₺44,67 KDV Dahil
₺65,74 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
₺45,00 KDV Dahil
₺23,00 KDV Dahil
₺45,00 KDV Dahil
₺85,41 KDV Dahil
₺147,22 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo
₺92,55 KDV Dahil
₺161,50 KDV Dahil

Kemirgen Sulukları

Kemirgenlerin sıradan su kaplarından su içmeleri çok mümkün olmaz. Ağız yapıları buna çok fazla müsait değildir. Zor durumda kaldıklarında bu tarz suluklardaki suyu kullanma şansları olacaktır. Ancak suyun büyük bir kısmını etrafa dağıtırlar ve yaşam alanları kirlenir.
Evlerde kemirgen beslemeyi düşünen herkesin kemirgen sulukları satın alması gerekmektedir. Özel olarak tasarlanan bu suluklar kemirgenler ağızlarını yaklaştırdıkları anda su salmaya başlarlar. Böylece direkt olarak su kemirgen dostlarımızın ağzına doğru gelir ve susuzluk problemleri ortadan kalkmış olur.
Kemirgenlerin vücut yapıları birbirinden farklı olabilir. Ebatlarında ya da türlerinde ortaya çıkan farklılık ağzı yapılarının da birbirinden farklı olmasına sebep olacaktır. Bu sebeple de kullanılan sulukların beslenen canlıya göre değişmesi gerekir. Sitemiz farklı kemirgen türlerine göre uygun sulukların satışını gerçekleştirmektedir.
Kafeslerde kullanılacak olan kemirgen sulukları kemirgen türüne, cinsine ve adedine göre seçilebilir. Ne kadar büyük suluklar alınırsa sulukların tazelenme sıklığı o kadar azalacaktır. Ancak suluk büyüdükçe kafes içerisinde çok daha fazla yer kaplar ve kemirgenlere yer kalmaz. Bu dengeyi kurmak sizlerin görevidir.
Kemirgen suluklarının büyük bir kısmı plastik malzemeden yapılmaktadır. Ancak plastik her zaman su depolamak adına riskli bir üründür. Özellikle çok güneş alan ve sıcak bölgelerde plastik malzeme suyun yapısına zarar verebilir. Böyle bir durumda suyu tüketen kişiler ciddi zorluklar çekeceklerdir.
Kemirgen dostlarımız için de bu durumun söz konusu olduğu söylenebilir. Sıcaklıklardan etkilenmeyen ve daha sağlıklı olan kemirgen sulukları için cam suluklar tercih edilmelidir. Sitemizde cam suluklar da yer alır ve son derece kullanışlıdır. Diğer ürünlere göre biraz daha yüksek fiyatlı olsa da uzun vadede daha avantajlı bir ürün olacaktır.