₺72,70 KDV Dahil
₺121,80 KDV Dahil
₺60,00 KDV Dahil
₺96,40 KDV Dahil
₺995,00 KDV Dahil
₺1.899,00 KDV Dahil
₺37,74 KDV Dahil
₺51,88 KDV Dahil

Kuş Kafesi

Kuşların uzun ve sağlıklı bir ömür sürebilmesi için en önemli etmenlerden bir tanesi kafeslerdir. Satın alınacak olan kuş kafesi kuşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karışılıyorsa dostlarımız kafeslerinde huzurlu bir hayat geçirebilirler.
Kafeslerin kuşlar için uygun olup olmadığı incelenirken birçok farklı etmene dikkat etmek gereklidir. Gereğinden küçük bir kafes satın almak kuşu huzursuz edebilir. Çok büyük bir kafeste ise kuşlar yalnızlık hissine kapılabilmektedir. Bu sebeple her zaman doğru ebatlarda kafeslere yönelmek şarttır. Bunun yanı sıra kafeslerin içerisi de doğru aksesuarlar ile donatılmalıdır.
Kuş türleri alınacak olan kafesin belirlenmesinde son derece önemlidir. Muhabbet kuşları için uygun olan kafesler herkes tarafından bilinen klasik ürünlerdir. Ancak papağan ya da kanarya gibi herkes tarafından tercih edilmeyen kuşlar için uygun olacak kafesler birçok kişi tarafından bilinmez. Bu durumda araştırmaların yapılması ve doğru ürünlerin satın alınması gerekir.
Kuşların ebatları büyüdükçe alınacak olan kafesler de büyümektedir. Bazı kuş türleri tek başına yaşayamadığından en az 2 adet alınması gerekli olacaktır. Böyle durumlarda kuş kafesleri her ikisinin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede olmalıdır.
Kuş kafeslerinin şekilleri de birbirinden farklı olmaktadır. Genel olarak ince demirler ile içi gözükecek şekilde tasarlanan kafeslerin sahip oldukları şekiller değişkenlik gösterebilir. Dikdörtgen prizma olarak tanımlanan şekildeki kafesler oldukça yaygındır. Ancak bunun yanı sıra silindir kafesler ya da üst kısmı kubbeli olan ürünler de insanlar tarafından sıklıkla tercih edilebilmektedir.
Evlerinizin hangi bölgesinde kafesleri kullanacaksanız oraya uyacak ve dekoratif açıdan da güzel gözükecek kuş kafesleri satın alabilirsiniz. Böylece kafesler hem kuşlar için muhteşem bir yaşam alanı olacak hem de evinizin dekorasyonunda olumsuzluklar yaratmayacaktır.