Köpek Ödül Maması

Köpeğinizin gelişimine ve eğitimine destek olmak adına ödül mamalarının etkisi oldukça fazladır. Köpeğinizin seveceği ve mutlu olacağı köpek ödül mamaları ZOO’da!

Lezzetli Köpek Ödül Maması ile Evcil Hayvanınızı Memnun Edin

Köpeklerde ödül mamasının tercih edilmesi hem köpeklerin eğitimi doğru şekilde tamamlamasına yardımcı olur hem de köpek sahiplerinin eğitimi kolay şekilde vermesini sağlar. Bu eğitim köpeklerin tuvalet eğitimi, genel davranış ve karakter eğitimi gibi farklı eğitimler olabilir. Ödül mamaları bunların her birinde tercih edilebilir yapıya sahiptir.

Ödül mamaları köpekleri eğitime teşvik eder. Bu sayede köpekler bir davranışın doğru olduğunu ödül mamaları ile anlayabilirler. Doğru olan davranıştan sonra ödül maması verildiğinde köpeğiniz bu davranışı ödüllendirilmek için tekrarlar. Bu sayede ödüllendirilen ve doğru olduğu anlaşılan bu davranış zaman içinde bir alışkanlık halini alır. Yani köpeğinizi ödül mamaları sayesinde farklı davranışlara ve karakter özelliklerine teşvik etmeniz mümkün olabilmektedir. Enjoy Kurutulmuş Doğal Dana Kulak Köpek Ödülü ya da Reflex Semi-Moist Av Hayvanlı ve Tavuklu Köpek Ödül Maması gibi ürünleri tercih ederek, köpeklerin damak zevkine hitap eden mamaları tüketmelerini sağlayabilirsiniz.

Köpeklerin eğitimi sırasında köpek ödül mamalarının tercih edilmesi eğitimlerin kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilir. Köpeğinizi bir nevi eğitime teşvik eden karaktere sahip olan bu mamalar ayrıca onunla iletişim kurmanız için de sağlıklı bir zemin sunar. Köpeğinizle keyifli şekilde vakit geçirirken onu gerekli durumlarda ödüllendirirseniz köpeğiniz de size karşı daha ilgili olabilir ve sizinle iletişim kurmaktan keyif alır hale gelir. Bu durumda eğitimlerin yanı sıra köpeğinizle olan genel iletişiminiz de daha keyifli olur ve onunla sıkı bir bağ kurmanıza yardımcı olabilir.

Köpek ödül mamalarının içeriğine dikkat edilmelidir. Zararsız, kilo aldırmayacak ve lezzetli ödül mamaları ayrıca köpeklerin dişlerinin temizlenmesine de yardımcı olabilir. Çiğnenebilir ya da kemirilebilir forma sahip olan farklı ödül mamaları köpeklerin eğitimlerini desteklemenin yanı sıra onların diş ve ağız sağlığını da destekler niteliğe sahip olduğundan tercih edilmesi gereken ürünlerdendir. Reflex Semi-Moist Kemik Mix Köpek Ödül Maması, Reflex Semi-Moist Kuzu Etli Pirinçli Köpek Ödül Maması, O’Dog Dana Etli Dumbell Köpek Ödülü, O’Dog Dana Etli Sandviç Köpek Ödülü gibi mamalar, köpeğinizin ağız ve diş sağlığını destekler.

Köpekler her zaman eğitim için hevesli olmayabilir. Bu durumda köpeğinizi eğitime heveslendirmeniz ödül mamaları sayesinde mümkün olabilir. Eğitime açık olan ya da olmayan her köpek ödül maması sayesinde daha istekli hale gelebilmektedir. Köpeğinizin evdeki eşyalara zarar vermemesi, havlamaması, oyun oynarken keyif alması, yeni hareketler ve davranışlar öğrenmesi gibi pek çok durum için ödül mamalarından yararlanabilirsiniz. Ödül mamaları bu açıdan bakıldığında, eğitimler yoluyla köpekler ile sahipleri arasında bağ kurulması için önemli bir konuma sahiptir.

Köpek ödül maması çeşitleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu da köpeğinizin yaşıdır. Köpeğiniz yavru ise yavru köpek ödül maması seçmeyi unutmamalısınız. Örneğin, Reflex Vanilyalı Yavru Köpek Bisküvisi satın alabilirsiniz.

Eğitime Yardımcı En İyi Köpek Ödül Maması Çeşitleri ZOO’da!

Sevimli dostlarımızın bizim sevgimizi almak için çalıştığını ve birçok şeyi sadece bizleri gülümsetmek için yaptığını biliyoruz. Fakat bazen biraz ileriye gidip onları daha fazla motive etmek isteyebiliyoruz. Bu sebeple onlara ödüller vermemiz gerekiyor. Bu ödüllerden bir tanesi de ödül maması oluyor. Özellikle köpeğe yeni bir şeyler kazandırmak için ona ödül vermek istenilir. Verilen ödülün köpek için uygun, değerli ve sağlıklı bir ödül olduğundan emin olunmalıdır. ZOO koleksiyonunda yer alan köpek ödül mamaları ile siz de dostunuzun mutluluğuna ve sağlıklı beslenmesine katkı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda onun iyi bir şekilde gelişmesini mümkün kılabilirsiniz. En iyi köpek ödül maması markaları arasında yer alan ürünleri tercih ederek, köpeğinizin daha sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. O’Dog Kuzu Parçacıklı Sargılı Köpek Ödülü, O’Dog Somon Balıklı Sandviç Köpek Ödülü, Profine Snack Meat Sandwich Tavuk Etli Köpek Ödül Maması, Gimdog Sports Tavuklu Köpek Ödülü, Wanpy Ördek ve Sosisli Köpek Ödülü gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kaliteli ürünü ZOO’da bulabilirsiniz.

Köpeğinize oturmayı, yatmayı veya patisini sallamayı öğretmeyi istiyorsanız birkaç günü bu hareketleri uygulayarak geçireceksiniz demektir. Bu gibi durumlarda ise köpeğe ödül mamasını vermek zorunda kalacaksınız. Bu mamaları çok fazla vermek gerekeceğinden sağlıksız olmamalarına dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz ödül mamalarının arasından köpeğin kilo almayacağı veya hasta olmayacağı mamaları seçmeniz gerekir. Ödül mamalarını küçük seçmelisiniz; her köpeğin yaşına uygun olmalıdır. Örneğin bir sosisi eşit parçalara ayırıp ödül olarak hem Malta köpeğini hem de Belçika köpeğini ödüllendirmek üzere kullanamazsınız. Aynı zamanda yavru bir köpekle yetişkin veya yaşlı bir köpeğin dişleri aynı güçte değildir. Pedigree Ranchos Kuzulu Köpek Ödül Bisküvisi bir köpek için uygun iken diğeri için olmayabilir. Ya da köpeğiniz her ödül mamasını sevmeyebilir. Bu nedenle onun damak zevkine hitap eden bir mama seçmeniz önemli. Köpeklerin ödül mamalarını sevmesi çok önemli faktördür. Çünkü köpekleri sevmedikleri bir tat ile ödüllendiremezsiniz. Verdiğiniz eğitim köpek için ne kadar zor ise ödül de o kadar iyi olmalıdır. Köpek kendini o hareketi yapmaya değer hissedecektir.

Sevimli dostunuza ödül maması verme sürecinde eğittiğiniz gibi yapmaması gereken bir şeyi yapmadığı zaman ödül mamasını vererek bu kötü davranışlardan uzak kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer yavru bir köpeğe sahipseniz tuvalet alışkanlığını geliştirmek üzere ödül mamasını ona verebilirsiniz. Köpek birisine saldırmaya çalıştığında veya havladığında sakinleştirmek üzere ödül maması verilmemelidir. Bu kötü alışkanlıklarını yapmaması için mama sunulması şarttır. Köpek ödül maması ile beslenen ve eğitimi desteklenen köpekler daha olgun karakter sergiler. Bununla birlikte, köpeğe verilen ödül maması lezzetli olmalıdır. Eğer köpek ödül mamasından keyif almıyorsa davranışlarını tekrar edecektir.

Köpeğe mama ödülünü verdiğiniz an, verdiğiniz mamadan çok daha önemlidir. Çünkü köpeği doğru bir anda ödüllendirmek köpeğin kafasını karıştırmadan, sizin sevdiğiniz bir şeyi onun yaptığını anlamasını sağlar. İşte o zaman o davranışları tekrardan yapmayı ister. Yani köpek doğru bir şeyi yaptıktan sonra ödüllendirilmelidir. Eğer birkaç dakika bile geç kalınırsa, köpek eylem ile ödülün arasında bağlantı kuramaz. Tüylü arkadaşınıza sunmak için benzersiz bir ödül maması arıyorsanız, köpek ödül maması sayfamıza göz atabilirsiniz. Pedigree Jumbone Medium Köpek Ödül Kemiği, Lion Sütlü Stick Köpek Ödülü, Lion Press Beyaz Köpek Çiğneme Kemiği, Enjoy Kuzu Kulak Köpek Çiğneme Ödülü, Profine Tahılsız Somonlu Atıştırmalık Köpek Ödülü gibi daha onlarca ürünü ZOO’da keşfedebilirsiniz!

Köpek Ödül Maması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Ödül Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sevimli dostlarımız için doğru mamayı seçmek çok büyük önem taşır. Köpeklerin yanlış bir şekilde beslenmeleri tamamen sahiplerinin sorumluluğundadır. Kalitesiz, lezzetsiz ve sağlıksız mama tükettikleri zaman mutsuz olurlar. Bu gibi durumlarda köpekler rahatsızlanır. Köpekleri kaliteli, sağlıklı ve lezzetli mamalarla beslemek onların bağışıklık sistemini güçlendirir ve kaslarının kemiklerinin sağlıklı olmasını sağlar. Bu sebeple köpek maması alırken özellikle ödül maması alırken çok dikkatli olunmalıdır. Köpeğinize en uygun olan ödül mamasını veterinere danışarak öğrenebilirsiniz.

Ödül maması seçerken köpeğin ırkını ve yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Köpek 1 yaşına kadar protein değerleri yüksek olan mamalarla beslenmelidir. Yani yavru köpek mamaları ile beslenmelidir. Ayrıca köpeğin ırkı ne ise ona uygun ödül maması temin edilmelidir. Ödül mamaları köpeklerin aylarına göre de bulunabilir. Ambalaj üzerinde yazan ay aralıklarına dikkat ederek köpek ödül maması alabilirsiniz. Aldığınız ödül mamasının taze, lezzetli ve bayatlamamış olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde köpeğiniz yemeğini yemeyecektir ve eğitim konusunda sizi zorlayacaktır. Diğer mamaları alırken yaptığınız gibi ödül maması alırken de son kullanma tarihini kontrol etmelisiniz.

Köpeğiniz için ödül maması seçerken protein bakımından çok zengin olan mamayı seçmelisiniz. Ödül mamalarını seçerken mutlaka içerikler kısmını okumalısınız. Bazı ödül mamalarında köpeğinizi rahatsız edecek maddeler bulunabilir. Bu maddeler genelde mısır glüteni, mısır şurubu ve kamış pekmezidir. Aynı şekilde soya ürünü olan ödül mamalarını da sevmezler. Çünkü köpeklerde alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bu sebeple ödül maması alırken veterinere danışmalısınız. Ödül maması alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir faktör ise içerisinde bulunan yağ oranıdır. Yağ oranını vereceğiniz eğitimin büyüklüğüne göre seçmelisiniz. Eğer çok hareket gerektiriyor ve çok yoruluyorsa, tüketeceği mamanın yağ oranı yüksek olmalıdır.

Köpek için seçilen ödül mamasında GDO bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Bu köpek sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır. Köpeğin yaşam süreçleri, kısırlığı veya hamileliği gibi durumlarda ise veterinere danışarak ödül maması alınmalıdır. Çünkü bu gibi durumlarda alınan mamalar farklıdır. Satın alacağınız ödül mamasının ambalajının sağlamlığı da dikkat edilmesi gereken başka bir unsurdur.

Köpek Ödül Maması Köpeğe Ne Sıklıkla Verilir?

Köpek ödül maması, köpek eğitimi kapsamında çok önemli konuların başında gelmektedir. Köpeğin doğru şekilde komutlar alması için ödül maması vermeyi tercih edebilirsiniz. Ödül mamasının verilme sıklığı ise eğitimle doğru orantılıdır. Köpeğe her gün de eğitim verilebilir, haftada da ayda da. Bu sıklık tamamen sizin eğitim anlayışınıza bağlıdır. Fakat köpeğe sık sık ödül mamasının verilmesi önerilmemektedir. Özellikle de köpeğiniz sırf seviyor, mutlu oluyor diye durduk yere ve sıklıkla ödül mamasını verirseniz eğitim alması için sakıncalı davranış olacağından bu durumdan kaçınmanız önerilir.

Köpeğin motivasyonunu sağlamak için çok lezzetli bir ödül mamasını tercih ederek yaptığı davranışları pekiştirebilirsiniz. Eğer ödül mamasının tadı köpeğin istediği gibi değilse sevimli dostunuz bunu ödül olarak kabul etmez. Bu durumda köpeğin doğru eğitim almasını zorlaştırır. Sevimli dostunuza ödül mamasını eğitim sürecinde, yapmaması gereken hareketleri yapmadığında vererek bu kötü hareketlerinden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer yavru bir köpeğe sahipseniz tuvalet alışkanlığını kazandırmak için bu mamaları köpeğe sunabilirsiniz. Köpeğe sık sık ödül maması verilmemelidir. Aksi halde köpek bu mamanın ödül olduğunu fark etmeyecek ve sürekli isteyecektir. Sizler de eğitmek konusunda baya zorlanacaksınızdır.

Köpeğe yalnızca tekrar yapmasını istediğiniz bir davranışı ödüllendirmeniz gerektiği noktasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, köpeğiniz bir başka köpeğe havladığı zaman veya çöpü karıştırdığı zaman ona ödül verirseniz bunun hiç iyi bir sonucu olmayacaktır. Köpekten hangi davranışları beklediğinizi belirlemeli ve bu davranışlara odaklanarak hareket etmelisiniz. Köpeğe mama ödülünü verdiğiniz an, verdiğiniz mamadan çok daha önemlidir. Çünkü köpeği doğru bir anda ödüllendirmek köpeğin kafasını karıştırmadan, sizin sevdiğiniz bir şeyi onun yaptığını anlamasını sağlar. İşte o zaman o davranışları tekrardan yapmayı ister. Yani köpek doğru bir şeyi yaptıktan sonra ödüllendirilmelidir. Eğer birkaç dakika bile geç kalınırsa, köpek eylem ile ödülün arasında bağlantı kuramaz.

Köpek ödül mamasının verilme anı değişebilir. Mesela köpeğe bir şey öğrettiniz. Fakat köpek bunu henüz anlamadı ona rağmen çabalamaya başladıysa siz ödül mamasını verebilirsiniz. Kötü davranışları sergilemeye hevesli olduğu halde iyi davranmayı seçtiği o an ödülü verilebilir. Henüz yapmamasını söylemediğiniz bir davranışı kendiliğinden yaptığı zaman ödül mamasını verebilirsiniz.  Kısacası, ödül mamasının verilme sıklığı tamamen köpeğin o an ki davranışlarına bağlıdır. Sizler iyi bir gözlem yaparak, mamayı vereceğiniz ve vermeyeceğiniz anları iyi bir şekilde tespit etmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR