Balık Yemi

Balıklar evlerde en çok beslenen canlılardan bir tanesi. Etrafı kirletmemeleri ve zarar vermemeleri sebebiyle birçok insanın ilk tercihi akvaryum balıkları olabiliyor. Tabi ki diğer evcil dostlarımız gibi balıkların da düzenli olarak beslenmesi gerekli. Kedi ve köpekler mama alınmadığında kendi çabalarıyla yiyecek ürünler bulabilirler. Ancak balıklarda bu durum söz konusu değil.
Tamamen sizler tarafından verilen balık yemi ile beslenen balıkların doğru bir şekilde gelişmesi sizin elinizdedir. Bu sebeple de hem doğru bir yem seçmeli hem de düzenli olarak yemleri balıklara sunmaya devam etmelisiniz.
Balıklar türlerine göre birçok farklı özelliği değişebilen canlılardır. Balıkların türü değiştikçe kullanılması gereken yemler de değişiklik gösterir. Yemlerin içeriğindeki maddeler değişirken boyutlarında da ciddi değişimler yaşanmaktadır.
Büyük ebatlara sahip olan balıklar ile küçük balıkların aynı yemler ile beslenmesi mümkün olmaz. Bunun yanı sıra yeni doğan balıklar ile yetişkin bir balığın yemi de farklı olacaktır. Sitemizden balık yemi alırken türe ve balığın yaşına çok dikkat ederek seçimlerinizi yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde doğru bir ürüne yönelebilirsiniz.
Balık yemlerinin balıklar üzerindeki etkileri çok farklı olabilmektedir. İlk olarak verilen yemlerin yalnızca balıkların doymasını sağlamadığını bilmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra daha hareketli olmaları ya da daha hızlı büyümeleri için de kullanılabilecek yemler mevcut.
Satın alacağınız balık yemi balığın ebat olarak büyümesini sağlayan özellikte olabilir. Bunun yanı sıra balıkların daha hareketli olmasını sağlayan yemler de yer almaktadır. Yeni doğum yapmış olan balıklara özel olarak hazırlanmış yemler ile yeni doğacak yavruların güçlü olması da sağlanabilmektedir. Tüm bu ekstra özellikleri göz önünde bulundurarak kararlarını verebilirsiniz.