₺25,00 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil
₺4,00 KDV Dahil
₺4,80 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil
₺58,00 KDV Dahil
₺92,40 KDV Dahil
₺47,82 KDV Dahil
₺72,04 KDV Dahil

Kuş Sağlık ve Bakım

Kuşların sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi için bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Bakım işlemlerinin bir kısmı elle yapılırken bir kısmı özel ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Satın alınacak olan kuş sağlık ve bakım ürünleri ile birlikte kuşlar son derece uzun bir yaşam sürmeyi başarabilirler.
Kuş bakımı dendiğinde oldukça geniş bir kapsamdan bahsedilebilmektedir. Son derece narin canlılar olan kuşların bakımları aksatılmadan yapılırken özel malzemeler kullanılmaktadır. Satın alınacak olan bakım ürünlerinin kuşlar için uygun olup olmadığına ve hangi etkileri gösterdiğine bakılması şarttır. Bunun yanı sıra kullanım talimatlarına da dikkat edilmelidir.
Kuşların vücudundaki en önemli kısım hiç kuşkusuz tüylerdir. Tüyleri dökülen ya da tüylerinde çeşitli hastalıklar başlayan kuşların yaşamlarına devam etmesi neredeyse imkânsızdır. Bu sebeple de kuş besleyen kişilerin her zaman tüy bakımı için gerekli olan ürünleri satın alması ve düzenli olarak kullanması gerekir.
Tüy bakımında tercih edilen kuş sağlık ve bakım ürünleri tüylerin parlak ve yumuşak yapıda olmasını sağlar. Tüy köklerinin güçlenmesinde faydalıdır. Böylece kuşlarda tüy dökülmesini engellemektedir. Tüylerde ortaya çıkabilecek birçok hastalık kullanılan bakım ürünleri ile engellenebilir. Eğer doğru ürünler tercih edilip kullanılırsa kuşlar ömür boyu tüylerinde bir problem yaşamazlar.
Kuşlarda sağlık ve bakımın en önemli aşamalarından bir tanesi de temizliktir. Kuşlar her ne kadar kendilerini belirli oranda temizleseler de sizin tarafınızdan yıkanmaya ihtiyaç duyar. Özellikle yıkanmama durumlarında ortaya çıkan kene ya da pire problemleri kuşların hayatına mâl olabilmektedir.
Kuşların pirelenmemesi adına özel bakım ürünleri yer almaktadır. Bu ürünlerin düzenli olarak kullanılması bu sorunun önüne geçmek adına yeterli olur. Ayrıca kuş sağlık ve bakım ürünleri arasında yıkama aşamasında kullanılacak olan özel şampuanlar da bulunmaktadır.