₺28,68 KDV Dahil
₺42,05 KDV Dahil
₺11,52 KDV Dahil
₺34,56 KDV Dahil

Kuş Oyuncağı ve Aksesuarları

Kuşunuzun mutluluğu, fiziksel ve zihinsek gelişimi için ona çeşitli oyuncaklar ve aksesuarlar sağlamanız çok önemli. En popüler ve kaliteli kuş oyuncakları için ZOO koleksiyonunu inceleyebilirsiniz!

Kuş Oyuncağı ve Aksesuarları ile Kuşunuzu Mutlu Edin!

Kuşlar için birçok farklı konseptte oyuncak ve aksesuar var. Örneğin, kuş salıncakları, kanatlı dostlarımızın kafesin içerisinde keyifle sallanmasını sağlarken aynı zamanda dekoratif de görünüm sağlar. Özellikle büyük boylarda tercih edilen kafesler için kuş salıncakları ideal bir aksesuar ve oyuncaktır. Metal, ağaç ve plastikten yapılan pek çok kuş salıncağı modeli bulunmaktadır. Rotipet Kuş Oyuncağı İkili Salıncak da bunlardan biridir. Birden çok kuşunuz var ise onlara bu tarz bir ürün sağlayabilirsiniz.

Sesli kuş oyuncakları ise kuşların daha çok ilgisini çekmekte ve onları heyecanlandırmaktadır. Fakat kuşlarının bazıları özellikle de kafes içerisinde yalnız ve küçük olan kuşlar oyuncakların çıkardıkları bu seslerden ürkebilirler. Ses çıkaran oyuncaktan kanatlı dostunuz ürktüğü an hiç beklemeden oyuncağı kafesten alın. Aksi taktirde kuşun sağlını olumsuz etkiler. Ayrıca, Trixie Kuş Oyuncağı Zilli Top gibi bir oyuncak ile kuşunuz mutlu olabilir.  

Kuş aynaları ise bir nevi oyuncak gibi olsa da kafeslerin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Kafes içerisinde yalnız yaşayan kuşlar kendileri ile aynada konuşur, oyunlar oynar ve çok keyifli zamanlar geçirirler. Zincir şeklinde iç içe yerleşmiş kuş oyuncakları da klasik bir modeldir ancak çok tercih edilirler. Bu oyuncaklarda ayrı bir çanda yer alır. Bu açıdan düşünüldüğünde birçok kuşun sevdiği oyuncaklardan biri olan Trixie Muhabbet Kuşu İçin Zilli Ayna, ideal oyuncaklar arasındadır.

Yukarıda saydığımız bu kuş oyuncakları kuşlar için olmazsa olmaz ürünlerdir. Ancak bu oyuncaklarda kafeslerin boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü kuş kafesinin içerisinde kuşa uçabileceği, rahatça hareket edebileceği bir alanda sağlamak gerekir. Bu sebeple kuşa oyuncaklardan alırken kafesin boyutunu göz önünde bulunmalı ve kuş için en doğru oyuncağı almalısınız.

En İyi Kuş Oyuncağı Modelleri ZOO’da!

Kanatlı dostlarımızın kafeslerini renklendiren ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken kuş oyuncakları, kuşların hem fiziksel hem de psikolojik sağlığını destekleyen çok önemli ürünler arasında yer almaktadır. Kuşların içgüdülerini geliştirme fırsatı veren kuş oyuncak çeşitleri kanatlı dostlarımızın gün içinde canlarının sıkılmasını önler ve ayrıca egzersiz yapmalarına teşvik edici olduğundan kilo kontrolü da sağlar.

Kuş oyuncakları pek çok farklı çeşitlerde üretilmektedir. Bu çeşitlerin arasından kuş sahipleri tarafından en çok tercih edileni, renkli kuş zilleri, gün içinde sallanmaları için uygun özellikte ve boyutta kuş salıncakları, hakiki ahşaptan ve deriden üretilen tüylü oyuncaklar, tırmanmalarını ve eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlayan kuş merdivenleri ve ilgilerini çeken ve aynaya bakıp kendileriyle konuşan kuş aynaları bulunmaktadır. Bu oyuncaklar kanatlı dostlarımızın gereksinimlerinin karşılanması için çeşitli işlevlere sahip olurlar. Kuşunuz için ideal bir oyuncak arıyorsanız; tercihinizi Trixie Ahşap Çerçeveli Kuş Aynası Zilli modelden yana kullanabilirsiniz. Ahşap çerçeve içeren ürün, kuşlar için son derece güvenlidir.

Kuş oyuncağının üretildiği malzemeler kaliteli olmalıdır. Her zaman çevrece bilinen ve güvenilen kuş ürünleri satılan mağazalardan kuşa en uygun oyuncaklar seçilmelidir. Güvenilir bir oyuncak üreticisi kuşlar için güvenli ve toksik olmayan parçalardan oyuncak üretir. Kuşa en uygun oyuncağı belirlemek için kanatlı dostunuzun oyuncaklarla ne kadar ilgili ve alakalı olduğunu belirmek için oyun tarzına bakmalısınız. Kuşların bazıları maymun bar tarzı oyuncaklarla oynarken bazıları ise oyuncaklarla kucaklaşmak ve soluklaşmak için ilgilenirler. Kuşun güvenli şekilde oynaması için yeni bir oyuncak alındığında mutlaka kuşu izleyin. Oyuncağın kuşa uygun olup olmadığına bu şekilde de karar verebilirsiniz. Trixie Kuş Zilli Ağaç Tünek de çoğu kuş için uygun olan aksesuarlar arasındadır.

Kuşlara sıklıkla tercih edilen kuş salıncakları, kanatlı dostunuzun kafes içerisinde sallanmasını sağlarken ayrıca dekoratif de bir görüntü oluşturur. Eğer kuş kafesi büyük boy tercih edilmişse kuş salıncakları çok ideal bir oyuncak olacaktır. Kuş salıncakları kuşun egzersiz yapmasını ve gün içerisinde kafeste sıkılmamasını sağladığı için mutlaka alınması gereken bir oyuncaktır. Plastik, ağaç, metal gibi malzemelerden yapılan pek çok kuş salıncağı çeşidi vardır. Kuşa en uygun malzemeden yapılanı ve kafese uygun boyutta olanı tercih edilmelidir. Örneğin, Trixie Muhabbet Kuşu Tırmanma Duvarı, birçok kafese uyum sağlayacak niteliktedir.

Kuşlara özel üretilmiş ses çıkaran kuş oyuncakları da kuşların ilgisini oldukça çekmektedir. Fakat kuşların bazıları özellikle de kafes içerisinde yalnız kalan ve küçük olan kuşlar bu oyuncakların çıkardıkları seslerden korkabilirler. Kuşa böyle bir oyuncak almak yararlıdır. Ancak kuş oyuncağın çıkardığı sesten ürkerse kafes içerisinden oyuncağı almak sağlıklı olacaktır. Kuş aynaları ise bir nevi kuş oyuncağı görevi görse de kafesler de olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Kafes içerisinde yalnız olan kuşlar aynaya bakarak kendileriyle konuşurlar, oyunlar oynarlar ve keyifli zamanlar geçirirler. Bu sebeple kuş aynası kafes içerisinde olmazsa olmaz bir parçadır. Bu yüzden Yıldırım Şeffaf Aynalı Tünek Kuş Oyuncağı da ideal ürünlerden biridir.

Son olarak zincir şeklinde ve iç içe geçirilmiş kuş oyuncakları da klasiktir ve kuş sahipleri tarafından sıkça tercih edilen bir modeldir. Kuşa bu tür oyuncaklardan almak hem kafes içerisinde sıkılmamasını hem de sağlıklı olmasını sağlar.

Kuş Oyuncağı ve Aksesuarları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kuş Oyuncağı Gerekli Mi?

Kanatlı dostlarımızın kafes içerisinde sağlıklı şekilde yaşayabilmeleri için kuş oyuncakları çok fayda sağlamaktadır. Bundan dolayı birçok kuş türü için çeşit çeşit oyuncaklar bulunur. Bu oyuncaklar kuşların sağlığına olumlu etki ettiği için çok popülerdir. Kuşlar oyuncaklarla oynamayı çok seven hayvanlardır. Özellikle kafes içerisinde tek başına yaşayan kuşların zamanlarını geçirmeleri için çok yararlı olan oyuncaklar oldukça gereklidir.

Doğal yaşamlarından uzakta kafes içerisinde yaşayan kuşların stresten uzak durmaları gerekir. Aksi taktirde kuşların tüyleri dökülür ve başka hastalıklara yakalanabilirler. Bu tür problemlerin engellenmesi için kuş oyuncakları çok etkilidir. Kanatlı dostlarımızın kafes içerisinde keyifli zamanlar geçirebileceği, oyun oynayabileceği oyuncaklardır. Kuş merdivenleri bu oyuncaklar arasında en popüler olanıdır. Kuş merdivenleri kuşların hareket etme kabiliyetlerini artırırken aynı zamanda pençe kullanımlarını da geliştirmeye yardımcı olurlar. Kuşlar kendilerini geliştirmek adına akrobatik hareketler de bulunurlar. Kuşlar, kuş oyuncaklarının sayesinde esnekliklerini geliştirirler. Ve hatta yeni tasarlanan kuş oyuncaklarıyla daha çok ses çıkarıp, mutlu olacaklardır. Bu tür davranışlar ise kuşların mutlu olduklarını kanıtlar.

Kuş Oyuncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kanatlı dostlarımız için üretilen oyuncaklar kuş yaşamındaki eğlence için çok önemlidir. Kuş oyuncakları içgüdüyü gerçekleştirmeye, eğitmeye, egzersizi teşvik etmeye ve kuş gagasını meşgul etmeye yardımcı olurlar. Bu yararları kanatlı dostunuzun genel sağlığına ve mutluluğuna oldukça fayda sağlar. Kuşların kafes içerisinde sıkılmaları ve davranış sorunlarını geliştirmeleri sıklıkla yaşanır. Kuş oyuncakları bu problemi, kuşu meşgul ederek, tüy toplamaya ve aşırı derece çığlıklara başvurmayarak çözer. Kuş oyuncağı, kuşa ve kafese uygun boyutlarda olmalıdır. Eğer bir kuş oyuncaktan bir parça ısırarak koparır ve yutarsa oyuncak çok küçük boyuttadır. Kuş gagasını oyuncağın bir parçasının etrafına alabilirse eğer ya da parçaları çiğnemek çok zor ise kuş oyuncağı çok büyüktür. Kuşlar, oyuncaklarla soluklaşmak, kucaklaşmak veya çiğneyip yok etmek isterler. Aynı zamanda kuşun gagasıyla veya ayak parmaklarıyla oyuncak parçalarını ya da donanımı takmadığından da emin olunmalıdır.

Kuş oyuncağı, güvenlik için her zaman çevrece bilinen üreticilerden almaya özen göstermelisiniz. Kuşlara özel üretim yapan oyuncak mağazalarından alabilirsiniz. Çevrece bilinen bir üretici yalnızca güvenli ve toksik olmayan oyuncaklar üretir. Hiçbir oyuncak yüzde yüz güven vermese de kuş oyuncakları hakkında bilgi edinerek olası riskleri yok etmelisiniz. Kuşların oyuncaklara ne kadar ilgisinin olup olmadığını belirmek adına kuşu gözlemlemelisiniz. Kuşların bazıları maymun bar gibi oyuncakları severken diğerleri oyuncaklarla sadece kucaklaşmak ve soluklaşmak ister. Kuşun güvenli şekilde oyun oynamasını sağlamak adına yeni bir oyuncak aldığınız zaman kuşu izleyin. Kuş oyuncağı kullandığından, güvensiz parçaları koparmanız ya da kullanılmış parçaları birlikte çıkarmanız gerekebilir. Oyuncakların telli yıpranmış liflerini düzeltin ve kuş için risk oluşturan parçaları atın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR