Kedi Vitamin ve Ek Besin

Kedi vitamin ve ek besin, kedi dostlarımızın sağlığını desteklemek adına çok büyük önem arz eder. Tüylü arkadaşınızın sağlıklı kalmasını desteklemek için aradığınız en iyi kedi vitaminleri ve kedi ek besileri sayfamızda!

En Kaliteli Kedi Vitamini Çeşitleri  

Vitaminler tüm canlıların ihtiyaç duyduğu ek bir besindir. Kedide belirli bir sağlık problemi veya olması beklenen bir fizyolojik durum, cilt problemleri, aşırı tüy dökme ve hareketsizlik gibi durumlar söz konusu olduğunda kediye besin takviyesi olarak vitaminlerden kullanmak gerekir. Düzenli olarak tüketilen kedi mamalarının, kedilerin tüm ihtiyacını karşıladığı düşünülse de bazı durumlarda kedi vitaminlerine başvurmak kaçınılmaz oluyor. Özellikle kedinin sindirim sistemiyle ilgili bir problemi varsa ve kedi tükettiği besinleri olması gerektiği gibi sindiremiyorsa, bu bağırsaktaki vitamin emiliminin eksik olduğu anlamına gelir. Bunu karşılamak adına kedinize Petguard Plus Kedi Multivitamin satın alabilirsiniz.

Kediler hamilelik, emzirme dönemi, yaşlılık gibi dönemlerde ek takviyelere ihtiyaç duyarlar. Bu takviyeler sayesinde kedilerin bağışıklık sistemi yükselir ve çeşitli hastalıklara karşı dirençli bir hale gelirler. Kedilerin kemik sağlığı açısından da çok değerli olan vitaminler, sağlıklı hücre oluşumuna ve gelişimine yardımcı olurlar.

Vitaminler kedilerin tüylerinin parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olurlar. Cilt ve deri problemleri karşısında çok etkili olan bu vitaminler, uzun tüylü kediler için daha fazla tercih edilmektedir. Kedilerin sağlıklı bir iskelet sistemine sahip olması için vitaminlerin katkısı büyüktür. Vitaminler, kedilerin üreme sağlığını olumlu yönde etkiler. Bu ürünler iskelet sağlığına iyi gelen en değerli ek besinlerdir. Kedilerin sağlıklı kemiklere ve sağlıklı dişlere sahip olması için olmazsa olmaz ürünlerdir.

Kedilerin göz sağlığına, diş, tüy, tırnak ve kemik sağlığına pek çok katkısı olan bu vitaminler, kediler için olmazsa olmaz ürünlerdir. Veteriner önerisiyle kedinin ihtiyacı olan besinleri içeren vitaminlerden tercih edilebilir. Bunlar arasında en popüler ürünlerden biri de Pharmax Aminosol Kedi Vitamini olmaktadır.

Kedi Vitaminleri ile Kedinizin Sağlığını Koruyun

Tıpkı insanlar gibi kedilerinde eksiksiz bir bakıma ihtiyacı vardır. Kedilerin yaşamlarına devam edebilmesi için yalnızca karınlarını doyurmak yeterli olmayacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde devreye kedi vitaminleri girer. İçeriğinde tamamen organik besinlerin yer aldığı bu vitaminleri kediler severek tüketir. Bu vitaminler kedilerin bağışıklığını ve sindirimini en iyi destekleyen ürünler olmakla beraber, sağlıklarına katkı sağlayan besinlerdir.

Vitamin ürünleri yavru, yetişkin, hamile, yaşlı vb. özel duruma ve hastalığa sahip kediler için özel olarak üretilmektedir. Kedi vitaminleri, kedilerin vitamin ve amino asite olan ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak, onları stresten ve çeşitli hastalıklardan koruyacaktır. Örneğin, Petguard Yavru Kediler İçin Kalsiyum Çinko ve Fosfor Tablet alarak, minik dostunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kedi vitaminleri, kedilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesini, kolay doğum yapabilmesini, yavrularını iyi büyütebilmesini, yaşlı kedilerin yaşam kalitesini yükseltebilmesini sağlamakla beraber, tüy ve deri kalitelerini korumaya da yardımcı olmaktadır. Kedi vitaminlerinden biotin içerikli ürünler, kedilerin tüylerinin güçlenmesini, parlamasını sağlamakla beraber, dökülmelerini engeller. Petguard Plus Kedi Biotin ve Sarımsak Tablet tam da bu amaca hizmet eder.

Kedi vitaminleri arasında olan malt ürünleri oldukça lezzetli ve sindirime yardımcıdır. Kedilerin metabolizmasını düzenleyici etkisi olan bu maltlar, hazım sağlayıcıdır. Kendilerini yalayarak temizleyen kedilerin midesinde tüy topakları oluştuğunda, vitaminler arasından malt ürünleri tercih edilebilir. Malt ürünleri sayesinde sindirimi en iyi şekilde desteklenen kediler, kendilerini yalamayı bırakır ve böylece midesinde tüy topakları oluşmaz.

Kedi vitaminleri, eklemlere destek sağladığı için kedilerin koşup oynama imkanlarına katkıda bulunur. Bunun yanı sıra kedilerin kemik gelişimine ve iskelet sistemindeki önemli fonksiyonlara sahip olan bağ dokusunun güçlenmesine de yardımcı olur.  Örneğin, Happy Pati Yavru Kedi Süt Tozu ile kedinizin kemik ve bağ dokusu gelişimini destekleyebilirsiniz.

Vitaminlerin içerisinde bulunan diyet lifleri, iyi huylu bakteriler için uygun besin kaynaklarını sunmaktadır.  Bu kaynaklar sayesinde kedilerin immun sistemleri dayanıklı bir hale gelir. Vitaminler içerisinde çeşitli yağları, sebze türevlerini ve laktoz gibi yararlı maddeleri bulundurur. Bu sayede kedilerin duyma, görme ve kalp fonksiyonlarını da en iyi şekilde destekleyen vitaminler kedilerin vazgeçilmezi haline gelir.

Kedi Ek Gıda Çeşitleri ZOO’da!

Kedilerin güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlamak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklara karşı dirençli hale getirmek için ek gıdalara ihtiyaç duyulur. Bu tür ek gıdaları almayan kediler ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalabilir. Ek gıdalar kedilerin bağışıklık sistemini destekleme konusunda yapı taşı görevi görür. Bazı kedilerin kendi başlarına üretebileceği ek gıdaları varken bazılarının dışarıdan destek alması gerekir. Hamilelik hem kediler için hem de sahibi için yorucu bir dönemlidir. İhtiyacı olan ek gıda desteğini alan kediler sağlıklı ve güçlü bir hamilelik geçirebilir. Kediniz hamile ise bu süreci sağlıklı şekilde atlatmasını sağlamak için ona GimCat Kedi Macunu Taurin sunabilirsiniz.

Yavru bir kedi, gelişimini sağlayabilmesi için ek gıdalara ihtiyaç duyar. Ek gıda takviyesiyle hem ideal bir gelişim ve enerji sağlanabilir hem de hassas bedenlerinin zarar görmemesi engellenir. Ek gıdalar, içeriğinde gerekli olan vitamin ve minerallerle üretilir. Bu açıdan bakıldığında kedilerin yeterli ve dengeli şekilde beslenmesine katkıda bulunur. Çeşitli içeriğine sahip ek gıdalar sayesinde evcil hayvanın bağışıklık sistemi güçlenir. Ek gıdalar, kedileri dış tahriş edici maddelerden korur ve vücuttaki su kaybını azaltır. Kaliteli bir ek gıda için tercihinizi Pets Family Cat Malte Paste adlı üründen yana da kullanabilirsiniz.

Kedilere özel üretilen ek gıdalar onların cilt sağlığı içinde önem taşır. Ek gıdaların içeriğinde yer alan multivitamin, kedilerin tüy ve deri sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kedilerin beslenmesindeki eksiklerin tamamlanması için ek gıdaların önemi büyüktür. Sağlık problemleri olan kediler için bu tarz takviyeler çok fayda sağlar. Ek gıda kullanmayan kedilerin yaşam kalitesini düşer. Günlük fizyolojik işlevini desteklemek adına kedilere ek gıdalar gereklidir. Kedilerin sağlıklı, kaliteli ve uzun bir yaşam sürmesi için ek gıdaların alımının devamlılığı sağlanmalıdır. Beraber yaşam sürdüğünüz sevimli kedilerin biyolojik mekanizmasının sağlıklı işleyebilmesi için bu tür ek gıdaların kullanımı son derece önemlidir.

Kedi Vitamin ve Ek Besin ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kedilere Vitamin Verilir Mi?

Kedilerin mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için kedi vitaminlerine ihtiyaç duyulur. Kediler için özel üretilen çok çeşitli vitaminler vardır. Bu vitaminler arasından kedilere en uygun ve doğru olanı seçilerek verilmesi gerekir. Bunun içinde veterinere danışmak ve kedi vitamin önerisi almak doğru olur. Böylece kedilerin gelişimi göz önünde bulundurularak doğru bir vitamin verilmiş olur. Eğer yavru bir kedi için vitamin verip vermeme konusunda kararsız kalınıyorsa, yavru kedi vitaminlerinden verilmesi doğru olacaktır. Yavru kedi vitaminleri sayesinde hassas olan bedenleri zarar görmez ve kısa bir zamanda güçlenir.

Kedi vitaminleri, gerekli olan tüm besinleri içererek üretilir. Kedilerin yeterli ve dengeli beslenmelerine yardımcı olan bu vitaminlerin verilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Kedi düşük kaliteli mamalarla veya ev yapımı besinlerle beslenirse sağlığı zamanla bozulur. Bu konuda sahibine büyük bir sorumluluk düşer. Çeşitli vitaminler kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda çok faydalıdır. Bu vitaminler kedileri dış tehditlerden korur ve sağlığı için önem taşır.

Tamamen kedilerin beslenme konusundaki eksikliklerini gidermek için özel üretilen vitaminler, kedi sahipleri tarafından büyük ilgi toplar. Bu konuda sağlık problemleri yaşayan kediler için bu tarz takviyeler faydalı olur. Vitamin eksiklikleri kedilerde eksiklik sendromuna dahi sebep olabilir. Normal fizyolojik durumlarını desteklemek için bu vitaminler gereklidir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için gerekli olan bu vitaminlerin kedilere veteriner önerisiyle verilmesi gereklidir.

Kedi Vitamini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedi mamaları, kedilerin ihtiyacı olan tüm besinleri karşılamak üzere üretilse de bazı durumlarda mamalar yeterli gelmeyebilir veya kedilerin özel durumlarından dolayı vitaminlere ihtiyaç duyulabilir. Özellikle kedilerin kalp, böbrek hastalıklarında, tüy döktüğü ve bağışıklığının düştüğü dönemlerde vitamin takviyesine ihtiyaç duyulabilir. Bu konuda kesin bir kanıya varabilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

Kedi vitamini almadan önce kedinin hangi takviyeye ihtiyaç duyduğunu bilmek gerekir. Bu konuda en iyi yöntem kediyi veteriner hekime götürmek olacaktır. Veteriner hekim tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kedinin ihtiyaç duyduğu vitaminler belirlenecektir. Veteriner tarafından önerilen vitaminler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Kedi için vitamin takviyesi alırken yüksek kalitede olduğundan son derece emin olunmalıdır. Vitaminlerin içeriğinde yer alan besin değerleri detaylı şekilde incelenmeli ve kedinin ihtiyaç duyduğu vitaminler ile karşılaştırma yapılmalıdır. Vitamin takviyelerinin ambalajı üzerinde kullanım talimatları yer almaktadır. Bu bilgilere uyarak kedi için en uygun kullanım oranını öğrenilebilir.

Kedi vitamin takviyeleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Sıvı, macun veya hap şeklinde olan vitaminler en çok tercih edilen vitaminler arasında yer almaktadır. Sıvı ve macun şeklinde olan vitaminlerin kullanımı daha kolaydır. Çoğu kedi hap yutmayı pek sevmez ve kedilere hap içirmek çok zordur. Kediye hap içirme konusunda zorlanıyorsanız sıvı veya macun şeklinde olan vitaminlerden tercih etmelisiniz.

Vitaminler kedilerin yaşına, cinsine, kilosuna ve özel sağlık durumuna göre tercih edilmelidir. Yavru bir kedi için onun gelişimine katkı sağlayacak bir vitamin alınmalıdır. Aynı şekilde tüyü cansız olan ve sürekli dökülen kediler için, tüy sağlığını destekleyen vitaminlerden almak doğru olacaktır. Sürekli tüy yutan ve sindirim problemi yaşayan kediler için ise kedi vitamin çeşitlerinden malt olanını tercih edilmelidir. Kedilerin neye ihtiyaç duydukları tam olarak tespit edildiğinde en doğru ve en etkili vitamin seçilecektir. Bundan dolayı kedileri gözlemlemek ve bu doğrultuda seçim yapmak önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR