ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Köpek Taşıma Altlığı

Köpeğinizle seyahat ederken onun güvenli ve rahat olmasını istersiniz. Köpek taşıma altlığı ile sevimli dostunuzun konfor seviyesine katkıda bulunabilirsiniz. Güvenli bir taşıma için en kaliteli köpek taşıma altlıkları ZOO’da!

Köpek Taşıma Altlığı ile Üst Düzey Konfor

Köpek taşıma altlığı hem güvenli bir seyahat için hem de aracın içinin temiz kalması için son derece önemlidir. Köpeğinizin bir kafesin içerisinde taşınmasındansa köpek taşıma altlığı sayesinde rahat şekilde taşınması daha keyifli ve sorunsuz bir yolculuk sunacaktır. Bu nedenle de aslında özel araç ile seyahat sırasında köpek taşıma altlığının kullanılması önerilmektedir.

Köpekler aracın içerisinde tüylerini dökebilirler. Dökülen tüyleri koltuklardan ve aracın içinden temizlemek ise çok uğraştırıcı olacaktır çünkü ince tüyler her yere girerek aracın yıkanmasını ve temizlenmesini zorlaştırır. Bu nedenle de araç içerisinde köpeğinizi taşırken köpek taşıma altlığını tercih etmeniz hem köpeğinizin rahat şekilde seyahat etmesine hem de araç içerisini kirletmemesine yarar sağlar.

Sıvı geçirmez özelliğe sahip olan köpek taşıma altlıkları köpeklerin idrarını yapması ya da su içerken suyu dökmesi gibi durumlarda koltuğun ıslanmasını da engeller. Bu sayede yaşanabilecek olası problemler giderilebilir ve köpek taşıma altlığı da kolay şekilde temizlenebilir. Koltuğa idrarın yapılması ise hem temizlemeyi zorlaştırır hem de köpeğinizin yolculuk boyunca ıslak koltukta yolculuğa devam etmesine neden olur.

Ön koltuktan itibaren takılan köpek taşıma altlıkları köpeklerin ön koltuk sınırına erişmesini engeller. Bu sayede de köpeğiniz ile güvenli bir yolculuk gerçekleştirmeniz mümkün olabilir. Yolculuk sırasında köpeğinizin önünde köpek taşıma altlığı gibi bir engel olmadığı zaman köpeğinizin ön tarafa geçmek için çaba gösterebilir, sürücüyü rahatsız edebilir ve aracın kontrolünün kaybedilmesine yol açabilir. Bu durumda ise kaza kaçınılmaz olduğundan köpeğinizi köpek taşıma altlığı ile taşımanız olası kazaların önüne geçilmesini de sağlar.

Köpeklerin kafesin içerisinde taşınması onlara stres verir. Etrafı göremezler ve nerede olduklarını ya da nereye gittiklerini anlayamazlar. Köpek taşıma altlıkları ile köpeğinize rahat bir alan tanır ve istediği gibi koltukta uzanmasına yardımcı olur. Ayrıca etrafı camlardan görebilen köpeğiniz strese girmez ve rahat, keyifli bir yolculuk geçirebilir.

En İyi Köpek Taşıma Altlıkları ZOO’da!

Taşıma altlıkları köpeklerin rahat ve güvenli bir yolculuk geçirmesine yarar sağlar. Bu ürünler ayrıca su geçirmez olabileceği için koltukların da korunmasına yardımcı olur. Köpeklerin tüylerinin koltuğa dökülmesini önler, aracın içinin temiz kalmasına yardımcı olabilir. Bu sebeple de özel araç ile yolculuk yapılırken köpek taşıma altlıkları tercih edilirse hem sürücü hem de köpeğiniz için güvenli bir yolculuk sağlanabilir, yolculuk sırasında aracın temizliği ise bir dert olmaktan çıkabilir.

Köpeğiniz için bir taşıma altlığı alacağınız zaman öncelikli olarak taşıma altlığının boyutuna dikkat etmelisiniz. Aracınızın arka koltuğunu ve ön koltuğun arkasını da tam olarak kaplayacak bir köpek taşıma altlığı almanız, köpeğinizin arka koltuğu kirletmesini önler ve köpeğinizin ön koltuğa erişimini kısıtlar. Uygun boyuttaki köpek taşıma altlığını almanız için bu altlığın genişliğini ve uzunluğun tam olarak bilmeniz gerekmektedir.

Satın alınacak olan köpek taşıma altlığının sıvı geçirmez yapıda olması gerekir. Köpeğinizin idrarını yapması ya da su içerken dökmesi gibi olası ufak kazalarda koltukların ıslanması önlenebilir. Ayrıca idrar koltuklarda leke ve koku bırakabilir. Aracın iç temizliğinin problem olmaması adına köpek taşıma altlığının sıvı geçirmez özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tercih edilen köpek taşıma altlığının ön koltuğa ve arka koltuğa iyi şekilde oturması gerekmektedir. Kimi zaman kilitleme ile kimi zaman da bağlama ile koltuklara sabitlenebilen köpek taşıma altlıkları, iyi şekilde sabitlenebilen yapıda olmalıdır. İyi şekilde sabitlenmeyen köpek taşıma altlıkları yolculuk sırasında koltuklardan çıkabilir. Bu da hem kazalara sebebiyet verebilir hem de temizlik bakımından problemlere neden olabilir. Köpeğinizin huzursuz olmasına neden olabilecek bu durum araç kullanırken dikkatinizi dağıtırsa ölümcül sonuçlara neden olabileceği için mutlaka iyi şekilde sabitlenebilen köpek taşıma altlıklarını almanız gerekmektedir.

Köpek taşıma altlığının ön koltuk ile arka koltuk arasında bir bariyer oluşturması gerekir. Bu sayede köpeğinizin ön koltuğa geçmesi ya da sürücüyü rahatsız etmesi ve sürücünün dikkatini dağıtması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de ön koltuğa sabitlenecek olan kısmının yüksek olması ve köpeğinizin aşamayacağı kadar engele sahip olması gerekmektedir.

Köpek Taşıma Altlığı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Taşıma Altlığı Gerekli Mi?

Köpek taşıma altlıkları köpeklerin farklı araçlar içerisinde rahatlıkla taşınabilmesine yarar sağlar. Bu altlıklar sayesinde köpeğinizi araç koltuğuna rahat şekilde oturtmanız, aracın içine kolaylıkla bindirmeniz ve köpeğinizin aracın içini kirletmesini önlemeniz mümkündür. Bu sebeple de aslında köpek taşıma altlığı gerekli olan ve araçların içinde kullanılması gereken ve üründür.

Köpeklerin araç içerisinde tüy dökmesini ve koltuklara tüyünü bırakmasını engelleyen köpek taşıma altlıkları ayrıca sıvı geçirmez olduğundan köpeklerin idrarını yapması gibi durumlarda bunu koltuğa geçirmez. Benzer şekilde mamanın dökülmesi ya da suyun dökülmesi gibi durumlarda da koltuklar ıslanmaz. Aracınızın temiz kalmasını sağlayan köpek taşıma altlıkları hem koltukların ıslanmasını önler hem de köpeğinizin tüylerinin koltuğa dökülerek koltuk üzerinde birikmesine engel olur.

Köpeklerin de koltukta güven içinde oturmasını sağlayan köpek taşıma altlıkları, köpeklerin kemer ile sabitlenmesine de yarar sağlar. Ön koltuklara bağlanarak kullanılan köpek taşıma altlıkları, köpeklerin ön koltuğu aşarak arka koltuktan öne geçmesine engel olabilir. Bu sayede köpeklerin yolculuk sırasında sürücünün dikkatini dağıtması da mümkün olmayacaktır. Güvenli ve temiz bir yolculuk yapmanız da mümkün olabilecektir.

Köpeklerin ön koltuktan kafasını uzatması ve sürücünün dikkatini dağıtması, son derece tehlikeli olabilir. Köpek taşıma altlıkları da ön koltuğun hemen arkasına sabitlenebileceği için ön koltuk ile arka koltuğu birbirinden ayıran bir perde görevi görür. Bu sayede köpeklerin yolculuk sırasında olası bir kazaya sebep olmasını da engeller.

Koltuklarınızın temiz kalmasını ve güvenli bir yolculuk geçirmenizi istiyorsanız köpek taşıma altlıklarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu altlıklar sayesinde köpeğinizin arka koltukta rahat etmesini sağlayabilir, tüylerini koltuğa dökmesini önleyebilir ve yolculuk sırasında ön koltuğa ulaşarak dikkatinizi dağıtmasına engel olabilirsiniz. Güvenli ve temiz bir yolculuk için köpek taşıma altlıkları gereklidir ve kullanılması da hem sürücü hem de köpek için en iyisi olacaktır.

Köpek Taşıma Altlığı Nasıl Olmalı?

Köpek taşıma altlıkları köpeklerin ve sürücülerin güvenliğini sağlarken aynı zamanda aracın kirlenmesini de önler. Köpek taşıma altlıklarını alırken farklı özelliklerine dikkat etmek, köpeklerin ve araç sürücüsünün güvenliğini sağlarken aracın korunmasına da yardımcı olabilen ekipmanlardan biridir.

Tercih edilen köpek taşıma altlığının sıvı geçirmez yapıda olması gerekir. Sıvı geçirmez yapıda olan köpek taşıma altlıkları sayesinde köpeğinizin idrarını kaçırması ya da su dökülmesi gibi problemler aracınızın koltuklarını ıslatmaz ve altlıktan kolayca temizlenebilir. Bu sayede köpeğiniz yolculuk boyunca ıslak bir koltukta yolculuk yapmamış olacaktır.

Satın alınan köpek taşıma altlıklarının aracın içinin boyutu ile uyumlu olması gerekir. Aracın arka koltuğu ile ön koltuğunun arkasının tam olarak kaplanması gerekmektedir. Bu sayede hem koltuklar kirlenmez hem de ön koltuklar ile arka koltuk arasında bir bariyer kurulmuş olabilir. Bu nedenle de alınacak olan köpek taşıma altlıklarının koltuk boyutu ile uyumlu olması oldukça önemlidir.

Köpek taşıma altlıklarının köpekler için konforlu ve yeterli bir alan sunması, onların camlardan bakabileceği alanı kapatmaması ve ön kısma erişimlerini kesmesi gerekir. Sürücü ile temasın tamamen kesilmesi, güvenli bir yolculuk için önemlidir. Bu nedenle de köpek taşıma altlığının ön koltuklar ile arka koltuğu ayıracak kadar uzun olması gerekmektedir. Bu sayede köpeğiniz sürücünün dikkatini dağıtamaz ve olası kazaların yaşanmasına da sebep olmaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR