₺272,55 KDV Dahil
₺505,31 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
₺308,75 KDV Dahil
₺419,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Hediyeli Ürün
₺338,75 KDV Dahil
₺374,50 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Hediyeli Ürün
₺332,75 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Hediyeli Ürün
₺347,75 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Hediyeli Ürün
₺332,75 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Hediyeli Ürün
₺348,75 KDV Dahil
₺446,88 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Hediyeli Ürün
₺329,75 KDV Dahil
₺425,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Hediyeli Ürün
₺325,75 KDV Dahil
₺499,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Hediyeli Ürün
₺284,55 KDV Dahil
₺340,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
%24 İndirim
%24İndirim
Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
₺248,75 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
₺297,75 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺285,75 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺354,75 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Hediyeli Ürün
₺1.199,75 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Hediyeli Ürün
₺348,75 KDV Dahil
₺800,00 KDV Dahil
%56 İndirim
%56İndirim
Hediyeli Ürün
₺324,75 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Hediyeli Ürün
₺810,75 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
₺235,55 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Ücretsiz Kargo
₺261,55 KDV Dahil
₺427,35 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
₺272,55 KDV Dahil
₺505,31 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
₺955,75 KDV Dahil
₺1.300,00 KDV Dahil
₺890,75 KDV Dahil
₺990,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Hediyeli Ürün
₺388,75 KDV Dahil
₺499,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
₺345,75 KDV Dahil
₺800,00 KDV Dahil
%57 İndirim
%57İndirim
Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün
₺1.253,75 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Hediyeli Ürün
₺1.141,75 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Hediyeli Ürün

En Kaliteli Bentonit Kedi Kumu ZOO’da!

Daha sağlıklı, güvenli ve hijyenik kedi tuvalet deneyimi için bentonit kedi kumlarını tercih edebilirsiniz. Topaklaşan kedi kumu, sabun kokulu kedi kumu, kalın-ince taneli kedi kumları gibi birçok seçeneği ZOO koleksiyonunda keşfedebilirsiniz. En en iyi bentonit kedi kumu modelleri için sayfamıza göz atın!

Bentonit kedi kumları, bentonit denilen madenden doğal şekilde elde edilen kedi kumlarıdır. Bu kumlar doğal içeriğe sahip olduğundan dolayı kedilerin alerjik reaksiyon göstermesine ya da rahatsızlanmasına neden olmaz ve pek çok avantaj sunarak kedi sahiplerinin pratik şekilde tercih edebilmesini sağlar. Hem yavrularda hem de yetişkin kedilerde kullanılabilen bentonit kedi kumlarının iki farklı çeşidi mevcuttur. İri taneli olanlar genellikle yetişkin kedilerde tercih edilirken küçük taneli olan bentonit kedi kumları özellikle de yavru kediler için kullanılan ürünlerdir. Kediniz yavru ise ona Lindo Cat Pudralı Topaklaşan İnce Taneli Kedi Kumu alabilirsiniz.

Bentonit kedi kumundan kedi tuvaletinin zemini kaplayıp zemini ortalama bir parmak geçecek kadar koymanız yeterlidir. Kediniz her tuvaletini yaptığında kedi kumu ortalama on dakika içerisinde sıvıyı emer, dışkının da kurumasına yardımcı olur. Kediniz tuvaletini yaptıktan ortalama on dakika sonra kürek yardımıyla ya da eldivenle topaklanan kumu alabilirsiniz. Kediniz dışkısını yaptıktan sonra genellikle dışkının üzerine kum atar. Bu sayede dışkının bentonit kum tarafından kurumasını da kolaylaştırır. Eğer dışkının kurumayacağını düşünüyorsanız üzerine kürk ile az miktarda kum atarsanız dışkı kısa sürede kumların içerisinden alınabilecek hale gelecektir.

Sıvıyı iyi şekilde emen bentonit kedi kumu, kısa sürede kedinizin idrarını tamamen emer. Bu sayede kedi tuvaletinin içinde sıvı kalmaz ve kedinizin de patilerinin kirlenmesi önlenebilir. Sıvıyı emen kedi kumu topaklanır ve kuru bir top halinde kedi tuvaletinin içerisinde kalır. Kedi kumu küreği ya da eldiven ile bu topaklanan kumu alarak yerine yenisini koyabilirsiniz. Kolayca kullanacağınız kokusuz bir ürün arıyorsanız; Bentysandy Naturel Kokusuz Topaklaşan Kedi Kumu da iyi bir seçenek olacaktır.

Gün içerisinde kediniz tuvaletini yaptıkça kirlenen kumu almanız ve yerine aldığınız kadarını koymanız önerilir. Her gün ise toprağı değiştirmeniz kediniz için hijyenik bir tuvalet alanı sağlayacaktır. Eğer kediniz tuvalet ihtiyacını dışarıda da gideriyorsa bu durumda kedi tuvaletinin içindeki kumun tamamını değiştirmek için birkaç gün bekleyebilirsiniz. Kedi tuvaleti sık sık kullanılmıyorsa yalnızca kirlenen alandaki kumu iyi şekilde temizlemeniz yeterli olacaktır.

Kedi kumunu tamamen döküp değiştireceğiniz zaman da kedi tuvaletini kimyasal ürünler kullanmadan yıkamanız ve tamamen temiz hale getirip kuruladıktan sonra yeni ve temiz kedi kumunu eklemeniz önerilmektedir. Kedi tuvaleti ıslakken bentonit kedi kumu içine koyulursa bu durumda tüm kum topaklanarak kedinizin idrarını ememeyecek kadar doygun hale gelebilecektir. Kumun kullanılmaz hale gelmesini istemiyorsanız kedi tuvaletini iyi şekilde kuruladıktan sonra içerisinde bentonit kedi kumunu yerleştirmeniz en iyisi olacaktır.

Doğal İçerikli Bentonit Kedi Kumu Çeşitleri

Kedilerin tuvaletlerinde sıklıkla tercih edilen ve doğal bir ürün olan bentonit kedi kumu, bentonit madeninden elde edilen özel ve doğal içeriğe sahip bir üründür. Bu sayede kedinizde alerjilere neden olmaz ve doğal içeriği olduğundan dolayı da doğal bir tuvalet alanı oluşturmak için yardımcı olabilir. Bu ürünü satın alırken ise farklı özelliklerine dikkat etmeniz özellikle önerilmektedir. Kedi kumunun boyutu, içeriğinde hangi ürünlerin yer aldığı, kokulu ya da kokusuz olması gibi pek çok özellik aslında bentonit kedi kumu alırken dikkat edilmesi gereken noktalardır. Kimi zaman bentonit kedi kumu doğal özler ile hazırlanan karışımlar sayesinde kokuya sahip olabilir. Bu sayede kedi tuvaleti kötü koku vermek yerine lavanta ve benzeri çiçek kokuları saçabilir. Örneğin, LindoCat Parfümlü Topaklaşan İnce Taneli Kedi Kumu da hoş kokular sunan bir ürün.

Bentonit kedi kumu alırken özellikle de kumun tanelerinin yapısına dikkat edilmelidir. Eğer kumun tanelerinin yapısı iri ise yavru kedilerde kullanmak için pek uygun olmayabilir. Yavru kedilerde daha ufak taneli olan bentonit kumların kullanılması önerilmektedir. Yetişkin kediler için ise iri taneli olan kedi kumları tercih edilebilir. Yetişkin kediniz için Akkum Kalın Taneli Lavantalı Topaklanan Kedi Kumu tercih edebilirsiniz.

Bentonit kumlar kimi zaman kokusuz kimi zaman da doğal içerikler ile kokulandırılmış olabilir. Kokulu olan kedi kumlarına karşı kedinizin alerjisi olduğunu fark ederseniz kokusuz kumları almanız önerilir. Bu kumların kokusunun nasıl verildiği, kimyasal içeriklerin kullanılıp kullanılmadığı da ayrıca öğrenilmelidir. Kimyasal içeriklere sahip olan kokulu kumlar kedilerde çeşitli solunum problemlerine neden olabilir ve kedilerde alerjik reaksiyonların görülmesine yol açabilir. Bu açıdan düşünüldüğünde Felin Kokusuz Topaklaşan İnce Taneli Kedi Kumu da doğru tercih olacaktır.

Bentonit kumlar çok emicidir. Bu sebeple de sıvıyı kısa sürede kolaylıkla emerler. Yine de bentonit kumu güvenilmez bir yerden açık şekilde satın alıyorsanız ya da duyulmamış bir markanın ürününü tercih ediyorsanız kumun içerisinde farklı ürünlerin karıştırılıp karıştırılmadığına ve emiciliğinin iyi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İyi bir kedi kumu kısa sürede sıvıyı emebilmeli ve topaklanabilmelidir. Böyle bir kedi kumu arıyorsanız; sayfamızdaki Proline Kokusuz Doğal İnce Taneli Topaklanan Kedi Kumu tam da böyle bir ürün!

Bentonit kumun tozsuz yapıda olması kedilerin solunum yolu rahatsızlığı çekmemesi için önemlidir. Ayrıca tozlu olan kumlar kedilerin evin içerisinde bu tozları taşımasına neden olur. Bu nedenle de kedinizde alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilir. Tozsuz bentonit kumları tercih ederseniz bu tip problemlerin önüne geçebilirsiniz.

En Kaliteli Bentonit Kedi Kumu ZOO’da! ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Bentonit Kedi Kumu Nedir?

Bentonit kedi kumu, doğal içeriklerden meydana gelen bentonit madeninden elde edilen bir kedi kumudur. Bu kum özellikle çok tercih edilen kedi kumları arasında yer alır. Kedi sahipleri tarafından farklı nedenler ile tercih edilen bentonit kedi kumları, doğal içeriğe sahip olduğundan dolayı kedilere zarar vermez, onların doğal ortamda tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri kadar sağlıklı bir alanda olmalarına katkı sağlar.

Kedilerin tuvaletlerini yaptıkları alanın sık sık temizlenmesi gerekir ancak kedi tuvaleti içinde yer alan kumların her tuvalet sonrasında tamamen boşaltılması ve değiştirilmesi de doğru değildir ve maliyet bakımından son derece pahalıya gelecektir. Bunun yerine topaklanan ve taşlaşan kedi kumlarının tercih edilmesi, tuvaletin yapıldığı alandaki kirlenen kumun kolaylıkla temizlenmesine yardımcı olur. Bentonit kedi kumları da topaklanan ve taşlaşan kedi kumları arasında olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilebilmektedir. Bu sayede kediniz tuvaletini yaptığı zaman bentonit kedi kumu taşlaşır ve topaklanarak tuvaletin hangi kumlara yapıldığını, hangi kumların olduğu bölgenin pislendiğini gösterir. Bu topaklanan kumlar kedi tuvaletinin içerisinde alınırsa kedi tuvaleti kolaylıkla temizlenebilecektir.

Tamamen doğal içeriklerden meydana gelen ve bentonit madeninden elde edilen bentonit kedi kumları kedilerin sağlığı için zararlı herhangi bir madde içermez. Bu sayede tuvaletin yapıldığı alan sebebiyle kedilerin alerjik reaksiyon göstermesi ya da rahatsızlanması mümkün olmaz. Kimi kedi kumları son derece tozlu bir yapıya sahiptir. Bentonit kumlar ise bu tozlu yapıya sahip olmadığından kedilerin alerjik reaksiyon göstererek rahatsızlanmasını önleyebilecektir.

Bentonit Kedi Kumu Faydaları Nelerdir?

Doğada az bulunan bir mineral olan bentonit madeninden üretilmiş olan bentonit kedi kumları, farklı faydaları ile kedi sahipleri için cazip bir kedi kumu seçeneği olmaktadır. Pek çok avantaj sunan bu kedi kumları sayesinde hem kedi tuvaletlerini temizlemek daha kolay hale gelir hem de kedilerin rahatsızlanması gibi pek çok durum engellenebilir. Doğal içerikleri barındıran ve herhangi bir katkı içermeyen bentonit kedi kumları doğal olduğundan dolayı kedilerin rahatsızlanmasına yol açmaz.

Pek çok kedi kumunun içerisinde kokuyu hapsetmesi ya da sıvıyı iyi şekilde emmesi ve topaklanması için farklı ürünler yer alabilir. Bu ürünler kimi zaman kimyasal olabileceği için kedilerin solunum yollarına zarar verebilir, ciğerlerini etkileyebilir ya da alerjik reaksiyon göstermelerine neden olabilir. Bentonit kumlar ise kedilerin rahatsızlanmasına neden olmaz çünkü içeriği tamamen doğaldır. Doğada yer alan bentonit madeninden elde edilen bentonit kedi kumları, kedilerin alerjik reaksiyon göstermesine neden olmaz ve sağlıklı bir tuvalet molasına olanak tanır.

Kedi sahipleri kedi tuvaletlerinde genellikle topaklanan ve sıvıyı iyi emen kedi kumlarını tercih eder. Bu sayede kedi tuvaletinin içi kuru kalır ve sıvıyı emen kedi kumları topaklanarak birikir. Bu sayede kedi tuvaletlerinin içerisinden kirlenmiş olan ve sıvıyı emen topaklanmış kedi kumları tuvalet sonrasında temizlenebilir. Sıvıyı emmeyen ve topaklanmayan kumlar ise kedi tuvaletinin içinin idrar ile dolmasına ve kedinizin ayaklarının da pislenmesine yol açar. Ayrıca kedi tuvaletini temizlemek istediğiniz her seferde tüm kumu değiştirip tuvaleti yıkamanız gerekir. Bentonit kumlar ise iyi şekilde topaklanıp sıvıyı emer ve hem kolay temizlik sağlar hem de kedilerin hijyenik bir alanda tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olur.

Dışkı ve idrar kokusunu hapsedebilme özelliği olan bu ürün, kedilerin idrarının ya da dışkısının kokusunun kedi tuvaletinin dışına çıkmasını önler. Tuvaletin içerisinde bile bu kokuyu almak mümkün olmaz. Bu sayede kediler rahat şekilde tuvaletini yapabilir ve ev içerisinde kedi tuvaletinin kokusu kalmaz. Doğal şekilde kokuyu hapseden bu ürün, içeriğinde hiçbir yapay katkı olmamasından dolayı tercih edilmesi gereken bir üründür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR