Kemirgen Otları

Kemirgen dostlarımızın refahı, mutluluğu ve sağlığı için onlara iyi bakmalıyız. Onların sağlıklı beslenmesi demek, daha uzun süre daha sağlıklı yaşayacakları anlamına gelir. Siz de evcil hayvan dostunuz için kemirgen otları arıyorsanız; en kaliteli ürünleri sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Kemirgen Otları ile Evcil Hayvanınızın Sağlığını Destekleyin

Kemirgen otlarının öncelikli olarak kemirgeniniz için uygun olması şarttır. Her kemirgenin her otu tüketmesi doğru olmayacaktır. Bu nedenle de kemirgeniniz için uygun otları tercih etmeniz önerilir. Bu otların ayrıca doğal şekilde üretilmiş organik otlar olması, kemirgeninizin sağlıklı şekilde beslenebilmesini sağlar. Kemirgenlerin doğal ve genel besin kaynağı olan otların, sağlıkları için uygun ve dengeli olması şarttır.

Çayır otu ya da yonca otu gibi belli otları tercih etmeniz, kemirgeninizin sağlığını korumanız için çok önemlidir. Bu sebeple de belirli otları içeren ot karışımlarını kemirgeninizin tüketimi için tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanların kendi damak tadına göre de farklı kemirgen otlarının tercih edilmesi olasıdır. Kimi kemirgenler çayır otlarını çok severken kimisi yonca otu gibi otları seviyor olabilir. Bu yüzden de kemirgeninizin damak tadına uygun otu tercih etmeniz de çok önemlidir.

 Kemirgen otlarını satın alırken öncelikli olarak lif içeriğine dikkat etmek gerekir. Lif içeriği bakımından zengin olan kemirgen otları tercih edilebilir. Bu sayede kemirgenlerin sindirim sistemleri çok daha iyi şekilde çalışabilir. Ayrıca satın alınan kemirgen otlarının içeriğinde herhangi bir koruyucu ya da katkı maddesinin yer almaması da son derece önemlidir. Bu otların yetiştirime sırasında da herhangi bir ilaçlamaya maruz kalmaması ayrıca önerilmektedir. Yetiştirilme sırasında uygulanan ilaçlama ve benzeri etkiler, otların kemirgenler üzerinde istenmeyen yan etkilere neden olmasına sebep olabilmektedir.

Dışkılamanın düzeni için bu otların lif içeriğinin yüksek olması çok önemlidir. Sindirim sistemini düzene sokan lif içeriği, otlarda yoğun şekilde yer aldığı durumda kemirgeninizin dışkılama düzenini de oluşturabilecektir. Bu sebeple alınan otların ilaçsız, katkı ve koruyucu içermeyen bir yapıda olması ve bol lif içeriğine sahip olması önerilir.

Besleyici Kemirgen Otları ZOO’da!

Kemirgen otları, kemirgenlerin düzenli şekilde beslenebilmesini ve sindirimlerinin de düzenlenmesini sağlar. Yüksek lif içeriğine sahip olan kemirgen otları sayesinde kemirgenlerin sindirimleri düzene girebilir. Ayrıca yüksek lif içeriği sayesinde sindirim çok daha kolay hale gelir. Eğer kemirgenler için kemirgen otları tercih ediliyorsa bu durumda dışkılama zorluğu çeken ya da sindirim güçlüğü yaşayan ve bu sebeple de karın ağrısı sorunu olan kemirgenlerin rahatlaması ve sağlıklarının düzenlenmesi mümkün olabilecektir.

Kemirgen otları ayrıca farklı içerikleri bir arada içerdiği için de kemirgenlerin sağlığını korur. Pek çok vitamin ve mineral içeriğine sahip olan kemirgen otları sayesinde kemirgenlerin farklı besin içeriklerini en doğal hali ile alması sağlanabilir. Bu içerikler sayesinde kemirgenlerin genel sağlığı korunabilir. Sayfamızda bulunan Quik Çayır Otu 350 gr ile siz de kemirgeninizin sağlığını en iyi şekilde destekleyebilirsiniz.

Kemirgenlerin otları yeme süresi boyunca dişlerini de yoğun şekilde kullanması mümkündür. Bu sayede diş fonksiyonları gelişim gösterir ve kemirgenlerin dişleri de gelişerek onların gelişim ile sağlıklarına destek olur. Ayrıca diş temizliğinde bile büyük öneme sahip olan bu otlar sayesinde kemirgenlerin ağızlarının ve dişlerinin temizlenmesi mümkün olabilmektedir. Dişlerin temizliği ise onların ağızlarında ve dişlerinde pek çok bakterinin üremesini engeller ve çürük, plak ya da tartar oluşumu gibi olumsuz durumların gözlemlenme olasılığını azaltır. Eğer kemirgenlerinizin diş ve ağız sağlığının sağlanmasını istiyorsanız siz de kemirgen otlarını tercih edebilirsiniz.

Genel anlamda hem besleyici hem de kemirgenlerin genel sağlığı için destekleyici olan bu ürünler, kemirgenlerde tokluk hissi de yaratır. Elbette sağlıklı beslenme için yalnızca kemirgen otunun kemirgenlere verilmesi yeterli değildir. Ancak yine de kemirgen otu sayesinde kemirgenlerin beslenmesi de mümkündür. Diğer yemlere ek olarak kemirgen otunun tüketilmesi hem sağlıklarını korumada etkili olacaktır hem de onların tok kalması için bir ek besin sağlayabilecektir.

Hangi Evcil Hayvanlar Kemirgen Otu Yer?

Tavşan, guinea pig, hamster gibi pek çok farklı kemirgenin kemirgen otu tüketmesi mümkündür. Bu sayede sağlıkları desteklenir ve genel sağlıklarının desteklenmesi mümkün olabilmektedir. Kemirgen familyasına ait olan hayvanların tamamının kemirgen otlarını tüketmesi mümkündür. Hepsinin diş gelişimini ve genel ağız ile diş sağlığını destekleyen kemirgen otları ayrıca sindirim sistemlerine de yarar sağlar.

Sindirim sistemlerinin iyi şekilde çalışabilmesi için destek sunan kemirgen otları, kemirgen familyasına mensup olan tavşan, hamster gibi pek çok farklı hayvan tarafından tüketilebilmektedir. Bu sayede de kemirgenlerin genel sağlığına destek olan kemirgen otları, pek çok yararı ile bilinir.

Genel olarak hazır şekilde paketlenmiş kemirgen otlarının tamamının içeriği ve genel özellikleri birbirine çok benzer. Örneğin lifli içerikleri sayesinde kemirgen otları, kemirgenlerin sindirim sistemlerinin iyi şekilde çalışmasını destekler. Ayrıca kemirgenlerde tercih edilen kemirgen otları, kemirgenlerin daha fazla çiğnemesini gerektirdiği için onların dişlerinin de sürekli olarak aktif kalmasını sağlar. Dişlerin aktif kalması ise dişleri kuvvetlendirir ve dişler ile ağzın düzenli olarak iyi şekilde temizlenebilmesini sağlar.

Kemirgen grubuna dahil olan tavşan, guinea pig ve hamsterların kemirgen otlarını terci etmesi mümkündür. Ayrıca evde bakılan daha pek çok farklı kemirgen türü için de kemirgen otları tercih edilebilir. Sincap ve benzeri kemirgenlerin de kemirgen otu yemesi sağlanabilir. Bu sayede dişlerinin ve sindirimlerinin genel sağlığı doğal yollardan desteklenebilecektir.

Kemirgen Otu Alırken Bunları Unutmayın

Bir kemirgen otu alınacağı zaman öncelikli olarak kemirgeninizin tüketimi adına uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kemirgeninizin tüketimi için uygun bir kemirgen otu alıyorsanız bu durumda otun içeriği de çok önemlidir. Kemirgen otunun içeriğinin tamamen doğal olması gerekmektedir. Üretim ve yetiştirme sırasında herhangi bir ilaçlama yapılmamış olması, paketin içeriğindeki otların hiçbir şekilde katkı maddesi ya da koruyucu gibi ürünler ile harmanlanmamış olması gerekir. Bu sayede tamamen doğal olarak üretilen kemirgen otları kemirgenlerin sağlığını destekleyebilecektir.

Tercih edilen kemirgen otlarının boyutlarının ve genel özelliklerinin kemirgeniniz için de uygun olması gerekmektedir. Ayrıca tüketeceği kemirgen otunu beğenmesi adına genel damak zevkine hitap eden bir kemirgen otunu tercih etmeniz, kemirgeninizin keyifle kemirgen otunu tüketmesini sağlar. Bu sebeple içerik gibi genel özelliklere bakarak kemirgeninizin sevdiği bir kemirgen otunu almanız önerilmektedir.

İçeriğin doğal olduğunu anlayamıyorsanız ve açık şekilde kemirgen otu satın alacaksanız bu durumda güvenilir bir satış noktasından alışveriş yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer güvenilir bir noktadan alışveriş yapıyorsanız bu durumda taze ve tamamen doğal ürünleri almanız, kemirgeninizin sağlığını desteklemeniz için yeterli olabilecektir.

Kapalı şekilde satılan otların böceklenmemiş olmasına son derece dikkat etmeniz gerekir. Kimi zaman uzun süredir bekleyen kemirgen otlarının böceklenmesi mümkün olabilmektedir. Doğru koşullarda bekletilmeyen otların paket içerisinde dururken böceklenmiş olması halinde bu ürünleri tercih etmemeniz önerilir. Bu şekilde böceklenen ürünler kemirgeninizde çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Kuru ve serin yerde bekletilen ürünleri satın alarak kullanırken de yine serin ve kuru yerde saklamanız iyi olacaktır.

Kemirgen Otları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Yonca Otu Nedir?

Bir yem bitkisi olarak da tanınan yonca otu bitkisi, baklagiller familyasına mensup olan bir bitki türüdür. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen ve hem taze şekli ile hem de kurutulmuş şekilde tüketilebilecek olan yonca otu bitkisi, kemirgenlerin çok sevdiği bitki türlerinden biridir.

Otsu bir bitki olan yonca otu, kuraklığa dayanıklıdır. Bu nedenle de zorlu kurak hava koşullarında dahi yetişebilmesi ile bilinir. Pek çok alanda kolaylıkla yetiştirilebildiği ve az ilgi istediği için de bir yem bitkisi olarak yonca otu tercih edilmektedir. Pek çok hayvan için bir yem kaynağı olabilen yonca otu, otlayan hayvanların da keyifle tükettiği bitkilerdendir. Ayrıca kemirgenler de sağlıklarını desteklemek için bu bitkiyi tüketebilirler. Kemirgenlerin genellikle beğenerek tükettiği yonca otu, kolaylıkla bulunabilen bir yem bitkisi olduğu için pet shop ZOO’dan da temin edilmesi mümkündür.

Çayır Otu Nedir?

Yemlik ot olarak da tanınan otlardan biri olan çayır otu, otlatılan hayvanların da sık sık tükettiği ürünlerden biridir. Özellikle de bahar aylarında yetişen çayır otu, nisan ve mayıs aylarında kolaylıkla taze şekilde bulunabilen bir ot türüdür. Kemirgenlerin damak tadına hitap eden, sağlıklı olan bu ot türü, kemirgenlerin sağlıklarının gelişimini destekler niteliğe sahiptir. Özellikle de dişlerini sıklıkla kullanmalarına yardımcı olan çayır otu, kemirgenlerin diş gelişimini destekler.

Pek çok farklı minerali ve vitamini içeren çayır otu, son derece besleyici bir içeriğe sahiptir. Kalsiyum ve demir bakımından son derece zengin olan çayır otunun içeriğinde ayrıca B2, B6, E, A ve C vitaminleri de yer almaktadır. Ayrıca çok kaliteli ve zengin bir folik asit kaynağı olan bu bitki, kemirgenlerin keyifle tükettiği faydalı otlar arasında yer almaktadır. Bahar aylarında kolaylıkla bulunabilen bir ot olması sebebiyle de rahatlıkla tercih edilebilir.

Kemirgen Otu Gerekli Mi?

Kemirgenlerin genel sağlığı için kemirgen otu gereklidir. Sindirim sistemi, diş sağlığı ve genel sağlıkları için pek çok anlamda etkili bir ürün olan kemirgen otlarının tüketimi; kemirgenlerin sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlar. Doğal ortamlarında zaten bu otları tüketen ve genel anlamda sağlıklı olan kemirgenlerin doğal şekilde bu ürünlere ulaşmasını sağlamak gerekir. Çayır otu ve yonca otu gibi bitkilerin kemirgenlere verilmesi gereklidir çünkü bu ürünler doğal şekilde kemirgenlerin sağlığını pek çok yönden destekleyen özel ürünler olarak tanınırlar.

Kimi zaman kemirgenlerin sindirim problemleri olabilir. Bu sebeple de dışkılama sorunu yaşıyor olabilirler. Kemirgen otu kullanımında ise bu tip problemlerin görülmesine gerek kalmaz. Tercih edilen kemirgen otuna göre kemirgenlerin sindirim sistemleri çok daha aktif şekilde çalışır ve dışkılama konusunda problem yaşamaları da söz konusu olmaz.

Diş problemlerinin önlenmesi ve yaşanmaması için de ayrıca kemirgen otlarının kemirgenlere verilmesi gerekmektedir. Dişlerin güçlenmesini destekleyen kemirgen otları, kemirgenlerin dişlerinin temizlenmesine de yardımcı olan ürünlerdir. Bu sebeple de kemirgen otları diş sağlığı için de tercih edilebilir.

Genel anlamda pek çok vitamin ve mineral içeriğini bir arada bulunduran kemirgen otlarının kemirgenlerin sağlığını desteklediği söylenebilir. Farklı vitamin ve mineral içerikleri sayesinde kemirgenlerin bağışıklıkları desteklenir ve daha zinde olmaları için bu ürünler doğal bir ilaç gibi kabul edilebilir. Yüksek lif içeriğine sahip olduklarından dolayı da kemirgenler için hem doyurucu hem de sindirimi kolaylaştırıcı etkileri olduğu bilinmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR