₺65,60 KDV Dahil
₺78,72 KDV Dahil
₺105,77 KDV Dahil
₺187,94 KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Ücretsiz Kargo
₺135,00 KDV Dahil
₺162,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺160,00 KDV Dahil
₺192,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺280,00 KDV Dahil
₺336,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺119,43 KDV Dahil
₺215,26 KDV Dahil
₺275,00 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
₺45,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil

Sürüngen Aksesuarları

Sürüngenler genel olarak yavaş hareket ettikleri için eğlenceye önem vermeyen sıkıcı canlılar olarak görülürler. Ancak evlerinde sürüngen besleyen kişiler kafes ya da akvaryumlara alınan sürüngen aksesuarları ile canlı dostlarımızın ne kadar fazla zaman geçirdiğini bilmektedir. Yaşam alanlarına eklenen aksesuarlar sürüngenlerin yaşam kalitesini arttırırken fiziksel gelişimlerine de katkı sağlamaktadır.
Su dolu akvaryumlarda zaman geçirme imkânı olan sürüngenlerin dinlenebileceği, kuruyabileceği ya da imkân olduğunda güneşlenebileceği özel alanlar aksesuarlar ile oluşturulur. Kullanılan yemlikler, suluklar ya da oyuncaklar aksesuar kategorisinde incelenen ürünlerdir.
Sürüngenlerin uyku süreleri oldukça uzundur. Uzun süre uyuyan sürüngenler uzun bir ömür yaşarlar. Uykuların kaliteli olması ve fayda sağlaması için özel bir uyku alanının olması şarttır. Beslenilen sürüngen türüne göre muhteşem uyku alanları oluşturulabilir. Özel olarak satılan aksesuarlar yaşam alanına bırakıldığında sürüngen dostumuz kısa sürede adapte olarak uykusunu bu aksesuarda geçirmeye başlayacaktır.
Sürüngenlerde dinlenme alanları da son derece önemlidir. Beslenmek ya da yüzmek için gösterilen çaba sürüngen dostlarımızın yorulmasına sebep olabilmektedir. Bu durumda dinlenme kayaları ya da yumuşak alanların bulunması gerekli olur. Sürüngen aksesuarları arasından son derece önemli olan bu alanlar sürüngenlerin gelişimine katkı sağlamaktadır.
Diğer evcil dostlarımızda olduğu gibi sürüngenlerde de bir suluk ve yemliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı sürüngenler katı besinler ile beslendikleri için yemlik şart olmayabilir ancak suluk her zaman ihtiyaç olan bir üründür.
Yaşam alanlarına eklenen bu aksesuarlar sürüngenlerin beslenme ve su ihtiyacını gidermek için minimum seviyede enerji harcamasını sağlar. Böylece dostlarımız sürüngen aksesuarları ile çok daha dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenecektir. Gelişimleri her zaman olumlu bir şekilde etkilenir.