₺870,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo
₺851,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺914,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺870,55 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo

Yaş Köpek Maması

Üstün lezzeti ve hoş kokusu ile yaş köpek mamaları, her ırktan köpeği cezbeder. Köpekler yaş mamaları çok sever. Yaş mamalar, evcil hayvanınız için besleyici ve sağlığı destekleyici özellikler sunar. Köpekler için yaş mama arıyorsanız, en kaliteli ürünleri sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Yaş Köpek Maması Çeşitleri ile Evcil Hayvanınızın Sağlığını Koruyun

Bütün köpeklerin doğru ve yeterli biçimde beslenmeleri gerekir. Bu nedenle doğru köpek maması seçimi çok önemli bir görevdir. Aralarından tercih yapabileceğiniz çok farklı türde köpek maması var. Bunlar arasında yer alan yaş mama çeşitleri, köpeklere sunulan en popüler mamalar arasında yer alıyor. Hem kuru hem de yaş mama açısından zengin ve sağlıklı bir beslenme düzeni, köpeğinizin refahına ve ömür süresine katkı sağlayacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde N&D Tavuklu ve Narlı Yetişkin Köpek Yaş Mama, N&D Geyik Etli ve Bal Kabaklı Köpek Yaş Mama, Royal Canin Starter Mousse Mother and Babydog Yaş Köpek Maması, Miglior Cane Av Hayvanlı Yaş Köpek Maması gibi ürünler evcil hayvanınız için ideal olan mamalar arasındadır.

Sevimli dostlarımız köpeklerin sağlıklı yaşamaları ve ileri zamanlarda bir problemle karşılaşmamaları için yaş mamalar oldukça önemlidir. Günümüzde çok fazla çeşitte, kalitede ve markada yaş mama bulunur. Köpeğe kuzu eti, sığır eti, besleyici sebze, tavuk ve meyvelerden oluşan farklı içerikteki yaş mamalardan sunabilirsiniz. Yaş mamalar köpeğe hayatının her alanında dengeli bir beslenme sağlama konusunda önemli rol oynar. Örneğin, Dog Menue Biftekli Köpek Yaş Maması gibi bir ürün, evcil hayvanınızın gereksinim duyduğu protein, vitamin ve mineral gibi besin bileşenlerini sunacaktır.

Yaş mamalar, diğer mamalara kıyasla çok farklı süreçlerde üretilmektedir. Genel olarak sebzeler, et yan ürünleri, doğal tahıllar, yağlar ve mineraller, su ve jelleştirme maddeleri ile birleştirilir. Ardından püre bir kıvam haline getirilmek üzere iyice öğütülür. Daha sonra katı bir hal alması için buhar tünelinde kısmen pişirilir ve bıçakların yardımıyla kesilerek küp haline getirilir. Böylelikle yaş mamalar bir et parçası gibi görünürler ve etrafı sos ya da jel ile doldurularak kabın içerisine yerleştirilir. Farklı aşamalardan geçen yaş mamanın önemi köpekler için oldukça büyüktür.

Yaş mamaların çiğnenmesi diğer mamalara göre daha kolaydır. Yüksek kaliteye sahip olan yaş mamalar sevimli dostunuzun sağlığını, yaşamının her aşamasında destekler ve korur. Dolayısıyla köpeğin dengeli beslenmesini sağlar. Ayrıca veterinerlere göre köpeği yaş mama ile beslemek dişlerine ya da diş etlerine herhangi bir zarar vermez. Diş ya da diş eti problemleri olan yaşlı köpeklerin yaş mamayı yemeleri daha kolaydır. Yavru köpekler daha iyi ve güçlü büyümeleri için daha çok proteine ihtiyaç duyarlar. Ve bu protein genel olarak bakıldığında diğer mamalara kıyasla yaş mamalarda daha çok bulunur. Yaşlı köpekler ile yavru köpeklerin besin ihtiyaçları aynı değildir. Bu nedenle köpeğinizin yaşına uyan bir yaş mama seçtiğinizden emin olun. Aynı şey, ırklar için de geçerlidir. Bir ırk için uygun olan yaş köpek maması, diğer bir ırk tarafından sevilmeyebilir. Yorkshire Terrier köpeğiniz varsa, onun için Royal Canin Yorkshire Terrier Adult Yetişkin Yaş Köpek Maması gibi bir ürün harika olacaktır.  

Yaş mamalarda köpeğin sağlığını koruması için ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler bol miktarda bulunur. Kaliteli yaş mamalarda gerçek dana eti, tavuk, kuzu eti, sağlıklı tahıllar ve sebzeler vardır. Sağlıklı besinler yaş mama aracılığıyla köpeğe ödüllendirici bir öğün sunar. Aynı zamanda yaş köpek mamaları, son kullanma tarihlerine göre diğer mamalara kıyasla daha uzun bir süre saklanabilir ve teneke kutular ilk tazeliğini korumak için koruyucu kimyasallara ihtiyaç duymaz.

Besleyici ve Lezzetli Yaş Köpek Mamaları ZOO’da!

Evimizi, yaşamımızı paylaştığımız en sadık dostlarımız köpekler için yapmayacağımız şey yoktur. Onların sağlıklı bir ömür sürmeleri ve mutlu olmaları için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Sadık dostlarımızın daha uzun ömürlü olmaları ve sağlıklı yaşamaları için beslenmelerine çok dikkat ederiz. Bundan dolayı yedikleri ve içtikleri her şeye çok önem veririz. Tüylü arkadaşınız için aradığınız en kaliteli yaş köpek mamaları için ZOO koleksiyonuna göz atabilir, evcil hayvanınızın hoşuna gidecek üstün lezzetli yaş mamaları hızlı ve kolay şekilde satın alabilirsiniz. Köpekler çok özel canlılardır ve sizin aldığınız her besini yiyemezler. Yeseler bile bu besinler onlara faydadan daha çok zarar verir. Köpeklerin en çok sevdiği mamalardan birisi yaş mamalardır. Yaş mamalar köpekler için hem lezzetli ve çok faydalı hem de vazgeçilmezdir. Royal Canin Relax Care Yaş Köpek Maması ya da Dog Menue Kuzu Etli Yaş Köpek Maması gibi bir ürünle onu hem memnun edebilir hem de lezzetli bir mama tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Köpekler mama kaplarına konulan her mamayı yeme özelliğine sahip hayvanlardır. Fakat köpeklere kuru ve yaş mamalardan oluşan bir beslenme düzeni sağlamak daha doğrudur. Yaş mamalar daha özel süreçten geçerek hazırlanır. İçerisinde et ve et ürünleri, sebze, tahıl, su, yağ ve mineral bulunur. Püre haline gelen bu yaş mamalar buhar tünelinde kısmen pişirilirler. Yaş mamaların bu süreçte besin değerleri kaybolmaz ve köpeklere çok faydası bulunur. Bu yaş mamalar sterilizasyon sağlasın diye en az 2 saat kapalı alanda pişerler. Dengeli bir şekilde dağılım olduğu için yaş mamaları istediğiniz öğünde köpeğinize verebilirsiniz. Yaş mamaların içeriğinde özel bir jelin olması köpeklere daha keyifli bir çiğneme hissi verir. Aynı zamanda içeriğinde yer alan maddelerin aromalarının çok taze olması nedeniyle yaş mamalar sevimli dostlarımızın çok daha fazla ilgisini çekmekte ve iştahlarının açılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemler yaşayan köpeklerin de sağlıklarına en kısa zamanda kavuşması için yaş mamalarla beslenmeleri çok faydalıdır. Köpeğinizin ağız ve diş sağlığı için kaliteli bir yaş mama arıyorsanız; Dog Menue Tavuk Etli Köpek Yaş Maması, Proart Dana Etli Pirinçli Ezme Köpek Yaş Maması, Proart Kuzu Etli Pirinçli Ezme Yaş Köpek Maması, Morando Prof. Biftek Balık Hububatlı Köpek Yaş Maması, Plaisir Sığır Etli Sebzeli Köpek Yaş Maması gibi ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Yaş mamalar içerdiği nemin sayesinde mideden böbreklere, bağırsaklardan sindirime kadar pek çok konuda köpeklere yarar sağlamaktadır. Yaş mamaların sindirimi diğer mamalara oranla daha kolay olması köpeklerin doğal yaşamlarındaki beslenmelerini taklit ederek bedensel ve psikolojik olarak daha dinç olmalarını sağlar. Bununla beraber yaş mamaların içerisindeki yağların sindirilmesi ve özümsenmesi daha fazla olduğundan köpeklerin deri ve tüy sağlığını geliştirmesi konusunda da çok fayda sağlar. Bu faydalarının yanında köpekle iletişim kurmanızı kolaylaştırır ve aranızdaki sevgiyi kuvvetlendirir. Yaş mamalar çok lezzetli ve güzel kokulara sahip mamalardır. Yaş mama tüketen bir köpek kabızlık gibi problemlerle karşılaşmaz. Düzenli bir şekilde haftada bir kez yaş mama verilmesi köpeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Köpeğinizde ishal ya da kabızlık gibi sorunlar varsa, ona Plaisir Tavşan Etli Sebzeli Yaş Köpek Konservesi, Plaisir Pate Tavuklu Ezme Köpek Yaş Maması, Pedigree Köpek Yaş Maması Biftekli gibi yiyecekler sunabilirsiniz.

Köpeğinizi yaş mamayla eğitebilir ve düzenli bir şekilde ödüllendirme yapabilirsiniz. Eğitim aşamasında olan bir köpeğe az miktarlarda yaş mamanın verilmesi hem onun eğitimde harcadığı enerjiyi yerine getirecek hem de eğitim esnasında köpeğiniz, ödüllendirildiğini anlayacaktır. Bu durum, görevlerini yerine getirme hususunda da ona katkı sağlayacaktır. Yaş mamaların içeriğinde daha fazla sıvı olması sebebiyle bu mamalar, aynı zamanda su kaybının azalmasında da etkili olur. Su tüketimi az olan köpeklerin belirli aralıklarla yaş mamaları tüketmeleri susuz kalmamaları için çok önemlidir. Köpeklerin beslenme planlarına yaş mamalar gönül rahatlığı ile ilave edilebilir.

Yaş Köpek Maması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yaş Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız köpekler için yaş mama seçmek oldukça önemli bir konudur. Çünkü insanların sağlıklı beslendikleri gibi onların da sağlıklı ve dikkatli şekilde beslenmeleri gerekir. Piyasada çeşit çeşit mama bulunmaktadır. Bunlardan birisi de yaş mamadır.

Yaş mamaların içerisinde birbirinden farklı vitaminler ve mineraller bulunur. Ayrıca yaş mamalar köpeklerin daha enerjik ve sağlıklı olması için önemli besin maddelerini de bulundururlar. Bu mamalar içeriklerine ve değişik karışımlarına göre köpeğin cinsine, yaşına vb. özelliklerine göre tercih edilmektedir. Köpeğiniz yavru veya yetişkin ise onların ihtiyacı doğrultusunda yer alan besinlerin olduğu yaş mamaların seçilmesi büyük önem arz etmektedir. Yüksek kalitedeki mamalar sağlamak evcil hayvanınız için çok önemli bir detaydır. Yaş mamanın kaliteli marka olması ve tazeliği, yaş mama alırken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Özenli şekilde hazırlanmış yaş mama çeşitleri, farklı et parçalarıyla beraber tavuk ve sos eklemeleri altında ayrıca köpekler için farklı lezzetleri de bir arada sunmaktadır.

Köpeğinize yaş mama alırken mutlaka onun yaş kriterini göz önünde bulundurmalısınız. Yaş aralıkları ve köpeklerin ihtiyaçları dahilinde farklı içerikte hazırlanmış yaş mamaların alınması daha uzun ömürlü olmalarını ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlar. Bu sebeple 12 aya kadar yavru köpeğinizin gelişmesini destekleyen, içeriğinde et parçaları olan yaş mamaları tercih etmelisiniz. Yetişkin ve yaşlı köpeğiniz için onların ilerleyen dönemlerinde daha sağlıklı yaşam sürmeleri adına gereken enerjiyi ve besin maddelerini içeren yaş mamalar tüketmeleri gerekir. Aynı şekilde yavru köpeklerin de kendilerine özel çeşitli miktarda besin gereksinimleri vardır. Bu sebeple, yaş mamanın köpeğinizin özel durumuna uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Yaş Köpek Maması Köpeğe Ne Sıklıkla Verilir?

Köpeklerin sağlıklı bir yaşama sahip olmaları için düzenli bir şekilde yaş mamalarla beslenmeleri gerekir. Fakat köpeğin sağlıklı olması için bu tek başına yeterli değildir. Köpeğe ne kadar yaş mama verdiğiniz de çok önemlidir. Yaş mamayı az veriyor olmanız köpeğin yeterli şekilde besin değerlerini alamamasına sebep olur ve gelişimini olumsuz anlamda etkiler. Yaş mamayı çok veriyor olmanızsa besin değerleri açısından fazlalık oluşturur ve obezite gibi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına sebep olur. Bu yüzden, köpeğinizin gereksinimine göre ona yaş mama sunmanız gerekir.

Köpekler gün boyunca gereken enerjiyi sağlayabilmeleri için az az ve sık sık beslenmelidir. Bu beslenme şekli köpeğin hem sindirimini kolaylaştıracak hem de gün boyunca sahibine ayak uydurmasını ve oynamasını sağlayacaktır. Bu sebeple köpeklere gün içerisinde 2 öğün yaş mama vermek uygundur. Ancak siz köpeğin durumuna göre öğünü azaltmak istiyorsanız bunu sabahları 1 öğün şeklinde de verebilirsiniz.

Veterinerlere göre ise köpekler, enerji düzeylerine ve zamanlarına göre günde 2 kere beslenmelidir. Ama bazı veterinerler köpeğin zayıf veya kilolu olduğu gerekçesiyle bu öğün sayısını değiştirebilir. Bu nedenle veteriner tavsiyelerine göre de yaş mama verebilirsiniz. Köpekler yaş mamaları belli bir rutin halinde yemeyi sever. Yemek rutinlerinin sık sık değiştirilmesi onların sindirim sistemini olumsuz etkiler. Bundan dolayı size ve köpeğe uygun olan rutini ayarlamak daha iyi olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR