Kemirgen

Kemirgenler son dönemde evlerde beslenen canlılar arasında oldukça popülerdir. Evde beslenebilen kemirgen denildiğinde akla ilk olarak tavşanlar ve hamsterlar gelir. Birçok insanın ilk tercihi bu canlılar olurken farklı türleri rahatlıkla kullanılabilir.
Kemirgenler birçok insan tarafından sevilmiyor olsa da son derece sevimli ve uysal canlılardır. Bu sebeple de kemirgenleri beslemeye başlayan kişiler bir daha diğer hayvanlara yönelim göstermezler. Kemirgen besleme seçeneği her zaman onlar için bir numaralı tercih olacaktır. Siz de farklı bir canlı beslemeyi düşünüyorsanız kemirgenlere yönelebilirsiniz.
Evlerde barındırılacak olan canlıların her zaman belirli yaşam alanları olur. Kedi beslenecekse kumlar ya da yastıklar alınırken balık besleyecek olan kişiler ilk olarak akvaryum alışverişlerini yaparlar. Kemirgenler ise kuşlar gibi kafeslerde yaşayan canlılardır.
Tavşanları ele almak gerekirse kafesleri çok seven ve gününü büyük bir kısmını kafeslerde geçiren canlılardır. Bu sebeple de alacağınız tavşan kafesi gerekli özellikleri sağlayan doğru bir ürün olmalıdır. Hamster besleyecekseniz aynı şekilde bu canlının ihtiyaçlarını karşılayacak bir hamster kafesi satın alınması gerekir.
Kemirgenler için alınan kafesler yaşam alanlarının tamamlanması için yeterli olmaz. Birçok canlıda olduğu gibi kafeslerin içerisinde ekstra malzemeler kullanılması gerekmektedir. Tavşan kafesi alındıktan sonra suluk ve yatakların da satın alınması gerekir. Böylece tavşanların temel ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanmış olur.
Kafeslerin doğal olmayan yapısı hayvanları rahatsız edebileceğinden talaş ya da otlarla kafesler biraz daha doğal bir ortam haline getirilebilmektedir. Hayvan dostlarımız da bundan son derece memnun olacak ve kafeslerde daha fazla zaman geçirecektir.
Tavşan, hamster ya da diğer kemirgenler için özel olarak yemler üretilmektedir. Ancak kemirgenler türlerine göre çok farklı gıdaları da tüketebilirler. Evlerde sürekli olarak bulunan yeşillikler kemirgenler için oldukça doğru bir tercih olacaktır.
Düzenli olarak ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi istenen canlılar için özel kemirgen yemi satın alınır. Böylece düzenli olarak yemler verilir ve dostlarımızın yaşamına devam etmesi sağlanır. Belirli zaman aralıklarıyla kendinizin kullandığı yemekleri vererek onları şımartabilirsiniz.
Kemirgenler her zaman hareketi seven ancak kafeslerde yaşamak zorunda olan canlılardır. Hamster ya da diğer kemirgenleri evinizde beslemek istiyorsanız muhteşem bir kafes satın almanız şart. Kafeslerin ebatlarını olabildiğince büyük tutmanız gerekiyor. İlk etapta kafesler size çok büyük gözükse de içerisine çeşitli eşyalar konduğunda alan küçülecek.
Evinize hamster kafesi aldıktan sonra içerisinde hamster çarkı ve hamster tüneli kullanmanız gerekiyor. Kemirgen dostunuzun koşu ve enerji yakma ihtiyacını ancak bu şekilde karşılayabilirsiniz.
Hamster ile zaman geçirmek isteyen kişiler için en doğru oyuncan hamster topudur. Top ile oynamak dendiğinde kedi ya da köpeklerin oyunları akılınıza gelebilir. Ancak kemirgenler için durum çok farklıdır.
Satın alacağınız hamster topu içerisine kemirgen dostunuzu koyabilecek kadar büyük olur. Tamamen şeffaf olan bu topların içerisinde hamster ya da diğer kemirgenler evin her yerinde dolaşacaklardır. Hem etrafta gezmeler hem de sizlerle vakit geçirmeleri için muhteşem bir seçenektir. Hala topunuz yoksa hiç vakit kaybetmeden satın almalısınız.