Stokta Yok!
₺1.233,63 KDV Dahil
₺1.532,16 KDV Dahil

Otomatik Kedi Kabı

Otomatik kedi kabı kedilerin beslenme deneyimlerini iyileştirirken kedi ebeveynleri açısından da pek çok avantajı beraberinde getirir. En iyi otomatik kedi kapları için sayfamıza göz atabilirsiniz!

Otomatik Kedi Kabı Çeşitleri ZOO’da!

Kedilerin belirli zaman dilimlerinde mama yemelerine olanak tanıyan, fazla yiyen kedilerin diyet programlarına alışmasına yardımca olabilen ve aynı zamanda kedilerin belirlenmen miktarlarda yeterli ve dengeli şekilde beslenmesini sağlayan otomatik kedi kapları; hem kedi sahiplerinin rahat etmesini sağlar hem de kedilerin mama düzenlerine alışması için yardımcı olabilmektedir. Örneğin kedilerin düzenli ve saatine uygun şekilde beslenmesi, metabolizma hızından kedilerin genel sağlığına kadar her durumu etkiler. Benzer şekilde kedilerin saatine uygun olarak beslenmemesi halinde, pek çok farklı sağlık sorunu ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Bu sebeple de kedilerin otomatik mama kabı ile beslenmesi pek çok beslenme problemini de ortadan kaldırabilecektir. Siz de kediniz için harika bir mama kabı arıyorsanız; Pawise Gravity Otomatik Mama ve Su Kabı tercih edebilirsiniz.

Kedilerde otomatik mama kaplarını tercih etmek, özellikle de tüm gün içerisinde evde olmayan kedi sahipleri için son derece kullanışlı bir seçim olabilecektir. Kedi sahiplerinin tüm gün ev içerisinde olmaması halinde kedilerin beslenmeye devam etmesi gerekir. Ancak yine de mama kabına tek seferde çok fazla mama koymak doğru değildir. Bu durumda ise kedilerin düzenli ve yeterli şekilde saatine uygun olarak beslenmesini sağlayan otomatik mama kapları, zamanlamasına uygun şekilde saati geldiğinde kedinize ayarlanan miktarda mama verebilecektir. Otomatik mama kapları ile kedinizin mama saatinde evde olmanız ve kedinizin eksik beslenmesi de gerekmeyecektir. Aynı şey su kapları için de geçerli. Bunun için Catit Otomatik Kedi Su Kabı satın alabilirsiniz.

Mama kaplarına koyulan mama miktarı her zaman dengeli şekilde ayarlanamayabilir. Bu durumda da kedilerin yeterli şekilde beslenmesi ve fazla yiyerek kilo almaması adına otomatik mama kaplarının önemi büyüktür. Özellikle de kedilerin obezite ve benzeri bir rahatsızlığı olduğu durumda otomatik mama kapları sayesinde bu tip rahatsızlıkların önüne geçmek ve tedaviye destek olmak da söz konusu olabilmektedir.

Kullanışlı Otomatik Kedi Kabı Modelleri

Zamanlama ayarına sahip olan, kimi zaman büyük hazneli olabilen ve bazen de kedilerin daha yavaş yemesini sağlayacak şekilde mama kabının iç kısmının labirent gibi derin ve şekilli olduğu pek çok farklı otomatik kedi mama kabı modeli mevcuttur. Bu modellerin her biri kedilerin sağlıklı mama yiyebilmesi adına özel olarak tasarlanır. Böylece farklı modellerin özelliklerinden kedi sahipleri de birçok avantaj elde ederler. Kullanışlı bir mama kabı için tercihinizi Pawise Otomatik Mama Kabı adlı ürünümüzden yana yapabilirsiniz.

Farklı tasarımlar arasında yer alan hazne boyutu, kedilerin birkaç gün boyunca evde yalnız kalması gerektiği durumlar son derece yardımcı bir özelliktir. Örneğin geniş hazneye sahip olan otomatik kedi kaplarının haznelerinin hava almaması nedeniyle mama daime taze şekilde saklanır ve kendi paketinde beklemesinden daha taze şekilde korunabilir. Ayrıca birkaç gün kadar evde olmayacağınız durumlarda kedinizin mamasını düzenli olarak yemesini de otomatik mama kapları ile sağlamanız mümkündür. Otomatik kaplar, geniş haznesi ile siz evde yokken dahi haznedeki taze mamayı kedinize verebilecektir.

Bazı otomatik mama kaplarının zamanlama ayarı farklı olabilir ancak yine de genel özellikler bakımından zamanlama özelliğinin farklı modellerde benzer şekilde çalıştığı da söylenebilir. Otomatik mama kabı modellerinin zamanlama özelliği, belirlenen birkaç saatlik süre içerisinde mama verilmesi üzerine çalışmaktadır. Kimi otomatik mama kapları ise uzaktan ayarlı olabilir ya da kedinizin saatine uygun şekilde yemesi adına saat kurma ayarı da olabilir. Birbirinden farklı zamanlama özellikleri ile otomatik kedi mama kaplarının farklı modellerde üretilmesi söz konusudur.

Otomatik Kedi Kabı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Otomatik Kedi Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak zamanlama ayarının nasıl çalıştığına bakmak gerekir. Uzaktan kontrol edilebilen, zamanlama ayarının iyi şekilde çalışabildiği bir otomatik kedi kabı almak en mantıklısı olacaktır. Bu sayede kedinizin vaktine uygun şekilde düzenli olarak beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Zamanlama ayarına ek olarak kedinizin yeteri kadar mamayı gereğinden çok yememesinin önüne geçebilmeniz adına verilecek olan mama miktarını da ayarlayabileceğini otomatik kedi mama kaplarına bakmanız önerilir. Sonuç olarak istediğiniz miktarda mamayı kedinize sunmanız mümkün olacaktır. Kedinizin günlük besin ihtiyacına yönelik şekilde beslenmesini sağlamanız da olası hale gelebilecektir.

Kedilerin devamlı olarak taze mama yemesi son derece önemlidir çünkü bayatlayan mama bakteri üretebilir, böceklenebilir veya kedinizin sağlığını bozularak olumsuz yönde etkileyebilir. Kedilerin mamalarının taze kalması için farklı yöntemler denenebilir ancak yine de otomatik kedi kapları, kedilerin mamalarının taze kalmasını sağlayan haznesi yardımıyla hava ile temas etmeyen mamaların uzun süreli şekilde saklanabilmesine ve tazeliğini koruyabilmesine de olanak tanır. Bu sebeple kedinizin mamasının bozulmamasını ve uzun süreli şekilde taze kalmasını isterseniz geniş hazneli otomatik kedi kaplarını tercih edebilirsiniz.

Satın alınacak olan otomatik kedi mama kabının iç kısmının kimi zaman labirent gibi olması ya da kap kısmının çok daha geniş ve yayvan bir tasarıma sahip olması mümkündür. Bu şekilde tasarlanmış olan kedi mama kapları, kedilerin yemek yeme sırasında bir anda çok fazla mama yutmasını önler ve kedinizin uygun bir hızda yeteri kadar mamayı doyarak tüketmesini sağlar. Bundan dolayı da kedinizin hızlı yeme alışkanlığını fark ederseniz ya da genel olarak belirli bir tempoda ve belirli miktarda yemesini isterseniz daha yayvan şekle sahip olan ya da iç yüzeyinde labirent benzeri alanı olan otomatik kedi mama kaplarını tercih edebilirsiniz.

Otomatik Kedi Kabının Avantajları Nelerdir?

Gün içerisinde evde bulunmadığınızda, kedinize mama vermeyi devamlı olarak unuttuğunuzda ya da kedinizin mama saatlerinde evde olmayacağınız zamanlarda otomatik kedi mama kaplarının büyük bir işleve sahip olduğu söylenebilir. Kedilerin düzenli ve yeterli şekilde beslenebilmesi için mamalarının da düzenli şekilde verilmesi gerekmektedir. Bunu sağlamanız adına da ya sürekli olarak evde bulunmanız ya da evde bulunmadığınız durumlarda mama kabının zamanlama ayarını açmanız önerilir. Bu yüzden de kedinizin mama düzeninin devamlılığı adına otomatik kedi mama kapları önemlidir.

Otomatik kedi mama kaplarının sağladığı en büyük avantajlardan biri, hazneye yerleştirilen mamanın hava ile temas etmediğinden dolayı bozulmamasıdır. Bozulmayan mama, tazeliğini birkaç gün kadar koruyabilecektir. Kedinizin devamlı olarak taze mama yemesi söz konusu olacaktır. Genellikle mamanın kendi paketinin içerisinde ya da saklama kabı gibi bir alanda uzun süre saklanması, bayatlamaya neden olabilir. Yine de otomatik kedi mama kapları aracılığı ile kedilerin mamalarının çok daha uzun süre taze kalabilmesi söz konusu olabilecektir.

Sağlanan avantajlardan en önemlisi, kedilerin düzenli ve yeterli şekilde beslenebilmesinin sağlanmasıdır. Örneğin kedinizin çok fazla yeme alışkanlığı var ise otomatik kedi kapları sayesinde çok fazla yemesinin önüne geçmeniz kolaydır. Belirli miktarda mamayı belirlenen saatler içerisinde veren otomatik mama kabı, fazla kilodan şikayetçi olan ya da obezite gibi rahatsızlıklara sahip kediler ile birlikte yaşayan kedi sahiplerinin kedilerin sağlığı için tercih ettiği ürünlerden biridir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR