₺148,96 KDV Dahil
₺302,50 KDV Dahil
Stokta Yok!
₺616,50 KDV Dahil
₺699,00 KDV Dahil

Köpek Eğitim Ürünleri

Köpeğinizin eğitimini en iyi şekilde gerçekleştirmek için köpek eğitim ürünleri edinmeniz gerekir. Aradığınız tüm eğitim ürünlerini ZOO koleksiyonunda bulabilirsiniz!

Köpek Eğitim Ürünleri ile Köpeğinizin Gelişimine Katkı Sağlayın

Köpekler, diğer canlılara göre eğitime en müsait hayvanlardır. Ancak köpekleri eğitmek için bazı ürünlerin kullanılması gerekir ki, modern yaşamda teknoloji, kimya ve elektronik sayesinde köpek eğitim ürünleri çok farklı boyutlara taşınmış durumdadır. Köpekleri artık onlara acı veren yöntemler ile eğitmeye çalışmıyoruz. Uzmanlara göre köpekleri doğru bir motivasyon ve sabırla pekala eğitebilmek mümkün oluyor. Sadece ilgi ve sevgi vererek bazı komutları ve alışkanlıkları kazandırabileceğimiz sevimli dostlarımıza acı çektirmek hiç mantıklı değildir. Bu yüzden geliştirilen köpek eğitme ürünleri de köpeklerin formlarına uygun ve sağlıklarına zararsız ürünlerdir. Bazı köpek cinslerinin özellikleri gereği acı verici gibi görülse de aslında eğitim vermek için gerekli eğitim ürünlerinden kullanmakta fayda vardır.

Köpek eğitim ürünlerinin içine çiş pedi, çit ve egzersiz ürünleri ve eğitim tasmaları gibi ürünler girmektedir. Bilindiği üzere insanların dışındaki diğer canlılar asla öğrenmezler sadece şartlanırlar. Köpek çiş petleri evdeki banyonun ya da tuvaletin bir köşesine yerleştirilmelidir. Bu pedler çamaşır makinesinde yıkanabilecek türden üretilmiştir. Hush Pet Ultra Emici Köpek Külot Çiş Pedi gibi bir ürün, tüm ırk köpeklere uyacak farklı boylarda üretilmiştir. Bu ürün sayesinde köpeğinizin tuvalet eğitimini kolaylaştırabilirsiniz.

Köpek eğitim çitleri ise köpek sahipleri tarafından her ne kadar köpeği kısıtlamak adına suçlu hissettirse de köpeklere çok faydalıdır. Köpeklerin kendilerine ait olan alanların olması onları güvende hissettirecektir. Eğer köpekler bu çitlerin içerisinde uzun zamanlar geçirirse o zaman psikolojik problemler yaşanabilir ve bu problemlerle havlama, agresiflik ve huysuzluk belirtileri gösterirler. Köpek çit ve egzersiz ürünleri söz konusu olduğunda Strong Plastik Köpek Oyun Bahçesi Çiti 4 Panel de oldukça popüler. Köpeğiniz büyük boyutluysa ya da birden çok köpeğiniz varsa Strong Plastik Köpek Oyun Bahçesi Çiti 6 Panel de tercih edebilirsiniz.

Köpek egzersiz ürünleri ise istisnasız her köpek için gereklidir. Köpeklerin çoğu bu egzersizleri hiç sevmese de onların sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için egzersiz yapmaları önemlidir. Özellikle Bulldog ve Pug ırkları çok tembel ve obezite olmaya yatkın olacak köpeklerdir. Bu sebeple normalden daha çok egzersiz ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Köpeklere alınan top ve oyuncaklarla getir götür yaptırarak onların egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Köpeklerin becerilerine göre frizbi de eğlenceli seçenekler arasındadır. Aynı şeklide Trixie Köpek Agility Oyuncağı da köpek eğitimini destekleyici ve eğlenceli bir ürün olarak öne çıkmaktadır.

Köpek eğitim tasmaları kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterir. Eğitim tasmaları arasında dikenli tasma, gezdirme tasması, zincirli eğitim tasması, boğma tasması ve köpek havlama tasması gibi ürünler vardır. Boğma tipi eğitim tasmasının kullanım amacı, yürüyüş esnasında köpeğin kontrolünü sağlaması için tasmayı çekerek köpeğin uyarılmasını sağlar. Bunun sayesinde köpeğin eğitimini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Dikenli yağıda olan eğitim tasmalarıysa köpeğin boynuna baskı yapan ürünlerdir. Köpek eğitim tasmalarının bazı modelleri, köpeğin boynuna takılırken bazıları ise köpeklerin çenelerine takılmaktadır. Köpek eğitim tasması arıyorsanız; Trixie Uzman Köpek Eğitim Tasması ideal ürünlerden biridir.

Köpeğin cinsine, yaşına, kilosuna ve ırkına göre dizayn edilen bu eğitim ürünleri sayesinde sevimli dostunuzu kolayca eğitebilirsiniz.

İlgili Kategoriler: Köpek Eğitim Tasması, Düdük ve Clickerlar, Çit ve Egzersiz Ürünleri, Tuvalet Eğitim Ürünleri

En İyi Köpek Tuvalet Ürünleri ZOO’da!

Köpekler sadakatli, sevimli ve içten hayvanlardır. Köpeklerle beraber hayat sürdürebilmenin bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Köpekle yaşamanın en büyük problemlerinden biri tuvalet ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Köpekler hemen tuvaletlerini yapmaları gereken yeri öğrenemezler. Bundan dolayı köpeklerin eğitilmeleri gerekir. Bu eğitim ise köpeğin eve geldiği ilk günlerden başlamalıdır. Aksi taktirde köpek ev içerisinde her yere tuvaletini yapabilir. Köpekler hijyenlerine ve temizliklerine düşkün olmadıkları için tuvalet eğitimi sahiplerini bir hayli zorlayabilir. Bundan dolayı köpeğe karşı sabırlı olmak ve tuvalet kazalarına karşı hazırlıklı olmak gerekir. Örneğin, Joypet Köpek Eğitim Tuvaleti Küçük 43x35x6 cm gibi bir ürün küçük ırk köpekler için idealdir. Bu ürün sayesinde köpeğinizin tuvalet eğitimini kolaylaştırabilirsiniz.

Köpeğin tuvaleti yapacağı yeri ev içerisinde belirlemelisiniz. Ardından tuvalet eğitimi verirken köpeğin yaşını dikkate almalısınız. Eğer köpek yavru ise verilecek tuvalet eğitimi daha kolay olacaktır. Çünkü yavru köpek ilk eğitimi sahibinden alacağı için alışması daha kolay olacaktır. Yavru köpek komut almaya henüz alışmadığından önce sahibini dinlemeyi öğrenecektir. Daha önce sokakta yaşadıysa sokakta öğrendiği alışkanlıkları devam ettirecektir. Ancak yavru köpeklere tuvalet eğitimi vermek yetişkin köpeklere göre daha kolaydır. Yavru köpekler için Trixie Yavru Köpek Çiş Eğitim Pedi 60x60 cm 10 Adet harika bir eğitim ürünü olarak öne çıkmaktadır.

Tuvalet eğitimi için önce evin uygun bir yerine köpek tuvalet kabı yerleştirilmelidir. Bu belirlenen alanı köpeğin benimsemesi için köpeğe ilk geldiği an göstermek gerekir. Köpek eve geldiği ilk an evi yaşam alanı olarak benimseyerek işeme davranışı gösterecektir. Bu refleksi gösterdiği an onu hemen tuvalet kabının olduğu alana götürün ve tuvaletini yapana dek başından ayrılmayın. Tuvaletini yaptığı an onu hemen ödüllendirin ve övün. Tuvalet alanında mutlaka tuvalet kabı, kumu veya tuvalet pedi bulunsun. Köpek mutlaka tuvaletini bu materyallerin üzerine yapsın. Köpeğin kirli olan materyali koklamasına izin verin ve bu materyalleri daha sonraki tuvalet ihtiyacına kadar temizlemeyin. Köpek ikinci kez tuvalet yapmaya geldiğinde kendi çişinin ve dışkısının kokusunu alarak yavaş yavaş alışmaya başlar. Köpek tuvalet kabı kullanmanız, köpeğinizin tuvalet eğitimini destekleyecektir. Mp Gastone Köpekler İçin Çiş Eğitim Kabı da tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır.

Köpekler güçlü koku alma duyularının sayesinde nereye tuvaletlerini yapacaklarını belirler. Yani köpek evin herhangi bir yerine tuvalet yaptığı zaman orayı temizleyip kokuyu gidermezseniz eğer köpek tuvaletini tekrardan yapmaya çalışır. Bundan dolayı köpeğin tuvalet alanının dışında diğer yerden kötü koku almaması gerekir. Banyo ve tuvalet alanlarından kötü koku aldığı zaman köpek de oralara dışkılama eğiliminde bulunabilir. Bu sebeple bu alanlarının kapısını hep kapalı tutun ve köpeğin girmesine izin vermeyin. Evde çöp olması da köpeği tetikler. Bundan dolayı çöpleri evin dışında bahçe veya balkon gibi alanlarda biriktirmeniz doğru olacaktır. Kendi tuvalet alanının dışındaki yerlerin temiz ve kokusuz olması köpeğin zamanla evin içinde başka alana tuvaletini yapmaması gerektiğine koşullanacaktır. Ayrıca, Pet Pretty Köpek Çiş Pedi Kokusuz ürün seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Köpekler mamalarını tükettikten hemen sonra tuvalet ihtiyaçlarını gidermek isterler. Bu sebeple su içtikten ve mama yedikten sonra onu tuvalet alanına götürün ve tuvalet ihtiyacını giderene dek bekletin. Tuvaletini doğru alana yaptığı zaman mutlaka onu ödüllendirin ve övün. Yanlış alana yaptığı an onu kısa komutlarla uyarın ve cezalandırmayın. Tuvalet eğitimini verdiğiniz süreçte gözünüz hem sevimli dostunuzun üzerinde olsun. Köpekler alışkanlıklarına bağlı hayvanlardır ve benzer durumlara hep aynı tepkileri gösterirler. Köpekler tuvalet ihtiyaçları geldiğinde hep aynı tepkilerde bulunurlar. Bu sebeple tuvalet ihtiyacı duyduğunda nasıl davrandığını ve nasıl hareketlerde bulunduğunu mutlaka gözlemleyin. Onun tuvalet alanını kolay bir yere konumlandırın ve tuvalet alanına gidene kadar davranışlarını gözlemleyin. Aynı davranışlarda bulunduğu zaman onu hiç bekletmeden tuvalet alanına götürün.

Köpekler tuvaletlerini her zaman dışkılayıp çişlerini yapmazlar. Bazen sıkıldıklarında, ilgisiz kaldıklarında ve hasta olduklarında tuvaletlerini yaparlar. Köpeklerin sağlıkları yerindeyse ve ilgiyi ve şefkati görüyorlarsa tuvalet eğitimi olumlu şekilde sonuçlanır. Verdiğiniz tuvalet eğitimine rağmen evin başka alanlarına tuvaletlerini yapıyorlarsa ona karşı davranışlarınızı mutlaka gözden geçirin. Böylelikle kısa bir zamanda tuvalet eğitimini verip ilişkinizi huzurlu bir şekilde yürütebilirsiniz. Tuvalet eğitimini destekleyici Trixie Kuvvetli Köpek Tuvalet Eğitim Spreyi gibi ürün seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Her Irka Özel Köpek Eğitim Ürünleri

Köpeğe doğru eğitimi vermek hem onun sosyalleşmesi hem de sahibine zorluk çıkarmaması için son derece önemlidir. Köpeğe eğitim vermek ilk başlarda zor gibi görünebilir. Ama şunu bilmelisiniz ki köpeğe eğitim vermek uzun bir süreçtir. Bu süreçte adım adım ilerlemek daha az zorlayıcı olacaktır.

Öncelikle eğitim için yeterli bir zaman belirlemelisiniz. İlk başta eğitimi 5 dakikalık seanslara bölmeli ve bu eğitimi 25 dakikadan fazla sürdürmemelisiniz. Özellikle de yavru köpekler için bu çok önemlidir çünkü yavru köpeklerin dikkat süreleri kısadır ve çabucak sıkılırlar. Köpekle seansların dışında da etkileşim içinde bulunulmalıdır. Her etkileşimde bulunulduğunda köpek sahibinden ve çevreden bir şeyler öğrenir. Hem yavru köpeklere hem de yetişkin köpeklere oyun ile eğitim vermeyi deneyebilirsiniz. Dubex Pet Park Kedi ve Köpekler İçin Oyun Alanı, bu açıdan işinize yarayacaktır.

Köpeklerin kötü alışkanlıkları, eğitim seanslarının dışında olumsuz davranışlarına müsaade edildiği zaman gelişir. Eğitim seanslarının dışında da köpek boş bırakılmamalı ve sürekli gözlemlenmelidir. Köpek eğitim seansları sırasında yaptıklarını biliyorsa eğitimin dışında da bunu hatırlayacaktır.

Köpek eğitim seanslarının sırasında zihinsel olarak hazır olmalısınız. Köpekle oynarken, gezerken ve egzersiz yaparken sakin ve tarafsız olunmalıdır. Sergilenen herhangi bir heyecan ve endişe belirtisi eğitimi olumsuz şekilde etkileyecektir. Eğitim boyunca köpeğin olumlu davranışlarını güçlendirmeli ve kötü davranışlarını ise duymazdan gelerek düzeleceğinin farkına varmalısınız. Eğitimde kullanmak için Zampa Köpekler Özel Eğitim Düdüğü de tercih edebilirsiniz.

Köpeğe eğitim için uygun bir ekipman seçilmelidir. Ödül mamalarının yanında ihtiyacı olan tek şey uzun boyutlarda bir tasma veya martingale tasması alınabilir. Koşum takımları, ağızlık ve tasma gibi ekipmanlar almadan önce tavsiye alınmalıdır. Küçük ırk köpekleri ve yavru köpekler genelde sert ekipmanlara ihtiyaç duymazlar. Daha büyük köpekler ise odaklanmaları için geçici olarak kafalık tasmalarına ihtiyaç duyulabilir. Trixie Köpek Kolay Kontrol Göğüs Tasması da kullanabilirsiniz.

Köpeğe verilen her eğitim günü iyi geçmeyebilir, sinirlenme ve sinirini köpekten çıkarma gibi problemler yaşanabilir. Köpeğin sağlıklı bir öğrenme süreci geçirmesi ve özgüvenini geliştirmesi için sahibinin tutumu ve davranışını doğru olmalıdır. Sahibinin sakin bir ruh halinin olması köpeğin eğitimini olumsuz etkileyecektir. Köpek sahibinin gergin halinden ürkerse öğrenmeye kendini kapatır. Yalnızca sahibine karşı daha dikkatli olmayı ve güvenmemeyi öğrenir. Köpeğin mizacı dikkat alınmalıdır. Çünkü her köpek farklı bir mizaca sahiptir. Köpekleri tıpkı çocuklar gibi düşebilirsiniz. Sizin ona katacaklarınızı farklı oranlarda, farklı şekillerde ve farklı cinslerde öğrenirler. Köpeklerin bazıları sahiplerini memnun ve mutlu etmek için elinden geleni yaparlar. Yani eğitimi köpeğin mizacına ve karakterine uygun ayarlamak uygun olacaktır. Trixie Kilitli ve Fırdöndülü Kanca gibi ürünler de eğitimi destekleyicidir.

Köpeği eğitim sırasında anında ödüllendirmek gerekir. Köpekler uzun süreli eğitimlerde sebebi ve sonucu anlamazlar. Çabuk öğrenirler. Köpeğe bir hareketi kazandırdıktan sonra onu desteklemek için hiç beklemeden övmeli ve ödül vermelisiniz. Ödülü geciktirirseniz eğer verilen ödül yaptığı eylem ile bağdaşmayacaktır. Aynı zamanda doğru eğitim süreci geçirmek için ödüllendirmenin hızlı şekilde yapıldığından emin olmalısınız. Geciktirdiğiniz an başka davranışlarına ödül vermiş olursunuz. Mesela köpeğe otur komutunu öğretirken bir anlığına oturmuştur ve onu övüp ödüllendirdiğiniz zaman ise ayağa kalkmıştır. Bu durumda köpeğin ayağa kalkma davranışını ödüllendirmiş olursunuz. Köpeğe oturur oturmaz ödüllendirme eyleminde bulunmalısınız. Trixie Köpek Bahçe Bağlama Çelik Halatı da köpeğinizi kontrol etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Köpeğe karşı tutarlı davranılmalıdır. Köpeğin çevresindekiler tutarlı davranmazsa eğer köpek ne yaptığını ve ne hissettiğini anlamayacaktır. Köpekle beraber yaşamını sürdüren insanlar, eğitim hedeflerini belirlemeli ve buna uygun davranmalıdır. Mesela köpeğe insanların üzerine atlamama eğitimi vermeye çalışılıyorsa çocuklarla oynarken köpeği zıplatmalarına izin verilmemelidir. Bu tür tutarsızlıklar tüm eğitimi baltalayacaktır. Köpek Türkçe bilmediği için otur ve yere otur arasındaki farkı hiç anlayamaz. Emir cümlesi kurarken cümleyi değiştirmemelisiniz. Bu tür durumlar köpeğin kafasını karıştırarak eğitimi olumsuz etkiler. 

Eğitime Yardımcı Köpek Eğitim Aksesuarları

Köpek eğitim ürünleri köpeklerin eğitim süreçlerini daha kolay hale getiren ürünlerdir. Bu ürünler kimi davranışları teşvik ederek pekiştirir ve kimi davranışların da köreltilmesini sağlar. Bu noktada ceza vermek doğru değildir çünkü köpeğinize ceza vermeniz onda psikolojik anlamda olumsuz etkiler yaratabilir. Köpeğinizin sağlıklı bir eğitim süreci geçirmesini ve eğitimlerini de kısa sürede tamamlamasını istiyorsanız köpek eğitim ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Köpeklerin eğitimi için tercih edilen farklı ürünler tercih edilebilir. Örneğin düdükler ve sesli şekilde eğitim sağlamaya yardımcı ürünler köpeklerin eğitimlerini kolaylaştırır. Köpeğiniz bir hareketi ya da davranışı doğru yaptığında düdükler ile onu uyarıp ödüllendirmeniz gerekir. Bu sayede davranışının ödüllendirildiğinin farkına varabilir. Ayrıca köpeğinizin eğitimi sırasında düdük yerine el çırpma gibi sesler ile de ödül maması ile ödüllendirip köpeğinizin davranışını pekiştirebilirsiniz. Trixie Köpek Eğitim Düdüğü 9 cm ile bu aktiviteyi kolaylaştırabilirsiniz.

Köpekler eğitimleri yalnızca davranışları içermez. Davranış eğitimi dışında tuvalet eğitimi de mevcuttur. Bu eğitim için köpeğinizi olmayacak yerlere tuvaletini yapmaması konusunda uyarmak amacı ile cezalandırma yöntemini kullanmamanız tavsiye edilir. Eğitim için köpek tuvalet eğitim spreyini tercih ederseniz köpeğiniz bu kokuyu alarak yalnızca tuvaletinin olduğu alana tuvaletini yapabilir. Evin içinde tuvaletini yapan köpekler için bu eğitimler oldukça önemlidir. Büyük ırk köpeğiniz için Joypet Köpek Tuvaleti Büyük 61x46x9 cm tercih edebilirsiniz.

Köpeklerin eğitimleri için özellikle de köpek ödül mamaları tercih edilebilmektedir. Köpek ödül mamaları köpeklerin belli davranışlarının ve hareketlerinin pekiştirilmesi için gereklidir. Yani köpeğinizin eğitimlerinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için kötü bir davranışta bulunduğunda ona ödül maması vermemeniz önemlidir. Bu sayede doğru davranışların ödüllendirilmek için yinelenmesini sağlayabilirsiniz.

Köpeğinizin havlamaması, istenmeyen davranışları gerçekleştirmemesi için kısık şekilde tiz bir ses veren sesli uyarıcıları tercih edebilirsiniz. Bu tip uyarıcılar köpeklerin kötü ve istenmeyen davranışları yapmasına engel olabilir. Köpeğinizin eğitimi sırasında onun rahatsızlık hissetmesini sağlayan bu sesli ürünler köpeğinizde rahatsızlık hissi oluşturur ancak kulaklarda soruna neden olmaz. Rahatsız hisseden köpeğiniz davranışı yinelemeyecektir. Bu sayede kolaylıkla köpeğinize ceza vermeden eğitimini sağlamanız mümkün olabilmektedir.

Köpeklerin ev içindeki belli alanları ısırmaması ya da tırmalamaması için de çeşitli eğitim spreyleri kullanıla bilir. Bu spreyler köpeklerde hoş olmayan bir koku algılanmasına neden olur. Bu tip sprey ürünlerini uzak mesafeden mobilya, ev eşyası gibi ürünlere sıktığınız zaman köpeğiniz kokusundan dolayı bu alanlara yaklaşmak istemeyecektir. Bu nedenle de evdeki çeşitli alanları köpeğinizin ısırmasını ya da tırmalamasını engelleyebilirsiniz. Bunun için Trixie Kedi ve Köpek Uzaklaştırıcı edinebilirsiniz.

Köpeklerin ev içinde tuvaletini yapabilmesi için tuvalet pedleri kullanılabilmektedir. Tuvalet pedleri köpeklerin dışarı çıkmadan tuvaletlerini yapabilmesini sağlar. Bu nedenle de köpeğinizin ev içinde rahat şekilde tuvaletini yapabilmesi için tuvalet pedlerini tercih edebilir, köpeğinizin ev içi eğitimini kolaylaştırabilirsiniz.

Köpek Eğitim Ürünleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Eğitim Ürünlerinin Önemi Nedir?

Köpeklerin eğitiminde tercih edilen farklı ürünler, köpeklerin eğitimlerini kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda keyifli bir eğitim süreci de sunar. Eğitim ürünlerinin tercih edilmesi köpeklerin eğitim süreçlerinin daha kolay hale gelmesine yardımcı olduğu için köpeğinize vereceğiniz her türlü eğitim sırasında farklı köpek eğitim ürünlerinden destek almanız gerekmektedir. Köpeğinizin eğitiminin çok daha kolay olması için farklı eğitim ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin tuvalet eğitimi için öncelikli olarak tuvalet pedlerini tercih edebilir, köpeğinizin hem ev içinde hem de dışarıda tuvalet eğitimini daha kolay almasını sağlayabilirsiniz. Köpeğiniz kendi idrar kokusuna gideceği için pedler ilk eğitim sırasında oldukça işe yarayacaktır.

Köpeklerin eğitimi için kimi zaman uzaklaştırıcı spreyler tercih edilebilir. Örneğin narenciye ve benzeri kokulara sahip olan farklı spreyler evdeki belli alanlara sıkılır. Bu sayede köpeğinizin evdeki bu alanlara yaklaşması da engellenebilir. Köpeklerin pek hoşlanmadığı kokular kullanılarak evdeki farklı eşyalar ve belli alanlar korunabilir. Sonrasında köpeğiniz bu spreyin kokusunu almasa bile önceden yaklaşmadığı için bu alanlara yaklaşmak istemeyecektir. Bitkilerde, koltuk ve benzeri alanlarda, çeşitli aksesuar ve ev eşyalarında ya da odaların bazıların bu spreyler köpeğinizin uzak durması için tercih edilebilir.

Düdükler de köpeklerin bir çeşit koşullanmasını sağlayan uyarıcılardır. Köpeklerin eğitimleri sırasında doğru bir davranışı yaptığını anlaması için ödüllendirilmesi gerekir. Bu ödüllendirmenin doğrudan hareketi ile ilgili olduğunu anlaması için de hareketten hemen sonra bir uyarıcı ses alması gerekir. Örneğin köpeğiniz tuvaletini evdeki pedine yaptıysa hemen arkasından düdük ile uyarı verip sonrasında ödül maması verirseniz ve bu davranışı bir süreliğine sık sık tekrarlarsanız köpeğiniz bu davranışın doğru olduğunu anlar ve evdeki diğer alanlara tuvaletini yapmak yerine pedine gidip tuvaletini yapabilir. Aynısı köpek tuvaletlerinin kullanımı için de geçerlidir. Sesli bir uyarıcı olarak düdük tercih edildiğinde anlık olarak eşleşme sağlanır ve köpeğiniz ses ile hareketi bir araya getirip bunun doğru olduğunu ve ödüllendirileceğini anlar. Bu nedenle de belli davranışların öğrenilmesinin kolay hale gelmesi konusunda düdük gibi ani uyarıcılar önemlidir.

Ödül mamalar da köpeklerin eğitimlerinde tercih edilen önemli ürünlerden biridir. Köpeklerin yaptıkları davranışın doğru olduğunu ve tekrarlaması gerektiğini anlaması için ödüllendirme son derece doğru bir yöntemdir. Ceza verilmesi genellikle önerilmez ancak ödüllendirme yöntemi, köpeklerin bir durumu iyi şekilde kavramasını sağlayabilir. Köpeğinizin bir hareketinin doğru olduğunu gördüğünüz anda el çırpma, düdük öttürme gibi anlık sesli uyarıcılar vermeniz ve arkasından ödül maması ile köpeğinizi mutlu etmeniz onun bu davranışı onayladığınızı bilmesini kolaylaştırır. Ödül mamaları hem eğitimleri kolay hale getirir hem de köpeğiniz ile aranızda bir bağ gelişmesine yardımcı olabilir.

Eğitim ürünlerinin her biri köpeklerin eğitimlerinin kolay hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de köpeğinize davranış eğitimi ya da tuvalet eğitimi gibi konularda eğitim vereceğiniz zaman birbirinden farklı eğitim ürünlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Hem daha kolay hem de keyifli bir eğitim süreci geçirmeniz için bu ürünler son derece destekleyicidir.

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeklerin sağlıkları ve hijyenleri için eğitilmeleri oldukça önemlidir. Köpekleri eğitmek, komutlara uygun yetiştirmek onları tehlikelerden ve hastalıklarından biraz olsun uzaklaştıracaktır. Özellikle de strese girmemeleri ve karşılıklı huzur içinde yaşanması için köpeklerin eğitimine dikkat edilmesi gerekiyor. Doğru eğitimi vermek için köpeğin önce karakterini, cinsini ve yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Köpek sahiplerinin öncelikle azimli ve sabırlı olması gerekir. Köpeklerin bunaltılmaması, ilk eğitimden hemen sonuç beklenmemesi yani sabırlı davranılması, her an eğitim verilmemesi ve köpeğin mutlu olduğu zamanlarda eğitilmesi gerekir. Aynı şekilde köpeğe eğitim tek bir insan tarafından verilmelidir. Köpekler de diğer canlılar olduğu gibi sürü psikolojisi oluşur. Ve her sürü de de bir lider bulunur. Bu durumda köpek sahiplerinin lider olması gerekir.

Köpeğin öğün zamanlarında onlara yaklaşmalısınız. Öncelikle köpeğin mama ve su kabına az miktarlarda öğünleri koyun ve oradan uzaklaşın. Mama bittiği an tekrardan yaklaşarak ilavede bulunun. Bu pratik ile köpeğe sizin yaklaşmanızı heyecanla beklemesi sağlanacaktır. Köpeğin neşesini ve hareketliliğini artırın. Siz yaklaştığınız anda kuyruğunu sallıyorsa eğer bu durum köpeğin sizi sevmeye başladığı ve mutlu olduğu anlamını ifade eder. Köpek mamasını tüketirken de yanına yaklaşılmasına izin vermesi için yakın yerlerde durun ve o mamasını bitirdikçe yeniden doldurun. Bu eğitimi birkaç kez tekrarlayın.

Köpeklerin en kolay öğrendikleri eğitimlerden birisi otur komutudur. Bunu köpeğe öğretmenin yöntemi ise köpek karşınıza geldiğinde ve oturma eğiliminde bulunduğunda siz otur komutunu uzatarak söyleyin. Oturdukları an ise ödüllendirme yapmanız gerekir. Bu ödüllerin maddi şeyler olmasına hiç gerek yoktur. Her oturma komutundan sonra köpeği seversek ve översek oturma komutunu otomatik yaparlar. Köpek tuvalet eğitimi verirken ise sabırlı ve sakin olunmalıdır. Köpek tuvalet alanının dışına dışkılama yaptığı an ona bağırmamalı ve karanlık odalara kilitlememelisiniz. Köpeğe eğitimler vurarak, kızarak veya karanlık odalara kapatılarak öğretilmez. Kararlı ve sabırlı eğitim sürecinden sonra köpek ne yapılması gerektiğini öğrenecek ve sizi memnun etmek için çabalayacaktır.

Köpek Eğitim Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız köpekleri evin içerisinde kolaylıkla besleyebilmek için birtakım eğitimler vermek gerekir. Bu eğitimlerin sayesinde köpek eve uyum sağlar ve problem çıkarmamayı öğrenir. Evde yaşamak ve tuvalet eğitimi köpeklere verilmesi gereken çok önemli eğitimlerdir. Köpeklerin eğitmek için alınan ürünlere ise köpek eğitim ürünleri denir. Bu ürünler; eğitim çiti, tuvalet eğitim spreyi, köpek eğitim düdüğü, havlama önleyici tasma, köpek ağızlığı, köpek çiş pedi, eğitim clickeri ve ödül mamasıdır.

Öncelikle köpeğinize alacağınız eğitim oyuncakların sağlık kurallarına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çabucak kırılacak, parçalanacak hassas oyuncaklardan uzak durmalısınız. Çünkü köpeğiniz parçalara ayırdığı maddeleri yutabilir. Aldığınız her eğitim oyuncak türü köpeğin psikolojik halini farklı etkiler. Dolayısıyla amacınızı belirledikten sonra oyuncağa karar vermelisiniz.  Köpeğinize aldığınız eğitim oyuncaklarının kalitesiz malzemelerden yapılmamış olduğunu kontrol edin. Çünkü köpekler oyuncaklarla kapsamlı şekilde oynayacağından, çok fazla çiğneme, kemirme ve yalama yaparlar. Kalitesiz bir malzemeden üretilen eğitim oyuncakları köpeğinizin sağlığı için risk oluşturur.

Köpeğinize alacağınız eğitim ürünlerinin ilk sırasında köpek eğitim düdüğü vardır. Eğitim düdüğü hem acemi eğitimler hem de profesyonel eğitimler için kullanılabilir. Köpek düdüğü sayesinde köpeğinize istediğiniz şeyleri yaptırabilirsiniz. Çünkü köpek ses tonlarına ve sinyallere tepki verecektir. Bu eğitim düdüklerinden alırken düdüğün üzerinde ses ayarı olanları tercih etmeniz köpeğinizi farklı seslerle eğitmek için çok doğru olacaktır.

Bir diğer köpek eğitim ürünü olan eğitim spreyi, tuvalet eğitimi için çok önemlidir. Bu eğitim spreyleri köpekler için özel kokulu olarak geliştirilmiştir. Köpeğinizin tuvaletini yapmasını istediği yere sıkarak onu eğitebilirsiniz. Köpekler kokulara alışırlar ve tuvalet alışkanlığı kazanması için köpeğinize uygun aldığınız bu kokulu spreyi değiştirmemelisiniz. Aksi halde farklı koku gelen yere köpek tuvalet yapmayacaktır. Bir diğer eğitim ürünü eğitim çitiyle köpeğe ev içerisinde özel alan oluşturulur. Köpek eğitim çitinin içerisinde gününün büyük çoğunluğu geçirdiğinden kaliteli malzeme olmasına özen göstermelisiniz. Son eğitim ürünü ise havlamayı önleyen tasmadır. Bu tasmayı alırken köpeğinizin cinsine ve boyutuna uygun almalısınız. Aksi halde köpeğiniz boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR