₺52,00 KDV Dahil
₺62,40 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
₺43,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil

Akvaryum ve Fanus

Evlerinizde ya da işyerlerinizde balık beslemek istiyorsanız kesinlikle bir cam fanus ya da akvaryum almanız gerekiyor. Hangi ürünü alacağınıza karar verirken birçok farklı etmene dikkat etmeniz gerekli. Bir yandan beslemeyi düşündüğünüz balıkların özellikleri bir yandan sahip olduğunuz alan bu aşamada etkili olacaktır.
Balıklar için akvaryum ve fanus satın alınırken balık yetiştiriciliğinin hangi aşamasında olduğunuza da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ilk defa balık beslemeyi düşünüyorsanız her zaman daha küçük ebatlarda olan ürünlerle işe başlamanız gerekli. Eğer daha büyük sorumluluklar alabileceğinizi düşünürseniz akvaryumlarınızı büyütebilirsiniz.
Balık beslemeyi düşünen kişilerin ilk tercihleri her zaman bir fanus olabilir. Küçük ebatlarda olan fanuslar genellikle 1 ya da 2 adet balığın beslenmesi için uygundur. Eğer çok küçük ebatlara sahip balıklar beslenecekse bu sayı artabilir ancak akvaryumdaki kadar fazla balığın beslenmesi mümkün olmaz.
Fanuslar bakımları daha kolay olan ve çok zorlayıcı olmayan ürünlerdir. Özellikle ilk defa balık besleyecek kişiler için akvaryum ve fanus seçenekleri arasından fanuslar son derece uygundur. Kendine özel bir motoru olmadığından cam fanusların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Özellikle suyun yenilenmesi çok büyük önem arz edecektir.
Balık besleyen kişiler arasından en yaygın kullanılan yaşam alanı akvaryumlardır. Balıklara çok daha geniş bir alan sunuluyor olması ve uzaktan daha güzel bir görüntüsünün olması insanların bu ürünlere yönelmesini sağlar.
Ancak akvaryumların kullanılabilmesi için yanında birçok farklı aparatın da tercih edilmesi gerekir. Isıtıcılardan filtrelere, dekorasyon ürünlerinden zemin taşlarına kadar çok sayıda farklı ürün akvaryum içerisinde kullanılır. Siz de akvaryum ve fanus modelleri arasından şık akvaryumları seçerek balıklarına en iyi ortamı sunabilirsiniz.