avantajlarından dolayı kedi boyun tasmaları hem onların güvenliğini sağlar hem de kaybolmalarının önüne geçerek kedinizin sahibinin kim olduğunu ve sahibe nasıl ulaşılabileceğini de gösterir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR