Otomatik Köpek Kabı

Otomatik köpek kabı sayesinde sevimli dostunuzun rahat ve sağlıklı şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz. En iyi otomatik köpek mama kabı modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

En İyi Otomatik Köpek Kabı Çeşitleri

Köpeklerin düzenli şekilde mama tüketimi sağlayabilmesi için saatine uygun şekilde beslemenin sağlanması gerekir. Bu nedenle de otomatik köpek kapları, köpeklerin sağlıklı ve düzenli şekilde mama yiyebilmelerini sağlar. Köpeğinizin gün içerisinde düzenli olarak mama tüketebilmesini istiyorsanız otomatik köpek kaplarını tercih etmeniz önerilmektedir. Bunun için Pawise Otomatik Mama Kabı satın alabilirsiniz.

Otomatik köpek kapları, köpeklerin düzenli ve sağlıklı şekilde yeterli düzeyde mama tüketebilmesini sağlar. Bu yüzden de köpeklerin yeteri kadar mama tüketebilmesi açısından otomatik köpek kapları son derece önemlidir. Köpeklerin gün içerisinde çok fazla mama yeme eğilimi olabilir. Bu durumda da köpeklerin çok kilo alması ya da çeşitli sağlık sorunları yaşaması mümkündür. Eğer köpeklerin gün içerisinde siz evde yokken çok fazla mama tüketmemesini ancak yine de saatine uygun şekilde düzenli olarak mama tüketimi sağlamasını isterseniz bu durumda otomatik köpek kaplarını tercih edebilirsiniz. Trixie Köpek Otomatik Su Kabı gibi bir ürünle de minik dostunuzun düzenli şekilde su tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Köpeklerin belirli miktarda mama tüketimine alışması için otomatik köpek kapları önemlidir. Köpeğinize her mama saatinde yeterli ve belirli miktarda mama verebilmeniz adına otomatik köpek kaplarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz daha fazla mama tüketmek istese de daha fazla mama tüketemez çünkü otomatik köpek kapları mamayı iç haznesinde tutar ve yalnızca zamanlı şekilde köpeğinizin beslenmesini sağlar.

Tercih edeceğiniz köpek kapları, köpeğinizin düzenli şekilde yemek yemesini sağlayacağı için çok önemlidir. Köpeklerin saatine uygun şekilde yeterli miktarda mama yemesi adına otomatik köpek kaplarının tercih edilmesi önerilir. Otomatik köpek kaplarının tercih edilmesi, köpeklerin beslenmesinin düzenli ve yeterli olabilmesi adına gereklidir.

Otomatik Köpek Kabı Modelleri ZOO’da!

Köpeklerin yeterli ve düzenli şekilde beslenebilmesi adına otomatik köpek kaplarının farklı hazne modelleri mevcuttur. Hazneli olan otomatik köpek kapları sayesinde köpeğinizin maması taze şekilde hazne içerisinde saklanır ve uzun süre tazeliğini korur. Ayrıca zamanlama sistemi sayesinde siz evde olmasanız bile köpeğinizin beslenmesini sağlayabilir. Bu amaçla üretilmiş olan otomatik köpek kabı modellerinin hazne boyutları ise değişiklik göstermektedir. Örneğin, Trixie Köpek & Kedi Otomatik Mama Kabı, geniş bir mama kabı isteyenler için idealdir.

Küçük hazneli olan otomatik köpek kabı modelleri genellikle küçük ırk köpeklerde ve daha meme yiyen köpeklerde tercih edilmektedir. Ayrıca köpeğinizin tek öğününün otomatik köpek kabı sayesinde verilmesini istiyorsanız da küçük hazneye sahip olan ürünleri seçebilirsiniz. Yine de çok daha büyük hazneye sahip olan modeller de mevcuttur.

Köpeklerin rahat şekilde beslenmesi adına bu modellerin her birinde köpeklerin tüketimi için uygun yükseklik uygulanır. Bu sayede küçük ya da büyük ırkların rahat şekilde mama tüketebilmesi ön planda tutularak tasarım sağlanmaktadır. Ayrıca, Trixie Otomatik Mama Kabı tüm ırklar için ideal bir üründür.

Otomatik köpek kabı modellerinin haznelerinde zamanlama özelliği olabilir. Ayrıca kol gibi elle ayarlanan sistemler de mevcut olabilir. Zamanlama ayarı olan modelleri ayarlayarak köpeğinizin saatine uygun şekilde mama yemesini sağlamanız mümkün olabilecektir. Daha gelişmiş özellikli bir köpek otomatik kap arıyorsanız; ZOO koleksiyonunda yer alan Trixie Cep Telefonu Kontrollü Kameralı Mama Kabı satın alabilirsiniz. Böylece siz evde yokken dahi mama kabını istediğiniz şekilde ayarlayabilir ve köpeğinizin beslenmesini görüntüleyebilirsiniz.

Hazne boyutu kadar haznenin malzemesi ve temizlenebilme olanağı da önemlidir. Bu nedenle de haznenin çıkarılabilmesi, yıkanabilmesi ya da kolay şekilde temizlenebilecek bir materyalden üretilmiş olması önerilir. Tercih edilecek olan otomatik köpek kabının haznesini çıkarıp yıkayabilmeniz ya da rahat şekilde temizleyebilmeniz, köpeğinizin hijyenik şekilde mama tüketmesini sağlar. Ayrıca haznelerin üzerindeki kapakların da sıkı şekilde kapanabilen modeller olması tercih edilmelidir.

Otomatik Köpek Kabı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Otomatik Köpek Kabının Avantajları

Köpeklerin rahat şekilde mama tüketmesini sağlayan ve aynı zamanda vakitli şekilde yeteri kadar mama tüketimini destekleyen otomatik köpek mama kapları, köpeklerin pratik şekilde kullanımına uygun olduğu kadar köpek sahiplerinin de kolay kullanımı için gereklidir. Köpek sahipleri evde olmayacakları kısa bir süre zarfında bu kaplar sayesinde köpeklerinin aç kalmasını dert etmek zorunda kalmazlar. Örneğin iki günlük kadar mama alabilen hazneli otomatik köpek mama kapları mevcuttur. Bu sayede köpeğinizin mama kabından saatine uygun şekilde yeterli miktarda mama yemesi mümkün olur. Köpeğinizin gün içerisinde yemek yemediğinden şüphe etmezsiniz.

Köpeklerin yeterli miktarda mama yemesi için de otomatik köpek kapları büyük öneme sahiptir. Tercih edilen mama kaplarına kimi zaman gereğinden az ya da fazla mama koyulabilir ancak otomatik mama kapları her seferde eşit miktarda mama vererek köpeğinizin her öğünde eşit miktarda mama ile beslenmesini sağlar. Bu sayede köpeğinizin aşırı kilo alması engellenebilir.

Otomatik köpek kapları sayesinde köpeklerin düzenli bir yeme saatine sahip olabilmesi mümkündür. Kimi zaman köpek sahipleri köpeklerini beslemeyi unutabilir, köpeklerinin beslenmesi gereken saatte meşgul olabilir ya da evde olmayabilir. Bu tip durumlarda ise köpeğinizin saatine uygun şekilde düzenli ve yeterli besleneceğini bileceğiniz için köpeğinizin beslenmesini sorun etmenize gerek kalmayacaktır.

Mamaları içerisinde tutan hazne, köpeklerin mamasının daimi şekilde taze kalmasını sağlar. Mamanın içerisinde kapalı kaldığı bu hazne, kapalı ve hava almayan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de köpeklerin mamalarının taze kalmasını sağlar. Klasik mama kaplarında köpeklerin mamaları açıkta duracağı için kısa sürede bayatlar ve bozulur. Hazneli tasarıma sahip olan otomatik köpek kaplarının hava almayan kapalı haznesi sayesinde ise köpeklerin mamalarının bozulması söz konusu olmayacaktır.

Otomatik Köpek Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeğiniz için otomatik köpek kabı alacağınız zaman öncelikli olarak otomatik köpek kabının haznesinin büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir. Haznenin ne kadar mama alabildiği ve tek seferde mama kabına ne kadar mama koyabildiği önemlidir. Köpeğinizin bir öğünde ne kadar mama tükettiğini göz önünde bulundurarak otomatik mama kabı seçmeniz gerekmektedir.

Köpeklerin rahat şekilde mamalarını tüketebilmesi adına bu köpek kaplarının boyutlarının ve yüksekliklerinin köpeğinizin boyutuna ve öğüne bağlı mama tüketim miktarına uygun olması gerekmektedir. Bu sayede köpeğinizin yeteri kadar mamayı rahatsız olmadan yemesi mümkün olabilmektedir.

Köpeklerin otomatik mama kaplarının kolay şekilde temizlenebilmesi gerekir. Haznenin çıkarılarak yıkanabilmesi ya da rahat şekilde temizlenebilmesi çok önemlidir. Mamanın içerisine yerleştirildiği bu hazne, birkaç kullanımdan sonra mamaların tozundan ya da dış yüzeyinden dolayı kirlenebilir ve zamanla mamalardan dolayı kirleneceği için bakteri üretebilir. Bu sebeple de köpeğinizin sağlığı için otomatik köpek kaplarının haznelerini dönem dönem çıkararak yıkamanız önerilmektedir.

Otomatik köpek kaplarında haznenin temizlenebilmesi kadar kabın içerisinin de temizlenebilmesi gerekmektedir. Kabın içerisinin temizlenmesi zaten önemli olduğu gibi aynı zamanda bu kabın çizilmemesi, kaliteli ve kırılmayacak sağlam malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Bu sayede yıkama ya da köpeğinizin hırpalaması gibi durumlarda problem yaşamazsınız. Dayanıklı ve kaliteli materyalden üretilen mama kapları, uzun ömürlü şekilde kullanım olanağı sunabilecektir.

Otomatik köpek kabı alırken ayrıca zaman ayarlı olup olmadığına ve bu ayrın nasıl yapılabildiğine de bakmanız gerekir. Kabın zaman ayarına ek olarak mama miktarını da ayarlayabilmesi, bunu siz ayarladıktan sonra her seferde dengelemesi son derece önemlidir. Bu sayede köpeğinizin her öğünde eşit miktarda mama yemesini sağlayabilirsiniz.

Tabanı kaymaz şekilde üretilmiş olan otomatik köpek kapları, köpeklerin mama yerken kabı ya da genel olarak otomatik kap haznesini yerinden oynatmasını engeller. Bu sayede yere sağlam şekilde oturan kabin devrilmesi mümkün olmaz ve köpeğinizin çok miktarda mamaya ulaşması mümkün olmayacağı gibi evin içerisinde mama dağınıklığının da oluşması mümkün olmaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR