₺15,00 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil

Kemirgen Otları

Kemirgen dostlarımızın sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmesi için düzenli olarak beslenmesi gerekir. Genel olarak kapalı bir alanda oldukları için besinlerini kendi imkânları ile elde etme şansları olmaz. Bu sebeple de özel olarak üretilmiş olan otlar verilmelidir.
Kedi ve köpeklerde mama, kuş ve balıklarda ise besinler yem olarak isimlendirilmektedir. Kemirgenlerde ise hem yem hem de ot kavramı karşımıza çıkar. Kemirgen otu olarak isimlendirilen ürünler yemlere alternatif olarak doğal besin seçenekleridir. Kemirgen dostlarımızın kendilerini daha fazla doğal ortamlarında hissetmesi adına bu otlar tercih edilebilir.
Kemirgen otu alırken en önemli etmen otların tamamen organik olmasıdır. Eğer bu otlar doğal yollarla elde edilmiyorsa dostlarımıza ciddi şekilde zarar verebilir. Böyle sorunlar yaşamamak adına sitemizden satışa çıkan %100 organik kemirgen otu çeşitleri arasından seçimlerin yapılması gerekli olur.
Kemirgen otlarında belli başlı bir ottan bahsetmek mümkün olmaz. Çayır otu ya da yonca otu gibi ürünler karşımıza çıkar. Bunlara ek olarak farklı otların bir araya getirilmesi ile oluşturulan karışımlar da söz konusu olacaktır. Evcil hayvanınızın zevkine göre bunlardan birkaç tanesini alarak hangisini daha çok beğendiğini kontrol edebilirsiniz.
Kemirgen otlarının yalnızca beslenme ürünü olarak görülmesi doğru olmaz. Bu otlar kafes ya da akvaryumlarda zemin kaplaması olarak da kullanılabilmektedir. Kemirgenlerin kendilerini rahat hissedebilmesi için cam ya da yastık gibi yapay ürünlere basmaması gerekir. Bu otlar zemin kaplaması olarak kullanıldığında kemirgenler yaşam alanlarından çok daha memnun olacaklardır.
Zeminde kullanılan kemirgen otu aynı zamanda koku oluşmasını da engellemektedir. Kemirgen dostlarımızın dışkılaması ve dökülen tüylerin bu dışkılar ile bir araya gelmesi sonucunda kötü kokular yayılmaktadır. Ancak otlar ile birlikte bu kokuların oluşması engellenmiş olur.