₺26,00 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺56,00 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺32,00 KDV Dahil
₺80,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil
₺53,00 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil

Sürüngen Yemi

Sürüngenler son derece yavaş hareket eden canlılardır ve beslenmelerini de oldukça ağır bir şekilde gerçekleştirirler. Evlerinde sürüngen besleyen kişiler birçok farklı yiyeceği onlara sunabilir. Ancak doğru ve düzenli bir beslenme için sürüngen yemi olarak satışa sunulan ürünlerin satın alınması gerekmektedir.
Sürüngen yemlerinin tamamı lezzet yönünden sürüngenlerin ilgisini çekmektedir. Sürüngenin türüne göre satın alınacak olan yemlerde de değişiklikler yaşanır. Bir kaplumbağa ile iguananın tükettiği yem aynı tür değildir. Sahip olduğunuz sürüngen türüne ve bu türün ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yem satın alma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Sürüngenler için hazırlanan yemler yalnızca onların yaşamına devam etmesini sağlamaz. Aynı zamanda sürüngenlerin iyi bir şekilde büyümesi ve gelişmesini de sağlamaktadır. Sürüngenlerin ebat olarak büyümesi için çok sayıda şartın bir araya getirilmesi gerekir. Ancak bu şartların en önemlisi düzenli ve dengeli beslenmedir.
Satın alınacak olan sürüngen yemi içerisinde protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller yer alır. Böylece sürüngen vücudunun tüm ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanmış olacaktır. Sürüngenlere alınacak olan yemler farklı türlerde satın alınarak günden güne değişen bir plan oluşturulabilmektedir.
Satın alınan yemler sürüngen dostlarımız tarafından çok sevilebilir. Düzenli olarak aynı yemi tüketen canlılar ilk dönemlerinde mutlu olsalar da sonrasında bundan olumsuz bir şekilde etkilenebilirler. Vücut gelişimlerinin durmasının yanında yeme olan ilgileri azalacağından dengesiz bir şekilde beslenmeye başlayacaklardır.
Yemlerde belirli zaman aralıklarıyla değişimler son dere faydalı olabilir. Satın alınacak olan ikinci bir sürüngen yemi dostumuzun hoşuna gittiyse bir süre bu yemden devam edilebilir. Bu şekilde belirlenen yemler sayesinde en az 3 farklı yemden devam etmek çok faydalı olacaktır.