Tailpetz Evcil Hayvan Tasmaları

Köpeğinizin güvende kalması ve onun optimal şekilde eğitimi için göğüs tasmalarının önemi bir hayli fazladır. Bunun farkında olan Tailpetz markası, her ırktan ve yaştan köpek için kaliteli göğüs tasması modelleri üretir. Piyasanın en iyilerinden biri olan Tailpetz köpek göğüs tasmaları için sayfamıza göz atmanız yeterli!

Tailpetz Köpek Tasmaları

Tasma takmak, köpeklerin pek de hoşuna giden bir durum değildir. Bu isteksizliğin asıl nedeni, boyunlarında ya da göğüslerinde yarattığı baskıdan kaynaklı olabileceği gibi heyecan ve merakla gitmek istediği bölgelere gidememesi de olabilmektedir. Her ne kadar köpekler tasma takmaktan hoşlanmamış olsalar da Tailpetz köpek tasması onların güvenlik ve sağlığı için yaşamsal bir ehemmiyet taşımaktadır. Bu sebepten dolayı yavruluk döneminden itibaren köpeklere tasma alışkanlığı kazandırılması oldukça önemlidir.

Tasma eğitimi çoğu zaman 4 veya 6 aylık köpeklere verilmektedir. Bu dönemde öğrenmeye ve eğitilmeye daha istekli bir şekilde yaklaşan köpek dostlarımızın, tasma eğitimi alması için de en uygun zaman dilimi bu dönemdir. Genellikle köpekler eğitilirken, öğrenim süresini belirleyen en önemli faktör köpek dostlarımızın öğrenime olan açıklığıdır.

Bazı köpekler, inatçı yapısından dolayı eğitimleri reddedebilmektedir. Ancak tasma eğitimi için yalnızca birtakım inatçı türler değil bütün köpek türleri karşı koyacaktır. Bu sebeple tasma eğitimi, köpek sahipleri için yüksek bir oranda sabır gerektiren eğitimdir. Köpek dostunuzun tasmayı ilk defa taktığında, tasmayı kabul etmeyip sürekli olarak çıkarmak istemesi yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple tasmayı çıkarmak için sizlere adeta yalvarabilirler. Ancak onların huzur ve güvenliği için yaşamsal bir görevi üstlenen Tailpetz köpek tasması, çıkarıldığı takdirde öğrenim henüz başlamadan başarısızlıkla sonlanmış olacaktır.

Köpeğinizin tasmayı çıkarmak istediği durumlarda yapacağınız ilk şey onların dikkatini başka yönlere çekmek olmalıdır. Sonrasında tasma eğitimine devam etmelisiniz. Bu her ne kadar uzun sürse de henüz antrenman aşamasıdır. Sabırla öğrenime devam etmelisiniz. Köpeğinize tasmaya alışmanın sağlanmasının ardından, ara ara yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Bu yürüyüşlerde köpeğiniz durduğunda kesinlikle onu tasmasından çekmemelisiniz ve köpeğiniz hareket etmeye başlayana kadar sabırlı bir şekilde beklemelisiniz.

Zamanla köpek dostunuz, tasma takmanın yanı sıra Tailpetz tasma ile yürüyüş yapmaya da alışacaktır. Bu noktada, tıpkı diğer eğitimlerde de olduğu ödül maması ile eğitimi daha sağlıklı bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Köpek dostunuz, tasması varken koşmaya çalışıyorsa yalnızca durup beklenmeniz gerekmektedir. Bu sayede kontrolcünün o değil siz olduğunuzu ona gösterebilirsiniz. Böylece köpeğinizi güvende tutabilir ve yürüyüşleri daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Konforlu ve eğlenceli yürüyüşler için Tailpetz köpek tasmaları en iyi yardımcıdır. Köpeğinizin güvenliği ve eğitimi için kaliteli bir tasma modeli arıyorsanız; örneğin Tailpetz Air-Mesh Kırmızı Göğüs Tasması tercih edebilirsiniz. Pek çok farklı renk seçeneği sunan marka, köpeğinizin konforlu ve güvenli kalmasına yardımcıdır.

Tailpetz Göğüs Tasması

Köpeklerin boyun genişlikleri, aktivite düzeyleri, yürürken çekme davranışı sergileyip sergilemedikleri, alışkanlıkları ve ne kadar kuvvetli oldukları gibi faktörler, tasma seçiminde önemlidir. Tailpetz tasmalar, köpekler hakkında her bir detay düşünülerek geliştirilmiş ürünlerdir. Bu nedenle de köpeğinizin boyutu veya ırkı gibi durumlara uyum sağlar. Bu nedenle de Tailpetz Step-in Neon Göğüs Tasması gibi bir ürün, köpeğiniz için ideal bir seçim olacaktır.

Tasma tarzı esnasında düşünülmesi ihtiyaç duyulan bir diğer önemli mevzu ise tasmanın hangi amaçla kullanılacağıdır. Örneğin yürüyüşler esnasında köpeğinizin özgürlüğün tadını çıkarmasını ve de bunun kontrollü bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız Tailpetz göğüs tasması ile beraber kullanılabilen otomatik dolaştırma kayışları yüksek oranda bir konfor sağlayabilir. Eğer amacınız köpeğiniz ile beraber koşu ya da yürüyüş yapmaksa, bu tarz durumlarda ise bel kısmına bağlanabilen aparatlar ön planda olacaktır. Doğru bir aktivite için doğru bir tasma seçiminin eksiksiz bir şekilde sağlanmış olması gerekir. Köpek tasması çeşitleri çok fazla olduğundan ilk etapta karar vermekte zorlanılabilir. Bu nedenle Tailpetz köpek tasmaları ile alakalı önemli bilgileri bilmeniz gerekmektedir.

Köpeklerin güvende olması adına tasmaların önemi son derece büyüktür. Köpek tasmaları, beden yapısına ve eğitim seviyesine bakıldığında, seçilecek olan tasmalar değişkenlik göstermektedir. Köpeklerin cinslerinden dolayı gerek duyulan tasmaların türlerinde ve kalınlarında da farklılık olabilmektedir. Boyun bölgesi kısa bir yapıda olan köpek cinslerinde kalınca takılan tasmalar doğru olmamakla beraber, köpeğinizin huzurlu soluk almasına da engel olacaktır.

Köpeklerin tasmaya alıştırılması için bu işlemin, köpekler henüz yavruyken başlanması gerekmektedir. Bu antrenman işleminde öncelikli olarak boyun tasmaları kullanılır. Boyun tasmaları, köpeklerin devamlı kullanması için oldukça elverişlidir ve her zaman kullanılabilir. Boyun tasmaları kullanılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ise tasmanın sıkı bir yapıda olmaması ve köpeğin boyun kısmına baskı yaparak soluk almasını engellememesidir.

Aynı zamanda seçilecek olan boyun tasmaları köpeklerin kafasından çıkacak kadar da gevşek bir şekilde bırakılmamalıdır. Eğer köpeğiniz, kafasını tasmadan rahat bir şekilde çıkarabiliyorsa tasmanın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Ayrıca boyun tasmaları, yürüyüş yaparken hızlı davranıp tasmayı çekiştirebilen köpekler için o kadar da uygun olmayabilir. Ancak ev içerisi ve yaşam alanlarında köpeğin devamlı boynunda olması tasmayı vücudunun bir uzvu şeklinde görmesini sağlayacağı için bu esnada faydalı olacaktır. Köpek boyun tasmalarının bir tercih nedeni ise basit takılıp çıkartılması ve kullanımının son derece pratik olmasıdır.

Tailpetz Köpek Göğüs Tasmaları

Tüm ırklar ve oldukça hareketli köpekler için sıklıkla kullanılan Tailpetz göğüs tasması çeşitleri, köpekleri dışarıda test etmek için oldukça önemli ve uygun aksesuarlardır. Günümüzde büyük ırklar için de bol miktarda üretilen köpek göğüs tasmaları, köpeğin orta gövdesini sardığından dolayı köpeğinize hiçbir şekilde baskı yapmayacaktır. Dolayısıyla bu tasmalar boyun tasmalarından daha fazla sağlıklıdır. Köpeğiniz yatarken ya da oyunlar oynarken göğüs tasmasını çıkarabilirsiniz. Ayrıca köpeğiniz göğüs tasmasına alışana kadar, tasmayı sürekli olarak dişleyecek ve çıkarmaya çalışacaktır. Evde boyun tasmaları dışarıda ise göğüs tasmalarını kullanmanız daha yararlı ve aynı zamanda en kolayı olacaktır.

Göğüs tasmasının kumaşının havadar bir yapıda olmasına dikkat edin. Sırtta bulunan kayışını, uygulanacak olan kuvveti vücudun her bölgesine dağıtmasını sağlayacak biçimde ayarlayın. Bu sayede köpeğin eklemleri ya da omurgası incinmemiş olacaktır. Aynı zamanda unutulmamalıdır ki, göğüs tasması köpeğinizin vücudunun büyük bir kısmını kaplayacak şekilde olmamalıdır. Göğüs tasmasının, özellikle de koltuk altı bölgesini oldukça sıkmamasına dikkat edin. Böylece cildin göğüs tasmasına sürtünerek tahriş olmasını engellemiş olacaksınız.

Göğüs tasması her daim yalnızca göğsü kavramalıdır, boynu değil. Göğüs tasması köpeğiniz için en uygun boyutta olmalı. Tasma büyük olduğunda köpeğiniz kolaylıkla ondan kurtulabilir ve aynı zamanda sıkı bir yapıda olduğunda köpeğinizin kan dolaşımını kesebilir. İşte Tailpetz köpek göğüs tasmaları, tam olarak aradığınız özellikleri sunar. Tailpetz Step-in Mavi Göğüs Tasması da böyle bir ürün olarak öne çıkar. Vücut tasmasında yer alan pek çok fazla kemer sayesinde, köpeğinizi yönlendirmek da basit olacaktır. Hatta tasmaya karşı daha az direnme göstermeniz gerekecek ve bu da kolunuzun daha az yorulmasını sağlamış olacaktır. Tailpetz göğüs tasmaları, yürüyüşler esnasında kontrolün sizde olmasını sağlayacak ve yürüyüşlerinizi siz ve köpeğiniz için daha basit hale getirecektir.

Tailpetz Evcil Hayvan Tasmaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Tailpetz Köpek Göğüs Tasmaları Kaliteli Mi?

Köpekler için özel olarak üretilen Tailpetz tasmalar, son derece kaliteli ve dayanıklı malzemeden imal edilir. Bu köpek tasması modelleri, köpeğinizin tüylerine ve derisine zarar vermeyecek bir dokudadır. Böylece Tailpetz tasmalar sayesinde köpek dostunuzun sağlığı ve güvenliği riske girmemiş olur. Köpeğinizin güvenliği ve eğitimi için kaliteli köpek tasması arıyorsanız; tercihinizi Tailpetz göğüs tasmalarından yana kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tailpetz Tasma Modelleri Hangileri?

Tailpetz köpek göğüs tasmaları, hem tasarımı hem de kaliteli dokusu ile farkını ortaya koyuyor. Köpeğinizin ırkı ya da yaşı ne olursa olsun, ona Tailpetz tasma çeşitleri arasından bir ürün seçebilirsiniz. Markanın popüler ürünleri:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR