Kemirgen Sulukları

Kemirgenlere temiz ve hijyenik suyu düzenli olarak sunmak gerekir. Evcil kemirgenlerin rahat ve kolay şekilde su tüketmelerini sağlamalısınız. Bunun için ZOO koleksiyonunda yer alan kemirgen sulukları arasından seçim yapabilirsiniz.

Kemirgen Suluğu ile Evcil Kemirgenlerinizin Sağlığını Koruyun

Kemirgenlerin rahat şekilde ve yeteri miktarda su içmesi için özel olarak tasarlanmış olan kemirgen suluklarını seçerken farklı noktalarına dikkat etmeniz önemlidir. Nasıl temizlendiği, hangi malzemeden üretildiği, kemirgenin su ihtiyacı için yeterli deposu olup olmadığı gibi pek çok farklı detaya dikkat etmeniz aslında kemirgeninizin su ihtiyacını sağlıklı şekilde karşılaması için oldukça önemlidir. Kemirgeninizin günlük su ihtiyacına uygun olacak şekilde bir suluk tercih etmeniz gerekir. Suyun suluk içinde günlerce durması, suyun bayatlamasına neden olabilir. Bu sebeple de su günlük olarak ya da gün içerisinde yenilenmelidir. Kemirgeninizin günlük su ihtiyacına yönelik bir suluk alırsanız her gün kemirgeninizin yeteri kadar su içmesini kontrol edebileceğini gibi suyun sulukta durup bayatlamasının da önüne geçebilirsiniz. Bunun için Trixie Kemirgen Tutamaçlı Su Şişesi edinebilirsiniz.

Suluğun yapıldığı malzeme de son derece önemlidir. Örneğin kolay çizilip bozulabilecek bir plastik malzemeden üretilmişse bu suluklar çizilip yıpranarak bakteri barındırabilir. Bakteri barındıran sulukların ise atılması önerilir. Kaliteli plastikten, cam ya da porselen gibi ürünlerden üretilen farklı sulukları tercih edebilirsiniz. Suluk alırken ayrıca suluğun nasıl temizlendiğini de bilmeniz gerekir. Örneğin kolay şekilde temizlenemeyecek bir üründe bakteri barınabileceği için kemirgeninizin sağlığını riske atmanız da söz konusu olabilir. Bu durumda da suluğun her bir parçasının iyi şekilde temizlenebilecek şekilde üretilmiş olmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Kemirgen suluklarının su damlatmaması gereklidir. Örneğin kafese takılarak kullanılan ve kemirgeniniz yaladıkça su akıtan suluklar genellikle yanında kemirgen olmadıkça da akıtmaya devam eder. Bu durum suluğun bozuk ya da hatalı bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Kemirgen temas etmediği sürece suluktan su akmaması gerekir. Bu tip sulukları tercih ediyorsanız su akıtma ya da damlatma gibi problemlerinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Kafesin tellerine takarak kullanacağınız sulukların kafes için uyumlu olması gerekir. Kafese uyumlu olarak tercih edebileceğiniz suluklar hem az yer kaplar hem de kafes içinde dağınıklığa neden olmaz. Bu nedenle de kafes dışından tellere takılarak tercih edilen sulukları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kap şeklinde olan sulukları tercih ederseniz bu ürünlerin altının kaymayan malzemeden üretilmiş olmasına da dikkat etmeniz önemlidir. Kemirgeniniz su içerken kabının kaymaması onun rahat şekilde su içebilmesini sağlar. Kap şeklinde tercih edilen suluklar ayrıca kemirgenin boyutu için uygun olmalıdır ve yüksekliği kemirgeninizin rahat şekilde ulaşıp su içebileceği bir boyutta olmalıdır.

Kaliteli Hamster Sulukları ZOO’da!

Hamsterların taze su içmesi son derece önemlidir. Bu sebeple de suyu günlük olarak tazelemeniz gerekmektedir. Taze su verirken ayrıca düzenli şekilde suluğu da yıkamanız önerilir. Temiz suluk içinde verilen taze su, hamsterların sağlığını desteklediği gibi pek çok farklı fonksiyonun da desteklenmesine yardımcıdır. Bu nedenle de günlük olarak taze suyun tüketimi önemlidir. Ortalama 250 – 500 mililitre kadar su tüketimi önerilse de pek çok hamster su ihtiyacını taze sebze ve meyveler yolu ile de sağlayabilmektedir. Bu sebeple de su tüketimi olması gerekenden düşük görülebilir ancak taze sebze ve meyvelerden de su elde edilebileceği için aslında hamsterınız günlük su tüketimini karşılayabilecektir. Yine de onu taze su içmeye teşvik etmeniz önemlidir. Taze sebze ve meyvelerden elde edeceği suya ek olarak taze su tüketmesi de onun sağlığını iyi yönde destekleyecektir. Hamsterınıza güvenli ve sağlıklı bir şekilde su sağlamanın yolunu arıyorsanız; Trixie Kemirgen Cam Su Şişesi ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Hamsterların suluğunda yer alan su günlük olarak tazelenmelidir. Bayatlayan su hem hamsterınız için risk yaratabilir ve bakteri oluşturabilir hem de hamsterınızın su tüketmek istememesine neden olabilir. Bu sebeple de onun sağlığı ve düzenli su tüketimi için taze su vermeniz önerilir. Eğer hamsterınız kap içerisinden su içiyorsa ve kabın ağzı açıksa bu durumda suyu daha sık olacak şekilde tazelemeniz gerekir. Gün içerisinde birkaç kez açıkta duran kabın içine taze su koymanız hem suyun kirlenmesini engeller hem de hamsterınızın daima taze ve temiz su içmesini sağlar. Kafese asılarak kullanılan sulukların ise her gün tazelenmesi ve temizlenmesi yeterli olabilecektir.

Tavşan Suluğu Modelleri ile Tavşanınıza Düzenli Su Sağlayın

Kafesin içine yerleştireceğiniz suluğun içine bir litreye yakın su koymanız ve suluğun içindeki suyu da maksimum bir gün sonra yenilemeniz gerekir. Yani aslında tavşanınızın kafesine her gün taze su koymanız ve suyunu da sürekli olarak yenilemeniz gerekmektedir. Suyun taze olması kadar suluğun da temiz olması önemlidir. Temiz suluğun içine doldurulan taze su tavşanınızın gelişimini ve sağlığını farklı pek çok yoldan destekler. Örneğin sindirim iyi şekilde sağlanması, kan dolaşımının düzenlenmesi, büyüme ve gelişmenin desteklenmesi gibi farklı alanlarda görev alan su, tavşanların sağlığını iyi şekilde desteklediği için günde en az 500 mililitre su tüketmeleri en iyisi olacaktır. Tavşanınızın düzenli ve yeterli su tüketmesini sağlamak amacıyla ZOO’daki tavşan sulukları arasından seçim yapabilirsiniz. Trixie Tavşan Su Kabı Seramik gibi bir ürün, harika bir seçim olacaktır.

Tavşanların su içmeyi unutması ya da suluğunun yerini bilmemesi mümkündür. Özellikle de yeni kafesine alışmaya çalışan tavşanlar suyunun yerini bulamaz ya da aramaya çekinir. Bu nedenle de uzun süre su içmeden durabilir. Ayrıca kimi zaman tavşanınızın uzun süreyi su içmeden geçirmesi de mümkündür. Bu durumda sizin tavşanınızı su içmeye teşvik etmeniz gerekir. Tavşanınızı suluğun yanına yaklaştırmanız ya da su içerikli taze sebzeleri tavşanınıza gün içerisinde vermeniz onun su içmeyi unutmasını önleyebilir.

Kemirgen Sulukları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Tavşanlara Ne Sıklıkla Su Verilmeli?

Tavşanların kafeslerinin içerisinde bir su kabının ya da suluğun yer alması gerekir. Yani özellikle tavşanınıza su vermek için bir zamanı beklemeniz ya da ona özel olarak yem verir gibi su vermeniz gerekmez. Kafesinde ya da evin içinde kolay ulaşabileceği noktalarda daima taze suyun bulunması gereklidir. Bu sayede tavşanınız susadıkça kolay şekilde taze suya ulaşabilir. Her tavşanın günlük su ihtiyacı değişiklik gösterebilir. Örneğin gün içerisinde çok fazla taze sebze veya meyve tüketen bir tavşanınız varsa su ihtiyacı muhtemelen kuru gıdalar ve yem ile beslenen tavşanlara oranla daha az olacaktır. Yine de her tavşanın günde ortalama yarım litre kadar su içmesi onların sağlığı için önemlidir. Ortalama yarım litre kadar su içen tavşanınıza ayrıca gün içerisinde havuç, marul ve benzeri farklı taze sebzeleri de vererek su ihtiyacını lezzetli yollardan karşılamanız mümkün olabilir.

Hamsterlara Ne Sıklıkla Su Verilmeli?

Her canlının suya ihtiyacı olduğu gibi hamsterların da günlük şekilde düzenli olarak ve yeterli miktarda su içmesi gerekir. Ancak bu şekilde hamsterınızın sağlığının iyi şekilde korunması mümkün olabilmektedir. Gün içinde yeterli miktarda su tüketen hamsterların bağışıklık sistemleri gelişir, organları kusursuz şekilde çalışabilir ve hem zihinsel hem de bilişsel gelişimleri en iyi şekilde sağlanabilir. Günlük ortalama 500 mililitre kadar su içebilen hamsterların en azından 250 mililitre kadar su içmesi gerekmektedir. Hamster sulukları ortalama 250 – 500 mililitre aralığında üretilir. Bu nedenle de hamsterınızın kafesine iki suluk birden takmak isteyebilirsiniz ya da suyun bittiğini fark ettikçe suyu yenileyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR