₺3.045,55 KDV Dahil
₺3.699,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo

Kedi Mama ve Su Kabı

Bir kedi mama ve su kabı söz konusu olduğunda, seçim çok geniş ve görünüşte sonsuzdur. Farklı malzemelerden farklı tasarımlara kadar, bulamayacağınız bir kase türü yok. Bu, kedisinin ne tür bir kaseden hoşlanacağını bilenler için harika olsa da, ellerinde seçici bir kedi olanlar için zor olabilir. Neyse ki, ZOO koleksiyonu sayısız seçenek ile en iyi kedi mama ve su kabını bulmanızı kolaylaştırır!

En Kaliteli Kedi Mama ve Su Kapları ZOO’da!

Kediler için ayrı şekilde tercih edilen kedi mama ve su kapları pek çok alanda avantaj sağlar. Bu ürünler genellikle kedilerin rahat şekilde mamalarını yemesi ve su içmesi için üretilen ürünlerdir. Farklı pek çok modelde üretilebilen ve malzemeleri de değişiklik gösterebilen kedi mama ve su kaplarını tercih ederken hem ekonomik olmasına hem de kedinizin sağlığı ve konforu için doğru ürün olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Kediler için özel olarak üretilen mama ve su kapları kedinizin rahat şekilde mama yemesini ve su içmesini sağlayacak yüksekliğe ve genişliğe sahiptir. Bu sayede kediniz herhangi bir çaba harcamadan mamasını rahatlıkla yiyebilir, suyunu içebilir ve rahatsızlık duymaz.  

Bu ürünler kedilerin sağlığına da hitap edecek şekilde üretilmektedir. Bakteri üretmemesi ve kolay temizlenebilmesi için porselen, metal gibi farklı malzemelerden üretilen mama kapları mevcuttur. Buna ek olarak daha ekonomik olması için plastik ya da mika gibi malzemelerden üretilen kedi mama ve su kapları da satın alınabilir. Bu kapların her birinin günlük olarak temizlenmesi kedinizin sağlığını korumak için önemlidir. Mama ve su kapları, evde bulunan herhangi bir tabak ya da kaptan daha avantajlıdır çünkü bu ürünler yalnızca kedinizin kullanımına özel olacak ve onun kullanımı için de rahatlık sağlayacaktır. Ayrıca kediniz bir kaba alıştıktan sonra farklı kaplardan yemek yeme onun için rahatsızlık yaratabileceğinden dolayı kediniz için özel bir mama ve ayrı bir su kabı edinmenizde yarar vardır.

Kedilerin kullandığı mama ve su kaplarının kimyasallar ile temizlenmemesi, düzenli olarak yıkanması ve alerjenler ile de temas etmemesi gerekir. Bu nedenle de evde kullandığınız tabak ya da kaplar kediniz için uygun olmayabilir. Ayrıca kedinizin maması koku yapabilir, kaba yapışabilir ya da renk verebilir. Bu tip durumlarda bir tabak ya da kap tercih edilmesi hem kedinizin sağlığı için hem de evdeki eşyalarınızın özelliklerinin kaybolmaması için pek de avantajlı olmayacaktır. Kedinizin kendine ait bir mama ve ayrı bir su kabına sahip olması ise bu tip durumları ortadan kaldırabilecektir. Kedinizin çok fazla yediğini gözlemlerseniz buna uygun mama kapları da tercih edebilirsiniz. Süreli şekilde belli miktarda mama veren kaplar mevcuttur. Bunlar otomatik kedi mama kabı olarak da bilinir. Bu sayede siz evde olmasanız bile kedinizin gün içinde rahatlıkla beslenmesini sağlayabilir ve aşırı mama yemesini de önleyebilirsiniz. Bu tip avantajlar kedinizin beslenme düzenini sağlamak için mama kaplarının sunduğu konforlardan biridir.

Kedi Su Pınarı Çeşitleri

Evcil hayvanınızı nemli tutmak, sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir parçasıdır. Sürekli bir tatlı su kaynağına sahip olmak hayati önem taşır, ancak bir kedi kabı kullanmak, kediniz için geleneksel bir su kabından daha sağlıklı, daha güvenli ve daha pratik bir seçenektir. Özellikle filtreleme sistemi ve aktif karbon filtresi gibi ek özellikleri olanlar daha da fazla avantaj yaratır. Catit 2.0 Flower Fountain 3 Litre Led Işıklı Otomatik Suluk gibi bir kedi su pınarı, evcil hayvanınızın suyunu tipik bir su kabından 1-2 derece daha soğuk tutacaktır. Su, oda sıcaklığından biraz daha soğuk olacaktır. İki derece çok fazla görünmeyebilir, ancak bu sıcaklık farkı, kedinizi daha fazla içmeye teşvik edecektir. Çoğu kedi su çeşmesi, motorda bulunan küçük bir filtreye sahip olacaktır. Çoğu çeşmede bu filtre, musluk suyumuzdaki kirleri giderebilen karbondan yapılır. Karbon suyu daha temiz tutar, tadı ve kokuyu iyileştirebilir. Bu durum, sevimli kedinizin yeterince su tüketmesini mümkün kılar. Filtreler ayrıca suda biriken kir ve tüy gibi kalıntıları da yakalayacaktır. Daha soğuk ve daha taze su, evcil hayvanınızı daha fazla içmeye teşvik edebilir. Özellikle kuru mama gibi temel olarak kuru bir diyetle beslenenler yeterince su içmez. Evcil hayvanınız beslenme düzeninde çiğ veya konserve mama aracılığıyla düzenli nem almıyorsa, bunu telafi etmek için gün boyunca bol su içmelidir. Uygun hidrasyon, sindirimi iyileştirebilir, besin emilimini artırabilir ve hatta idrar ve sindirim kanallarında birikebilecek toksinleri ve bakterileri temizlemeye yardımcı olabilir. Kediniz daha önce idrar yolu enfeksiyonu geçirmişse, ona bir Bilicra Hydra Akıllı Su Kabı almak gelecekteki enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. Durgun su, bakteriler için mükemmel üreme alanıdır. Dolaşım, bakteri ve mantar oluşumunu önleyebilir, bu nedenle evcil hayvanınızın suyunu temiz ve güvenli tutmak için hareket halinde tutun.

İlgili Kategori: Kedi Su Pınarı

Kedi Biberonu Çeşitleri

Özellikle yavru kediler için tasarlanmış, yumuşak uçlu kedi biberon modelleri, kedilerin rahat şekilde beslenmelerine izin verir. Çoğu meme ucu delikli değildir, bu nedenle sütün akması için ucuna küçük bir delik açmanız gerekebilir. Yavru kedi süt ikamesi, önceden karıştırılmış sıvı formda ve kuru bir toz halinde mevcuttur. Yavru kedinize biberon vermeden önce süt değişiminin sıcak olduğundan emin olun. Çok sıcak olmadığını kontrol etmek için, birkaç damla formülü bileğinize dökün. Yavru kedi ve mama hazır olduğunda, kediyi elinize alın. Yavru kediyi meme ucunu kavramaya teşvik etmek için bir elinizle başını nazikçe tutun. Yavru kediniz emmeyi reddediyorsa, ana kedinin dilinin pürüzlülüğünü taklit etmek için yüzünü ve kafasını havlu kumaştan bir bezle veya eski bir diş fırçasıyla hafifçe ovmayı deneyebilirsiniz. Yeni doğan yavru kediler her 2 ila 3 saatte bir beslenmelidir. 2 ila 3 haftalık yavru kedilerin her 4 ila 6 saatte bir mama almaları gerekir. Kedinizin biberonla beslenmesi gerekiyorsa Pet Style Kedi Biberonu, Bio Pet Yavru Kedi Biberonu ya da Trixie Kedi Biberonu gibi ürünler tercih edebilirsiniz.

İlgili Kategori: Kedi biberonu

Otomatik Kedi Kabı Çeşitleri

En iyi kedi maması kaseleri, sindirime yardımcı olur ve boyun gerginliğini azaltır, yemek zamanlarını kediniz için zevkli ve rahat bir deneyim haline getirir. En iyi otomatik kedi mama kasesini seçmek, kedinizin yemek zamanı için pek bir fark yaratmayacak gibi görünse de, doğru kabın neredeyse içine giren mama kadar önemli olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni, konu kedi maması kaselerine geldiğinde hepsinin eşit yaratılmamış olmasıdır. Geniş ve sığ kaseler, bu sorunların her ikisini de önledikleri ve daha doğal bir yeme pozisyonunu destekledikleri için, aynı zamanda sindirime yardımcı oldukları için bir kazan-kazan yöntemidir. Kediniz için doğru mama kabını almaya gelince, çok fazla para harcamanıza gerek yok. Porsiyonları ölçen ve kedinizin yiyeceğe ne zaman erişebildiğini kontrol eden akıllı bir evcil hayvan kasesine kesinlikle yatırım yapabilirsiniz. Pawise Otomatik Su Kabı, Pioneer Pet Otomatik Kedi Köpek Suluğu Plastik Kuğu, Pawise Otomatik Mama Kabı gibi ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

İlgili Kategori: Otomatik Kedi Kabı

Plastik Kedi Kabı Çeşitleri

Ergonomik tasarım, evcil hayvanınızın boynunu zorlamadan rahat beslenmesini sağlar. Özel tasarlanmış kedi kaseleri, yiyeceklerin geri akmasını ve kusmayı önleyebilir. Geniş tasarımlı kaseler, sık sık yiyecek ve su eklemenizi gerektirmez. Kedi maması ve su kabı seti, kuru/ıslak mama ve su tutmak için kullanılabilir. Plastik kedi kabı çeşitleri farklı renk, tasarım ve desen seçeneği de sunar. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve stabildir. Bulaşık makinesine koyabilir ya da plastik kedi mama kabını elde yıkayabilirsiniz.

Plastik evcil hayvan besleme ünitesini diğerlerinden ayıran bir diğer benzersiz özellik ise uygun fiyatta olmasıdır. Yukarıda açıklandığı gibi birçok faydasına rağmen şaşırtıcı derecede ekonomiktir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu için sık olarak değiştirmeniz gerekmez. Sonuç olarak, plastik bir kedi mama ve su kabı tercih ettiğinizde paranızın karşılığını alırsınız. Evcil hayvanınız için daha iyi ve daha güvenli bir seçim yapmak istiyorsanız, Zoostar Büyük Yuvarlak Kedi Köpek Mama Kabı, Pawise Zaman Ayarlı Mama Kabı, Zoostar Küçük İkili Kedi Köpek Mama Kabı, Lion Bamboo Kedi Köpek Mama Kabı ya da Trixie Plastik Depolu Su ve Mama Kabı gibi ürünlere göz atabilirsiniz.

İlgili Kategori: Plastik Kedi Kabı

Seramik Kedi Kabı Çeşitleri

Seramikler, tasarım sağlamak için özellikle sırlandığında veya boyandığında daha çekicidir. Seramikler gözeneklidir, böylece içindeki malzemeye hava ve nem sağlar. Seramikler, diğer malzemelere göre daha ağırdır, bu nedenle yüksek ağırlıklara dayanabilirler. Ağırlığından dolayı kolay kolay devrilmesi mümkün olmamaktadır. Sırlı seramik kaplar su geçirmezdir, böylece sıcak havalarda ideal olan su ve nemi hapseder.

Kalın duvarları sayesinde, içindeki mamayı ya da suyu ani sıcaklık değişimlerinden korur. Seramik kedi mama ve su kabı seçenekleri oldukça fazladır. Hoş tasarımları ile iç mekana farklı bir güzellik katan bu kaplar, evcil hayvanların temiz ve sağlıklı beslenmelerine izin verir. Kedinize seramik bir mama ve su kabı arıyorsanız; Trixie Kedi Seramik Mama ve Su Kabı Seti ya da aynı markanın tekli seramik ürünlerini inceleyebilirsiniz.

İlgili Kategori: Seramik Kedi Kabı

Çelik Kedi Kabı Çeşitleri

Paslanmaz çelik bir kase oldukça dayanıklıdır. Uzun süre kullanılabilecek ve aynı zamanda çevre veya evcil hayvanınız tarafından sert muameleye dayanacak şekilde üretilmiştir. Evcil hayvanlar birçok kez mama kabını ısırabilir, ancak bunun sonucunda paslanmaz çelik bir kase asla zarar görmez. Evcil hayvanınız besleyici kasesini, özellikle diş çıkaran bir yavru ise, yenmesi gereken başka bir çiğneme oyuncağı olarak görür. Bu nedenle çelik kedi kabı modelleri kediler için idealdir.

Paslanmaz çelik gözenekli bir malzeme değildir ve sonuç olarak gıda maddeleri içine batmaz. Bu, paslanmaz çelik evcil hayvan besleme ünitesini yıkarken kalan tüm yiyeceklerin yıkanabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak, evcil hayvan sağlıklı bir durumda kalacaktır. Paslanmaz çelik evcil hayvan tarafından kolayca çizilmez. İçinde bakterilerin saklanabileceği bir delik veya çatlak oluşturulamaz. Çelik kedi mama ve su kabı seçenekleri oldukça fazladır. Bunlar arasında; Zampa Kahve Beyaz Desenli Kedi Köpek Mama Su Kabı, Zampa Ahşap Desenli Kedi ve Köpek İçin Mama ve Su Kabı, GF Pet Kedi Köpek Mango Ahşap Kaplı Mama ve Su Kabı, Trixie Kedi Paslanmaz Çelik Mama Su Kabı, Flamingo Bella Mama Kabı gibi ürünler öne çıkar.  

İlgili Kategori: Çelik Kedi Kabı

Kedi Mama ve Su Kabı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kedi Mama ve Su Kabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sevimli dostlarımız kediler için mama ve su kabı seçmek oldukça önemlidir. Mama ve su kabının hangi malzemelerden yapıldığı, temizliğinin kolay yapılıp yapılmadığı ve boyutunun nasıl olması gerektiğine kadar doğru seçim yapmak büyük önem arz eder. Kedinize mama ve su kabı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken unsur kabın boyutudur. Kabın boyutunu küçük seçerseniz kediniz mamasını veya suyunu içerken etrafa dökebilir. Eğer kap hem büyük hem de derin olursa kedinizin mamaya ulaşması zorlaşır. Bu sebeple kedinizin ağırlığına uygun mama ve su kabı boyutu seçmelisiniz.

Yavru bir kediye sahipseniz onun için 0,3 litreden daha büyük su ve mama kabı seçmeniz onların işini zorlaştıracaktır. Eğer kediniz 3-4 kilogram ağırlığında ise kedinize 0,47 litre ya da 0,59 litre mama kaplarını seçmek yerinde bir tercih olacaktır. Böylelikle kediniz hem mamasına kolayca ulaşacak hem de mamasını yerken etrafa dökmeyecektir. Mama yanında her zaman su bulundurmanız gerektiği için su kabının da boyutunu mama kabına uygun olarak seçebilirsiniz. 

Kediniz için mama ve su kabı seçerken en önemli unsurlardan bir diğeri sağlığa uygun malzemeden yapılıp yapılmadığıdır. Uzmanlar, kalitesiz malzemelerden üretilen kedi mama ve su kaplarına karşı uyarmaktadırlar. Bu kaplardan çoğu kedilerde iç parazit hastalıklarına yol açtığı ve çene iltihabı gibi sorunlar yarattığından önerilmemektedir. Bu sebeple mama ve su kabı tercihiniz kaliteli plastik, çelik, metal ve seramik kaplardan yana olmalıdır. Örneğin, kediniz için su ve mama kabını paslanmaz bir çelikten yapılmış kaplardan seçmeniz çok iyi bir seçim olacaktır. Çünkü paslanmaz çelikten üretilen kapların kurutulması ve temizlenmesi çok kolaydır. Bu özelliklerinin sayesinde mama ve su kabında bakteri oluşumu engellenmiş olur. Aynı zamanda bu kapların en önemli özelliği kırılmaz olmasıdır. Hareketli dostlarımız yemeklerini tüketirken etrafı da kolaçan etmekten vazgeçmezler. Böylelikle düşürme, devirme gibi işlemler yaşanabilir. Ama paslanmaz çelikten yapılmış mama ve su kabıyla böyle bir durum yaşanmayacaktır. Paslanmaz çelik malzemeleri gibi temizlenmesi kolay olan su ve mama kaplarından birisi de seramik, taş ve camdan yapılan kaplardır.

Bir diğer seçenek olan plastik mama kapları diğer kaplara oranla daha uygun fiyatlıdır. Plastik tabaklara benzer tek kullanımlık kaplar bakteri oluşumunu en aza indirir. Tek kullanımlık kaplar seyahat dönemi için uygun olabilir. Tek kullanımlık kaplar seçerken %100 geri dönüşebilir olanlarını tercih edebilirsiniz.

Kedi Mama ve Su Kabı Nasıl Olmalı?

Sevimli dostlarımız kediler, keyiflerine ve konforlarına çok düşkün hayvanlardır. Bu yüzden kedinizin oturdukları koltuktan yatağa, oynadıkları oyuncaklardan kullandıkları su ve mama kaplarına kadar her şeyin çok iyi olduğundan emin olmalısınız. Diğer canlılara göre temiz ve titiz olmalarıyla bilinen kediler, diğer canlılar gibi her kaptan yemek yiyemez ve su içemezler. Bu durumları göz önüne alırsanız kediniz için en doğru olan su ve mama kabını seçmeniz gerekecek. Kediniz için en uygun mama ve su kabını almak, onun günlük besin ihtiyacını alarak susuzluğunu gidermesinde çok büyük bir unsurdur.

Kediniz için ideal mama ve su kabı olması için tasarımının, malzemesinin ve yıkanabilir oluşunun uygun olması gerekiyor. Mama kabının malzemesinin mamanın üzerinde bakteri oluşturmayacak malzemelerden yapılmış olması çok önemlidir. Kedinize su ve mama kabı olarak kullanılmaya en ideal malzemeler: kaliteli plastik, seramik, cam, taş, paslanmaz çelik ve tek kullanımlık olan tabaklardır. Kapların paslanmaz çelikten olması, kolay temizlenmesini ve kurumasını sağlar. Aynı zamanda kırılmadığı için uzun yıllar kullanılabilir. Camdan, seramikten ve taşlardan yapılmış mama kapları da kolaylıkla temizlenir ve içinde bakteri oluşturmaz. Kaliteli malzemelerden elde edilen bu kapların bakteri oluşturma riski hiç yoktur.

Kedi mama ve su kabı, kedinizin uygun bir pozisyonda yemek yemesi ve kolay sindirmeleri açısından çok önemlidir. Kediniz için en ideal kap, ağzını mide kısmından yukarıda tutacak geniş ve sığ yapıda bir mama kabıdır. Böylelikle kediniz mamayı daha kolay yutar ve sırtıyla boyun kısmındaki yük azalır. Mama kabının geniş olması kedinizin bıyıklarının kabın kenarına sürtmesini engeller. Çünkü kedinizin bıyıkları kabın kenarına sürtündükçe tahriş olmaya başlar. Su ve mama kabını sabit bir yerde kullanmak istiyorsanız eğer tabanı kaymayan mama kaplarından tercih etmelisiniz. Tabanı kaymayan kaplar sayesinde sevimli kediniz kabı yerinden oynatamayacaktır. Böylelikle mamaların etrafa saçılma riski ortadan kalkmış olacaktır.

Kediler doğaları gereği yemek yedikleri sırada çevreyi de izlerler. Bunu da kendilerini koruma iç güdüsüyle yaparlar. Bu sebeple mama kabını onların yemeklerini yiyip etrafını rahat bir şekilde görebilecekleri yere koymanız da çok önemlidir. Su ve mama kabınızı her gün düzenli bir şekilde yıkamalısınız. Sıcak suyla bütün mikrobunu kırarak sabunlamanız çok önemlidir. Kabı yıkadıktan sonra bol suyla iyice durulamalısınız. Aksi taktirde kaptan sabun ya da deterjan kokusunu alan kediniz mamayı yemeyi reddedecektir. Temizlerken sabun kullanmayı istemiyorsanız eğer eşit miktarlarda tuz ve karbonu karıştırarak kabı temizleyebilirsiniz. Günlük temizliğinin yanında haftada bir kez su ve mama kaplarını sirkeli bir çözeltide bekletmek hijyeni açısından önemlidir. 10 dakika kadar bekletilmesi yeterli olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR