Kemirgen Yatak ve Evleri

Kemirgen besliyorsanız, ona en iyi kemirgen yatak ve evi sağlamanız çok önemli. Kaliteli kemirgen yataklar ve kemirgen evleri için sayfamıza göz atabilirsiniz!

Kemirgen Yatağı Modelleri ZOO’da!

Hamster, tavşan ve guinea pig gibi evcil canlıların kafesin içinde veya dışında sağlıklı yaşamalarının yanı sıra psikolojilerinin düzgün olması için kemirgen yataklarına ihtiyaç duyulur. Kemirgen yatakları pek çok farklı tasarıma ve özelliğe sahiptir. Bu sebeple evcil hayvanınızın ihtiyacına uygun olan yatağı alabilir ve bu yatağa eklemelerde yapabilirsiniz. Kemirgen yatağı, kemirgenin rahat ve konforlu bir şekilde uyumak için tercih ettiği alandır. Kemirgen türlerinin farklı uyuma alışkanlıkları ve bundan dolayı farklı yatak tercihleri vardır. Kemirgenlerin tercihleri ne kadar farklı olursa olsun ortak tek bir nokta bulunur. Bu nokta kemirgenlere doğadaki oyun hissiyatını veren yuvalarını çok sevmeleridir. Bu sebeple kemirgen yatağının büyüklüğü, yumuşaklığı ve deseninden önce evcil canlınıza gerçekten yuva hissi verecek kemirgen yataklarından olmalıdır. Örneğin, Trixie Hamster Yatağı 16x13 cm üstün konfor sunmasıyla fark yaratır.

Kemirgenlerin bazıları uyumayı çok severler. Bu kemirgenlerin genelde gündüz saatlerinde uykuya yattıklarını görürüz. Bu canlılar gün içinde rahat uyumazlarsa veya uyurken uyandırılırsa asabi olabilir. Hatta bu asabiliklerinden dolayı sahibini ısırabilir. Bu sebeple kemirgenin sevdiği yumuşaklık ve oyun hissini veren yataklardan olmalıdır. Bu yatakların yanlarına serpiştirilen otlar kemirgenlerin hoşuna gider. Yani kemirgenler için konforlu ve rahat yatağı aldıktan sonra onların eşeleyebileceği toprağı veya otu atabilirsiniz. Bu yatakların yanına kemirgen talaşı da koyabilirsiniz. Yatağı kafesin yakınına erişebilir bir konuma koymaya özen gösterilmelidir.

Ayrıca kemirgen yatağı, beslediğiniz hayvanın türüne, cinsine ve yaşına uygun olmalı. Kemirgen yatağında rahat ve konforlu bir şekilde yatabilmelidir. Üstü kapalı ve içi karanlık yataklarla hayvanı güvende hissettirir. Aynı zamanda kemirgen yatağı kış aylarında sıcak ve yaz aylarında serin tutmalıdır. Bu tür yataklar çok kullanışlıdır. Ayrıca kemirgen yatağı kemirilmeye karşı dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilmelidir. Eğer yatağın zemininde dolgu malzemeleri kullanılacaksa yatağı bu kriterlere uygun şekilde almalısınız.

En İyi Hamster Evi Çeşitleri

Sevimli kemirgenlerin minik olmaları ev içerisinde serbestçe dolaşmaları açısından bir hayli risklidir. Çünkü bu kemirgenlerin ev içinde kaybolma ve kaza geçirme olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden onlara geniş bir alanın sunulması gerekir. Özellikle hamster evi alırken bu evin boyutuna çok dikkat edilmelidir. Hamster evi, hamsterlerin boylarıyla orantılı bir şekilde olmalıdır. Çünkü hamsterların ev içinde koşma, tırmanma ve yuva yapma gibi birçok faaliyeti vardır. Standart bir hamster evi 75x50x50 cm olmalıdır. Daha büyük olan hamster evleri hamsterların yararına olacaktır.

Hamster evi, hamsterin türüne uygun olmalıdır. Mesela sevimli dostunuz Suriye hamster ise daha büyük ev tercih edilmeli ve aynı evin içerisinde daha çok hamster beslemelisiniz. Aksi taktirde, evin içinde ölümcül sonuçları doğuran kavgalar oluşabilir. Eğer minicik bir canlıya sahipseniz evin yüksekliği 15 ila 35 cm boyutunda olması ideal olacaktır. Bu açıdan Carno Merdivenli Hamster Evi harika bir üründür.

Hamster evi, kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır. Evin, demir, paslanmaz çelik veya sert ve kaliteli plastik malzemelerden yapılmış olmasına özen gösterilmelidir. Aksi taktirde hamsterlar ahşap ya da alüminyum malzemeden yapılan evleri kemirebilir. Telden yapılan hamster evlerin en iyi yönleri, tırmanmayı ve hareket etmeyi seven hamsterların eğlenmesini ve enerjisini atmasını sağlamasıdır. Telden yapılan hamster evlerinde, hamsterların kafasının sıkışması ve sakatlanması gibi tehlikeleri ortadan kaldırmak için evin tel aralıklarının 0,5 cm’den büyük olmamasına ve evin tabanında telde yapılmış olmamasına dikkat edilmelidir. Plastikten yapılan hamster evlerinin en iyi yönü ise kolayca temizliğinin yapılabilmesidir. Ancak bu tür kafeslerde hamsterlar enerjilerini atamazlar ve sıkılırlar. Bunun için ise hamsterin enerjisini atabileceği şekilde evin içini yeterli oyuncaklarla dizayn etmek gerekir. Aynı zamanda, Trixie Hamster Yünlü Yatağı ile hamsterınız için yumuşacık bir alan sağlayabilirsiniz.

Tavşan Evi Modelleri ile Tavşanınıza Harika Bir Yaşam Alanı Sağlayın

Eve tavşan almak istiyorsanız eğer bunun için bir tavşan evine ihtiyaç duyarsınız. Tavşan beslemek için en ideal çözüm tavşanlara özel yapılan büyük bir ev almak olacaktır. Çünkü tavşan evi, günün belirli saatlerinde evde yaşayan insanların gözetiminde evde dolaşmaları olabilecek riskleri en aza indirmek için gereklidir. Tavşanlar sosyal canlılar olduğu için iletişim olmadan çok mutsuz ve agresif olacaklarından onlara uygun evin alınmasında fayda vardır. Tavşan evinde bütün gün tutulmuş veya bulunduğu alanda unutulmuş yalnız tavşanlar kadar kötü bir durum olamaz. Özellikle tavşan evinde yaşayan tavşanların gün içerisinde 3-4 saat ev içinde dolaşması, gezmesi gerekir.

Tavşanın kendine ait bir evinin olması onun güvende hissetmesine yardımcı olacaktır. Tavşan evi, tavşanın büyüceğini dikkate alarak çok küçük olmamalı ve evin mutlaka iki tane kapısı olmalıdır. Tavşan evin içinde kolayca hareket edebilmeli, oyun oynayabilmeli ve koyulan aksesuarlara takılmamalıdır. Tavşan evlerinden zemini tel olan evler tercih edilmemelidir. Zemini demirden yapılan tavşan evleri, tavşanın patilerini acıtır. Öte yandan düz zemine sahip olan kafesler dışkı ve idrarla sürekli temas kurulmasına sebep olur. Bu durum insan sağlığı açısından yanlış olduğu kadar hayvan sağlığı açısından da zararlıdır. Bu nedenle tavşan evi zeminin tavşanın ayağına uygun olan ızgara tellerden yapılmış olması önemlidir. Tavşanınız için bir oyun evi de düşünebilirsiniz. Bu tarz ekipmanlar, tavşanınızın eğlenmesine katkı sağlayacaktır. Minik dostunuza Trixie Kemirgen İçin Doğal Oyun Evi satın alabilirsiniz.

Tavşan evi, tavşanın içerisinde rahatça hareket edeceği şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Ev mümkün olduğu kadar büyük olmalıdır. Tavşan ev içinde rahatça uzanabilmeli, kulakları tavana değmeyecek şekilde ayağa kalkabilmeli ve ev içinde 3 kere zıplamasına imkan tanıyabilmelidir. Ayrıca tavşan evinin içinde karanlık bir yatak odası, yiyecek kabı, kum kabı ve su kabı olmalıdır.

Kaliteli Guinea Pig Yatağı Çeşitleri

Amerika kökenli olan guinea pig’ler, pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de evcil hayvan olarak beslenir. Son derece sevimli olan guinea pigler, çoğu zaman bir fare türü olarak bilinse de kemirgen bir canlı olduğu söylenir. Bu sevimli dostlarımızın uzun süre mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için ona evde doğal bir yaşam ortamı oluşturmak ve ihtiyaçlarına yönelik guinea pig yatağı almak çok önemlidir. Guinea pig için bir nevi yaşam alanı olan yatakların doğru ve uygun olması gerekir. Ayrıca, Trixie Ginepig İçin Oyun Tüneli de tercih edebilirsiniz.

Guinea pig’ler için gizlilik son derece önemlidir. Bundan dolayı alınacak yatağın üzeri kapalı olmalıdır. Eğer açık bir yatak tercih edilecekse ise konumlandırılacağı alan önemlidir. Üzeri açık yatak ve açık bir alanda konumlandırılan yatak, guinea pig tarafından yüksek bir ihtimalle kullanılmayacaktır. Hem uyuma hem de oyun alanı için alınacak yatağın, daha kuytu bir yere, son derece ürkek olan bir guinea pig’in rahat edeceği köşeye koyulması çok önemlidir. Bunun yanında yatağın üst tarafının kapalı bir şekilde dizayn edilmiş olması guinea pig’in kolayca saklanabilmesi açısından yerinde bir tercih olacaktır. Guinea pig’ler sıcağı seven canlılar olduğu için alınacak yatak mutlaka kışları sıcak, kışları ise hafif serin tutmalıdır. Aynı zamanda yatağın pamuklu ve yumuşak bir malzemeden üretilmiş olması da beslenen guinea pig’nin konforu ve rahatı açısından önem teşkil etmektedir.

Kemirgen Yatakları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kemirgen Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tavşan, hamster ve guinea pig gibi evcil kemirgenlerin, kemirgen evi içerisinde ve dışarısında beslenmelerinin yanı sıra ev içinde konforlu bir yaşam sürmeleri ve sağlıklarının iyi olması için kemirgen yatağına ihtiyaç duyulur. Kemirgen yarakları pek çok farklı tasarımda üretilir ve sizin ve kemirgeninizin ihtiyacına yönelik eklemeler ve değişiklikler yapabilmenize imkan tanır. Kemirgen yatakları, kemirgenlerin rahatça uyumak için tercih ettiği alandır. Kemirgen türlerinin her birinin farklı uyuma alışkanlıkları olduğu için farklı yatak tercihlerinden bulunmak gerekir. Kemirgen türlerinin tercihleri ne kadar farklı olursa olsun ortak bir yönleri mevcuttur. Ortak yönleri ise doğadaki gibi oyuk hissiyatı veren yatakları çok sevmeleridir. Bu yüzden kemirgen yatağı alırken yatağın büyülüğü, deseni ve yumuşaklığından önce kemirgeninize gerçek bir yuva hissi verecek kemirgen yataklarından almalısınız.

Kemirgen yatakları, kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Çünkü kemirgenler adından da belli olduğu gibi sürekli kemirme ihtiyacı duyarlar. Bundan dolayı kemirgen yatağı alırken sağlam ve dayanıklı bir olmasına dikkat edilmelidir. Kemirgen türlerinden tavşanlar ve hamsterlar uyumayı çok severler. Ancak bu tür kemirgenlerin genelde gündüz saatlerinde uyuduğunu görürüz. Hamsterlar gündüz sürekli uyumasalar da ara ara yemek yemeye uyansalar bile en aktif oldukları saatler akşam ve gece saatleri olmaktadır. Bu kemirgenler gün içerisinde rahatça uyumazlarsa ve uykudayken uyandırılırlarsa agresif olabilir ve sahibini ısırabilirler. Bundan dolayı kemirgen yatağı rahat ve konforlu olmalıdır. Kemirgenler sevdiği yatak türü, yumuşaklık ve oyuk hissini verir. Özellikle hamsterlar kendi yataklarını kendileri yapmayı severler. Bundan dolayı yatağın etrafına ot serpiştirmekte onların bir hayli hoşuna gider. Aynı şekilde tavşan yatağı aldıktan sonra onların eşeleyeceği toprak veya otu koymak doğru olacaktır. İster hamster ister tavşan ister guinea pig yatağı olsun evin içinde doğru yere konumlandırmaya dikkat edilmelidir.

Kemirgen Evi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kemirgen beslemenin en önemli unsurlarından biri de ona uygun yaşam alanını sağlamaktır. Kemirgenler için en uygun olan yaşam alanı kemirgen evleridir. Kemirgen için ev alırken özellikle temizliği kolayca yapılabilen kaliteli plastik veya ahşaptan olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra evin içini ve kenarlarını onun yaşamaktan mutlu olacağı ve keyif alacağı şekilde dizayn edilmiş şekilde almak gerekir. Aynı zamanda kemirgen evlerinde muhakkak olması gereken aksesuarlardan suluk ve yemliğin yanında eve bir de çark veya top gibi oyuncaklarda bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda kemirme taşı ve otu da evin içerisinde olması gereken ürünlerdendir. Çünkü kemirgen canlıların dişleri devamlı uzar ve uzayan dişlerini kısaltmak için kemirgenler sürekli kemirmeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarından dolayı kemirgen taşları son derece doğru ve ideal ürünlerdendir. Bu tür ürünleri kemirgen evinden eksik etmeyerek, kemirgen evinin hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

Doğru ve uygun kemirgen kafesini almak evcil canlınızın güvenli bir şekilde eğlenmesini ve ev içinde tutulmasını sağlamaya yardımcı olur. Kemirgen evleri çeşitli salıncaklar, köprüler, yataklar veya daha değişik aksesuarlarla daha eğlenceli ve güvenli bir yaşam alanına dönüştürülebilir. En doğru kemirgen evi, ev içerisinde yaşayacak hayvanların sayısına, kemirgenlerin yaşına ve boyuna göre farklılık göstermektedir. Kemirgenin rahat bir şekilde tırmanması, koşması ve oynaması için yeterli bir alanın olması gerekir. Kemirgen evleri ahşap, metal tel ve kaliteli plastik malzemeler olmak üzere bir dizi farklı materyallerden yapılır. Bir kemirgen evi, ayrıca içerisinde yiyecek, içecek ve çeşitli kemirgen aksesuarlarını da barındıracak alana sahip olmalıdır. Bu sebeple kemirgen evi alırken ürünün hem dayanıklılığına hem de boyutuna dikkat edilmelidir. Kemirgen evlerinin koku yapmayan, kolayca temizlenebilen ve hasara karşı sağlam ve dayanıklı olan ev modellerinden alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR