Kedi Kapısı

Gitmemesi gereken yerlere ulaşmak isteyen bir kediniz varsa veya eve yeni bir evcil hayvan getiriyorsanız; bir kedi kapısı edinmenizde yarar vardır. Kaliteli kedi kapısı çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kedi Kapısı ile Kedinize Özel Alan Yaratın

İç mekanda bir kedi kapısı kullanmak, evinizin güvenliğini ve çok yönlülüğünü artırarak kedinizin sağlıklı ve mutlu kalmasına yardımcı olabilir. Kapılar hem köpekler hem de kediler için önemli bir rol oynamaktadır. Evinize birçok farklı şekilde kullanmak için kedi kapısı koyabilirsiniz. Bir kedi kapısı, kedinizi tehlikeli olan veya içeri girmesini istemediğiniz bir alandan uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Yavru kedi evinizi koruma altına alırken özellikle önerilir. Bir kapı aralığına bir kedi kapısı koyarak, havalandırma ve ısı sirkülasyonu elde edebilirsiniz. Kedi kapısı, kapatacak bir kapınızın olmadığı alanlar için pratik bir çözüm olabilir. Örneğin, Trixie Kedi Kapısı Dört Yönlü XL gibi bir ürün ideal seçeneklerden biridir.

Kediniz gezmeyi çok seviyorsa, onu ev ile sınırlamak istemiyorsanız kesinlikle bir kedi kapısı satın almalısınız. Kedi kapısının birçok türü var fakat hangisinden alırsanız alın amaç aslında aynı: Kedinizin dilediği zaman evden çıkması ve dilediği zaman da evine geri dönmesine destek olmak. Böylece kediniz her daim kendini çok daha zinde hisseder, çünkü günlük egzersizini gönlünce yapmış olmanın huzurunu yaşar. Aynı zamanda çevreden kendine yeni arkadaşlar bularak keyifli vakit geçirir. Özellikle Trixie Kedi Kapısı Dört Yönlü 20x22 cm, istendiği taktirde kilitlenebilen bir ürün olduğu için çok yönlü kullanım imkanı sağlamasıyla da bir adım öne çıkar.

Birçok kedi sahibi kedisini dışarı çıkarmak istemese bile kediler de sosyalleşmeyi ve etrafını keşfetmeyi oldukça seven hayvanlardır. Bunu kesinlikle isterler. Doğal olarak kedilerin de gün içerisinde ara ara dışarıya çıkması şarttır. Bunun sonucunda etrafını keşfe çıkabilir ve kendine sosyalleşme imkanı tanındığını kavrayarak bu durum doğrultusunda daha rahat bir şekilde hareket edebilir. Kedinizin kendini her daim özel hissetmesi için ona özgürlük tanımalısınız, kedi kapısı ile bu özgürlük pekala mümkün! Sadece Trixie Kedi Kapısı Çift Yönlü 20x22 cm ile bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Dışarıda rahatça gezintiye çıkabilen kediler, öteki ev kedilerine göre daha sosyal bir hayata sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra dışarıda gezmek de kedinizin psikolojik gelişimini destekleyen bir durumdur. Tüm bunları görerek kedilerin kedi kapısına son derece gereksinim duyduğunu ifade edebiliriz. Yapmanız gereken tek şey kedinize en uygun olan kedi kapısını bulup satın almaktır. Ne kadar mutlu olduğunu gördüğünüz zaman çok iyi hissedeceksiniz!

En Kaliteli Kedi Kapısı Modelleri ZOO’da!

Bazı kedi türleri, gün içinde dışarda zaman geçirmekten çok hoşlanır ve durmaksızın gezmek ister. Fakat ev kedilerini her zaman gezdirmek çok mümkün olmayabilir. Mesela kedinizin tek başına gezmesini sağlamak amacıyla her an kapınızı açık bırakmanız lazımdır. Bir diğer opsiyon ise kediniz için uygun bir tasma tercih ederek beraber yürüyüş yapmak olacaktır. Esasen kediler tamamen ev ortamında yaşamak açısından pek de uygun hayvanlar olmamaktadır. Günlük yaşamlarında çevreyi keşfetmek ve temiz bir hava almak da isteyebilirler. Bu nedenle onları tüm gün evde bırakmanız normal olmaz. Gezmekten hoşlanan kediler için en pratik yol ise kedi kapısı kullanmaktır. Ülkemizde bu durum pek de bilinmiyor. Fakat kedi kapıları işe yarar eşyalardır.

En çok da müstakil ve bahçeli olan evler için bu ürünü kullanmak en iyi seçeneklerden biri haline gelmiştir. Kedi kapıları ev kapısının altından kedilere özgü biçimde bırakılan boşluklara denir. Bu boşluklar sayesinde kediler evden istedikleri zaman çıkar ve eve istedikleri zaman geri dönerler. ZOO koleksiyonunda yer alan kedi kapısı modelleri, her ihtiyaca yanıt verecek türdendir.

Trixie Kedi Akıllı Kapı Mikroçip Tanımalı ürün de bunlardan biridir. Dışarı çıkmayı ve gezmeyi sevmekte olan kedi dostlarımız için en iyi ürünlerden biri bu olmaktadır. Mikroçip sayesinde kedinizi tanıyarak yalnızca ona kapıyı açar. Bu nedenle de öteki kedilerin içeri girme durumunu engellemiş olursunuz. Böylece kedinizin tasma takmasına da lüzum kalmaz. Polimer yönlü malzemelerle beraber üretilen bu ürünün şeffaf yapıda bir kapağı da vardır. Son derece sessiz olan bir kedi kapısıdır. Hem dış ortamdan gelen sesleri yalıtabilir, hem de sessiz bir biçimde çalışır. Bazı kedi ırkları kapağın sesinden korkarak bu ürünü kullanmaya pek de yanaşmaz. Bu tarz sorunlara çözüm olması açısından bu kapıyı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Trixie Kedi Kapısı Elektromanyetik özellikli ürün de popüler seçimlerden biridir. Bu kapı türü, kedinizin tasmasına ekleyebileceğiniz elektromanyetik yönlü mıknatıslar nedeniyle kapı aracılığıyla tanınarak kendiliğinden açılabilir. Bu sayede de öteki kedilerin içeri girmesinin önüne geçersiniz. Üzerinde yer alan özel contaları ile sesi tamamen izole edebilir.

Kedi Kapısı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kedi Kapısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedi kapısı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Kedi kapısı seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri açıklayalım. Kaliteli ürün seçimi yapmalısınız. Plastik tabanlı bir ürün almanızı tavsiye etmiyoruz. Uygun fiyatlı bir ürün ararken kötü bir ürüne denk gelirseniz onu asla almamanız gerekiyor. Kedinizin ilgisini çekebilecek renkte bir kedi kapısı seçmeye çalışın. Fahiş fiyatlı bir ürün almak, kusursuz bir ürün almak manasına gelmez. Bu nedenle fiyat performans tabanlı bir ürün tercih etmeye özen gösterin deriz. Kedi kapısı satın alma aşamasında ürünün dayanıklı olup olmadığına bir göz atın. Ayrıca hangi özellikte kedi kapısı istiyorsanız bunu da göz önünde bulundurmanız yararlı bir hareket olacak demektir.

Ürünün uzun süreli kullanım sunup sunmadığına da bakmanız gerekiyor. Uzun süreli ömrü olmayan ürünler kanserojen maddeler içerdiği için kedinize çok uzun bir vadede zarar verebilir. Bu konularda her zaman dikkatinizi güçlü tutmanızı öneririz. Aksi halde kedinize büyük zararlar gelebilir. Kedi kapısı seçimi yaparken boyut olarak evinizin seçtiğiniz kısmına uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Tam tersi bir durumda ürün elinizde kalabilir ve iade işlemleri ile uzun süreli olarak uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kedi kapısı seçimi yaparken özelliklerini iyi bilerek hareket etmeyi unutmayın. Akıllı kedi kapıları bu sene herkes tarafından beğenilerek satın alınıyor, muhakkak bir inceleme yapın deriz.

Kediyi Kedi Kapısına Alıştırmak Kolay Mı?

Kedinizi kedi kapısına alıştırmak oldukça basittir. Kedinize kedi kapısı aldınız ama bir türlü alışmadı mı? O halde onu kedi kapısına alıştırmak adına adımlar atmayı deneyebilirsiniz. İlk olarak kedinize biraz zaman tanıyın. Kedi kapısına alışması için onu sakin bir şekilde takip edin. Ona fırsat verin. Fırsat tanımazsanız alışma süreci kötü geçer ve kedi kapısını direkt iter. Öncelikle onun ilgisini çekecek görünümde bir kedi kapısı seçtiğinizden emin olmalısınız. İlgisini çekmezse asla alışma sürecine girmek istemez ve durmaksızın kedi kapısı kullanmayı reddeder. Bu reddetme sürecini aşabilmek adına her gün onu nazikçe kucağınıza alıp kedi kapısının olduğu yere götürün.

Böylece yavaş yavaş uyum sağlamaya başlayacak demektir. Bunun yanı sıra elinizle kedi kapısını açarak kedinize buradan çıkabileceğini işaretlerle de gösterebilirsiniz. Bu da işe yarar bir yöntem olmaktadır diyebiliriz. Yaptığınız her şeye rağmen kediniz kedi kapısını kullanmak istemiyorsa da lütfen onu zorlamayın. Aksi halde psikolojisi kötü yönden etkilenecek demektir. Onu desteklerken bir yandan da kendi haline bırakırsanız ancak o zaman kedi kapısına alışmaya yanaşacaktır. Ona zaman ve fırsat verin. Günlük olarak alıştırma çalışmaları yaptırın. Kısa zamanda kedi kapısına alışarak dilediği an özgürce dışarı çıkıp eve geri dönecektir. Hem kediniz günlük egzersizlerini daha iyi yapmış olur hem de kendini çok daha sağlıklı hissetmeye başlar, kedi kapısının birçok faydasını görür. Tabii bu durum kedi kapısının kalitesine bağlı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR