Kanarya Kafesi

Kanarya besliyorsanız; sevimli kuşunuz için en kullanışlı ve güvenli kafesi sağlamak istersiniz. Birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü kanarya kafesi çeşitleri için sayfamızı incelemeniz yeterli!

En İyi Kanarya Kafesi Modelleri

Kanaryalar için alacağınız kafesin boyutu, aksesuarlar ile kullanıma uygun olması, üretildiği malzeme gibi pek çok detay son derece önemlidir. Bu farklı özelliklere dikkat ettiğiniz zaman kanaryanız için uygun bir kafes almanız da söz konusu olacaktır. Satın alınan kafes içerisinde kanaryanız rahat etmeli, gününün büyük kısmını geçirebileceği için kafes içerisinde mutlu ve huzurlu olmalıdır. Kanaryanızın rahatlığı ve güvenliği için kafesin parmaklık aralıklarının bile onun için uygun olması gerekir. Bu nedenle de kanaryanız için bir kafes alacağınız zaman kafesin tüm özelliklerini gözden geçirmeniz çok önemlidir.

Kanaryalar için seçilen kafesler pek çok farklı tasarıma sahip olabilir. Bu kafeslerin seçimi sırasında farklı özelliklere dikkat edilebilir. Örneğin kafesin şekli, boyutu gibi değişen özellikler kanarya kafeslerinin değişen tasarımlarında yer alabilir. Kafes modelleri değişim gösterse de önemli olan kanaryaların ihtiyaçlarını iyi şekilde karşılayabilmesi ve ona uygun bir yaşam alanı sunabilmesidir. Kuşunuzun güvenliği ve refahını sağlamak adına, ona Trixie Küçük Petler İçin Taşıma Kabı da alabilirsiniz. Böylece kuşunuzla bir yerden bir yere giderken ya da onu başka odaya taşımak istediğinizde işlemi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Ürünü aynı zamanda normal kafes olarak da kullanabilirsiniz.

Kanaryaların kafes modelleri genellikle tasarım olarak değişiklik gösterir. Örneğin kafesin modeli ev şeklinde ya da küp, dikdörtgen prizma gibi farklı şekillerde olabilir. Bu farklı şekillerdeki kafesler kanaryalar için farklı yaşam alanları sunar. Ev şeklindeki üst kısmı çatı gibi olan modellerin üst kısımlarına yerleştirilen oyuncaklar, kafes içerisinde alandan tasarruf sağlamaya yarayabilir. Benzer şekilde kafesin bu üst kısmına bir tünek yerleştirilmesi, kafesin içerisindeki kuşunuzun farklı bir alandan dışarıyı seyretmesine yarar.

Değişen modeller özellikle de kuşların farklı aksesuarlar ile tanışmasına yardımcıdır. Örneğin birkaç kapısı olan modellere yavruluk, kuş banyosu gibi aksesuarlar eklenebilir. Yavruluklar sayesinde kanaryanızın yavruları sıcak ve güvende kalır. Kuş banyoları ise kanaryanızın boyutuna uygun olacak şekilde bir eğlence sunabilir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde kuşunuzun serinlemesi için ideal bir seçenektir.

Kafes modellerinde değişen özelliklerden biri de kafes içerisindeki yemlik ve sulukların yeridir. Genellikle bu tip farklı ürünlerin yerleri kafes tasarımlarında bellidir. Örneğin yemlik ve suluklar için özel bir yer ayrılmıştır. Bu alanlara yemlik ve suluklar yerleştirilir. Bazı kafeslerde yemlikler üstte ve önde yer alabilir. Kimi kafeslerde ise yemlik ve suluklar alt ve arka tarafta yer alabilir. Bu tip farklı tasarımlar, kuşların rahat şekilde beslenmesi için farklı alanlara yerleştirilmiş temel ihtiyaç aksesuarlarını içerir.

Kullanışlı Kanarya Kafesleri ile Kuşunuz Mutlu Olsun

Kanaryalar için kafes seçerken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken belli hususlar mevcuttur. Örneğin kanaryanın boyutu için kafesin uygun olup olmadığı, kafesin farklı aksesuarlar ile kullanılıp kullanılamayacağı gibi pek çok özellik incelenebilir. Bu özellikler kanaryaların yaşam alanlarının daha kullanışlı hale gelmesini sağlar. Ayrıca kanaryanızın rahat şekilde hareket etmesine ve güvenli şekilde kafesinin içinde vakit geçirmesine de olanak sağlayabilir.

Bir kanarya kafesi alacağınız zaman öncelikli olarak kanaryanın kafesinin boyutuna dikkat etmelisiniz. Kanaryalar oldukça küçük hayvanlardır ancak yine de kafeslerinin içerisinde rahat şekilde hareket edebilmeleri önemlidir. Ayrıca kafes içerisinde bulunan yemlik, suluk ve oyuncaklar gibi aksesuarlar kanaryaların alanını daraltabilir. Bu nedenle de farklı aksesuarlar ile kullandığınız zaman kafesin boyutunun nasıl olacağına dikkat etmeniz önerilir.

Kafesin parmaklıklarının açıklığına dikkat etmelisiniz. Parmaklıklar çok dar ise kuşunuzun ayaklarını sıkıştırması gibi tehlikeler ile karşılaşması mümkün olabilecektir. Bu nedenle de ortalama 1,5 santimetre genişliğe sahip parmaklıklı farklı kanarya kafeslerini tercih etmeniz önerilir. Bu sayede olası problemler ile karşılaşma riskiniz en aza inecektir.

Kafesin içerisindeki tüneklerin yemliklere yakın şekilde konumlandırılabilmesi şarttır. Bu şekilde kanaryanızın rahat şekilde yemliklere ulaşması söz konusu olacaktır. Ayrıca farklı alanlarda birbirine yakın olacak şekilde konumlandırılan tünekler de kanaryaların kafes içerisinde rahat hareket etmesini ve her alana kolaylıkla ulaşmasını sağlar.

Kanaryaların kafeslerinin üretildiği malzemeye dikkat etmelisiniz. Alt bölmenin sürgülü olmasına, kafesin parmaklıklarının boyasının kuşunuz için zararlı materyalleri içermemesine özen göstermelisiniz. Alt bölümün sürgülü olması, kuşunuzun altlığını kolay şekilde değiştirmenize yarar sağlar. Ayrıca parmaklıkların boyasız olması ya da zararlı boyaları içermemesi de kanaryanızın sağlığını koruyacaktır.

Kanarya Kafesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kanarya Kafes Düzeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kanaryaların kafeslerinin düzeninde farklı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Bu düzen hem kanaryanız için kolay kullanım sunmalıdır hem de kafes içerisinde kanaryanızın rahat şekilde hareket etmesine olanak tanımalıdır. Bu nedenle de tercih edilen düzen, farklı açılardan kuşunuz için uygun olmalıdır.

Sağlanan düzen, öncelikli olarak kuşunuza kafes içerisinde rahat bir kullanım sağlamalıdır. Örneğin yemlikler ve suluk kuşunuzun kafesinin içerisinde birbirine yakın şekilde konumlandırılmalıdır. Bu yemlik ve suluklara yakın olan tünekler yer almalıdır. Kuşunuzun yemlik ve suluklara rahat şekilde ulaşım sağlaması için tüneklerin yakın olması önemlidir.

Düzenin iyi şekilde sağlanması için ayrıca kafes içerisindeki oyuncakların da kuşunuzun hareket alanını daraltmaması gerekir. Terci edilen oyuncaklar, onun hareket ettiği alanların dışında kalmalıdır. Ayrıca tüneğinden ulaşabileceği kadar da yakın konumlandırılmalıdır. Üstte yer alan bir oyuncağa yakın şekilde konumlandırılan tünekler, kanaryaların kolay şekilde ulaşabilmesini ve oynayarak eğlenmesini sağlar.

Kafes düzeninde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi, kanaryaların kafes içerisinde rahat şekilde hareket edebilmesidir. Tünekler bu nedenle birbirine geçilebilecek kadar yakın ve rahat ulaşım sağlayacak kadar da ergonomik şekilde konumlandırılmış olmalıdır. Birbirinden uzak duran tüneklerin kullanımı kanaryanız için zor olacaktır.

Tüneklerden birinin kafesin kapağına yakın şekilde konumlandırılmış olması gerekir. Bu sayede kuşunuzu ev içerisinde salacağınız zaman tüneğe gelerek dışarı rahat şekilde çıkabilir. Aksi takdirde kafes içinde uçmaya çalışarak dışarı uçar şekilde çıkmaya çalışabilir ve kanatlarını kafese çarpabilir. Kanaryanızı ev içerisinde salıyorsanız bu, önemli bir özelliktir.

Kanarya Kafesi Nasıl Olmalı?

Satın alacağınız kafesin öncelikli olarak boyutuna bakmanız şarttır. Kafes, kanaryanı için yeteri kadar geniş ve büyük olmalıdır. Kafes içerisinde kullanılan yemlik, suluk gibi ürünler kafesin içerisinde olduğunda kanaryanın rahat şekilde hareket edebilmesi gerekir. Tercih edilen oyuncaklar da kanaryaların kafes içerisindeki alanını daraltmamalıdır. Bu nedenle de kanaryalar için kafesin boyutunun uygun olması şarttır.

Kafesin parmaklıklarının ortalama 1,5 santimetre olması önerilir. Bu sayede kuşunuzun kafes parmaklıklarına sıkışması, parmaklıklara takılması ya da çok geniş olan parmaklıklar nedeniyle kafesi rahat şekilde kullanamaması söz konusu olmayacaktır. Çok dar olan parmaklıklara kanaryanın takılması olasıdır. Zaten küçük boyutlarda olan kanaryalar, kafesin parmaklıklarına takılarak canlarını yakabilir. Bu sebeple de ortalama 1,5 santimetre genişliğindeki parmaklıklar kanaryanız için ideal olacaktır.

Kafesin üretildiği malzeme çok önemlidir. Altlığın sürgülü olması ve üst parmaklıkların da metalden üretilmiş olması önerilir. Metal parmaklıklar kuşunuzun ısırması durumunda zararlı boyalar ile temas etmemesini sağlamalıdır. Bu sebeple de kafes parmaklıkları boyasız olmalı ya da sağlığa zararlı boya içermemelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR