En İyi Kaplumbağa Platformu ZOO’da!

Sürüngen aksesuarları, kaplumbağa platform çeşitleri, iguana ürünleri ve çok daha fazlası için sayfamıza göz atın!

Su kaplumbağalarının dinlenme alanlarına erişim sağlayabilecekleri ve aynı zamanda su içerisinde çıkarak kuruyabilecekleri kaplumbağa platformları, kaplumbağaların teraryumlarının içerisinde yer alması gereken en önemli ürünlerden biridir. Bu ürünler sayesinde kaplumbağaların zaman zaman dinlenmesi mümkün olabileceği gibi aynı zamanda yem yemeleri ve bu alanda uyumları da söz konusudur. Pets Plastik Kaplumbağa Medium bu amaç için tasarlanmıştır.

Tercih edilecek olan kaplumbağa platformunun kaplumbağanızın yaşam alanına uygun olması şarttır. Aynı zamanda boyut olarak da kaplumbağanız için yeterli olması gerekir. Böylece kaplumbağanızın su içerisinde hiç zorlanmadan çıkması ve dinlenme alanına erişim sağlaması mümkündür.

Satın alınacak olan kaplumbağa platformunun zararlı herhangi bir materyalden üretilmemiş olması son derece önemlidir. Bu ürünlerin içeriğinde sağlığa zararlı plastik ve materyallerin ya da boyaların ve çeşitli zararlı aksesuarların yer almaması, kaplumbağanızın da sağlığını korumaya yardımcı olabilecektir.

Kaplumbağa platformunun teraryum ile uyumlu boyutlarda olması kadar kaplumbağanıza rahat bir iniş ve çıkış sağlaması da gerekmektedir. Bu nedenle de görüntü ya da materyal özelliği kadar pratik kullanımda kaplumbağanızın rahat edip etmeyeceğini de göz önünde bulundurmanız şarttır.

Kaplumbağa Platform Modelleri

Pek çok farklı kaplumbağa platform modeli mevcuttur. Bu modeller genellikle kaplumbağaların teraryumları ile uyumlu olması adına egzotik tasarımlar ile üretilmiş olsa da önemli olan tasarım göze hoş görünmesi kadar kullanışlı ve sağlıklı da olmasıdır. Bundan dolayı alınacak olan kaplumbağa platform modellerinin hem görünüşüne hem de genel özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir.

Çimli şekilde üretilmiş olan kaplumbağa platformlarını ya da şeffaf veya renkli plastik materyalden üretilen daha basit tasarımları tercih etmek mümkündür ancak kimi zaman ev tasarımına sahip olan ya da yatak görünümlü olan kaplumbağa platformları da kullanılabilir. Bu tip ürünlerin her biri temelde aynı işleve sahiptir ancak yine de boyut, genişlik ve benzeri farklı alanlarda farklılık göstermektedirler.

Merdivenli, kaydıraklı ya da tırmanma alanlı olacak şekilde birbirinden farklı kaplumbağa platformlarını teraryumlar içerisinde kullanmak mümkündür. Bu ürünlerin her biri kaplumbağaların rahat kullanımına uygun olmayabilir. Bundan dolayı da farklı modeller arasından seçim yaparken pek çok özelliği karşılaştırmak çok önemlidir. Ancak bu sayede kullanışlı ve işlevsel bir platformu teraryum içerisinde kullanabilmek olası hale gelecektir.

En Popüler Plastik Kaplumbağa Platformu ve Adası

Kaplumbağaların su içerisinde çıkarak dinlenip yem yiyebilecekleri platformlar, kaplumbağaların teraryum içerisindeki yaşantısını yalnızca kolay kılmakla kalmaz. Aynı zamanda platformlar sayesinde kaplumbağaların sağlığının da korunmasından söz edilebilir. Örneğin kaplumbağaların sürekli olarak su içerisinde kalması sağlıklı değildir. Zaman zaman suyun dışına çıkarak dinlenmeleri gerekebilir. Bu durum ise onların gelişimlerinden genel sağlıklarına kadar her detay üzerinde etkili olabileceğinden dolayı kaplumbağa platformlarının kullanışlı olduğundan söz etmek mümkündür. Pets Plastik Kaplumbağa Platformu Small da tam olarak böyle bir ürün.

Pratik kullanım alanı olan kaplumbağa platformlarının kaplumbağalar için kullanışlı olduğundan bahsedilebilir. Bu ürünler kaplumbağaların zahmetsiz şekilde adalarına ya da dinlenme alanlarına çıkmalarını sağlar. Sonuç olarak genel sağlıklarının korunması ve aynı zamanda dinlenme alanlarının oluşmasına olanak tanınabilmektedir. Bunu sevimli hayvanınıza sunmak için Exo Terra Timsah Kaplumbağa Adası tercih edebilirsiniz.

Temizliği son derece kolay olan kaplumbağa platformları, kaplumbağalar adına kullanışlı olduğu kadar kaplumbağa sahipleri için de kullanışlı ürünlerdir. Teraryum içerisinde farklı modellerin tercih edilmesi, hem farklı bir alan oluşturmak için hem de kaplumbağaların genel ihtiyaçlarını giderebilmesine adına kullanışlı ve son derece pratik bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu sayede kaplumbağaların yaşam alanlarına dinlenme ve temel ihtiyaç alanını oluşturmak mümkün olabilmektedir.

En İyi Kaplumbağa Platformu ZOO’da! ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kaplumbağa Adası Nedir?

Teraryum içerisinde yaşayan kaplumbağaların dinlenebilecekleri bir alan olan suyun üzerinde kalan kaplumbağa adaları, kaplumbağaların keyifli şekilde zaman geçirirken yem yiyebileceği bir ortam oluşturmaya yardımcıdır. Aynı zamanda kaplumbağa adaları sayesinde kaplumbağaların sudan çıkarak dinlenmesinden de söz edilebilir.

Genellikle su içerisinde yaşayan kaplumbağaların sudan zaman zaman çıkması gerektiğinden dolayı kaplumbağa adaları da tam olarak bu işlev adına görev almaktadır. Suda yaşayan kaplumbağaların dinlenebilecekleri alanı sunmak için pek çok farklı tasarımda üretilen kaplumbağa adaları, onların beslenmesi için de özel ve temiz bir alanı korumaya yardımcıdır. Örneğin yemlerin su içerisine dağılması kaplumbağa adaları ile önlenebilir ve aynı zamanda kaplumbağaların su içerisinde değil su dışarısında çok daha rahat şekilde beslenmesi sağlanabilir.

Teraryum içerisinde kaplumbağalara farklı bir yaşam alanı sunmak ve onların temel ihtiyaçlarını gidermesine destek olmak adına üretilmiş olan kaplumbağa adaları, beslenme ve dinlenme adına özel bir alan sunarak kaplumbağaların günlerinin tamamını su içerisinde geçirmesini önler. Bu sayede sağlığın desteklenmesi ve aynı zamanda kaplumbağaların da dinlenebilmesi mümkün olabilmektedir.

Kaplumbağa Platformu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürüngen aksesuarları arasında popüler ürünlerden biri de kaplumbağa platformu. Bir kaplumbağa platformu alacağınız zaman öncelikli olarak kaplumbağanızın boyutu için platformun boyutunun uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kaplumbağanızın boyutundan geniş olan platformlar problem yaratmaz ancak çok yüksek merdiven ya da kaydırağa sahip olan platformların küçük kaplumbağalar tarafından kullanılmasından pek söz edilemez. Bu nedenle de kaplumbağaların yaşam alanlarında yer alacak olan kaplumbağa platformunun kaplumbağanızın fiziksel yeterlilik ve özellikleri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz önerilmektedir.

Satın alacağınız kaplumbağa platformunun kaydıraklı ya da merdivenli olmasına dikkat edebilirsiniz. Hem kaydıraklı hem de merdivenli modeller sıklıkla tercih edilmektedir. Küçük kaplumbağaların daha rahat şekilde kullanabilmesi adına genellikle kaydıraklı olan modeller önerilir. Ayrıca bu modellerin her biri kaplumbağaların teraryum boyutu ile de uyumlu olmalıdır. Bu sayede teraryum içerisinde rahat kullanımın sağlanması mümkün olabilecektir.

Kaplumbağa platformunun üretildiği materyaller de ayrıca son derece önemlidir. Zararlı ürünleri içeren materyallerden üretilmiş olan kaplumbağa platformlarının tercih edilmesi, kaplumbağaların rahatsızlanmasına ve sularının da kirlenmesine neden olabilir. Bundan dolayı kaplumbağaların platformlarının üretildiği materyale dikkat edilmesi, onların rahat şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için sağlıklı bir yöntem olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR